Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Катинка I  (Прочетена 16200 пъти)

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Дневникът на Катинка I
« Отговор #60 -: 18-04-2012, 11:18:13 »

 ;D ;Dможе и с 1-2 цигарки, нали? или с една ракийка? що пък не
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневникът на Катинка I
« Отговор #61 -: 18-04-2012, 11:20:44 »

задължително, особено ако си спряла цигарките скоро преди това... може да ти стане нещо... само дето пак бъркаш количеството, спокойно можеш да изпушиш 1-2 кутийки днеска... а ракийка без салатка не върви, така че действай смело  tooth
Активен
"няма грешки, има само уроци"

del4o

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Дневникът на Катинка I
« Отговор #62 -: 20-04-2012, 16:55:53 »

Здравей Катинка! Поздравления за упоритостта и решителността ти! :Content_22: :Content_14: Как върви последните два дни, всичко ли е наред? Ако не си се отказала успех и докрая!  :love_006 - emotloader:
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Дневникът на Катинка I
« Отговор #63 -: 21-04-2012, 11:29:23 »

Направих 9 дни и започнах със захранването. Ама няма да пиша много много в дневника, защото аз не съм суровоядка и за мене домашните яйца, маслото, месото и всички животински продукти не са в графата вредни. За мене е вредна всяка пакетирана и преработена храна.

Много съм доволна от себе си, че направих 12 дневно гладуване и после 9 дневно такова.
Сега много ще внимавам с количествата.

В момента тежа 71.5кг. С тренировки и правилно хранене ще сваля останалите ~7кг.
Когато реша да гладувам пак - ще се поява :) .

Иначе ще си воайорствам тук :) .
Активен

purelove

  • Гост
Re:Дневникът на Катинка I
« Отговор #64 -: 22-04-2012, 19:29:41 »

Браво, Кати  :flowers2: Съветът ми е изцяло продуктите от животински произход да ги включиш на един по-късен етап към края на захранването. Предполагам знаеш, че не е удачно да започваш с консумацията им в началото. Поздрави  :Content_22:
Активен

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:Дневникът на Катинка I
« Отговор #65 -: 29-04-2012, 13:58:14 »

Мисля,че хубавите неща стават бавно за да е здравословно. Та нали всичко това го правим в името на здравето. Не форсирай толкова много за да не стане някоя беля, а прочети още малко във форума има достатъчна литература.Е ,разбира се това е само мое мнение. Пожелавам ти успех в гладуването...  :Content_14:
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Дневникът на Катинка I
« Отговор #66 -: 02-05-2012, 15:35:02 »

Аз написах, че спрях с гладуването. Почивните дни бях извън София, без интернет, без телефони, красива и слънчева природа, четох книга, разхождах се и на първо място - бях с хората, които много обичам (моето семейство). Удари ме на готвене, изненадах наш'те с бананов кейк, 2 баници, палачинки и мляко с ориз. Аз не опитах от тях, но бързо се изядоха. Останалите манджи бяха на мама. От тях ядох: печена дунавска риба със зелена салата от градината на тати и варени яйца. Ядох печено пилешко месо и агнешко.

Сега съм отново в София, тази работна седмица ще бъде кратка. В неделя е Гергьовден и сме канени на агне. Нямам търпение не само заради агнето, но и заради компанията.

Теглото ми днес е 68.5кг.

Хубави слънчеви дни, приятели :) .
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Дневникът на Катинка I
« Отговор #67 -: 02-05-2012, 15:37:31 »

А гладуването много ми помогна да се рестартирам. Спрях да ям купешки боклуци (банички, кроасани, сникерси, пици и всички подобни производни). Ще ъпдейтвам от време на време :) .
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Катинка I
« Отговор #68 -: 02-05-2012, 16:37:08 »

...незнам дали на някой тук му харесва да чете , колко и кога ще ядете агнета  :Confus_3:
но на мен не ми е приятно и си казвам....иначе, браво за това , че поне не ядеш боклуци.
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Дневникът на Катинка I
« Отговор #69 -: 02-05-2012, 21:49:30 »

Не знам чували ли сте как жално плаче агънцето като го колят......настръхвам
Активен

purelove

  • Гост
Re:Дневникът на Катинка I
« Отговор #70 -: 03-05-2012, 16:10:16 »

Не знам чували ли сте как жално плаче агънцето като го колят......настръхвам

 :surpris_25: са му оръжие и броня .. да не бъде изядено цяло  :Confus_3: Ама те и животните търсят  :heart_2: ... И не са готови за собственото си жертвоприношение  :Confus_3: Но в случая на Катинка, това е предварително обречена кауза  :pensif_29:  Да не драматизираме. Едва ли Катинка ще го коли, че да й барабанят писъците му по душата й  :surpris_23:
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Дневникът на Катинка I
« Отговор #71 -: 03-05-2012, 21:06:05 »

съжалявам, това ми е детски спомен от село.................просто  изплува
Активен

Люба

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Дневникът на Катинка I
« Отговор #72 -: 04-05-2012, 16:54:25 »

 tooth

По ей тва време на годината циганите купуват агнета и ги пасат седмица две пред блоковете и после----/ tooth

Чува се блеене наляво-надясно из махалата

мене ми е някво смешно,всъщност никога не ми е пукало кой умрял и кой го изял-всяко същество е заслужило съдбата си,както и ние сме заслужили да се храним с възможно най-доброто-светлина и растения.
Но и всеки трябва да извърви пътя си без да го съкращава и без да бърза твърде,за да види всички знаци и всички уроци да си научи добре

*за повече непукизъм-четете Кастанеда
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Катинка I
« Отговор #73 -: 04-05-2012, 21:16:58 »

И защо трябва да сме непукисти ? чела съм Кастанеда,...не ми хареса...Аз не мисля, че драматизирам...кой каквото иска да яде, всеки си има право на избор...аз дори у дома не налагам моето мнение
...Но нашия форум е все пак място за хора  ,които ако не са пълни суровояди, поне според мен би трябвало да са поне вегетарианци...не ми се чете и тук за гергьовденски трапези..
Активен

Люба

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Дневникът на Катинка I
« Отговор #74 -: 05-05-2012, 07:14:34 »

Е да всеки си знае най-добре.Аз малко гьон си падам.
Не всички тук са пълни вегетарианци.Добре например Деси,която има блог с множество съвети и рецепти за здравословен начин на живот консумира месо.Сега за нея се сетих,но има и други сигурно.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Катинка I
« Отговор #75 -: 05-05-2012, 07:53:53 »

Е да всеки си знае най-добре.Аз малко гьон си падам.
Не всички тук са пълни вегетарианци.Добре например Деси,която има блог с множество съвети и рецепти за здравословен начин на живот консумира месо.Сега за нея се сетих,но има и други сигурно.

Да, всеки си знае наистина!  :) Но бих искала да уточня, че аз от 2 години и половина не консумирам месо, а риба от 2 години. В дневника си тук съм описала прехода си! Относно млечните продукти, инцидентно се случва да хапна салата със сирене веднъж на 2-3 месеца, а напоследък пък въобще!
Съжалявам, че се включвам така изненадващо, но просто видях името си и исках да уточня! Иначе съм против етикетите: веган, вегетарианец, суровоядец!!!
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Дневникът на Катинка I
« Отговор #76 -: 05-05-2012, 08:00:58 »

еееееееееее, това едва ли е вярно!(чела съм и дневника ) Пък и Деси е бременна. Пък и не е хубаво да се хвърля кал по хората. И моите деца така правят: "ами той!"-"ами тя!"-"ами виж го него!"
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневникът на Катинка I
« Отговор #77 -: 05-05-2012, 21:25:47 »

Аз пък мога да заявя, че съм лакто вегетарианец, ям понякога масло ... много ми е вкусно с масълце да сложа на картофките  tooth
А иначе освен вредите от яденето на самото месо човек трупа и карма , ама Катинка трудно ще го разбере.
Активен

Люба

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Дневникът на Катинка I
« Отговор #78 -: 06-05-2012, 21:13:32 »

Ок,извинете за некоректното инфо
Активен

Люба

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Дневникът на Катинка I
« Отговор #79 -: 07-05-2012, 20:29:22 »

Да,към Деси ми е извинението,а понеже сте ме поразбрали грешно:

Дани,пуснах една търсачка във форума"ям месо"-има юзъри които си заявяват че се хранят и с месо.
kati_na очевидно също.Къде е разликата и защо пиша още по тази тема?Може би причината е в агнето...

Чета си понякога аз форума,чета си и току видя как някой написал че ял пържола,скумрия нам си кво и ми става учудено...всички са океей..и ся изведнъж стана въпрос за Агнето и почнахте :surpris_25: :surpris_22: :surpris_23:

Защото е животно-бебе?
Защото сте поизнервени от струпалите се напоследък яйчено-агнешки празници и трапезните извращения на родата?(някой да не се обиди ся,шегувам се)

    Толерантност към "малките" на Пътя(всъщност това исках да кажа да)
Странно ми е понеже и на друго място даже и месоядни съм виждала да се ужасяват от убийството на агнето.
И агнето,агнето-какво толкова му е по-специалното на него?





А може би се вижда края на обичаите с жертвоприношения от миналото-по лека-лека
                                                        дам..
Активен
 

Страницата е създадена за 0.088 секунди с 22 запитвания.