Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: След първото пречистване  (Прочетена 3916 пъти)

Villanova

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
След първото пречистване
« -: 13-04-2012, 23:00:19 »

Здравейте
Точно на 24 март направих първото си прочистване, като стриктно следвах указанията. Всичко премина отлично, нито нарушен сън, нито болки, нищо. Единствено към 3 през нощта се събудих и изхвърлих няколко камъчета. Като цяло общото им количество не беше внушително, но пък имаше 10тина приятели с големи размери.
Както и да е, след прочистването, преминах на програмата Tissue Cleaning Through Bowel Movement, където се пие зелена глина, ябълков оцет, ябълков сок, мед + различни добавки. След това пък продължих с друга детокс програма, където се изключват, освен стандартните вредители, банани, ягоди, всякакви пшенични култури, портокали и грейпфрути. И всичко беше наред, но преди около седмица ми се подуха сливиците и ме удари отново алергията, която ме преследва от години, но през последните 1-2 беше по-лека - сърбящо небце, запушен нос...
Наистина ме е яд, защото приемам качествени витамини и минерали, допълнително и хлорофил, хлорела, спирулина и Cellfood, ежедневно и куркума, черен и червен пипер, много чесън и лук, както и сребърна вода и отвреме на време си правя някоя друга сесия със Zapper-а.

Въпросът ми е - според вас кой би бил най-добрият вариант - да направя още 1 прочистване на черния дроб директно, да намаля добавките, които приемам, да включа/изключа нещо напълно от хранителните си режим или заобикалящата ме среда?
Благодаря предварително
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:След първото пречистване
« Отговор #1 -: 14-04-2012, 05:20:22 »

Какви са качествените витамини и минерали, които приемаш, би ли разяснила по-подробно ?
Активен

Villanova

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:След първото пречистване
« Отговор #2 -: 14-04-2012, 08:11:30 »

OPTI-MEN, NOW super enzymes, Nature's Bounty chelated calcium & magnesium/vitamin C/norwegian cod liver oil/Stress formula, NOW vitamin D3/A, като ги приемам по такъв начин, че да се усвояват най-добре от организма.
Ето че вчера си правих гаргара и със сребърна вода, и с БИО ябълков оцет, както се препоръчва онлайн, днес сутринта пак са ми подути...
Възможно ли е да е от запушения ми нос? Някъде четох, че сухият въздух води както до запушен нос, така и до  уголемени сливици... при пълната кръвна картина всичко с кръвта и лимфата беше отлично, постоянно приемам антибактериални храни и напитки, на какво друго може да се дължи?
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:След първото пречистване
« Отговор #3 -: 14-04-2012, 10:36:22 »

Всъщност съм чел, че изкуствените витамини са канцерогенни , те не се опознават от организма като витамини и той се бори с тях.  Освен това в организмите ни има бактериален коктейл , без който не можем да живеем. Пиейки анти бактериални коктейли не си ли даваш сметка, че унищожаваш полезните бактерии в организма си ???
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:След първото пречистване
« Отговор #4 -: 14-04-2012, 10:49:41 »

има един филм в колибка - bbc - horizon - truth about vitamins :)  мисля след малко да го гледам да видя каква е истината, ако искаш и ти го дръпни да го гледаш  :bleh
Активен
"няма грешки, има само уроци"

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:След първото пречистване
« Отговор #5 -: 14-04-2012, 11:48:12 »

забавно филмче ..общо взето излезна, че винамин Це не може да предпазва от настинки и единствено намалява продължителността на настинката с 20% ....винамин Е е доста вероятно да не се усвои, ако не е погълнат с мазнини, защото е мастноразтворим (някои таблети обаче съдържали мазнина в себе си), а витамин А се оказа опасен и повишава риска от остеопороза, увеличава риска от рак на белите дробове (ама забравих А ли беше или Е всъщност) ...общо взето полза от витамините никаква  tooth
големи изследвания и чудесии... това увеличавало с 5% възможността за рак на точно конкретна част от тялото, онова пък намалявало с 2% друга част на тялото... сега ще си чета книгата за Токсемията, дано там да има по-полезни неща за превантивните мерки срещу болестите  :weight_lift:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:След първото пречистване
« Отговор #6 -: 14-04-2012, 15:06:12 »

villa, много витамини и добавки пиеш..(само докато ги изчета и се изприщих) Те никак не са безвредни, а колко са полезни....не се знае
А ако питаш за съвет за алергията- спри ВСИЧКО и погладувай.....
« Последна редакция: 14-04-2012, 15:08:05 от malina »
Активен

Villanova

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:След първото пречистване
« Отговор #7 -: 14-04-2012, 18:04:48 »

Чакам само да ми пристигне дестилатора за вода и ще направя няколкодневен пост... благодаря за предложението
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:След първото пречистване
« Отговор #8 -: 14-04-2012, 18:25:35 »

Аз си правя протиева вода- играчка е, ама нали не ям и не приготвям нищо за ядене- имам много време.
скъп ли е тоя дестилатор?
« Последна редакция: 14-04-2012, 18:27:09 от malina »
Активен

somelier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
  • Във Виното е Истината
Re:След първото пречистване
« Отговор #9 -: 14-04-2012, 19:05:41 »

Големия майтап с хранителните добавки е измамата в етикета и рекламата.  Мога да напиша за всяка една добавка от изброените какъв и е проблема.



OPTI-MEN,
 NOW super enzymes,- бактериален или гъбичен  екстракт , предимно от плесен, силно алергенни и опасни за здравето на млад индивид. Предписват се на стари хора след 60-те с намален панкреасен капацитет.
Меркола се чете от милиони, статиите в блога  се пишат от други и основната цел е да се внушава на хората нуждата от продуктите.
Мога да ти пратя енциклопедията на хранителните добавки за 2011г  . Изданието е с клинични опити с добавки , плацебо контролирани.  От 650 продукта  само  за около 10 има доказана полза а за около 500 има доказана вреда .
Nature's Bounty chelated calcium & magnesium-  индустриален неорганичен магнезий  и калций с лимонтозу.
/vitamin C/ -  натриев аскорбат или някакъв друг буфериран?  ако не е изцяло от растителен произход е вреден. А ако е от растстелен произход след дехидратация се окислява.  Стабилен е в лимоните, лайма  ацеролата и шипката. Хора с алергия към пипер , картофи и патладжан имат и към шипката.
norwegian cod liver oil/- има добавен фармацевтичен токоферол и А за стабилизатори. Фармацевтичния витамин А  е силно опасен за здравето.
Stress formula, предполагам Nature's Bounty витамин Б комплекс?  Витамините от групата Б не може да се вземат накуп.  Едните имат анаболно другите катаболно действие. Например Б6, Б12 и биотин  се вземат отделно от другите.   Много хора докладват проблеми след прием на пиридоксал 5 фосфат но нямат проблеми с хидрохлоридната форма.  Б12 е абсолютно безполезен ако не се съчетае с нещо вдигащо стомашната киселинност. Метиловата форма е предпочитаната.
 NOW vitamin D3/A, - това е соево олио и фармацевтичен ретинол и овча лой облъчена с ултравиолетови UVA
 сребърна вода, - преувеличена реклама свързана с църковните митове, не влияе на всички щамове.
 БИО ябълков оцет, - една загнила ябълка в цистерната заразява цалата партида оцет, или домашно приготвен от подбрани здрави и леко неузрели ябълки или никакъв
« Последна редакция: 14-04-2012, 19:26:15 от somelier »
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:След първото пречистване
« Отговор #10 -: 17-04-2012, 09:19:16 »

Много интересно , благодарим за информацията :)
Активен

РОСИ

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:След първото пречистване
« Отговор #11 -: 05-07-2012, 09:12:36 »

Освен храната има и друг аспект на проявените болежки,обикновено имат връзка с душевното състояние и сигнализират за нещо :love_006 - emotloader:
Активен
"Когато промениш начина по който гледаш на нещата,нещата които гледаш се променят"
 

Страницата е създадена за 0.079 секунди с 22 запитвания.