Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Леко кафява тема, НЕ Е за гнусливите и хората, мразещи науката !  (Прочетена 5883 пъти)

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

От доста време ми се мотае в главата въпросът
"Каква е консистенцията на идеалните изпражнения? "

Оставям настрана безспорния факт, че трябва да са меки и да не "зацапват".
Някои уважавани от мен авторитети твърдят, че трябва да са оформени като "саламчета", а според мен нищо не пречи и да са кашообразни, защото именно такива стават при увеличен прием на плодове (около 80% от масата за деня) и 100 % суровоядство...


Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274

Ами тя темата си е доста.....гнуслива, но искам да попитам дали е повод за притеснение,това че не са оформени като саламчета,ами лепнат и са кашави,особено когато наблягам на 100% сурова храна.Започнах да се питеснявам вече,че не правя нещо както трябва,ако ме разбирате правилно.... tooth tooth tooth tooth tooth
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Ако потъват във вода считай, че всичко е наред  :whistling2 - emotloader:
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

хахахаха , представям си ви как се пулите над тоалетната чиния  tooth  tooth tooth  tooth tooth
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

хахахаха , представям си ви как се пулите над тоалетната чиния  tooth  tooth tooth  tooth tooth

Хм...
Пулят се тези, които нямат микроскоп  :P

Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

кашообразни с лек ферментирал плодов аромат и дълъг, елегантен танинов финал  :Content_4 - emotloader:  :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

Ако няма симптоми на заболяване, си мисля, че трябва да е нормално при суровоядство и особено повишен прием на плодове и зеленчуци фекалиите са са по-кашави и цапащи - няма "лепило" в храната, което да ги направи твърди. Такова лепило е глутена, скорбялата изобщо и други съставки на зърнените храни, а също и млечните и месото - особено много.
По себе си знам, че когато в храненето ми за по-дълго време отсъстват животински продукти и започна да наблягам на сурови плодове/зеленчуци и сварени бобови, става точно така.
Активен

purelove

  • Гост

хахахаха , представям си ви как се пулите над тоалетната чиния  tooth  tooth tooth  tooth tooth
Хм...
Пулят се тези, които нямат микроскоп  :P
bpa, понякога общият поглед върху нещата, може да ти каже далеч повече от микроскопския анализ на някакво ъгълче. ;D Затова бих Ви насочила не толкова към перфекционизма и детайлите, колкото да се оставите на усета си да Ви води повече от обикновено  ;D Изцяло подкрепям по-горе изразените мнения  tooth
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

хахахаха , представям си ви как се пулите над тоалетната чиния  tooth  tooth tooth  tooth tooth
Хм...
Пулят се тези, които нямат микроскоп  :P
bpa, понякога общият поглед върху нещата, може да ти каже далеч повече от микроскопския анализ на някакво ъгълче. ;D Затова бих Ви насочила не толкова към перфекционизма и детайлите, колкото да се оставите на усета си да Ви води повече от обикновено  ;D Изцяло подкрепям по-горе изразените мнения  tooth

хах, ти сериозно ли повярва, че ги преглеждам с микроскоп ?  :surpris_22: :surpris_23:

Определено отговора ти беше много изчерпателен, конкретен...
но аз предпочитам  друг тип отговори, макар и малко хумористични  -
 
кашообразни с лек ферментирал плодов аромат и дълъг, елегантен танинов финал  :Content_4 - emotloader:  :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:

В светлината на гореизложените твърдения мисля, че ще е правилно ако заключа, че Калиа явно не прави нещо правилно, след като нейните "съкровища" лепнат дори и след като е на 100 % сурово - според мен явно не е изразходвала цялото лепило, което е складирала в себе си, и затова "лепнат"  :surpris_23:

Както и да е, щях да съм доволен и на съвсем кратко описание с по 2-3 думи, но... явно само ДеНиро ме е разбрал  :Content_14:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

purelove

  • Гост

Е,знам ли  :surpris_23:
Ама и ти защо не позиционира въпросната тема в секция „Хумор за здраве“, например   :Confus_3: :whistling2 - emotloader:
Всъщност цялата тема си има и много смешно сечение като се замисли човек, но предвид че не съм във форум, където се коментира сериала "Никой не обича… Реймънд" да речем - всичко е възможно  :Confus_3:
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Е,знам ли  :surpris_23:
Ама и ти защо не позиционира въпросната тема в секция „Хумор за здраве“, например   :Confus_3: :whistling2 - emotloader:
Всъщност цялата тема си има и много смешно сечение като се замисли човек, но предвид че не съм във форум, където се коментира сериала "Никой не обича… Реймънд" да речем - всичко е възможно  :Confus_3:

Не я позиционирах при хумора, защото все пак  исках да получа някакво инфо за сравнение, ама...както казах, само ДеНиро ми подхвърли нещо, което бих могъл да сравня...

Определено тук хората не искат да говорят открито и откровено за ..."съкровищата" си  :whistling2 - emotloader: :surpris_23:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

Значи от както засилих приема на зелено тая пролет, моите започнаха да се оформят, преди това бяха кашкави. Цвета, обаче, респективно сега не е кафяв, а...зелен  :Content_4 - emotloader:
Активен
Psychonaut

purelove

  • Гост

Ооо ! Не искам да изхождам от контекста на неделния ми вечерен хумор, че и аз не съм като теб, bpa, от анти-БГ веселяците и малко ме е страх да си кажа честно как бих иронизирала повода за размисъл, който ми даваш   :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Значи от както засилих приема на зелено тая пролет, моите започнаха да се оформят, преди това бяха кашкави. Цвета, обаче, респективно сега не е кафяв, а...зелен  :Content_4 - emotloader:

Ето, знаех си аз, че  това е моят човек - ТИТА :)
спокойно можем да си говорим за всичко - като за започне от такива кафяво-зелени съкровища и се стигне до ... радостта от връщането на цикъла  :Confus_3: :whistling2 - emotloader: :flowers2:



Ооо ! Не искам да изхождам от контекста на неделния ми вечерен хумор, че и аз не съм като теб, bpa, от анти-БГ веселяците и малко ме е страх да си кажа честно как бих иронизирала повода за размисъл, който ми даваш   :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:

Давай смело, стана ми интересно, и съм сигурен, че ще го понеса  :surpris_23:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

Aма моля ти се, знаем се  tooth Как да не се включа в най-колоритните теми ...
Активен
Psychonaut

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512

Като е станало на въпрос, дайте да уточним и количеството и периодичноста - сутрин, обед, вечер, само сутрин...вариантите са много.  :peperudi:
Консистенцията не я докарвам до перфектна, когато съм основно на зелено. Но се оформят, като приемам варива или повече ядки, което пък зависи от сезона...
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

сутрин+обяд или сутрин+вечер - зависи как ми минава деня  tooth
Активен
Psychonaut

purelove

  • Гост

Според мен честотата зависи от количеството, съдържанието и произхода на приетата храна – дали е с предимно високо водно съдържание, дали нишестена, дали белтъчна, дали е богата на „магически фибри” и баластни в-ва,... респективно – дали е предимно от растителен произход и дали преобладават или не семена, ядки, дехидрирани, термично обработени храни и пр.  Предвид това, че моята лична консумация за един храноден е около 3 порции ( до около 300 г) салати изцяло и 2 бр плодови или зеленчукови сокове, тези събития при мен са средно до 2-3 пъти дневно (сутрин и вечер).  Относно продължителността – като при атомен взрив, с лек шум сведен до този на средно високи отдалечаващите се токчета...  :Confus_3: По отношение на консистенцията - размазани в локвите отражения на тоалетната чиния.....  tooth

P.S. Доста полезни експертни мнения по темата са изказани тук  :Confus_3:
О, да  :whistling2 - emotloader: Да ме извинят хората със слаби нерви и сърца  :Content_4 - emotloader:
« Последна редакция: 25-04-2012, 10:23:55 от purelove »
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

сутрин+обяд или сутрин+вечер - зависи как ми минава деня  tooth

Сутрин, обед, вечер, и през нощта, когато се наложи :Content_4 - emotloader: :surpris_23: :whistling2 - emotloader:

но истината е, че е точно както го е писала експертката в тази област -

Според мен честотата зависи от количеството, съдържанието и произхода на приетата храна – дали е с предимно високо водно съдържание, дали нишестена, дали белтъчна, дали е богата на „магически фибри” и баластни в-ва,... респективно – дали е предимно от растителен произход и дали преобладават или не семена, ядки, дехидрирани, термично обработени храни и пр.

..тоест - зависи от качеството, количеството и водното съдържание на приетата храна.


Като е станало на въпрос, дайте да уточним и количеството и периодичноста - сутрин, обед, вечер, само сутрин...вариантите са много.  :peperudi:
Консистенцията не я докарвам до перфектна, когато съм основно на зелено. Но се оформят, като приемам варива или повече ядки, което пък зависи от сезона...

Перфектна консистенция НЯМА
ако ядеш само плодове, ще ти е кашкава, ако ядеш основно зелении с кълнове, семена и ядки, тогава ще ти се доближи максимално до "идеалната" според "традиционните" схващания - "добре оформени саламчета"

Аз лично определено съм много доволен от себе си, защото отново успях да постигна 100 % суровоядство през изминалата седмица, в резултат на което плодовете ги пускам да си ходят за максимум 6 часа, а салатите, кълнове, семена и ядки - до 12 часа... :weight_lift: :whistling2 - emotloader: :surpris_23: :Confus_3:

жалко, че няма подходяща емотиконка, за да го онагледя още по-добре  :Confus_3:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят
 

Страницата е създадена за 0.084 секунди с 22 запитвания.