Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: болест на ХОББ  (Прочетена 6712 пъти)

eleonorad

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
болест на ХОББ
« -: 25-04-2012, 16:09:24 »

Здравейте!

Баща ми има ХОББ.Моля,ако някой е запознат,или има опит с тази болест да ми даде основни насоки за помощ на болен от ХОББ.Последно са му препоръчали кислородна бутилка за вкъщи,но той нито иска,нито може да ми обясни каква точно е тя и с какво помага.Моля насочете ме в тази насока,какви са тези бутилки,къде се продават,ползват ли се постоянно...
Знам,че въпросите ми са общи,но баща ми само се тръшка и оплаква.

Благодаря предварително!
Активен

eleonorad

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
Re:болест на ХОББ
« Отговор #1 -: 25-04-2012, 18:21:28 »

Кислороден концентратор се нарича апарата!Говорих с лекуващият лекар на баща ми,необходим му е,така че въпросът ми вече е знае ли някой нещо за тези апарати.Лекуващият лекар е посочил фирма МЕДИЦИНСКА ТЕХНИКА ИНЖЕНЕРИНГ.Интересува ме и употребяван такъв.
Благодаря!
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:болест на ХОББ
« Отговор #2 -: 25-04-2012, 23:39:05 »

eleonorad, не мога да си спомня кога и къде го бях чел, но мисля, че ставаше дума за жива вода или сребърна вода - помага на хора с ХОББ. Наистина не мога да си спомня нещо повече, но ако решите да пробвате, знайте, че във вашия случай и двете са от категорията "ако не помогне, няма да навреди". Освен това не е кой знае какво да се направят апарати за производството им с почти подръчни материали (има схеми и обяснения в интернет), в краен случай - продават се и готови (цените варират от 50 до 150 лв. за по-масовите продукти).
Активен

eleonorad

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
Re:болест на ХОББ
« Отговор #3 -: 26-04-2012, 05:06:58 »

Благодаря shofilev!

Непременно ще проверя за този метод на лечение.За момента обаче се налага в най-кратки срокове да намерим този кислороден концентратор.Освен, че наистина вече  е необходим на баща ми,чисто психологически той ще се чувства по-сигурен!За съжаление са доста скъпи...
Благодаря още веднъж!
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:болест на ХОББ
« Отговор #4 -: 26-04-2012, 08:21:41 »

В кой град сте, Елеонора?
В нашата клиника имаме концентратори, които даваме под наем ,но трябва да си от варненска област.Щом има нужда от домашно кислородолечение значи е с напреднало заболяване и дихателна недостатъчност...Намерете му концентратор- то не е просто за успокоение, а наистина има нужда.
Първата стъпка в лечението на ХОББ е спирането на цигарите...макар, че вече е късно..
Кажи малко изследвания- КГА,ФИД-за да ти кажа наистина ли има ХОББ и доколко са зле нещата
Активен

eleonorad

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
Re:болест на ХОББ
« Отговор #5 -: 26-04-2012, 12:55:59 »

Благодаря за отговора Малина!

От София съм.Татко от дълги години има ХОББ,просто от около месец-два вече е нужен апарата/според неговата лекарка/.Доста пъти е лежал във Военна болница в София и е минавал на ТЕЛК.В момента данни за заболяване не мога да  представя,защото баща ми е в болница и изследванията са у него.Но ще бъда много благодарна,ако ги погледнеш по-късно.Баща ми вече е спрял цигарите от около 5-6 години,но е пушил 40.Сега е стабилизиран и няма опасност от най-лошото,но съвсем скоро трябва да му осигурим апарата.Лекуващата му лекарка ни насочи към един такъв втора употреба,и днес ще разговарям с хората,които го продават.Тя каза да не се насочваме към скъп и нов апарат непременно.

Благодаря!
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:болест на ХОББ
« Отговор #6 -: 26-04-2012, 21:31:18 »

http://www.google.bg/aclk?sa=L&ai=CrMjh35-ZT4nFI-7f4AT4mvGWB6Glm54C4ae54yflooEHCAAQASgCUPf--9L______wFgZcgBAakCUGM-ZStJhT6qBB5P0PBwB-L79oS6UcwRNevVFDXuP5YlijYIbVJw0WQ&sig=AOD64_0KubvhT7sldZHNackebTaGV7t6Aw&ved=0CAgQ0Qw&adurl=http://www.oxymachines.com
esтествено, че не ти трябва скъп и нов апарат!
A по форумите колко мародери има!!!!!!! не е истина- предлагам малко 'сползван апарат само за 1750
Активен

eleonorad

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
Re:болест на ХОББ
« Отговор #7 -: 01-05-2012, 20:17:30 »

http://www.mte-bg.com/bg/product/?id=39

Ще купим този апарат,ползван една година/купен е нов/,продават го за  900 лв.,заедно с нови консумативи.
Мисля,че е добре.
Активен

eleonorad

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
Re:болест на ХОББ
« Отговор #8 -: 21-05-2012, 13:29:24 »

Благодаря на всички,които ми помогнаха!
Купихме апарата на 04.05.2012,баща ми го ползва и е по-спокоен!

Благодаря още веднъж! :flowers2:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.077 секунди с 22 запитвания.