Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Чернодробно прочистване - Проблем  (Прочетена 16648 пъти)

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)

Здравейте на всички аз сьм момче на 24 години .  От няколко години   имам проблеми сьс храносмилането и от там ми се наврежда и на уринирането . всеки пьт когато правя прочиствания на черен дроб и жльчка сьс зехтини и лимони че даже и сьс билки вместо да изхвьрлям камьни както повечето които са писали в сайта става така че ми се запушват червата . получавам чревна непроходимост става голям ад нито мога да унинирам нито да отида по голяма . големи напьни трябват за това ... нещо ужасно е . костват ми седмици за да се поразтикам с разни билкочи които пия от години и ги сменям периодично . дори пих и ровахол по леката версия и пак се запуших .. като отида на доктор казват че нямам нищо чист сьм а аз се чувствам запушен и утеснен .. незнам какво да правя . в голяма безисходица сьм ако можете да ми помогнете сьс сьвети или да ме насочите кьм някой компетентен човек ще сьм ви много благодарен .

 Благодаря предварително :)
Активен

Люба

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Чернодробно прочистване - Проблем
« Отговор #1 -: 03-05-2012, 17:17:47 »

Надали аз точно ще ти помогна,но който и да се включи със съвет към теб ще има нужда от повече инфо относно състоянието ти и начина ти на живот
Активен

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)
Re:Чернодробно прочистване - Проблем
« Отговор #2 -: 03-05-2012, 18:25:11 »

здр. еми общо взето напреди илизах почти всеки ден . сега сьм много подтиснат а и поради тези проблеми след работа се пребирам и никьде не ходя после . купил сьм си цял арсенал от апарати в нас ваничката детоксикатор , уреда за срьбьрна вода PONOR , тренажора на флоров , ZAPPER  и др. Не пуша , не пия , рядко ям месо повече зеленчуци и сокове си правя сьс сокоизтисквачка и пак не мога да се оправя ... вьзрастните хора са по здрави и жизнени от мен . чак се дразня като кажат че с едно прочистване изхвьрлили 100 камька при условие че цял живот са живели в мизерия с извинение . как да процедирам и книги чета постоянно но вече ми се изчерпаха идеите  : ((((((

Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Чернодробно прочистване - Проблем
« Отговор #3 -: 03-05-2012, 22:30:27 »

Гладувал ли си ?Млечни продукти консумираш ли и ако да какви и колко често , би било добре да опишеш седмичния си хранителен режим ?
Активен

purelove

  • Гост
Re:Чернодробно прочистване - Проблем
« Отговор #4 -: 03-05-2012, 23:05:10 »

Лично аз няма да се ангажирам със съвети и препоръки от общ характер, дотолкова, че не запознавам нито общото ти здравословно състояние, нито хранителните ти навици ...... Но ако реално си в добро здраве ( както споделяш в по-горните текстове), според мен допускаш някакви "технически" грешки, свързани с отделните стъпки на подготовката и изпълнението на самата процедура . Ако всичко там е както във описаните методи, според мен не би трябвало да имаш подобни проблеми. Организмът се отпушва, но само ако ние му помогнем с правилни действия  :pensif_29:
« Последна редакция: 03-05-2012, 23:08:13 от purelove »
Активен

Kaloyan

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Чернодробно прочистване - Проблем
« Отговор #5 -: 04-05-2012, 00:34:51 »

Здравей! Хубавото на здравословното хранене и вярвам всеки, който прочете това ще се съгласи с мен, че не е задължително човек да е с медицинско образование за да се грижи за здравето си. Пробвал ли си с гел за пиене от Алое Вера (тук много важно е да се каже Алое БЕЗ кората). За него знам че основно действа в две направления. Почиства червата (това е едно от нещата с които е известно) и зарежда организма. Плюс в цялата ситуация (ако мога така да се изразя) е че Алоето действа най-силно и най-бързо именно там където споделяш че има проблем. Тъй като е безвредно (пак повтарям Алоето БЕЗ кората и трябва да е Барбаденсис Милър) няма риск просто да пробваш. За да не пълня форума с излишни коментари ако искаш можеш да ми пишеш на скайп - kinder_r . Ще се радвам да помогна с информация  ;)
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Чернодробно прочистване - Проблем
« Отговор #6 -: 04-05-2012, 09:38:44 »

И аз подкрепям мнението, изразено по-горе, че щом имаш описаните от теб проблеми, най-вероятно не си спазил коректно указанията за прочистването, и може би точно онази част с клизмата и/или разхлабителното....
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)
Re:Чернодробно прочистване - Проблем
« Отговор #7 -: 04-05-2012, 10:25:33 »

здравейте на всички , нямам точно определен хранителен режим но се старая да ям повече зеленчуци , плодове и плодови сокове . не ходя вече по доктори тьй като се наслушах на некомпетентни мнения и подигравки .. пил сьм 1 шише от това алое http://nwabg.net/aloe-vera-napitki/123-gel-za-piene-praskova-aloe-vera-peach-gel-drink-10125.html   и в момента имам 2-ро шише в хладилника но не го пия за момента . в началото имах наистина добри резултати но някьде бях чел че при продьлжителен прием действа противопоказно на черния дроб и после като чели се обьрнаха нещата и спря да ми действа положително . правил сьм поне 7-8 прочиствания сьс зехтини и лимони даже последния пьт ми се бяха появили на шията нещо като подкожни мастни образувания явно сьм си натоварил много лимфата с този зехтин . докторите казват че имам ентероколит и получавам непоносимост кьм маслата при голям прием . всичко сьм спазвал без продьлжителното нагряване сьс ел. вьзглавница тьй като като се нагрея и после едвам унинирам . явно ми се смькват някви мизерии и се запушвам :(( сега искам пак да направя прочистване но ме е страх че пак ще се запуша ..един пьт гладувах 4 дни но тьй като сьм слаб от 62 кг станах 57 кг  - сега сьм 55 кг . много трудно качвам килата и не мога да си позволя глад за сьжаление . напреди ми бяха открили арсенал от микроби  и навярно още имам някои щамове щом на моменти имам светли периоди . млечни продукти приемах много мин. година предимно активия с мюсли и плодчета , но за момента сьм ги спрял тьй като д-р верославов от варна каза че имам кандида и с тях ги подхранвам още повече . между другото при него си правих хидроколонотерапия мин. година 5-6 процедури но пак без видим резултат . вярно доста неща излязоха ама явно това не е достатьчно . и клизми в домашни условия правя понякога с преварена урина донякьде ми помагат . ДАЙТЕ МИ СЬВЕТИ как да процедирам с това прочистване ПЛС
Активен

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)
Re:Чернодробно прочистване - Проблем
« Отговор #8 -: 04-05-2012, 10:37:48 »

забравих да напиша че докторите казват че няма врьзка между черния дроб и уринирането но това не е така . по себе си сьдя че сьм забелязал всеки пьт като ме зааболи дроба и ми се отразява на уринирането незнам дали има др. такива случаи като моя но ще се раздвам да споделите ако сте като моя случай :)
Активен

Kaloyan

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Чернодробно прочистване - Проблем
« Отговор #9 -: 04-05-2012, 12:25:10 »

Ооо това Алоето на NWA (така се казва компанията) ми е до болка познато защото аз в тази сфера работя. Сега ще ти кажа за притесненията. Относно самото Алое, което пиеш в момента ще кажа браво че си почнал да пиеш, но за жалост не си попаднал на това което трябва. За да не натоварвам с излишни писания, защо това е така, само на кратко ще кажа пример: Една ябълка или който и да е друг плод в момента на откъсване започва да се окислява (да потъмнява и да си губи полезните свойства) малко по малко. Същото се случва и с гела на Алоето, даже много по-бързо. Значи трябва да се стабилизира, по някакъв начин. Проблема е че в това Алое на тази компания не ползват правилния метод за стабилизация и убиват ензимите заедно с част от полезните вещества вътре които са чувствителни към външни намеси. Те и няма как да ползват правилния начин защото процеса на стабилизация е патентован от една друга компания, чието Алое аз лично ползвам 12 години. По-евтино е. Има награда за идентичност с току що откъснато листо Алое -99,875% . И са запазени ензимите, а това са работниците, които вършат работата в червата в корема и изобщо навсякъде. 
        Второто е това че алоето е хубаво да се спира иначе има обратен ефект. Нещото което трябва да се знае тук е че това е вярно САМО АКО пиеш Алое с кората, защото в кората има елементи като алоин които не е хубаво да попадат в тялото.
        Пиенето на Алое обаче, трябва да е съпроводено с пиене на много вода и сега ще ти кажа защо. Алое Вера гела е много силен детоксикатор. Като влезе в тялото чисти на наред. След като изчисти червата, човек му се дохожда до тоалетната (обикновено между 10 - 30 мин. след като е пил Алое). Слет това обаче започва да чисти токсините в клетките, които изчистени отиват в черния дроб и за да се махнат от там се пие обилно вода. Обилно, обилнооо, колкото се съветва на ден. 2 литра 2.5 на ден. По малко и често. Защото водата най лесно движи нещата.

Лично моя съвет е. Тази бутилката която е в хладилника, дал си пари за нея изпий я (имай на предвид че то е като компот. Има витамини и минерали, но до там.), но после за да постигнеш истински резултат ето ти линк за Ролс Ройса на Алоето - http://www.flp.bg/bg/P_Aloe-Vera-Gel_bg.htm . Това е чисто Алое. Вкуса не е най-прекрасното на света, но така го е направила природата. Мога да ти покажа и как да ги вземеш с доста голяма отстъпка щото важното е резултат да има.
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Чернодробно прочистване - Проблем
« Отговор #10 -: 04-05-2012, 12:39:30 »

пишеш, че си 55 кг в момента... а колко си висок ?
Какви ти бяха усещанията през тези 4 дни на гладуване ?
Мисля, че би трябвало тогава да си почувствал доста по-облекчено уриниране...
На твое място бих прочел повече за гладуването, защото рядко би могло да навреди при правилно провеждане и захранване. Има разбира се и случаи, при които не трябва да се гладува, но те са крайно  малко...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)
Re:Чернодробно прочистване - Проблем
« Отговор #11 -: 04-05-2012, 14:39:26 »

висок сьм 172 см . напоследьк от жльчката ли незнам ми се гади и не мога да ям много - много , ям по малко на често банани , супички по леки неща . задьлжително закуската започвам с плод банани и ябьлки . kaloyan моето алое аз го пих почти без прекьсване заради белия дроб тьй като имах хроничен бронхит сега ми отшумя и нз дали имам и бях доволен и наистина в началото като го пих усетих че ми поразбутва ленивите черва но това за жалост беше само пьрвите 10 дни после ефекта отшумя . и не само като пия алоето сьс всички неща е така . затова постоянно гледам да ги сменям продуктите писна ми да пия всякакви бьркочи ама като нямам друг избор . сега пия луголов разтвор ( йод) тьй като имам йоден дефицит , масла от тиквени семки за уринирането , и Enzy - Mill  но го пия вече месец и той спря да ми действа .  твоето алое има ли го свободно да се продава по аптеките и дрогериите или трябва да се порьча от сайт и евентуално колко ще ми излезе с намалението . виждал сьм най различни алоета но как може да знае човек кое е най доброто в случая.

пс: bra аз гладувах само 4 дни но усещах че мога да издьржа поне още толкова . не ми тежеше но   се стреснах че започвам бьрзо да смьквам килата . преди да започна гладуването много храчех от този бронхит и забелязах че  ми намаляха след 2 - рия ден .
Активен

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)
Re:Чернодробно прочистване - Проблем
« Отговор #12 -: 04-05-2012, 14:52:42 »




пс:  забелязвам че има някакво часово време през което се чувствам малко по отпушен . след 5 слетобед се облекчава уринирането . и след 12 вечерта сьщо ми е по свободно . най тегаво ми е от 9 сутринта до кьм 17 :00 . правил сьм и урофлоуметрия и уролога ми каза че проблема не е урологичен и аз тогава шах и мат ..
Активен

Люба

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Чернодробно прочистване - Проблем
« Отговор #13 -: 04-05-2012, 18:01:48 »

Суровоядство и уринотерапия!Лекуват всичко :sorcerer - emotloader:
но!
правилно приложени
предполагам си чел Малахов?
Как протичат чернодробните ти прочиствания?
Само недей се депресира и затваря така нищо не става.

такаа според Луиз Хей:
черва-представляват освобождаване от отпадъците.
проблеми-страх от освобождаване от старото и вече непотребното
нов мисловен модел(който ще помогне)-"свободно и лекота се освобождавам от старото и с радост приветствам новото"

пикочен мехур-подобно е
проблеми-мъчително безпокойство.Придържане към стари идеи.Страх да се почустваш свободен.Раздразнителност.
нов мисловен модел-спокойно и с лекота се освобождавам от старото и приветствам новото в живота си.В безопастност съм.
тема за размисъъъъл :P
Алоето на Forever си заслужава btw ;)
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Чернодробно прочистване - Проблем
« Отговор #14 -: 04-05-2012, 22:17:40 »

Бананите спадат към корпоративните храни - не ти препоръччвам да ги ядеш , те са отровни .. хората , които работят в плантациите са болни от всички видове рак в някаква степен и кой знае още какви купища болести. Всяка чепка се пръска с отрови и се завива с едни найлони и така расте на дървото, докато дойде време за отсичане на чепката. После още един път ги пръскат с разтвори -> в кашоните и айде на глупаците по света.Тъй като няма истински БИО банани от честната търговия например в България , по-добре не рискувай в твоето състояние с банани. Ябълките също се покриват с парафинов слой, за да не се изпарява водата от тях , а парафина си е чиста отрова за нас , даже на една от кутиите пише - Да не се дава повече от една ябълка на ден на дете над 6 години ??????? Ако купим от пазара задължително ги белим.
Активен

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)
Re:Чернодробно прочистване - Проблем
« Отговор #15 -: 04-05-2012, 22:24:55 »

то има ли вече нещо полезно на тоя свят всичко е химия ама какво да се прави и без ядене не става . Бил сьм и в Германия там плодовете са още по голямо менте едни големи изкуствени ябьлки като от пластмаса ще кажеш ..

аз да споделя че напреди направих и курс сьс газолечение но сьжалявам че го правих така ми се затегнаха червата от тази гас че ми се обостри колит но той явно дали с нея и без нея е трьгнал да става знам ли . в началото действа едно като слабително но следващите няколко дни ефекта се обрьща и става страшно за хора сьс колит като мене .

сега си цеда сьс сокоизтисквачката  всяка вечер сок от моркови , лимони , и ябьлки . чакам да ми узрее червеното цвекло на село и да почна да го пия поне то е истинско не като това на пазара .
« Последна редакция: 04-05-2012, 22:31:32 от barzaka88 »
Активен

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)
Re:Чернодробно прочистване - Проблем
« Отговор #16 -: 04-05-2012, 22:30:24 »

 8)
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Чернодробно прочистване - Проблем
« Отговор #17 -: 05-05-2012, 21:06:21 »

С каква гаЗ проведе курса ? Ако накиснеш пресни фурми за няколко дни във вода и пиеш, водата действа разхлабително и облекчаващо.
Активен

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)
Re:Чернодробно прочистване - Проблем
« Отговор #18 -: 05-05-2012, 22:45:12 »

газта е тази която се продава по железарските магазини за горене . минах я през филтьрна хартия и активен вьглен и я пих известно време . направих 2 курса мисля че бяха но не бих я повторил тьй като при хора с колит като мен е доста противопоказна  :pensif_29:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Чернодробно прочистване - Проблем
« Отговор #19 -: 06-05-2012, 07:11:53 »

Значи не четеш много във форума и не си наясно, че газта трябва да бъде пречистена по точно определен начин и да се взема точно определено количество? Колко вземаше като доза и откъде разбра за дозите?
Активен
 

Страницата е създадена за 0.125 секунди с 22 запитвания.