Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Хроничен колит  (Прочетена 28398 пъти)

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Хроничен колит
« Отговор #20 -: 04-08-2012, 14:15:26 »

Аз се лекувам с екстракт от семките на грейпфрут. Има го в аптеките под различни наименования: цитросепт, биоцитрин...при мен действа светкавично и безотказно. Мисля, че Сомелиерът е прав за гладуването, че по-скоро не дразни в случая отколкото да помага. Аз като гладувам по 3-4 дни, после ден, два е добре и после пак.
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Хроничен колит
« Отговор #21 -: 04-08-2012, 21:21:39 »

...Единственното нещо което ме СПАСИ беше чай от смрадлика литър на ден и вечер клизма с смрадлика един месец после още два само смрадлика от време на време промивка...

Ха, чай от смрадлика! Като купувах смрадлика веднъж в билковата аптека изрично ме предупредиха, да не се приема вътрешно, че била отровна.  :o
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Хроничен колит
« Отговор #22 -: 04-08-2012, 23:23:46 »

Да, официално се използва само външно. Реално на много хора с хронична диария е помогнала, както и билките камшик или червен кантарион. Все пак зависи от причинителя на диарията, но на немалко хора са свършили работа. Ако проблемът не е в гъбична инфекция в червата, може с успех да се прилага комбинацията на червено подъбиче и огниче. За гъбична инфекция предстои да проверим върши ли работа, ако успеем да намерим огниче.
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Хроничен колит
« Отговор #23 -: 05-08-2012, 07:05:48 »

Прополисови капки! :Content_22:
Активен

papur72

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Хроничен колит
« Отговор #24 -: 05-08-2012, 12:59:47 »

« Последна редакция: 05-08-2012, 13:19:27 от papur72 »
Активен

papur72

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Хроничен колит
« Отговор #25 -: 05-08-2012, 13:34:28 »

http://zdrave.org/%D0%BCu%D0%BA%D1%80%D0%BE%D0%BA%D0%BBu%D0%B7%D0%BC%D0%B8-%D1%81-%D0%BA%D0%B0%D1%84%D0%B5/
http://zdrave.org/%D0%BC%D0%B8%D0%BA%D1%80%D0%BE%D0%BA%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%BC%D0%B8-%D1%81-%D0%BC%D0%B5%D0%B4/

София { 02.05.10 at 0:45 }
    Силно повлияна от написаното тук и от книгите на Малахов, започнах пречистване на организма.В продължение на година проведох няколко гладувания. Веднъж месечно и преди гладуване правя Шанк Щракшалана.Разбирайки, че самa по себе си практиката Шанк Пракшалана не е достатъчна започнах и с уриновите клизми.Междувременно прочетох книгата “Ензимният фактор” от д-р Хироми Шиния(книгата я има в Спиралата).
    Д-р Хироми Шиния е лекар гастроентеролог и през дългодишната си практика има над 300 000 пациенти.Препоръчва кафеените клизми. Запитах се- защо пък точно клизми с кафе? Kафето буквално пречиства дебелото черво, цялата коремна кухина и отива право към черния дроб. Терапевтичното действие на клизмите с кафе е да се подобрят възможностите на черния дроб и жлъчката за отстраняване на токсините в организма. Глутатион S-трансфераза(GST) e ензим участващ в детоксикацията.По време на клизмата(12-15 мин) се увеличава притока на кръв през черния дроб, което е вид форма на диализа и води до ефективна детоксикация.
http://web.uni-plovdiv.bg/victorivanov/books/enz_faktor.pdf
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Хроничен колит
« Отговор #26 -: 06-08-2012, 00:08:50 »

Има готови билкови смеси които съдържат огниче и червено подъбиче:
http://www.greenhealth-bg.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=170&category_id=38&option=com_virtuemart&Itemid=2&vmcchk=1&Itemid=2
http://www.zdravnitza.com/shop/product.php?ProductID=76


Всъщност това е едно и също нещо, но на различна цена. Пробвали сме го, на жената не й подейства добре. Купих го преди време от "Здравница" - на място от магазина. Огничето в тази комбинация е малко - по-малко от препоръчаното от Бошнаков в рецептата, която съм посочил по-нагоре. А именно то е акцентът срещу патогените в червата.
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Хроничен колит
« Отговор #27 -: 27-12-2012, 09:12:37 »

Има най-различни видове колити. При някой не се излиза от тоалетната, а при други изобщо не се влиза.
Соковете действат идеално на чревната стена, възстановяват и изчистват едновременно, без да натоварват храносмилането. На ден може а се пият от 400 до 3000 мл, зависи от конкретния случай. Може и само на сокове да се кара известно време. И после, алкална храна :)
Приемат се добре и добавки - Тодикамп, прополисови капки...действат направо магически по време на олекотен режим!  :peperudi:
« Последна редакция: 27-12-2012, 09:18:49 от rima »
Активен

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Хроничен колит
« Отговор #28 -: 08-08-2014, 15:40:55 »

Аз май съм от тези, при които не се влиза.
От няколко месеца стана нещо страшно, особено на обяд. Каквото и да хапна, боли. Грах, царевица, зелен боб, зеле и подобни - ясно. Но започва и от обикновен хляб да боли. Вечер го нямам този проблем. Подута съм постоянно.
Хубаво казвате - глад, ама засега не мога да гладувам. На лекар не ща да ходя. Ще тропам с крак и ще се муся!
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Хроничен колит
« Отговор #29 -: 08-08-2014, 16:40:40 »

Щом не можеш глад, опитай само на сокове.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Хроничен колит
« Отговор #30 -: 08-08-2014, 21:24:25 »

Някой пробвал ли е да лекува колита си с пробиотици? Аз не съм ги пробвал за колит специално, но за други болежки са ми помагали много.
Активен

Евгени

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 88
Re:Хроничен колит
« Отговор #31 -: 08-08-2014, 21:30:10 »

Мими, поинтересувай се от къде можеш да се снабдиш с розова вода. Не е панацея, но и не съм чул за странични ефекти. Има достатъчно информация в мрежата, стига да имаш време да се поровиш.
Активен

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Хроничен колит
« Отговор #32 -: 08-08-2014, 23:37:47 »

Някой пробвал ли е да лекува колита си с пробиотици? Аз не съм ги пробвал за колит специално, но за други болежки са ми помагали много.

Аз съм пробвала.
Пробиотиците от аптеките не са вариант..
Чувала съм, че най-добрият пробиотик за колит е сокът от кисело зеле.
Не съм го пробвала, така като няма от къде да си го набавя.. но много народ говори за него.

Инак Мими, тези храни които си ги изредила, те всичките са противопоказни за болните от колит..
Храната при кризи трябва да е почти течна/варена.. рядко печена.
Ако ползваш хляб, то той трябва да е бял/препечен, за предпочитане от фурна.
Забрави за всичко с люспа и кора, плодове,зеленчуци и ядки, както и кафе, газирано и алкохол.
Можеш да консумираш по-горните но обелени, почистени от семки и прочие а ядките в по-малки количества, предварително накиснати във вода.
Разделното хранене може доста да ти помогне.. дори бих те посъветвала да заложиш на него.

Все пак, дай си малко почивка на сокчета, както те посъветваха по-горе и след няколко дни мини на лека диета, като внимаваш какво ядеш и пиеш. :)
Дано скоро се оправиш :)
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Хроничен колит
« Отговор #33 -: 10-08-2014, 09:16:51 »

Колит се лекува единствено с гладолечение.Имах доста тежък спастичен колите преди време.Пробвах всякакви схеми,билки и пр.,но...животното е доста упорито. :Confus_3:
След това направих 7 дни само на изворна вода и...о,чудо-изчезна.Да,но не задълго.След време пак се върна,защото пак започнах да издевателствам над себе си с лоши храни. :Confus_3:След това направих една 8-дневно и едно 10-дневно водни гладувания.Метаболизма ми стана бърз като стрела,а от колита нямаше и помен.Сега гладувам периодично(1 ден в седмицата) и когато мога-правя по-дълги.И колита отпраши надалеч.По този начин се лекуват и гастрит,язва и всичките заболявания на стомашно-чревния тракт.Те се лекуват най-лесно с глад.Е,то и останалите болести се лекуват с него(повечето),но искам да подчертая,че тези се лекуват най-бързо.Имайки в предвид,че след спастичния колит идва улцерозния колит,а следващата стъпка е...рак. :(
Така,че...трябва да се вземат мерки ВЕДНАГА!!! :pensif_29:
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Хроничен колит
« Отговор #34 -: 10-08-2014, 09:21:43 »

На лекар не ща да ходя.
Няма и смисъл.Преди време и аз обикалях лекарските кабинети,изследвания,лекарства...Нищо не помогна.Бил хроничен,не се лекувал.Да,ама не.Глада му видя сметката. :whistling2 - emotloader:
Активен

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Хроничен колит
« Отговор #35 -: 10-08-2014, 09:41:45 »

Кали, колко време продължи лекият ти режим на хранене след водните гладувания?
В момента как се храниш, ограничаваш ли някои храни .. наблягаш ли на други?
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Хроничен колит
« Отговор #36 -: 10-08-2014, 11:49:12 »

Да,ограничавам tooth.От животинските продукти консумирам само млечно масло и мед.Иначе плодове и зеленчуци-колкото искам и нищо не ми дразнят. :whistling2 - emotloader:
Дори режима на Лидия Ковачева-плодовия, дава извяестни резултати в лекуването на колита.Правила съм го няколко пъти и след него има подобрение,но не задълго.При гладуване с вода от дебелото черво излиза много слуз-Малахова го е описал много добре това за тези,които имат колит и гладуват.При клизмите с вода излизат страшни красоти-слуз,фекални камъни,мазутчета... :Confus_3:.Слузта е от лечението и заздравяването на чревната лигавица-доста се отделя наистина.Ако обаче се възстанови стария начин на хранене,то и колита пак се връща и това е нормално.Но...друг начин за лечение не виждам.Соковите режими също биха били полезни в случая,стига да са над 4-5 дни.При режима на Ковачева дебелото черво започна да се чисти на 8-9-ия ден при мен.При соковото-ще започне към 4-5-ия,а при водното-при мен започва след 2-3-ия ден.
Активен

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Хроничен колит
« Отговор #37 -: 10-08-2014, 18:53:11 »

Благодаря ти за информацията, Кали!  :flowers2:
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

drdos

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Хроничен колит
« Отговор #38 -: 25-10-2015, 20:57:13 »

Здравейте,моля за помощ и съвет...то при мен не е просто колит а е много омазано,ама вече не мога да ям... пуснах отделна тема да не цапам тук:
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=8287.0
« Последна редакция: 25-10-2015, 21:07:21 от drdos »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.118 секунди с 23 запитвания.