Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Из дневника на Никита  (Прочетена 6772 пъти)

Nikita

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Из дневника на Никита
« -: 06-07-2012, 09:16:15 »

Привет на всички,

това е  първия ми пост тук и реших да започна с него, за да разберете как се докарах до тук.

Ще започна с това, че нямам здравослвони проблеми и че принципно съм здрава, да чукна на дърво  :Confus_3: . Не съм боледувала от години и не знам имена на лекарства освен аспирин и витамини :)

Не съм суровоядка и не съм вегетарянка, хапвам си всичко, което ми е вкусно и ми се хапва на момента  :essen:. От години избягвам всякакви колобаси и газирани напитки. Сламите и луканките не са ми вкусни, а колата я спрях по вътрешно убеждение, за вредите от нея. Чуствам се добре физически  :weight_lift: и психически  tooth и от време на време спортувам. Обичам природата и съм съпричастна с всички Био, ЕКо и Грийн инициативи  :peperudi:

Всичко започна случайно един ден в края на февруари попаднах на една книга на д-р А. Михайлов и я прилистих отгоре-отгоре. Прочетох доста смислени неща и се зарибих. Така реших да направя първото си пречистване на организма детоксикация с цитросови плодове в началото на март 3 дни преди пълнолуние.


Първата ми детоксикация 28.02-01.03

Всичко започна на шега, но реших да изпълна всичко както трябва. Прочетох всичко, което намешрих в нета за 2-3 дни за детоксикациите на МИхайлов и започнах. Заредих се с 3 торби портокали, лимони и грейпфрути и една цитропреса. Купих си и 3 пакетчета Англ. сол. и се започна.....

Сутрин по една супена лъжица сол в чаша вода и цял ден сокове с вода.

Не знам дали бях превъзбудена от цялата тази детоксикация, и дали заради това, че всички в офиса ме гледаха и питаха как съм, аз се чуствах отлично. Имах тонус и енергия и никакви проблеми. На 4тия ден започнах със захранване, като сутринта хапнах 1 ябълка и на обях картофи соте.

Вкусът на тези картофи още го помня. След тази детоксикация, сякаш ми се промениха вкусовите рецептори и храната я усещах след това доста по-вкусна и различна. След това започнах да хапвам повче плодове и зеленчуци през деня.

Разделих се с 3 кг и след захранването възстанових само 1 от тях. Но в продължение на следващия месец свалих и него.


Втората ми детоксикация 04.04-06.04

Всичко протече по подобен начин с разликата, че около мен се зарибиха още 3-ма човека. Е вече си имах компания в пречистването и споделях с тях опит и давах съвети.

Разделих се с 2 кг и след захранването възстанових само 1 от тях. Но след втората вече тотално промених начина си на хранене. Започнах да пия всяка сутрин Соле от хималайска сол, заължително закусвах, нещо което преди не правех. Първото ми ядене за деня беше на обяд.

След това попаднах случайно на този сайт и прочехот всичко за пречистванията, което имаше като мнения и инфо. Попаднах на снимки от чернодробни пречиствания, които ме потресоха... Потърсих още инфо и намерих още няколко сайта с подобни методи за пречистване. И започнах преди следващото пълнолуние...



Чернодробно пречисване 30.04-06.05

Методът, на който се спрях беше този, който ми изглеждаше най-малко затормозяващ и лесен за прилагане при мен - сутрин по 2 супени лъжици лимон и зехтин и през деня много вода и чай , а вечер сок от ябълка. Хапвах лека храна без месо и млечни продукти, повече салати и плодове. И така цялата седмица от понеделник до събота сутринта. Вечер се загрявах в областта на черния дроб, взимах топъл душ и спях с увит кръст. Непрекъснато си мислех как организма ми се пречиства. В събота на обяд хапнах една салата на обяд. Вечерта в 18:00 и 20:00 изпих англ. сол с чаша вода. В 22:00 изпих 150 мил зехтин с 150 мил сок от грейпфрут и си легнах, като отново загрях областта на черния дроб. През нощтта в 1:00 се събудих с огромната нужда за изхвърляне на всичко от мен  tooth, гадеше ми се и повърнах това, което беше останало в стомаха ми. Пак си легнах и станах в 6:00 и 8:00 за да пия по 1 с.л. англ. сол с чаша вода. Няма да споменавам какво чистена падаше след всяко пиене на солчицата  :whistling2 - emotloader: Не знам колко камачета съм изхвърлила през нощта, защото бях в полузаспало положение в WC-то но на сутринта видях 20тина от прословутите камъчета....

Следващата седмица бях обект на разпитвания и какво ли не от колеги и познати. Не можеха да повярват на снимките, които им показвах. Ахкаха и задаваха какви ли не въпроси - "Ама от къде ги изкара", "Ама ти изми ли ги преди да ги снимаш"   tooth tooth tooth До сега никой друг не се престраши да пробва, но има време ще повярват в нуждата да го направят.



Третата ми детоксикация 01.07-03.07

Третата реших да я направя с диня  :Content_14: и така в неделя започнах с яденете на диня, това ми е най-сладката и лесна детоксикация, която съм правила, за съжаление изпитвах недостиг на суровина, защото не можех да спра да си похапвам от нея.

Разделих се с 1.5 кг, като след захранването възстанових 0.5

Но най-якото е че вече имам многобройни последователи  :thankyou:, не знам вече колко са поне 10на, които почнаха да се замислят за начина си на хранене.



Надявам се не съм ви отекчила със словоизлиянията си и ако сте стигнали до тук ви пожелавам прекрасен, прохладен и изпълнен с усмивки ден  :flowers2:
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Из дневника на Никита
« Отговор #1 -: 06-07-2012, 16:14:04 »

Здравей, Nikita !
Ясно ми е, като бял ден, че си сериозен човек и успехите - заслужени  :love_026:
Поздрави и пожелания за нови успехи!

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Из дневника на Никита
« Отговор #2 -: 06-07-2012, 18:04:17 »

да бе, сериозна  tooth и по какво разбра, че е сериозна ...след като ти вика, че всичко е почнало на шега ;) и засега така си и продължава май ..детоксикация на диня, то пък от туй по-лесно няма, то си е цяло забавление ....за мен който не гладува не е достатъчно сериозен ....а вземайки себе си за пример - дори и тогава не се знае дали е сериозен  tooth tooth
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Nikita

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Из дневника на Никита
« Отговор #3 -: 06-07-2012, 20:19:07 »

гарване, аз на милитва и вода не мога да изкарам  tooth
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Из дневника на Никита
« Отговор #4 -: 06-07-2012, 20:45:35 »

Здравей Nikita !
Виждам, че започваш грижите за здравето с летящ старт т.е. изпреварила си появата на заболявания за което благородно ти завиждам.

да бе, сериозна  tooth и по какво разбра, че е сериозна ...след като ти вика, че всичко е почнало на шега ;) и засега така си и продължава май ..детоксикация на диня, то пък от туй по-лесно няма, то си е цяло забавление ....за мен който не гладува не е достатъчно сериозен ....а вземайки себе си за пример - дори и тогава не се знае дали е сериозен  tooth tooth
За какво и е да е сериозна - тя си прави профилактика.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Nikita

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Из дневника на Никита
« Отговор #5 -: 06-07-2012, 20:58:23 »

за мен основно правило е, че здравето трябва да се поддържа, а не след това да се лекува  :Confus_3:
Активен

Nikita

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Из дневника на Никита
« Отговор #6 -: 31-07-2012, 10:37:27 »

Днес отново започвам 3 дневен режим на диня, всъщност го почнах от снощи.... да видим как ще мине :)
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Из дневника на Никита
« Отговор #7 -: 31-07-2012, 10:42:46 »

Аз отсега мога да ти кажа как минава динения режим :) Първо ядеш с удоволствие докато ти стане лошо, след това 1 час се оригваш(уригваш) да компенсираш болката. След това почиваш 2-3 часа , не искаш и да чуеш за диня, а вечерта ти се прияжда отново.
Активен

Nikita

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Из дневника на Никита
« Отговор #8 -: 31-07-2012, 11:53:47 »

много странно, сега ще ми е второто гладуване на диня и такъв проблем с оригването не съм срещала

а диня обичакм толкова много и мога и цяла седмица да изкарам на диня само  :essen:
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Из дневника на Никита
« Отговор #9 -: 31-07-2012, 11:56:40 »

много странно, сега ще ми е второто гладуване на диня и такъв проблем с оригването не съм срещала

а диня обичакм толкова много и мога и цяла седмица да изкарам на диня само  :essen:

Успех !
Аз бих разнообразил и с пъпеш :)
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Из дневника на Никита
« Отговор #10 -: 31-07-2012, 12:02:16 »

Да отбележа само за протокола-детоксикация с плодове започва след седмия ден-започва да се чисти дебелото черво.Прочистване на организма от токсини и вредни натрупвания най-добре се постига с гладуване-на вода или сухо.Никита,пожелавам ти успех, това може би е само началото…. :Content_14:
« Последна редакция: 31-07-2012, 12:05:25 от Kalia »
Активен

Nikita

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Из дневника на Никита
« Отговор #11 -: 01-08-2012, 08:58:34 »

Да отбележа само за протокола-детоксикация с плодове започва след седмия ден-започва да се чисти дебелото черво.Прочистване на организма от токсини и вредни натрупвания най-добре се постига с гладуване-на вода или сухо.Никита,пожелавам ти успех, това може би е само началото…. :Content_14:

т.е. ако карам на плодове трябва да го правя с продължителност над 7 дни за да има ефект ли?

ползвам термина детоксикация заради А. Михайлов и неговите цитросови детоксикации, които през лятото ги правя с диня или други сезонни плодове.

за пълен глад още не съм се навила да пробвам, за сега се чуствам отлично на плодове, вода и чай
Активен
 

Страницата е създадена за 0.082 секунди с 23 запитвания.