Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Инстинкт за хранене и глад при децата  (Прочетена 1675 пъти)

РОСИ

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14

Имам две деца-на 8 и 16г.Малкото се храни по-различно от другите деца,които познавам/на познати/.Само да уточня,че аз не им налагам какво да ядат/и кога/.Идвете са много здрави,малката всъщност никога не е боледувала/освен,че повръща в кола :)/.Интересно,че не яде здравословно-много сладко,особено шоколад,млечни,месо,а малко зеленчуци и плодове.А повечето познати карат децата си да ядат много плодове,а са много болнави ???.Интересното при малката е,че когато се е заразила с вирус винаги си личи,но всъщност не прилича на болна-първо спира да се храни за 2-3 дни/иска само лимони с мед и грейпфрути,които иначе никога не яде/и устните и много се зачервяват/мъжът ми казва,че има вътрешна температура/.В детската градина отначало имахме проблеми с тези периоди,защото искаха да я накарат да яде,а не постигаха успех,но после свикнаха като видяха,че аз не се притеснявам :).При хранене съм забелязала,че без някой да е обяснявал нещо се храни разделно и почти не яде хляб.Все бях чувала за инстинктите на децата да се хранят правилно и реших малката да я оставя да се храни както иска и да не ги припъпявам като я карам да яде насила и наистина съм доволна от това :peperudi: :Content_22:.Малко ме притеснява шоколадът,но като е здрава,какво пък :Appetit_17:
Стази тема просто исках да споделя своя опит за храненето на децата/което мисля е мн важно/ и ще се радвам и други да споделят :) :thankyou:
Активен
"Когато промениш начина по който гледаш на нещата,нещата които гледаш се променят"

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Инстинкт за хранене и глад при децата
« Отговор #1 -: 14-07-2012, 16:09:32 »

Рафинираната захар бавно и СИГУРНО УВРЕЖДА задстомашната жлеза. Един ден ще си проличи, за съжаление.
Активен

Wish

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70
Re:Инстинкт за хранене и глад при децата
« Отговор #2 -: 11-03-2013, 16:27:37 »

Аз съм в процес на промяна на хранителния режим на дъщеря ми, която е на 7г.
Трудно ще ми бъде, но няма се откажа.
Тя също обича сладко, като повечето деца, обожава и Мак Доналдс...
Покрай майка ми, която изведнъж се срути от рак, започнах да чета много за здравословното хранене и научих неща, които трябва да си голям дебил, за да ти минат покрай ушите.

Вече знам, че всичко се връща. Включая и неправилния начин на хранене.

За инстинктите на децата, съм наясно, че не трябва да насилваш детето да яде, това направо ме вбесява. Дъщеря ми спря да яде банани, заради системата в предишното и училище на насилстване, защото "плодчето е полезно... а и е ПАРИ!" Простотия... >:(
Трябва да се вслушваме в децата си, но не и да им позволяваме всичко, като за последното е важно да си го извоюваме не по настойнически начин, а по приятелски.
Нещата, които се разбират и осмислят, са тези, които са поставени с добро.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.098 секунди с 23 запитвания.