Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Коледните пости  (Прочетена 12878 пъти)

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Коледните пости
« Отговор #20 -: 04-11-2009, 14:38:18 »

Не са от 01.12 в никакъв случай. :) Така е, 40 дена са постите, Мер.
На Бъдни вечер трапезата винаги е била постна. Миналата година по това време все още ядяхме месо и подобни. Бях се наточила да готвя пуйка, трябваше да дойде едно приятелско семейство, но не дойде. И пуйката не сготвих. Продължихме на постно. Друго не ми се правеше. Бяхме се тъкмо преместили в друг апартамент, да се приготвя за Бъдни вечер, малко бебе...и капнах от умора.

В този ред на мисли, когато ни идва на гости месоядно семейство, винаги им приготвям нещо месно.
Както искам да се уважава моя избор, така уважавам избора на другите.

Не е  лошо това което казваш - но не ти ли е неприятно да пипаш месо , аз примерно не мога да гледам мъртва плът - камо ли да я пипна 
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Коледните пости
« Отговор #21 -: 04-11-2009, 17:09:27 »

Да ти кажа откакто сме вегани, много рядко ми се налага да приготвям месо. От март до сега може би 5-6 пъти, от които мъжът ми повече се занимава да го сготви. Но и аз някак си се абстрахирам, когато го пипам.
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Коледните пости
« Отговор #22 -: 04-11-2009, 17:23:25 »

Аз не се бях замисляла и даже ми беше странно какво толкова има в пипането на месото, докато!
Един път в служебния стол имаше пилета на грил и бях взела едно цяло за вкъщи. Сложих го в пликче и го вързах и ...усетих топлината на вече мъртвата плът и ми се стори плашещо нежива. Изпитах такава тъга, сякаш държах котката си в тоя плик...И от тогава почна промяната в мен :Cherries

А иначе постите почват на 15.11 :)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Коледните пости
« Отговор #23 -: 14-11-2009, 17:06:56 »

Почваме ли от утре :bleh :bleh :Confus_3: :whistling2 - emotloader:
Активен

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Коледните пости
« Отговор #24 -: 14-11-2009, 18:29:47 »

 че ние кога сме спирали  :bleh :bleh :bleh
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Коледните пости
« Отговор #25 -: 14-11-2009, 18:43:48 »

Аз кажи-речи вече повече от 400 дни съм на пост и молитва(мантра в моя случай) ;D ;D ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Коледните пости
« Отговор #26 -: 14-11-2009, 19:17:35 »

Ми ние сме решили 100% да сме сурови т.е. да не варя 1-2 пъти седмично както правих досега.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Коледните пости
« Отговор #27 -: 14-11-2009, 21:02:08 »

 и аз ще съм сто процента на сурово  :peperudi:
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Коледните пости
« Отговор #28 -: 15-11-2009, 00:38:02 »

Почвам постите от 16ти този път - новолуние, начало на нещо ново.
Моите пости ще са следните -
до края на месеца, 14 дни - 100% сурово:
ще хапвам единствено - зеленчуци, сурови ядки, кълнове, лимони, студенопресовани масла, водорасли, стевия
няма да хапвам - плодове (освен лимони), мед, агаве, кленов сироп, сушени плодове, ферментирали храни (оцет, кисело зеле), гъби

след това през декември - същото като горното, но ще включа някои плодове - по кисели и не толкова сладките.
Активен
Духът владее материята!

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Коледните пости
« Отговор #29 -: 15-11-2009, 05:41:08 »

и аз се присъединявам към вас. Мер, как реши точно плодовете и др., те ли са ти най-любими и те изкушават
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Коледните пости
« Отговор #30 -: 17-11-2009, 12:22:56 »

И аз започнах :)
Храненето ми включва само едно не-сурово ястие на ден. В Неделя нямаше, вчера беше малко печена тиква, днес 2-3 пълнозърнести бисквити. Утре ще е зеленчукова супа.
Плодовете са цитрусови + ябълки, много зеленчуци, сурови ядки, чайчета от какво ли не.

Като каза Мер за не-ферментиралите, снощи пихме вино. Обикновено двама души си изпиваме 1 бутилка, но този път пийнахме по чашка и някак си ми се отпи. Също така не ми се яде особено, настройката е голяма работа!
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
Re:Коледните пости
« Отговор #31 -: 23-11-2009, 01:33:06 »

 :Content_22: привет на всички!
най-после свободно време и се сетих че не съм влизала от време оно тук!! срам и позор...
не съм ви забравила,виждам бандата се увеличава и все същите сладури сте.
С вас съм в постите...преди дни си направих планчето-съвпадна с това на Мер,интересно...
та заредих всякакви свежи зеленинки,водорасли,лен и т.н.
и за резил хич не ме влече ни 1 от тях хахаха...само жито и ябълки ми сочи радарчето...
послушно си накиснал житце за утре,+ страхотни свежи ароматни ябълки ме чакат.
---жито,плодове,зеленчуци и ядки ще ми е програмата до коледа--- :angel:
след 4 дни съм в южното полукълбо,така че и пролетно-лятни плодове на корем...праскови,череши,кайсии ура.
Обикновено жито ми се прияжда в мн.важни предстоящи моменти...сигурно ме чака нещо страхотно  :sorcerer - emotloader:
Лично при мен,житото е най-силно изчистващото(физически и духовно)средство.
 :heart_2: на всички,пишете как вървят постите при вас,и аз ще драскам от време на време...

Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Коледните пости
« Отговор #32 -: 23-11-2009, 03:09:25 »

Жаки, здравей. :) Дълго време не съм те засичала тук. Вчера точно за теб си мислех. Ако щете вярвайте. :) Но напоследък случайно се сещам за някого и след ден-два или той се появява или чувам от него само хубави вести. Това ще да е резултат от суровоядтството. Което тази седмица беше на 100% както бях си и обещала. Физически много добре ми се отразява, но психически...едни мисли бушуват в мен, чувства...често ми се иска да остана насаме, не ми се говори с никого; анализирам случки, спомени, събития...
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Коледните пости
« Отговор #33 -: 23-11-2009, 19:06:06 »

Физически много добре ми се отразява, но психически...едни мисли бушуват в мен, чувства...често ми се иска да остана насаме, не ми се говори с никого; анализирам случки, спомени, събития...
В тази връзка има няколко интересни дзен мъдрости:

"Най-великото откровение е покоят." :love_028:
"Всички беди на хората произтичат от това, че не могат да седят в стая тихо и сами." :love_028:
"Истинското душевно спокойствие е постижимо само в самота." :love_028:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Коледните пости
« Отговор #34 -: 24-11-2009, 02:27:25 »

Аз от близо 2 месеца съм 100% суровояд и минах през доста фази, а последните 2 седмици съм в истинска дупка, ужасно настроение без желание за нищо.......
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Коледните пости
« Отговор #35 -: 24-11-2009, 06:13:44 »

Аз от близо 2 месеца съм 100% суровояд и минах през доста фази, а последните 2 седмици съм в истинска дупка, ужасно настроение без желание за нищо.......
А спортуваш ли нещо?
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Коледните пости
« Отговор #36 -: 24-11-2009, 10:07:05 »

и аз да се обадя.Аз наи сетне се реших да откажа млечните и яицата от менюто си....доста зор видях докато се самообедих че са ми по скоро вредни макар че все още се колебая за киселото мляко...колебанието ми е породено от един професор с които по служебен път се запознах в завода за кисало мляко на Елби....не коментирам завода а професора та тои човека на 70 и кусор години като почна да ми обеснява колко е полезно киселото мляко като почна да ми разказва как преди 50г в българия е имало страшномного вековници на по 100г и как са правени иследвания за простолутата бъктерия булгарикос....и колко е полезна направо ми събра очите...аз се опитнах да му намекна че млякото е за пеленачета..и тои като ме почна ...направо се прекръстих..мда....тои се съгласи че човек над 4г не трябва да пие прясно мляко и да се ограничи в консомацията на сирене и кашкавал дори каза че е порочна практиката да се накисва сиренето във вода зада му падне солта....така във водата отиват полезните бъцили и микроби и в сиренето не остава нещо..но твърдо каза като ми размаха пръст пред носа :pensif_29:че киселото мляко е продукт които трябва да ядем поне през ден и да стремим да намираме живи бъцили в него или както тои го каза жива закваска....абе с две думи страхотен човек с идеиииии.....но намен ми се отяде като видях поточната линия на данон такава стерилност няма дори и в родилните домове....направо космос....отврът.....та така сега съм вече втора седмица без млечни и яица...стискаите ми палци да ги откажа защото наистина се чувствам по добре без тях.... :weight_lift:....но още ме гложда съмнението по повот киселото мляко....аз си го правех в къщи моето......мда....но оспех на всички в постите...и без никакъв секс особено преди брака :pensif_29:
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Коледните пости
« Отговор #37 -: 24-11-2009, 10:59:07 »

Хапвай си по малко кисело домашно,щом го обичаш толкова,за сега спри другите,за да ти е по лесно.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Коледните пости
« Отговор #38 -: 24-11-2009, 11:05:02 »

Привет, мила Жаки, как се радвам, че пак се включи, но знам, че си с нас макар и да не пишеш често  :love_026:.

Започнах поста както си бях наумила. Аз и двама мои познати караме по следния план:
100% сурово без нищо сладко и ферментирало. Само зеленчуци, ядки, семена.
Изключихме всичко сладко - мед, плодове, сушени плодове, кленов сироп, агаве, .....
Единствено позволени са стевия, грейпфрут, лимон.
Изключваме всичко ферментирало - ябълков оцет, мисо, кисело зеле, вино....
Без глутенови зърна и бели храни....

До сега се чувстваме много добре, първите няколко дена ни липсваше доста сладкото, но сега не толкова. Като цяло губя желание за храна. Установих, че желанието за храна се поражда от редуването на сладко-солено. Ако започна да ям само плодове, накрая и те не ми се ядат, сега като съм само на зеленчуци, вече и те не ми се ядат. Но не се чувствам отпаднала и не отслабвам. Коремчето ми стана съвсем плоско (преди често се подуваше), имам много енергия, приготвям си повече от разнообразни салати, дресинги и сушени крекери.

Първоначалната ми идея беше, че с този пост ще се сведат до минимум всички евентуални гъбички и паразити (по описание на Казънс), та да видим накрая какъв ще е резултатът.
Жаки, ти май беше правила нещо подобно за месец, нали.
Активен
Духът владее материята!

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
Re:Коледните пости
« Отговор #39 -: 24-11-2009, 14:24:52 »

страшна си Мер,голяма воля се изисква за този режим на Казънс!
отново се гордеем с теб  :Content_14:
Да преди няколко месеца направих този режим,т.е. 1 фаза за 3 седмици-1 седмица се побърках като спрях сладкото,нямах сили за нищо;но и кръвната ми захар не слизаше под 10.(При нормално 4.5-5).
И на ден 4 започна да става промяната,кр.ми захар започна да се смъква,започна да варира-средна,мн.висока,после мн.ниска и така 2-3 дни.В който бях като парцал,и в крайности на настроения,не можех да се съсредоточа,да мисля.Но-след седмица се получи-стабилизира се на 4.2 и така 3 седмици като варираше м/у 4-5.6.Страхотно! Тогава се и поуспокоих,и прекарах последната седмица от режима с най-близките ми-спокойствието е мн.важно винаги,подкрепата,и започнах да си повтарям че съм здрава и нищо ми няма. Лекарства не пих никакви,спрях да си меря кр.захар(че бях луднала по 5 пъти на ден);от време на време си я премервам и до сега ми показва отлични резултати.
От тогава съм мн.внимателна с храната(не вманиачена! за да не си стресирам съзнанието).
90% сурово се храня.другите 10% са от време на време-запарено просо,зеленчукова супа,запарен картоф,кафяв ориз. Следя да не прекалявам с плодовете,че имам склонност.
Та,когато направих режима ми се отрази чудесно;вс.сутрин си правех зелени смутита,салати и дресинги,ядки и семена,авокадо;към края просто ми се ядяха само плодове,не можех да гледам зеленчуци  :Cherries :Appetit_4: :Cherries
1 седмица не загубих тегло-но от следвашата започнах, въпреки че хапвах добре и включвах мн.ядки и авокадо.Тъй като не ми беше цел,не съм обръщала мн.внимание,но към 5кг свалих.
След това не направих стриктно по неговата схема влизането във фаза 1.5-включих си постепенно всички плодове,малко зърнени,бобови-но всичко в малки количества.кожата ми беше невероятна,толкова фибри в никой друг режим на хранене не съм приемала(посещавах "офиса" по 4-5 пъти на ден:).
Но пак бих го направила,мн.добре ми се беше отразил.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.114 секунди с 22 запитвания.