Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Коледните пости  (Прочетена 12872 пъти)

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Коледните пости
« -: 26-10-2009, 13:53:30 »

А коледните пости ще ги правите ли ? ;D ;D ;D ;D
 :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Коледните пости
« Отговор #1 -: 26-10-2009, 13:59:43 »

 ;D по време на постите може да съм сто процента суровояд, тва ще са ми постите  ;D
Миналогодишния коледен пост много ми помогна за прехода към вегетарианско хранене, а след великденския вече и към суровоядството  :Content_22:
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Коледните пости
« Отговор #2 -: 26-10-2009, 15:00:44 »

Бенато аз много искам много да ги правя, но всеки път се провалям по средата на начинанието :surpris_22: :Confus_3: :surpris_23:. Този път трябва да се мотивирам да ги правя /постите/ по режима на Ковачева искам, хем малко да се прочистя, пък и имам бая кг-и да свалям. :surpris_22: така,че аз съм на линия, Засега :bleh :weight_lift: :essen:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Коледните пости
« Отговор #3 -: 26-10-2009, 17:41:07 »

По време на постите мислим да сме на 100% сурово.
Даниелче, на нас също ни помогнаха Великденските да станем вегани и по-голямата част от храната ни да е сурова.
Активен

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Коледните пости
« Отговор #4 -: 26-10-2009, 18:08:37 »

аз да питам ,като постите напълно постите или само се лишавате от някоя храна. :surpris_23:
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Коледните пости
« Отговор #5 -: 26-10-2009, 18:18:13 »

Никакъв секс,алкохол и изкушения :bleh :surpris_25: :surpris_25: :surpris_25:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Коледните пости
« Отговор #6 -: 26-10-2009, 18:20:15 »

А мислиш ли за секс :fun_096:
 :bleh :bleh ;D
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Коледните пости
« Отговор #7 -: 26-10-2009, 18:22:45 »

Не ми се е случвало :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Коледните пости
« Отговор #8 -: 26-10-2009, 20:52:34 »

лесно ви е на вас, щото семейно постите  :'( аз правя непълен пост
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Коледните пости
« Отговор #9 -: 26-10-2009, 23:38:25 »

Това за постенето ме развесели доста при положение че нашето блажене е  :Cherries  :Appetit_4:
 :Content_22:


Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Коледните пости
« Отговор #10 -: 27-10-2009, 14:11:32 »

Да ви кажа, доста нашенци мислят,че коледа идва от коленето на прасето :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Коледните пости
« Отговор #11 -: 27-10-2009, 21:51:17 »

Без майтап  и аз съм го чувала това ;D
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Коледните пости
« Отговор #12 -: 31-10-2009, 00:38:01 »

Канех се да питам за коледните пости - как и кой смята да ги спази (затова разделих темата от житената). И аз си мислех за 100% суров пост, но малко по-ограничен - по схемата анти-кандида (анти-гъбички). Първа фаза е доста стриктна и ограничена, но нали на постите трябва да се откажем от любима храна, и без това не ям месо и млечни, затова ще се откажа от сушените плодове, ферментиралите храни и други. Обещах на една жена да опиша фазите, тъй че няма сега тук да развивам темата (утре или други ден в сайта).

Май по-важното по време на пости е храната да е простичка, без излишества и приета с много благодарност към вселената.
Активен
Духът владее материята!

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Коледните пости
« Отговор #13 -: 31-10-2009, 08:08:35 »

Мер,как хубаво си го написала последното изречение :peperudi: :fluretaa:.А от коя до коя дата са коледните пости?
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Коледните пости
« Отговор #14 -: 31-10-2009, 08:22:56 »

14 или 15 ноември.
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Коледните пости
« Отговор #15 -: 01-11-2009, 11:53:47 »

Ами до колкото разбрах са от 14 ноември. Не знам защо някъде в нета се среща, че са от 1 декември, което е странно, защото май трябва да са 40 дни тези пости.
Активен
Духът владее материята!

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Коледните пости
« Отговор #16 -: 01-11-2009, 13:29:07 »

Вече реших да постя  итози път- на 100% сурово- само зеленчуци и плодове, секса няма да откажа обаче :heart_2:
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Коледните пости
« Отговор #17 -: 01-11-2009, 15:12:30 »

До колкото знам аз, постите почват на 15.11 и завършват на 24.12- Бъдни вечер, където и там трапезата ни е пълна само с постни гозби. На мен ми е по интиресно да ми кажете- на 24 и 25, когато се събирате със семейството ви какво ядете? :Confus_3:
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Коледните пости
« Отговор #18 -: 01-11-2009, 15:59:44 »

Миналата година на Бъдни вечер ядох постни ястия, а и след  Коледа продължих с постните сърми  ;D тая година ще карам на салати сигурно  :Content_22:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Коледните пости
« Отговор #19 -: 02-11-2009, 21:07:53 »

Не са от 01.12 в никакъв случай. :) Така е, 40 дена са постите, Мер.
На Бъдни вечер трапезата винаги е била постна. Миналата година по това време все още ядяхме месо и подобни. Бях се наточила да готвя пуйка, трябваше да дойде едно приятелско семейство, но не дойде. И пуйката не сготвих. Продължихме на постно. Друго не ми се правеше. Бяхме се тъкмо преместили в друг апартамент, да се приготвя за Бъдни вечер, малко бебе...и капнах от умора.

В този ред на мисли, когато ни идва на гости месоядно семейство, винаги им приготвям нещо месно.
Както искам да се уважава моя избор, така уважавам избора на другите.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.1 секунди с 22 запитвания.