Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Тьрся билков продукт за нервната система  (Прочетена 24239 пъти)

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)


здравейте скьпи сьфорумци , тьрся някакьв продукт за нерви става вьпрос за майка ми напоследьк пие някакви хапчета (химии) от които ако не си изпие хапчето за нерви става по зле направо като наркотик и действат та ако някой знае или употребява нещо по безвредно ще се радвам да сподели - поздрави на всички  ;)
Активен

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152

РДТ, йога, разходки в парка (сред хора)...
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274

Всички лекарства от психокомплекса са наркотични. А майка ти от какво точно е болна?
Активен

AdiSmile

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90

Аз знам за едни хапчета - мента, глог и валериан, които пиеше една позната и казваше, че я успокояват. Доколкото знам те са билкови, без излишни добавки. Но трябва да се има предвид, че (само) с хапчета няма да стане по-спокойна, а трябва цялостно стимулиране на психиката и физиката.
А тя защо е нервна? Има ли някаква специфична причина за нервите сега или винаги е било така?
Съгласно съм със Спанака, че йога и разходки сред природата ще й помогнат, ако разбира се самата тя има желание за подобрение.
Активен

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)

Аз знам за едни хапчета - мента, глог и валериан, които пиеше една позната и казваше, че я успокояват. Доколкото знам те са билкови, без излишни добавки. Но трябва да се има предвид, че (само) с хапчета няма да стане по-спокойна, а трябва цялостно стимулиране на психиката и физиката.
А тя защо е нервна? Има ли някаква специфична причина за нервите сега или винаги е било така?
Съгласно съм със Спанака, че йога и разходки сред природата ще й помогнат, ако разбира се самата тя има желание за подобрение.




здравейте , еми причината за нервите са че е подложена на стрес всекидневно и в работата и вкьщи с лични проблеми . Аз сьм и купувал мента , глог и валерян тя си ги смесва шишенцата ефикасни са но и идват слаби .. трябва и нещо на билкова основа което да я успокоява и да е по силно , но да не е химия че знаете как е там .
пс: вечерно време често и се случва бодежи и нещо като тежест и задух в грьдната област казаха че е от висок холестерол но дали е така  :surpris_23:  - Поздрави
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

Ami Burza4e, te obiknoveno hap4etata za nervi sa si 4ist narkotik opsobeno uspokoitelnite. Kak o4akva6 da i deistvat drugo q4e. Kolkoto pove4e 4ovek gi pie, tolkova pove4e krizite stavat po-silni, za6toto organizmut se natravq s himiite i pani4eski se opitva da iozhvurli toksinite samo 4e bezuspe6no dokato se priemat medikamentite. Lekarite nari4at tova pani4esko razstroistvo i izpiscvat o6te pove4e toksini. Men li4no me mu4i mnogo godini, visoko kruvno, aritmiq. Nakraq se iznervih, sprqh da piq kakvoto i da e i se opravih za malko pove4e ot mesec. Problemut oba4e e to4no v spiraneto. Meko kazano e po4ti nevuzmojno da se spe dori edin prost beta bloker, ako e prieman s godini.
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274

Това с бодежите и аз съм го преживяла - обикновена невроза.След като започнах да гладувам изчезнаха от само себе си. Харктерни са за по-нервни типове хора. Даже ми се е случвало да спра да дишам за минута, две.Но аз съм си  нервак по природа.А тези нервни състояния се повлияват много добре от гладуване.
Иначе билките, които препоръчват са жълт кантарион, валериана, маточина, но трябва да се пият с месеци, за да има ефект.А лекарствата от псохокомплекса много трудно се отказват, когато вече си "зарибен".
Успех ти желая! :Content_22: :Content_22: :Content_22:
Активен

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)


Благодаря за сьветите приятели  ;)


Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

С майките винаги е сложно, защото трудно приемат съвети от младежта, но това не трябва да ни отказва, нали. Посъветвай я да увеличи физическата активност. Нищо не успокоява така добре като това да си блъскал (тренирал, работил физически труд) до изтощение.

Сега ми хрумна едно билково решение, което може и да помогне за успокоение в умерени количества. Казвам го полушеговито, но ако имах такъв проблем бих разучил въпроса в детайли -- сайтове като Natural News редовно пускат статии за лечебните сили на това растение.

Така де, мисля си за онзи "веселия" вид коноп. Не съм привърженик на употребата му по социални поводи, но пък чета на много места (Natural News имат редовно статии), че помага при много заболявания. Допълнително, ако го сравним с бруталните химии в ония хапчета, сигурно ще излезе направо безвреден.

И сега идва трудното - в статиите, които съм чел, пишат, че полезната част от конопа не се приема чрез пушене, а чрез изстискване на сока и/или маслото от растението. Също така трябва да се внимава и да се взима само от проверен източник, че това, което се продава на улицата първо е боклук, второ май го киснат в разни химии, че да дрънчи по-силно в главите на келешите по градинките.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512

Един приятел си правеше преди чай от маточина и стана супер спокоен, дори леко заспал. Но важното е, че нищо не го трогваше  tooth
Друго изпробвано са таблетки валериан на аюрведа. Има ги и в комбинация с мента и глог. За около седмица прием, дават ефект.
Активен

Nikita

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17

То в днешно време кой ли не е изнервен и стресиран

Аз лично препоръчвам мента, глог и валериан на билкови таблетки има ги във всяка аптека. при мен има малко странен ефект тази комбинация и започвам да хълцам с вкус на мента  :whistling2 - emotloader:

Вечер преди лягане топъл чай от маточина с мед, има много хубав лимонен вкус и медът също успокоява нервната система.
Активен

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132

А аз бих ти препоръчала магнезий - той успокоява и релаксира. Ако не помогне, тогава търсете успокоителни. Храната ни вече е бедна на магнезий и от недостигът му често се чувстваме нервни и напрегнати. А понякога бъбреците са причината и е необходим допълнителен прием. Ако те интересува, ще ти кажа кой магнезий в аптеките е органичен.

Добре е да се следи и киселинността на тялото, при висока киселинност нервното напрежение нараства много...
Активен

Травъл

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51

Вода - сутрин, обед и вечер. Вътрешно и външно.
Активен

Nova

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

Според мен добро действие ще имат Есенциите на д-р Бах, а също и Шуслеровите соли :)
Активен

AdiSmile

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90

barzaka88, какво стана с майка ти? Предприе ли нещо от препоръчаните неща?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

AdiSmile , поздравявам те за въпроса . Аз лично ,(познавайки те ) отлично разбирам какво е посланието му  tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Nikita

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17

Според мен добро действие ще имат Есенциите на д-р Бах, а също и Шуслеровите соли :)

@Nova -  може ли да споделиш от твоя личен опит, какви са подобренията от тези прословути Шуслерови соли? Каква е комбинацията от соли, които си взимал/а?
Активен

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)

Здравейте на всички . Благодаря ви за сьветите  и се извинявам за кьсното включване но имах и мои лични проблеми и бях изключил за темата . Майка ми в момента слава богу се чувства по добре , започна да пие чай за щитовидната жлеза тьй като тя има вьзли по нея  и явно от там се задьлбочава нервното и разтройство . Дори на моменти и то по вечеря чувства задушаване и то именно от там и стягане в гьрдите . Това за магнезия е добра идея но само магнезий ли да трябва да се пие или в комбинация с други витамини - Поздрави от Русе ;))
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

Магнезия май е по-добре да се маже като гел върху кожата вместо да се пият магнезиеви добавки. Потърси информация за трансдермална терапия с магнезий.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Бързак, ти не благоволи да отговориш на питането на колежката  AdiSmile , (вероятно изобщо не си го прочел) затова аз ще те питам пак същото.  :police:
 Ако и на мен не отговориш (в разумни срокове)  ще ми се потвърдят подозренията (и не само моите) , че ползваш този форум само за убиване на време и  за лично забавление  - да гледаш "сеира" на хората , които ангажираш с проблемите си , а после по 50 дни даже и не влизаш във форума за да видиш какво са ти препоръчали!    (Това не е коректно отношение към съфорумците по смисъла на т.6 от препоръките на форума) ( А когато все пак се появиш, да им се караш "като не можете да помогнете на някого си спестете сьркастичните изказвания " , ако някой ти е направил забележка за нещо...)

От отговора ти ще зависи дали няма да предупредя съфорумците  да не ти се връзват повече.
Искам конкретно   ( к о н к р е т н о ) да ми отговориш обаче, а не по твоя си начин ! и с излишни емоции.. (  :) )
1. Майка ти знае ли изобщо, че ти й търсиш цярове за нервната й система и ако да - какво от препоръчаното тя  приложи върху себе си?
2. Преди време ти ангажира сериозно аудиторията с още два "проблема" - за  гастроентеролог и за - как да направиш чернодробното прочистване. Е , сподели как мина прочистването и срещата с гастроентеролога. Помня че събра  почти стотина препоръки и съвети ...

(Ако не зацепваш, нека ти намекна : с този начин на поведение вредиш повече на себе си отколкото на нас. Просто хората в един момент разбират, че си несериозен и не си струва да се хабят.. )
« Последна редакция: 24-10-2012, 11:12:11 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.125 секунди с 22 запитвания.