Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Земна ябълка - гулия  (Прочетена 46884 пъти)

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Земна ябълка - гулия
« Отговор #20 -: 28-12-2013, 20:59:36 »

Здравейте, някой друг ползвал ли е гулията и в непрясно състояние, как и какъв е ефектът - има ли болки в червата, ако е топлинно обработена или е на туршия? :surpris_23:
Толкова е вкусна, но ми разбърка флората от дни, сега я гледам  и и се чудя какво да я правя тая толкова полезна гулия, като не ми понася, а  я произведох достатъчно... :Confus_3:

Пресният сок от гулия се употребява за намаляване киселиността на стомаха при киселини. Сокът лекува още полиартрити  и има ясно изразено противовъзпалително действие.
 
Сокът от гулия нормализира работата на храносмилателните органи, премахва стомашните болки и чревните колики, помага при запек, влияе добре върху сърдечно-съдовата система, полезен е при атеросклероза, хипертония, тахикардия, исхемична болест на сърцето.


http://rasper-bg.com/?p=1601
Активен

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Земна ябълка - гулия
« Отговор #21 -: 28-12-2013, 21:19:02 »

Благодаря ,Aumi,
много полезен линк.
То е ясно , че в мярата е лечението, аз май съм прекалила, сега ще трябва да проуча новите рецепти за  благотворно въздействие.
Титан, ще трябва да почакаш да се отчая съвсем  ;),
аз засадих към 20 грудки  миналата есен и сега са направили добри гнезда, подарих на няколко места известни количества, но има още, тя не бива да остава така ,за да не издребнее. Ако ми остане след новото "лечение", ще ти пиша на лични :love_026:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.054 секунди с 22 запитвания.