Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Привет на всички :)  (Прочетена 2233 пъти)

xITSOx

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
    • youtube
Привет на всички :)
« -: 05-12-2012, 14:18:52 »

Здравейте :)
Искам първо да благодаря за информацията, която споделята в сайта и най-вече за вкусните рецепти. Тази седмица видях, че има и форум и реших да се регистрирам. Ето и няколко думи за мен:
Името ми е Христо, на 29 г. от Разград. Станах вегетарианец през лятото на 2002 г. поради етични съображения или може би за да подражавам на тогавашните ми герои. Слушам пънк музика и почти всички от любимите ми групи са вег(етари)анци и съотвенто темата за правата на животните е силно застъпена в творчеството им, та оттам ми присветна, че могат да се избегнат много страдания само чрез смяна на храненето. Не обичам, кой знае колко животните, но определено бих желал всички същества да имат възможност да изживеят живота си свободно и щастливо. В началото на вегетарианския ми живот бях доста деен активист (направо болен сектантски мозък) и постоянно проповядвах, разпечатвах и раздавах брошури, организирах филмови прожекции на филми като Earthlings, влизах в супер много излишни спорове и тн. После осъзнах, че най-силно можеш да повлияеш на хората чрез личния пример. Когато си здрав, жизнен, лъчезарен и весел  хората почват да се питат "какво става тука? искам и аз така!"
Като цяло винаги съм бил здрав с изключение на травмите по хардуеъра. Карам скейтборд от 97-ма и това освен голямата веселба и душевна удовлетвореност е свързано и с падания, навяхвания, изкълчвания, счупвания и тн. Но това е цената за удоволствието.
Първите години на вегетарианстването ми общо взето ядях каквото ми падне, само да не е месо. В последствие спрях яйцата, но хапвах в доста големи количества млечни продукти. Мисля, че и заради тях ми се появи едно кожно заболяване. (Трицветен лишей или нещо от сорта) Първо на врата, после плъзна по гърдите, по гърба. Гнусна история. Зимата утихваше, лятото, когато имаше жега и пот, се засилваше. Никакви мазила не помогнаха. Тогава 2009 живях и бачках няколко месеца в Стокхолм за био пекарната на едни йога монаси и от тях придобих хубавата практика на еднодневните гладувания по време на двете месечни екадашита, или пък на пълнолуние и новолуние. По същото време спрях и млечните продукти. След 3-4 месеца на растителна храна + мед с по 2 еднодневни гладувания гадния лишей изчезна :) От тогава знам, че тялото оставено само на себе си в покой се лекува най-добре, и че суровата растителната храна е ХРАНАТА за човека! От тогава почнах да се интересувам от здравословно хранене. Попаднах на книгата 80/10/10 на Douglas Graham, слушах и много негови лекции и нещата ми се избистриха. Не съм 100% суровояд, нито бих се определил като веган. Имал съм два вегански периода от по 1 година, но тази година след като прочетох книгите на др. Гайдурков "Човешкото хранене" и "Горещи теми в храненето" реших, че няма нужда да се ограничавам и понякога си правя разни празнични трапези. Нещо като ритуалче, за да се насладя на различни вкусове. Почнах да похапвам домашно козе сирене 1-2 пъти седмично, а по едно време бях залитнал и 1 път седмично си вземах по 3 големи еклера съдържащи маргарин, захар, бяло брашно и по 7 Е-та :D Пълното безумие :) Но ми беше Гот Тук е и момента да кажа, че сайтовете като вашия са изключително ценни за хората като мен, за да не залитат по отровни вкусотии, а да си направят нещо вкусно от естествени продукти :) Сега пак съм във веганския казармен режим :D Общо взето гледам поне 50% от храната ми да са плодове, минимум 60%-70% да е сурова и 98%-100% да е растителна. Може да се, че каже че спазвам пропорцията 80/10/10, което ще рече че поне 80% от калориите, които приемам, идват от въглехидрати,  10% от протеини и 10% от мазнини.
Освен храната, другото важно нещо за здравословното ми съществуване и спорта. Както казах карам скейт, но него не го броя за здравословен, той е храна за душата. Напоследък карам по-малко (1-2 пъти седмично), колкото да си взема нужната доза екстремизъм. Иначе от няколко години практикувам йога (интересувам се главно от физическите аспекти найога като асани и прочистващи процедури, а това лято се силно се запалих по стила ащанга виняса). В момента водя йога занятия за начинаещи в родния ми град. Занимавам се също с учличен фитнес на лостове и успоредка, карам много колело, понякога тичам и играя баскет, лятото почти всеки ден ходя да плувам (това ми стана едно от най-любимите спортни занимания), също така обичам да се катеря по дървета и да си бера плодове и ядки (в момента доста добре съм се запаси за зимата, като терасата ми е пълна с няколко щайги ябълки, круши, орехи, лешници бадеми и малко домашни сушени плодове).
Та това е от мен :)
ПоЗдрави
« Последна редакция: 05-12-2012, 14:28:45 от xITSOx »
Активен
Total Liberation

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Re:Привет на всички :)
« Отговор #1 -: 05-12-2012, 14:31:35 »

Доста големи промени си направил в живота си браво на теб!
Добре дошъл и успех!
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

purelove

  • Гост
Re:Привет на всички :)
« Отговор #2 -: 05-12-2012, 16:02:07 »

Ааааа  :whistling2 - emotloader: Поредната революция  :)
Е, тук имам точно две опции – да замълча или да въздъхна с едно "Уау"! По избор!…  :bleh

... също така обичам да се катеря по дървета и да си бера плодове и ядки (в момента доста добре съм се запаси за зимата, като терасата ми е пълна с няколко щайги ябълки, круши, орехи, лешници бадеми и малко домашни сушени плодове).
И разбира се, най-интересното си оставил за накрая . :) Това е изцяло нов начин на препитание, особено подходящ за любители, които са развили усет за верния момент в досега с природата :) Много хора се опитаха да ме разколебаят преди време, да ме вразумят, да не изпускам питомното за да гоня дивото…  tooth tooth И така в началото не намерих съмишленици , понеже им звучеше сякаш леко безполезно.  :surpris_22: Но с времето всъщност се оказа голяма играчка, а и като нищо може да се окаже нов жанр в спорта :)  Знам, че е трудно да се повярва, но до преди години и аз изобщо не предполагах, че ще пиша с толкова възторг за приключенията си, отвъд градския пейзаж.  :whistling2 - emotloader: Не събрах кой знае колко природни суровини - малко диви плодове,билки,  ядки - бадеми и орехи (жалко! Моята „любов” са лешниците  :surpris_25: .. ) Иначе три пъти ме валя проливен държ доволно  :Confus_3:  (Обикновено не нося чадър със себе си. Тъпо е…  :) все едно случайно да се окаже, че имам презервативи.  tooth tooth  Така де :) . Никога не може случайно да имаш чадър или презервативи. Но това е дурга тема :) )

Поздрави за прогреса! И добре дошъл :)

Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Привет на всички :)
« Отговор #3 -: 05-12-2012, 16:38:16 »

Само така! 80/10/10 и катерене - monkey style му е майката!  :Content_14:
Активен
Psychonaut

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Привет на всички :)
« Отговор #4 -: 05-12-2012, 18:21:43 »

Привет !!! И аз много харесвам аштанга йога,  но рядко практикувам и все още не мога да направя пълна серия без почивки  :D
Активен

Veselina

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Привет на всички :)
« Отговор #5 -: 05-12-2012, 21:47:09 »

 :peperudi:привет
Обичам живота и от все сърце желая да стана суровоядец. Търся подкрепа и външна мотивация, която да подкрепи вътрешната. Напълно съм убедена, че суровоядството е пътят на хубавия, здравословен и радостен живот, но съм все още подвастна на старите си навици. Вегетарянка съм от около 15 години, но никога не съм обичала да ям месо.Сега искам да премина на по високо ниво. Честно казано, не обичам да готвя, не мисля, че бих приготвяла сурови рецепти и нямам намерение да опитвам. За мен суроводядството изключва обработването на храните по какъвто и да било начин. Струва ми се , всичко е вече създадвно в идеална комбинация без да се смесва наново.
Обичам музиката и изкуството .
Ами това е .
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Привет на всички :)
« Отговор #6 -: 05-12-2012, 23:09:24 »

Добре дошъл и от мен.

После осъзнах, че най-силно можеш да повлияеш на хората чрез личния пример. Когато си здрав, жизнен, лъчезарен и весел  хората почват да се питат "какво става тука? искам и аз така!"
Имал си късмет да попаднеш на по-осъзнати хора. На мен ми се е случвало да си кажат "Какво става тука? искаме и той да е като нас". Добре, че не се влияя от такива нагласи.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:Привет на всички :)
« Отговор #7 -: 11-12-2012, 09:49:58 »

Привет и от мен  :Content_14: :Content_14: :Content_14:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.064 секунди с 22 запитвания.