Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Нов член  (Прочетена 1472 пъти)

Амалия

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Нов член
« -: 21-12-2012, 11:15:18 »

Здравейте на всички членове на сайта!
Благодаря на създателите на сайта за техния труд!

Казвам се Амалия. На 48 год. от София, имам двама сина на 20 и 22 години и мъж Еди, вегетарианец, йога и треньор по танци. Цялото ми семейство сме вегетарианци. От 6-месечни прилагам гладуването за децата ми. Аз и мъжът ми много спортуваме. Извели сме спорта и движението в култ. И двамата внимаваме какво се храним, особено Еди.
Аз съм израсла в семейство на любящи родители, които за съжаление много обичаха да ядат. Това беше основното занимание в нашето семейство. Готвене, ядене, готвене, ядене - огромно количество месо, на всяко ядене, всеки ден. Огромно количество тестени изделия и сладкиши. Преяждане всеки път на всяко ядене. Родила съм се недоносче 2.3 кг. по-рано. Затова от бебе ме тъпчеха до пръсване - мама се страхуваше, ще оцелея ли. Страхът й остана цял живот и аз винаги си бях "на мама детето". Още от съвсем малка си бях дебеланка. И като двегодишна, и като 5годишна, и по-късно през всичките години на детството и пубертета. На 18 години бях дебела и болна. Единственото, което ме спасяваше, беше, че винаги от дете, кипях от енергия, обожавах да тичам, да играя на народна топка, ръбче, футбол с момчетата, а от 5 клас започнах да играя тенис на корт. Най-любимото ми занимание беше тениса, някакъв вид движение и книгите. На 18 години имах късмета да попадна на Венцислав Евтимов-създателя на йогата в България и на негови ученици. Започнах да ходя на йога. И на неговите йога-семинари през лятото. Като завърших УНСС, имах още по-голям късмет-срещнах мъжа си Еди. И тук искам да благодаря от все сърце на Еди, че ми върна здравето,живота и ме научи на здравословен живот. Благодарение на него започнахме вегетарианството, аз и той, по-късно и децата научих. Сега моето семейство яде много сурови плодове и зеленчуци. Но за съжаление и манджи. От две години се опитвам аз да  мина на суровоядство. Имам по 2-3 седмици от време на време, но засега не успявам да стана 100%. Последният месец на няколко пъти гладувах по 3 дена, по 1 ден през ден и се чувствам чудесно, затова и засилих опитите си за суровоядство.През деня успявам да съм на сурови неща, но вечер ям манджа, за съжаление. Това, от което се нуждая е съмишленици. Защото не познавам нито един суровоядец. Мъжът ми много ме подкрепя, но не е пълен суровоядец. Не знам рецепти. И ям много бедно - или салата домати, краставици,чушки или салата зеле,морков,чушка, праз. И това в един момент ми омръзва и спирам суровоядството.
Аз спортувам много - ходя с колело до и от работа, всеки ден тичам в гората по 1.15ч, правя хатха йога, когато мога-понякога всеки ден, понякога 1 път седмично, вечар през лятото всеки ден играя тенис на корт, зимата се разхождам в гората(Борисовата горадина) по два часа след работа,.Всяка събота и  неделя ходя на планина. Обичам много книгите и непрекъснато чета. Интересувам се от духовно, емоционално, мисловно и физическо израстване. Но най-силно в момента искам да стана суровоядка на 100%. Затова много се радвам, че открих този сайт и благодаря на всички,Вас, които пишете в него. Търся курс по суровоядство и срещи със суровядци, и книги по въпроса. Ползвам руски и английски, така че книгите може да са и на тези езици.
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Нов член
« Отговор #1 -: 21-12-2012, 13:18:01 »

Здравей и добре дошла!  :love_006 - emotloader:

Ето ти една "готварска" книга по суровоядство:

http://www.zomer.hit.bg/Zomer.pdf



п.п. към модераторите:
странно, думата "суровоядство" ми я подчертава като грешна или несъществуваща, предлага ми "суровост" и "уродство"  tooth
дали е от моя браузър или в базата данни на форума няма такава дума?  tooth
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Нов член
« Отговор #2 -: 21-12-2012, 16:19:17 »

здрасти бе  :bleh

на мен ми е интересно ...как се играе на ръбче?  :surpris_23:

иначе като цяло интересна е твоята история, хубаво е, че сподели ...ще внимаваш със старите навици и си готова :flowers2:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:Нов член
« Отговор #3 -: 24-12-2012, 08:56:22 »

Привет и от мен,добре си дошла  :Confus_3:
Весели празници :thankyou:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.068 секунди с 22 запитвания.