Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Ник  (Прочетена 8566 пъти)

Spinach

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:Дневник на Ник
« Отговор #20 -: 09-01-2013, 18:47:21 »

Няма какво да се извиняваш, беше шега ( е аз наистина си го изядох с обелките ) но предполагах ,че може да е забавно.
Като снимам хора често ги провокирам по подобен начин, един път да се усмихват , друг път ги дразня да ми обърнат внимание и така неусетно в шеги и закачки често пъти се хващам ,че го правя и без фотоапарат.

Активен

ivan ianev

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 133
Re:Дневник на Ник
« Отговор #21 -: 09-01-2013, 18:58:19 »

Когато решиш да повториш същия номер с ананас, снимай с видеокамера... tooth
Активен

Spinach

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:Дневник на Ник
« Отговор #22 -: 09-01-2013, 18:58:43 »

Спрях цигарите , алкохола и кафето :D сега кажете как да откажа и Иранските фурми :D

Мина - замина изям няколко , стигал съм до 1 кутия на ден. Средно изяждам по 16 фурмички на ден.

Активен

Spinach

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:Дневник на Ник
« Отговор #23 -: 09-01-2013, 19:15:28 »

Когато решиш да повториш същия номер с ананас, снимай с видеокамера... tooth
Никога не съм опитвал ананас,  манго и телешко варено.
Бих направил каквото и да е видео за да начеша егоцентризма, но не и ако става въпрос за храна.
Пък и ми е добре , че не съм започнал да качвам снимки, чета си спокойно, гледам кривите аватарчета и се уча на живот. Започна ли да качвам и снимки, ще ми се измести акцента в посещаването на форума.
Активен

ivan ianev

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 133
Re:Дневник на Ник
« Отговор #24 -: 09-01-2013, 19:25:44 »

Пошегувах се за ананаса. Не ми се връзвай! :Confus_3:
Активен

Spinach

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:Дневник на Ник
« Отговор #25 -: 09-01-2013, 22:13:21 »

Искаше ми се да кажа ,нещо умно и забавно , но преядох и ми е едно такова заспало.
В никакъв случай не мога да се връзвам на шеги и закачки.
В ежедневието се сблъсквам със доста жестоки шеги тип злобарство и просто ... не знам как да го обясня чувството. 1во инстинктивно мисля как да се защитя, понякога го правя като наранявам (паля, връзвам ) човека отсреща ( което просто не е в мой стил )
2ро премислил съм ситуацията и силно се усмихвам.

Та така , понеже това е дневник , да запиша разни неща за днес. Сигурно съм скучен с това ядене на плодове, но наистина това ям цял ден, като днес вкарах освен обичайните ябълки и банан и един голям супер сладък евтин портокал :D
Сега да вметна нещо за банана - хапвам го след тренировка.
Тренировката ми представлява : 1) загравяна , бягане , качване и слизане по стъпала и подобни.
2) във фитнес зала , 30 -  40 мин по кардио уредите, мускулни групи спред деня. За разлика от пъшкащите .. трениращи, аз тренирам с малки килограми по много повторения ( 15 и повече ) без напъване по железата, без силно натоварване. Стремя се да дишам правилно и да тренирам разнообразно.

За вечеря пак намачках едно авокадо с домат , мушнах го в купа с нарязано зеле , 2 шепи пшеничени кълнове и глава червен лук и преядох :D А да - и малко фурми за десерт :D
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневник на Ник
« Отговор #26 -: 10-01-2013, 10:49:23 »

Изобщо не знам защо трябва да отказваш фурмите...аз изяждам по 2/3 кутия преди тренировка :) На ден ям по 3000 - 4000 калории от плодове, топя сланина и правя релеф. Ако не ядеш мазно нямаш проблем с плодовете, колкото и да са сладки. Проблема е ако ядеш твърде малко или пък залиташ към рафинирани продукти(за мъж, който не тренира минимума е 3000 калории) Капана е в мазното. Ако ядеш повече от 10% мазнина, от дневния си калориен прием, то няма как да имаш сила и да топиш мазнина(не знам дали това ти е целта и дали ти е нужно де...) 10% ти е една лъжица олио, или 1/4 авокадо или 30гр. ядки(шепа). Ако не минаваш това количество мазно, можеш да ядеш и по 3 кутии фурми и ще правиш релеф - гаранция :) Аз лично повече от 2 не мога де, но пък мъжете ядат повече...
Активен
Psychonaut

Spinach

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:Дневник на Ник
« Отговор #27 -: 10-01-2013, 11:08:04 »

Благодаря за инфото , да обобщим : 1 шепа кълнове, 1 шепа ядки ( добре ,че са ми големи шепите :) и другото плодове.
Да си кажа , на мен чудесно ми пасва , понеже през деня тъпча само плодове. Но явно съм пристрастен към зехтина :D около 100 грама на ден изяждам е все пак не ми пречи да пробвам.
За рафинираните неща , сготвените и т.н. не ги употребявам изобщо. ( освен зехтина който уж е студено пресован , но аз малко не им вярвам на етикетите)
Благодаря на Тита за загрижеността и инфото :)
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневник на Ник
« Отговор #28 -: 10-01-2013, 12:23:58 »

100 gr  :surpris_22: това е ужааааааааааасно много
Активен
Psychonaut

Spinach

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:Дневник на Ник
« Отговор #29 -: 12-01-2013, 14:01:40 »

Докато си пиех сутрешното мляко се сетих за една реклама , която помня от времето когато съм имал и гледал телевизия: Любимата бисквитка на млякото ... еди си какво ...

Та аз да споделя ,че любимата "Бисквитка" на млякото ми е натурална фурма (по възможност по - сочна)
Пък и като се замисля, вече рядко слагам подсладители в чая - пия си го чист и хавам фурми , сушени черници ( собствено производство ) или други "Бисквитки" :)

Активен

violetblossom

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re:Дневник на Ник
« Отговор #30 -: 12-01-2013, 17:42:21 »

И аз преди го правех чая със захар, а сега ми се вижда ужасен подсладен... Особено веднъж пробвах със стевия да подсладя чая... ми то това стевията отврат, мирише на обор. А истинската сурова захар пък се пресича в топлия чай и той придобива един неприятен вид... И така почнах без захар, но преоткрих аромата на самите билки, както и на черния и зеления чай...
А чаят в торбички ми се струва ужасен сега - един такъв стипчив, а и съм чувала, че торбичките може да са отровни, ако съдържат епихлорхидин. Освен това този чай е голям процент пепел и е с по-ниско качество. Затова вече избягвам такъв чай, въпреки удобството му. А и съм чела, че и инфюзерите не са добри, защото е добре листенцата да плуват свободно във водата.
Чаят е прекрасно нещо и ме вдъхновява да пиша доста. Извинявай!
« Последна редакция: 12-01-2013, 17:47:55 от violetblossom »
Активен
Човекът е твърде нетраен!
Към вечния миг устремен,
той тича в несвяст, но не знае,
че бе от Нетрайност роден.

Spinach

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:Дневник на Ник
« Отговор #31 -: 12-01-2013, 18:24:39 »

Вероятно много хора го отбягват заради съдържанието на кофеин, таурин и разни други стимуланти, но аз като казвам чай , имам предвид зелен , черен , оолонг или бял чай.

Когато се пие отвара от билки , това не е чай а отвара.

Като си купувам разни чайове на който пише Tea ( плодови, с женшен, с разни билки и т.н. ) става въпрос за чай + това другото.

Всеки вид си има нещо специфично при приготвянето , най - малкото защото вкуса на чая зависи от страшно много неща.
1. Водата с която се приготвя
2. Съотношението вода - чай
3. Температура на водата в зависимост от вида чай
4. Времето за запарване
5. Повторна запарка при някои чайове става доста добре.
Мисля ,че това са основните неща с които човек трябва да се съобразява при приготвянето на чай. Сигурен съм ,че има още 100 :)
Някои чайове стават по - добре като се попарват със топла вода ( която се изхвърля ) после им се добавя водата за самата запарка.
6 + като достигне горе - долу телесна температура , на черния чай добавям малко гъстичко мляко от кашу.
Има хора които си пият чая със суха сметана ( която в много случаи е от соя ) така ,че често хората веганстват без да знаят. :)
Активен

violetblossom

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re:Дневник на Ник
« Отговор #32 -: 12-01-2013, 19:13:50 »

Бих казала, че е доста важно и в какъв съд се завира водата - ако е ламарина... кофти. То и стоманата придава метален вкус, но поне е безопасна. За максимална наслада, изисква се и бяла чаша от китайски порцелан :)
Да, вярно че отварата не значи чай, но така е възприето жаргонно да се нарича и то не само в българския език :)
Активен
Човекът е твърде нетраен!
Към вечния миг устремен,
той тича в несвяст, но не знае,
че бе от Нетрайност роден.

Sissona

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
  • live it up!
Re:Дневник на Ник
« Отговор #33 -: 13-01-2013, 17:18:38 »

значи като си варя мащерка, жълт кантарион или мента, не е чай? ???
Активен
Take me to the station
And put me on a train
I've got no expectations
To pass through here again

Spinach

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:Дневник на Ник
« Отговор #34 -: 24-02-2013, 12:31:13 »

значи като си варя мащерка, жълт кантарион или мента, не е чай? ???
Всеки е свободен да го нарече отварата от билки и отварата от чай ( по известен в серевен китай като ≈Ча и в южен като ≈Те ) както си поиска.
Kато си купувам продукта "Плодов Чай" понякога става въпрос за Плодове + черен/зелен чай.

Скоро не съм писал във тефтера, не се сещам какво бих могъл да споделя освен примерната храна за последната седмица.
Закуската.  Закуската ми беше разнообразна, включваща лимон и топла вода ( около 40 градуса ) + в някои дни комбунацията беше със грейпфурт(и) и/или малко джинджифил и/или мед.
През деня: Ябълки , 2 - 3 банана, фурми, салати.
Аз не съм превърженик на самонавиването за диети и мъчителното преглъщане пред витрините със сладки и един ден около обед бях във едно заведения в което си поръчах салата от домати и краставици, питка ( бял хляб). Беше добре ухаеща печена питка ( вероятно полуфабрикат ), но с един малък проблем - цял следобед имах тежест в областа на стомаха. На следващия път не си и помислих за питка, то даже някак си съм отвикнал да ги ям тези неща и не са ми и много вкусни толкова колкото предполагам по външния вид. :)
Вечеря: Кълнове според реколтата. В момента покълвам много репички , рукола , люцерна ( все зелени ) и редовните елда , жито  , ръж, леща . Комбинирах ги предимно със салата от спанак , моркови и зелени подправки според това което съм докопал от магазина.
Дресинг: ябълков оцет с много малко мед ,хималайска сол, накиснати домати в зехтин , зехтин .. различни варианти. Като дресинга обичам да го поливам точно преди консумацията на салатката.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.12 секунди с 24 запитвания.