Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Постоянна отпадналост  (Прочетена 3819 пъти)

DAn4etooo

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Постоянна отпадналост
« -: 09-01-2013, 12:19:53 »

Здравейте!Създадох тази тема ,защото искам да се допитам до някого на какво може да се дължи постоянната ми отпадналост.Работя с компютър и се чудя дали не се дължи на това.Чувствам се главозамаяна,не мога да се концентрирам.Имам чувството,че сънувам,разсеяна съм и не мога да се съсредоточа.Много е странно не знам на какъв лекар да отида.Колегите ми също забелязват ,че имам проблем и постоянно ме питат какво ми е и как се чувствам.Не съм настинала и спя по доста време .Моля ви кажете ми какво да правя?
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Постоянна отпадналост
« Отговор #1 -: 09-01-2013, 12:56:34 »

Как си с физическата активност? При мен става така, като се "измихлюзя" (любима дума) и спра да се отлепям от компютъра. Като почна да се раздвижвам с някое упражнение всеки ден, нещата се подобряват.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Re:Постоянна отпадналост
« Отговор #2 -: 09-01-2013, 13:10:06 »

Как си с физическата активност? При мен става така, като се "измихлюзя" (любима дума) и спра да се отлепям от компютъра. Като почна да се раздвижвам с някое упражнение всеки ден, нещата се подобряват.

И аз така. Също и ако спя прекалено много и ако ям преди обяд. При по-намален прием на вода също с ечувствам като зомбирана.
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Постоянна отпадналост
« Отговор #3 -: 09-01-2013, 17:02:55 »

Да,най-вероятно отпадналостта е от работата с компютъра.Добре е вечер да не гледаш телевизия.
Може да се дължи също  и на липсата на витамини през този сезон.Също-можеш да си вземеш  очила за работа с компютър-помагат на очите и не се получава главоболие при по-продължителна работа.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Постоянна отпадналост
« Отговор #4 -: 10-01-2013, 00:33:21 »

Е , това вече е наистина  най-трудният въпрос , задаван досега във форума. Стотици , а сигурно и хиляди патологични и предпатологични състояния се характеризират с отпадналост. ПРи това - ако става въпрос за органични изменения. А ако добавим функционалните и психичните... тогава вече нямат да имат брой.
 Има добра новина обаче  :sorcerer - emotloader:   : Почти винаги една грамотно съставена индивидуална профилактично-оздравителна програма  решава този  ( че и други  :) ) проблеми, без значение ,че цял отбор полуплешясали , но самодоволни професори с голям диоптер, подути шкембаци и загрубели от кариеризъм души  не  са успели да установят и четвъртинка от причината , макар и  разисквали цяла седмица на любимия си високонаучен жаргон.
« Последна редакция: 10-01-2013, 00:35:44 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Постоянна отпадналост
« Отговор #5 -: 10-01-2013, 10:38:20 »

При всички положения явно нещо искрицата на вдъхновението ти е позагаснала. Каквото и да ядеш...ако не си я запалиш, няма да станеш по-бодра  :surpris_23:(освен кафета и т.н., но предполагам не питаш за това) От каквото и да си болен, ако правиш нещо, в което виждаш смисъл., то няма как да си отвеян. То просто те грабва ииии и да...  tooth
Активен
Psychonaut

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Постоянна отпадналост
« Отговор #6 -: 10-01-2013, 15:34:01 »

Не си обичана достатъчно, мила. Приеми любовта ми, това е всичко което мога да ти дам.
Тих
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Постоянна отпадналост
« Отговор #7 -: 10-01-2013, 16:18:49 »

Неприятно но факт...право куме в очи...ако човек е канал на любов (дава и получава), няма как да му е отпаднало... Едно "гуш" и от мен  :Content_22:
Активен
Psychonaut

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Постоянна отпадналост
« Отговор #8 -: 11-01-2013, 10:28:18 »

Трябва да спортуваш, аз започнах вече и веднага тонуса ми се промени , тази отпадналост изчезна веднага , след 3 тата тренировка.
Активен

violetblossom

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re:Постоянна отпадналост
« Отговор #9 -: 12-01-2013, 09:05:33 »

Магнезий.Имам сходни усещания и намаляха с магнезия! Аз го приемах като таблети за смучене, в които магнезият е под формата на магнезиев цитрат, който, твърди се, бил най-усвоимата форма. Сега взех някакъв от ДМ, който е магнезиев оксид и магнезиев карбонат, цената му е под 3лв, ала не мога да кажа дали също ще има добър ефект.
Активен
Човекът е твърде нетраен!
Към вечния миг устремен,
той тича в несвяст, но не знае,
че бе от Нетрайност роден.

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Re:Постоянна отпадналост
« Отговор #10 -: 12-01-2013, 22:12:05 »

За магнезия съм чела, че най-добре се усвоява чрез магнезиево олио. (не съм го пробвала това)
Има  го в добре усвоима форма и в слънчогледовите кълнове.
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Постоянна отпадналост
« Отговор #11 -: 13-01-2013, 02:09:36 »

А също и в суровото какао и небеления сусам. А тях можеш да ги комбинираш с много неща и се получават вкусни резултати.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.074 секунди с 22 запитвания.