Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневника на Нели  (Прочетена 3450 пъти)

neli1111

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Дневника на Нели
« -: 20-01-2013, 00:16:45 »

Здравейте,искам накратко да напиша няколко думи за себе си и за това какво се надявам да постигна,така че ако все пак някой прочете този дневник да може да реагира адекватно.Казвам ''реагира'',защото силно се надявам тук да намеря хора със опит и повече знания.Приемам всякакви съвети или мнения.
Та да премина към темата все пак :laugh:.Смятам да започна соколечение,защото имам проблеми с килограмите.Знам че това не е сайт за диети и отслабване.Проблема не е само в килограмите,а от известно време се чувствам некомфортно в тялото си.Уморена съм,косата ми сякаш оредя и се изтощи,а по лицето имам десетина пъпки,които от 3 месеца не се махат.Чела съм доста за плодово-разтоварващи дни и за лечение със пресни сокове,но тук прочетох и доста неща,които не съм знаела.Сега ще ми е първият път в който ще започна със соковете.Смятам да ги редувам през два часа сок и чай и да изкарам поне 3 дни така.Не се нахвърлям на повече,защото нямам опит и мился,че може и да неиздържа.И искам да попитам какво да очаквам повреме на тези дни.Има ли някакви по-сериозни странични ефекти?
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Дневника на Нели
« Отговор #1 -: 20-01-2013, 21:04:15 »

Браво Нели. Направила си първата крачка. Взела си решение. Само със сокове няма да стане, но е добро начало. Пъпките са ясен знак, че тялото ти е отровено и не може да се справи. Внимавай какво вкараш в устата си и чети. В този форум има достатъчно инфо, за да ти промени живота към добро.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

neli1111

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Дневника на Нели
« Отговор #2 -: 23-01-2013, 20:10:46 »

Трите дни на сокове минаха :Content_22:!Хваля се защото това за мен си е постижение.Учудих се колко лесно понесох това да съм само на плодови и зеленчукови сокове.Решила съм това да не е последния път.Най- много се учудвам от поведението ми в момента,защото днес по навик започнах да обядвам със готвена храна със месо,но някак си не ми хареса и на третат лъжица прекратих обяда.Бях чела в други форуми как след такива разтоварващи дни обикновенно хората се нахвърлят на колкото може по калорична храна,а пък аз от обяд насам си мисля само за плодова салата :essen:
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Дневника на Нели
« Отговор #3 -: 24-01-2013, 10:48:56 »

Трите дни на сокове минаха :Content_22:!Хваля се защото това за мен си е постижение.Учудих се колко лесно понесох това да съм само на плодови и зеленчукови сокове.Решила съм това да не е последния път.Най- много се учудвам от поведението ми в момента,защото днес по навик започнах да обядвам със готвена храна със месо,но някак си не ми хареса и на третат лъжица прекратих обяда.Бях чела в други форуми как след такива разтоварващи дни обикновенно хората се нахвърлят на колкото може по калорична храна,а пък аз от обяд насам си мисля само за плодова салата :essen:

Поздравления за успешно преминатото "изпитание" !  :Content_14:

Не споменаваш подробности за усещанията си в края на тези три дни на сокове - почувства ли глад, или някакъв дискомфорт ?
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

neli1111

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Дневника на Нели
« Отговор #4 -: 24-01-2013, 15:31:00 »

Ами трите дни ми минаха леко.Не съм чувставала някакъв силен глад,който да немога да заситя със чаша сок.За някаква друга храна не съм и мислила честно казано.През цялото време,а и след третия ден ме беше обзело някакво силно спокойствие сякаш съм на валериан.Не че съм нервна по принцип,но чак така спокойно не ми е било.Ами това е в общи линии дуго не съм забелязала.
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Дневника на Нели
« Отговор #5 -: 24-01-2013, 17:10:47 »

Ами трите дни ми минаха леко.Не съм чувставала някакъв силен глад,който да немога да заситя със чаша сок.За някаква друга храна не съм и мислила честно казано.През цялото време,а и след третия ден ме беше обзело някакво силно спокойствие сякаш съм на валериан.Не че съм нервна по принцип,но чак така спокойно не ми е било.Ами това е в общи линии дуго не съм забелязала.

Значи съвсем скоро можеш да си подобриш "рекорда" :)
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

neli1111

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Дневника на Нели
« Отговор #6 -: 25-01-2013, 11:35:44 »

Колко често може да се прави режима със соковете?
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Дневника на Нели
« Отговор #7 -: 25-01-2013, 14:05:19 »

Колко често може да се прави режима със соковете?

Колкото ти душа иска :)
Най-добре е да "слушаш" тялото си - когато изпиташ "вълчия" глад, тогава можеш да прекъснеш...
Но е добре да караш постепенно, да не правиш много големи скокове - примерно - следващия ти период може да е от 7 до 10 дена...

(сложил съм "слушаш" в кавички, защото това е малко хлъзгава материя - когато тялото ти е пристрастено към вредни субстанции - кафе, алкохол, цигари, наркотици и други - примерно храни, съдържащи глутамат, тогава не е препоръчително да "слушаш" тялото си, а да се постараеш да го пречистиш от натрупаните в него пристрастяващи отрови. След като го пречистиш, вече можеш да се довериш повече на влечението ти към една или друга храна. Аз примерно допреди 2 години беше абсурд да вляза в Кауфланд и да изляза без поне 2 шоколада... А сега ги подминавам като малка гара, без изобщо да предизвикат в мен някакво желание - замяната им с пресни плодови сокове и плодове си каза думата... :pensif_29:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

neli1111

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Дневника на Нели
« Отговор #8 -: 25-01-2013, 14:57:27 »

Питам защото смятам тия дни пак да направя едно тридневно,а може и повече.Незнаех де дали е желателно да е много начесто,че да не се обърнат нещата после имам предвид да ида точно на тоя щанд във кауфланд със шоколада и да стане мазало :D.Имам чувстовото,че трите дни нещо не ми беше достатъчно.А като се захранваш после във салатата може ли зехтин или маслини,защото аз сега се захранвах със салата само с лимон и едни овесени ядки си киснех във вода.
Активен

neli1111

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Дневника на Нели
« Отговор #9 -: 02-02-2013, 13:13:54 »

Вчера(01.02.2013г) беше ден първи от моето детоксикиране със сокове.За целия ден изпих 1 литър сок от ябълка и морков,две чаши зелен чай със мед и сутринта започна със английска сол,а вода пих колкото ми душа поиска,а тя поиска много.Английската сол я пия за първи път и ми се стори отвратителна.Горчивия вкус го преживях,но тая миризма на химия много трудно ми понесе.Незнам колко дни ще трае този детокс.Решила съм да не си налагам срокове,защото тормозят съзнанието ми.Времето ще покаже кога да спра,смятам аз.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.096 секунди с 22 запитвания.