Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравейте от Канада  (Прочетена 3530 пъти)

svilson

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Здравейте от Канада
« -: 10-02-2013, 19:17:55 »

Здравейте на всички, които споделят и ползват този сайт. Браво на мер за инициативата, вярата в нея и промените в живота и.

Казвам се Свилен.

Живея в Канада от около 8 години. От две години не ям месо, от 10 месеца не ям млечни продукти, от 6 месеца не ям риба и морски дарове и от 5 месеца не докосвам житни продукти ( в смисъл всякакви "приготвени" хлебни продукти, кроасани, франзели, хляб, баница и т.н.).

Всичко тези промени започнаха поетапно, началото бе търсене на духовно развитие и духовна промяна в мен. Пътя ми премина през много различни нива и етапи, докато с духовни техники аз не достигнах до най-очевидното "първо промени себе си и след това целия околен свят ще се промени автоматично", така и се случи.... Суровоядец съм от 4 месеца. За 2 месеца свалих 20 кг, но трябва да отбележа че аз спрях всичко друго (готвена храна) от раз !, от 2 месеца поддържам това спадане и някакси забелязвам как тялото ми придобива форма на гръцка статуя :) т.е. отслабване няма чак толкова но кожата ми, косата ми и най-вече оставащите сланинки около корема се подобряват с часове и дни....

Искам да отбележа, че никога не съм имал здравословни проблеми и знам че в бъдеще няма да имам ! Просто суровоядството дойде като следващ етап в моето развитие....

Имам да споделя много, всичко което знам е тествано върху мен самия и мога да ДАМ ефекта който има върху мен. Това което научих от "всякакви" други мнения, е може би и голямата ИСТИНА, всеки сам знае за себе си с каква скорост и как да се промени, и как да расте в нейното(неговото) развитие. Прочитайки началото на сайта на мер, установих че тя е на много високо духовно ниво и се радвам че мога само да потвърда думите и, изписани из целия и сайт.

Имам въпрос, купих си буркани и искам да се пробвам да си направя кълнове, имам три вида семена и се чудя дали някой вече е експериментирал с тях ?
Имам бял боб, леща и нахут.

Прочетох в Интернет как се правят кълнове, но ми се иска ако някой знае с гореспоменатите дали се получава добре да ми сподели? Разбира се ако има време и желание.

За край искам отново да благодаря на МЕР за чудесния сайт където хората могат да споделят толкова много знания и предварително да благодаря на тези които могат да ме научат за кълновете :)

Приятен ден на всички.

Свилен
Активен

mona03

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33
Re:Здравейте от Канада
« Отговор #1 -: 10-02-2013, 20:50:52 »

Здравей, Свилен!
Поздравявам те за хубавите резултати! Браво!
За кълновете- и от леща и от нахут стават лесно, аз  си правя редовно, макар че още свиквам с вкуса им.От леща са ми по-вкусни.
Просто трябва да си намериш хубави семена, които да не са третирани!
За белия боб мисля, че не се покълва, някъде сякаш съм чела че не е добре да се яде суров, но по опитните ще кажат!
Приятна вечер и продължавай да разказваш!:)
Активен

svilson

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Здравейте от Канада
« Отговор #2 -: 10-02-2013, 22:56:39 »

Здравей, Свилен!
Поздравявам те за хубавите резултати! Браво!
За кълновете- и от леща и от нахут стават лесно, аз  си правя редовно, макар че още свиквам с вкуса им.От леща са ми по-вкусни.
Просто трябва да си намериш хубави семена, които да не са третирани!
За белия боб мисля, че не се покълва, някъде сякаш съм чела че не е добре да се яде суров, но по опитните ще кажат!
Приятна вечер и продължавай да разказваш!:)


Благодаря за отговора. Аз съм още на степен "пионер" за кълновете и ми е интересно да ги пробвам. Не мисля че боба е или ще е вреден, но нямам някаква информация, просто моя философска теория....

Чувал съм че лещата е вкусна. За нахута нямам инфо. дали е вкусен....
Мерси отново за отговора.

П.С. в канада има сайт който е направен от любители, които си споделят всякакви семена, дори и такива които са "изчезнали" вече от този свят...т.е. водят се изчезнали. Това са семена които са редки, но изключително БИО, или както искаш там ги наречи. Та тези хора продават и споделят инфо както на този сайт. Аз искам да използвам и ефекта на игра (имам две деца) за да видим дали ще се включат в играта. Та така с един изстрел два заека.....ама ми се иска да знам какво ще се случи със семената за да съм ОК когато ги давам на децата си....:)
Активен

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:Здравейте от Канада
« Отговор #3 -: 11-02-2013, 00:26:42 »

Привет  :Content_14: :Content_14: :Content_14:
Живи и здрави   :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Здравейте от Канада
« Отговор #4 -: 11-02-2013, 14:38:03 »

Привет Свилене. Четейки твоята история, видях себе си, в известен смисъл. Радвам се, че гръцките статуи се увеличаваме, хаха. Колкото до семената, давай смело напред. Просто опитвай различни и сам ще оцениш кои са твоите. Успех.

不说话 不知道扬声器
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

svilson

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Здравейте от Канада
« Отговор #5 -: 12-02-2013, 00:56:07 »

Привет Свилене. Четейки твоята история, видях себе си, в известен смисъл. Радвам се, че гръцките статуи се увеличаваме, хаха. Колкото до семената, давай смело напред. Просто опитвай различни и сам ще оцениш кои са твоите. Успех.

不说话 不知道扬声器

Живо здраво, толкова се радвам че има и други хора които са се осъзнали и са се променили. Статуите се увеличаваме много, ама дали мърдаме ? или си оставаме статични :)

Мерси за пожеланията
Активен

svilson

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Въпрос за маслините и ориза
« Отговор #6 -: 12-02-2013, 00:59:26 »

Имам нов въпрос към желаещите да пишат.

Какво знаете за маслините (мариновани разбира се) само до такива мога да се докопам тук. Запазени ли са повечето им качества като са мариновани ?

И ми е интересно за ориза също. Варен ли може само да се яде ?

Мерси предварително за всички отговори.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Здравейте от Канада
« Отговор #7 -: 12-02-2013, 23:20:36 »

svilson, колегата-съфорумец  ronin работи  12 години точно в такава фабрика в Гърция. Ако ти заразкаже  как се приготвят, рискуваш като ги видиш някъде, да ги заобикаляш отдалеч   tooth

Оризът суров май не може никак да се яде. Мъчил съм го по два дни  да го кисна  и пак не се размеква и хрупа. Готвех го за  сурово оризово мляко. Накрая постигнахме с него консенсус - само го заливам  с вряла вода, да постои ,  и най-рано след 2 часа може да се завърти с пасатора. Добавяш сол, медец и "усвояваш"  :Appetit_17:   (предварително го раздробявам с кафемелачката на сухо)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

svilson

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Мерси
« Отговор #8 -: 14-02-2013, 20:11:12 »

svilson, колегата-съфорумец  ronin работи  12 години точно в такава фабрика в Гърция. Ако ти заразкаже  как се приготвят, рискуваш като ги видиш някъде, да ги заобикаляш отдалеч   tooth

Оризът суров май не може никак да се яде. Мъчил съм го по два дни  да го кисна  и пак не се размеква и хрупа. Готвех го за  сурово оризово мляко. Накрая постигнахме с него консенсус - само го заливам  с вряла вода, да постои ,  и най-рано след 2 часа може да се завърти с пасатора. Добавяш сол, медец и "усвояваш"  :Appetit_17:   (предварително го раздробявам с кафемелачката на сухо)

Мерси Бате Бино за съвета ти, не е точно ясно, но споделяш че маслините навсякъде не са "третирани", както нормален човек би поискал да ги третира за своята салата. Мерси МНОГО за мнението ти за ориза. Ако следиш отговорите на другите искам да знаеш е прочетох мнението ти в секцията " паразити и ...." където казваш че човек или се променя и си вдига иммунната система или прави това което почти всички правят....реагира когато има проблем. Харесва ми мнението ти защото аз го споделям напълно. Малко по философски едното е равно на (Действие - реакция ) action vs reaction, а другия подход е по холистичен, т.е. ти влизаш в синхрон първо със себе си (тялото си) и след това цялата околност (реалност) около теб те разпознава като човек който е центриран в себе си или ако искаш термина enlightened. Без да съдя когото и да е било се радвам че има хора като теб които са споделили толкова много знания.
Живи и здрави.

Свилен
Активен

Andriana

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Мерси
« Отговор #9 -: 17-04-2013, 01:37:54 »

Привет svilson ! Хареса ми представянето ти и това което каза за начина ти :) Подкрепям всеки който е направил крачка и подкрепя веганството, суровоядстото и още по напредналите неща :) Радвам се искрено като чуя как хора които не са в Родината се справят толкова добре с най-важното нещо- храненето  :peperudi: В твоя случей на преминаване към суровояство виждам пълната си противоположност, която одобрявам повече от моята реалност, защото мисля че е по практична :) Тъй като аз съм един много импулсивен овен искам да се извиня ако понякога отговарям прибързано и с НЕЗНАНИЕ на ВСИЧКИ :)))) БЛАГОДАРЯ ВИ !  :flowers2: :flowers2: :flowers2: :flowers2: :flowers2: :flowers2: :flowers2: :flowers2: :flowers2: :flowers2: :flowers2: :flowers2: :flowers2: :flowers2: :flowers2: :flowers2: :flowers2: :flowers2: :flowers2: :flowers2: :flowers2: :flowers2: :flowers2: :flowers2: :flowers2: :flowers2: :flowers2: :flowers2: :flowers2: :flowers2: :flowers2: :flowers2: :flowers2: :flowers2: :flowers2: :flowers2: :flowers2: :flowers2: :flowers2: :flowers2: :flowers2: :flowers2: :flowers2:
Активен
"Практикуването на спорт е човешко право."
 

Страницата е създадена за 0.139 секунди с 22 запитвания.