Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Упорит пърхут  (Прочетена 2113 пъти)

bori79

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Упорит пърхут
« -: 22-02-2013, 13:19:37 »

Здравейте,

имам този проблем от 2 години и не мога да се справя. Пробвала съм много натурални шампоани - от хума, чемерика и т.н, но всички имат временно действие. Ако някой има идеи по темата, нека сподели.
Активен

purelove

  • Гост
Re:Упорит пърхут
« Отговор #1 -: 22-02-2013, 14:06:26 »

Тленните останки  ;D от летящите бели снежинки пограбах със сода бикарбонат.  Като появата му сама си я причиних с употребата на безсмислено луксозни шампоани с пешнични зародиши, йогурт, масла от норка, вегетариански чудеса и разни други bullshits.Нищо чудно причината да е била и хлорираната вода  :surpris_23: . Содата съм я ползвала под две форми – разтворена в лимонов сок или „суха” (прахообразна както си е ) като ексфолиант. В първият случай сместа се нанася добре в/у цялата коса, като се набляга на корените. Изчаква се 5-10 мин да подейства и се изплаква. При втория вариант – ексфолираш като масажираш здраво скалпа със шепа от сухия материал и за финал изплакваш. При мен с второто измиване проблема затихна. След седмица изчезна напълно.   :Content_14:
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Упорит пърхут
« Отговор #2 -: 22-02-2013, 14:28:53 »

bori79, често проблемът са шампоаните. Или конкретен такъв или всичките по принцип. Прочети повече за "No poo" движението.

От това съобщение нататък в темата за козметиката за коса има доста информация за отърваването от шампоани, използване на сода и оцет и т.н.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

bori79

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Упорит пърхут
« Отговор #3 -: 25-02-2013, 15:36:12 »

Благодаря Ви, започвам със содата  :thankyou:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.155 секунди с 22 запитвания.