Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Пролетният дневник на Кати_на  (Прочетена 4345 пъти)

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192

Здравейте!

Не съм писала отдавна, ама си хвърлям по едно око на сайта аз  :flowers2: .
Решила съм да посрещна пролетта с едно по-изчистено и по-простичко папкане: от утре ще направя една седмица на плодове, много обичам ябълки, харесала съм си едни на пазара  - големи и много сочни. Всеки ден ям по 2 ябълки, ама и куп боклуци покрай тях  :Confus_3:, та ми хрумна гениалната идея да увелича ябълките за сметка на боклуците.

Ще си пиша тук, за да съм по-подредена и сериозна, а и за да съм по-близко до вас за да помагате ако стигна до някой кръстопът  :thankyou:.
« Последна редакция: 15-03-2013, 15:28:02 от kati_na »
Активен

purelove

  • Гост
Re:Пролетният дневник на Кати_на
« Отговор #1 -: 15-03-2013, 22:53:56 »

Всеки ден ям по 2 ябълки, ама и куп боклуци покрай тях  :Confus_3:
 
Здравей  :flowers2: Бъди една идея по-отговорна към себе си и бременността си ! Непълноценното хранене е основния фактор, оказващ влияние върху физическата и ментална дегенерация на бъдещия ораганизъм.  Като причините за дегенеративните процеси се крият във влошеното здравословно състояние на половите клетки или с други думи на репродуктивната функция. Отслабената плазма на половите клетки се дължи на непълноценното  хранене на родителите в периода на зачеването и последващата бременност. :pensif_29:  Вродените дефекти , спонтаните аборти , преждевременните раждания, разданията на мъртви деца , наследствената изява и обремененост  се обяснват точно със здравословното състоянието на яйцеклетката и сперматозоида. Всички близки или далечни проблеми започват още с вътреутробното развитие на организма. Точно поведението ни на хранене в момента се отразява в най-голяма дълбочина на развитието на бебето, като пораженията градират от лека степен на увреждане  до необратимост ....  :surpris_23:  Защо го казвам всичко това ? Две мои познати , върли противнички на ваксините , не ваксинираха децата си. Предполага се, че са абсолютно здрави ! Едното дете (3 год момиченце) е с епилепсия. Другото –момченце (4.5 г) с Даун и дефект на езика. И двете се „хапят” , че патологията им е отключена от skip-натото ваксиниране  tooth tooth ......................  Опитах се да им обясня, че тези изяви (не мога да съм сигурна ..) са налице, благодарение на надостиг на жизнено важни нутриенти по време на бременност и кърмаческия период, на лошите хранителни навици, сериозната консумация на преработени храни и средата на отглеждане. Но, не . Предварително обречена кауза  tooth Късото съединение било само в моята глава.  :Confus_3: :Confus_3:
Синдрома на Даун се свързва с авитаминозата на витамин Е . А именно витамин Е е натоварения витамин за правилното функциониране на жлезата ... какво излиза? Че именно от естеството на нашите хранителни навици зависи качеството на физическото и ментално здраве на бъдещото поколение. Помисли върху това ...  :Confus_3:
Видях, че си ми писала ЛС, но не мога да изпращам съобщения за момента. Около хранителния ми план нищо интересно не се случва. Придържам се към обикновения – 2 салати по около 300-350 г и няколко фреша. Наблегнала съм изключително на алкалните храни, кълновете, големия дял на зеленолистните и суперхраните (хлорела, спирулина, афа,келп). Старая се колкото е възможно по-разнообразно да се храня. Ползвам дехидратора по-често  отколкото обикновено . Експериментирам различни рецепти за крекери и блатове за сурова пица. Бях изключила мазнините напълно от средата на миналата есен. Сега съм ги включила отново в символични количества – главно под формата на накиснати ядки в салатата или бананов шейк, авокадо, кокос. Екстрахирани масла ме ползвам. През първите месеци гладувах 1-2 дни седмично. В момента съм я преустановила тази практика. Продължавам с практиката и адаптацията към слънчевото хранене ежедневно. Пия дестилирана вода. Сол не консумирам (макар че четох колко е ползна за околоплодния мехур) . Старая се да се храня с максимално чиста екологична храна.Отдала съм се по своему на най-важното период в моя живот дотук. Радвам се на комфортния уют на дните, които засега минават безаварийно. Старая се да си осигуря достатъчно сън през денонощието (иначе практикувам полифазния вариант), почивка и релаксация. Включила съм практиката на дихателни упражнения и йога, умерено до енергично ходене поне по 2 часа на ден. Наялизам в 8 -я месец . Стартирах 42 кг. В момента съм 50,5 кг. Изготвям план за раждане . Спряла съм се на една по необичайна жизнерадостно- терапевтична идея - подводно раждане с акушерки делфини  :) :heart_2: Надявам се да успея да я осъществя.  В момента чета публикации  на Игор Чарковски , взех си и няколко книги на проф. Столешников . И това е другия момент, който смятам да контролирам.  Аз също смятам, че плацентната кръв е най-важна за здравето на организма през целия му живот. Затова ще съблюдавам правилата докрай  :weight_lift:
Лека бременност  :peperudi:
« Последна редакция: 15-03-2013, 23:01:27 от purelove »
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Пролетният дневник на Кати_на
« Отговор #2 -: 16-03-2013, 13:25:37 »

Хайде, kati_na, ще чакаме редовно да споделяш менюто и дано те мотивира да е по-здравословно  :flowers2:! Явно не осъзнаваме докрай колко силна е връзката с бебето още от самото му зачеване и как всичко, което правим и мислим, му се отразява  :heart_2:! Пожелавам ти повече ябълки до края на бременността, а и след това  :essen:! И здраво бебе  :love_028:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Пролетният дневник на Кати_на
« Отговор #3 -: 16-03-2013, 18:35:05 »

Purelove, сега видях, че си писала, че си се спряла на раждане с делфини!  :flowers2: Звучи невероятно, ще разкажеш ли повече? Аз съм решила водно раждане с дула да е моето нещо, живот и здраве! В Бг ситуацията с раждането е трагична, но след много четене, реших, че за момента това е оптималното нещо за мен. В "Първият плач" имаше сегмент, където разказваха за водно раждане с делфини в Мексико, ако не се лъжа. В момента аз не мога да си позволя подобно нещо, но следващите чавета сме решили, живот и здраве, у дома да си ги раждаме, ако всичко е наред! За първото не се чувствам готова за домашно раждане.
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Пролетният дневник на Кати_на
« Отговор #4 -: 18-03-2013, 14:15:21 »

от утре ще направя една седмица на плодове,

Не стана баш така, хапвах ябълки, но с гарнитура вреднотии  :Confus_3: .

Purelove, много ти благодаря за подробния отгововор  :heart_2:.
Green flower, благодаря ти, че се включи и ти.

Сега ще си помисля над нещата, които казахте... отново много благодаря.
« Последна редакция: 18-03-2013, 14:17:38 от kati_na »
Активен

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:Пролетният дневник на Кати_на
« Отговор #5 -: 18-03-2013, 16:59:55 »

Здрасти и от мен.
Днес ми е 8 ми ден от плодуването, чувствам се добре.Зора ми беше първите 4-5 дена. Бях се запекъл малко, но добрия стар ушав свърши работа. Купих си и майчен лист за всеки случай и мисля утре сутринта да го ползвам. Всички болежки се бяха поизострели но премина всичко за сега.Остана тежестта в черното дробче и обложения език.Това е за сега от мен и УСПЕХ в плодеването.
р.с. Халвам около килограм ябълки разпределени през деня и 2-3 литра вода и чай без мед. :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Пролетният дневник на Кати_на
« Отговор #6 -: 18-03-2013, 17:14:28 »

Здрасти, ni_ki68, благодаря за подкрепата и за включването ти тук със споделения опит. Аз няма да издържа само на плодове, не заради друго, ами и защото не съм убедена, че трябва при условие, че съм бременна. Четох и блога на Деси (http://desilifestyle.net/), много ми е полезен. Мисля да опитам като нея - през деня плодове, а вечер салатка. И сега така се храня, но както вече казах: успоредно с това преяждам и с много болкуци.Просто ще ги махна. Осъзная ли напълно, че ми вредят, няма да е толкова трудно. Ще почна да си вписвам храната и движението от утре, че днес пак се омазах. Плюс това ще започна да следя и теглото си. Сега съм над 80кг и всичко това само сланина, защото все още бременлийския ми корем е малък :Confus_3: .
« Последна редакция: 18-03-2013, 17:17:07 от kati_na »
Активен

purelove

  • Гост
Re:Пролетният дневник на Кати_на
« Отговор #7 -: 18-03-2013, 17:16:36 »

Здравей, имаш ли някакви неразположение, типични за класическата бременност (гадене, повръщане, болки в двигателния апарат ..) ? :)
Според мен би било добре да наблегнеш на разнообразието от суровите храни , да увеличиш дела им в дневния порцион (80%) , но вникакъв случай да не се ограничаваш до монодиета. Струва ми се неудачно да провеждаш режима точно сега. Този режим не ми е бил никога по сърце, не съм се задълбочавала в практическата му насоченост... Но не мисля, че един детоксикационен режим (пък било то и в омекотен вариант) е удачен при бременност. 
« Последна редакция: 18-03-2013, 17:21:05 от purelove »
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Пролетният дневник на Кати_на
« Отговор #8 -: 18-03-2013, 17:20:58 »

Нямам абсолютно никакви оплаквания свързани с бременността ми.
Просто не мога да спра да преяждам. Съответно като преям се подувам, задържам много вода, запичам се, появяват ми се газове и всичките съпътстващи неприятни неща. Но проблема с преяждането си го имах от преди забременяването. Искам да го излекувам!
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Пролетният дневник на Кати_на
« Отговор #9 -: 19-03-2013, 09:22:22 »

Писах във фейсбук на Деси и ето какво ми отговори и тя:

"Честито за бременността!Много добре те разбирам, че не искаш да качваш повече килограми, но в периода на бременност е много важно да не променяме изцяло хранителния си режим, защото можем да навредим на плода. Въобще не те съветвам да правиш режим на сокове за 3 дни. Може да включиш сока сутрин на гладно, но не и изцяло на сокове. Аз мога да ти изготвя менюта, но предполагам знаеш аз се придържам към почти сурова раст.храна с много малки изключения. Така се храних и по време на моята бременност и съответно качих само 5 кг за 9 месеца. Суровата храна е детоксикираща и ако преминаваш от стандартно хранене на сурова храна отново ще настъпи детокс. Моят съвет е да намалиш храните -боклуци и да увеличиш дела на суровите плодове, зеленчуци, сварени пълн.ориз и картофи вместо тесто, ако хапваш месо предпочитай само качествено такова и го съчетавай само със салати, а въглехидратите яж отделно само със салата. До обяд хапвай само плодове. Вместо вафли и шоколади си направи сурови десерти. Има много рецепти в блога и може да ги включиш свободно, но не минавай изцяло на сурова храна. Надявам се поне малко да съм ти помогнала с моите съвети! Пожелавам ти лека бременност!"
 
Мненията на Purelove и Деси се застъпват. Отново благодаря. Ще се погрижа за себе си, а и вече идва пролетта :) . Тази сутрин се претеглих, тежа 82.7кг  ???.
« Последна редакция: 19-03-2013, 09:28:12 от kati_na »
Активен

purelove

  • Гост
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Пролетният дневник на Кати_на
« Отговор #11 -: 20-03-2013, 13:12:24 »

Прочетох материала  :Content_14:.

Кантара тази сутрин ме показа 84.0кг, резултат от вчерашното боклучеядене.

Тази сутрин обаче станах и тръгнах към пазара за ябълки. Обаче сергията все още не работеше и си купих от съседна зелени ябълки "Грийн Смит" (2.50лв им е килото), 6 ябълки излязоха 2кг. Поне си направих разходка - 2.80км и закъснях само с 3мин за работа.

Първите 2 ябълки ги изядох с кората, някакво странно ми стана на езика. Една колежка ми каза да си ги беля, шефа също ме посъветва същото, т.к. по кората на ябълките (ако не са домашни, български) има и парафин за да ги съхраняват, абе демек няма нищо читаво в кората. Третата ябълка си я хапнах по обяд, обелих й кората. През деня си пийвам вода, минерална, ще изпия 1.5л за целия ден.

Сега не ми е гладно, но се чувствам тежка и тромава - от цялата тази вода, която задържам. Довечера вероятно ще изям 2 сварени домашни яйца и 5 био крекера Найрнс с тиквени семки.

Преди няколко минути настъпи астрономическата пролет  :peperudi:.
Утре ще си взема ден отпуск и ще го оползотворя за разходки с приятни хора.
Ще мина и през един био-магазин на бул.Мадрид.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.1 секунди с 24 запитвания.