Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ензими  (Прочетена 4312 пъти)

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)
Ензими
« -: 18-03-2013, 18:30:23 »

Здравейте хора , препорьчайте ми някакви добри ензими . АЗ сьм пил ензимил като в начолото действаха добре но след около 2 седмици започна да ме боли стомаха . Работата е там че имам липса на сетивност както за ходенЕто по голяма така и малка нужда липсват ми позивите . Чайовете за голяма нужда и те не ми помагат пак няма позиви  ???  Помагайте  :surpris_23:
Активен

aichryson

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Ензими
« Отговор #1 -: 18-03-2013, 23:03:41 »

Популярна – не особено, ценна – много! (земна ябълка)
 http://www.kukuriak.com/%D0%BF%D0%BE%D0%BF%D1%83%D0%BB%D1%8F%D1%80%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B5-%D0%BE%D1%81%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D0%BD%D0%BE-%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE/
Изяж 500 грама земна ябълка, и после пиши...
Активен

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)
Re:Ензими
« Отговор #2 -: 18-03-2013, 23:46:12 »

Популярна – не особено, ценна – много! (земна ябълка)
 http://www.kukuriak.com/%D0%BF%D0%BE%D0%BF%D1%83%D0%BB%D1%8F%D1%80%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B5-%D0%BE%D1%81%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D0%BD%D0%BE-%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE/
Изяж 500 грама земна ябълка, и после пиши...




Благодаря ти за инфото трудно ли се намира на зеленчуковите борси по това време и по колко мога да ям за да постигна някакьв ефект :)
пс: сьщо сурова ли се яде
« Последна редакция: 18-03-2013, 23:48:12 от barzaka88 »
Активен

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)
Re:Ензими
« Отговор #3 -: 18-03-2013, 23:57:06 »

А какво ви е мнението за този продукт http://ayurvedabulgaria.com/products/laxafit.html  хубави неща пише но дали ще свьрши работа как мислите  :pensif_29:
Активен

aichryson

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Ензими
« Отговор #4 -: 19-03-2013, 00:39:04 »

Ето фирма която отглежда растението, и предлага на пазара доста разновидности, по всяко време на годината.
 http://charodeizi-topinambur.com/bg/cooperation/articles/topinambur-what-can-it-do.html
Относно препарата Laxafit, нямам опит. Лично аз съм опитвала много екзотични плодове и зеленчуци, но някак си ми харесват растенията които виреят в България.
 Между другото сега е сезона на земната ябълка.
Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Ензими
« Отговор #5 -: 19-03-2013, 06:45:27 »

Не мисля, че е добре да решаваш този проблем трайно с билки, пък били те и аюрведически. Така червата стават още по-лениви. По-добре опитай със смяна на хранителния режим и задължително редовно бягане и ходене по час дневно. Сокове, сушени сливи, земна ябълка, овесени ядки и т.н...
Ензимилът е брутален, тъй като те наблъсква едновременно с ензими за всички видове, несъчетаеми помежду си храни. Ако по принцип ядеш каквото ти попадне, ензимилът  е ОК, някакъв компромис е, но иначе не мисля, че е добра идея да го пиеш постоянно.
Ако си прекалено краен суровоядец, отстъпи за известно време с топли и леко мазни  зеленчукови супички, за да ти се уравновеси "вятърът", може той да е причината за трудното изхождане.
« Последна редакция: 19-03-2013, 06:48:55 от emo75 »
Активен

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)
Re:Ензими
« Отговор #6 -: 19-03-2013, 11:55:26 »

Да аз сьм такава конституция Вятьр . Забелязал сьм че горчивите билки в началото ми помагат но после като че ли изсушават червата и всичко става още по трудно блокирвам се . Даже сега се чудя след  чернодробното чистене след няколко дни какво да пия за да се доизчистят  каналите а не пак да се запуша . Тези дни правих мазни клизми с билка невен и краве масло .
Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Ензими
« Отговор #7 -: 19-03-2013, 13:14:17 »

Ти най-добре си знаеш, но щом се е стигнало дотук, значи нещо трябва да бъде променено. Това с клизмите е добре, защо не пробваш и дадените от Малахов рецепти: 200 мл прясно краве мляко затоплено леко с 50 гр разтопено масло - клизма;
или пък отвара от ленено семе с конопено масло и зехтин - клизма;
 
Но според мен, без да те познавам, вероятно случаят е далеч по-банален за решаване, просто промени хранителните си навици, в посока повече слуз, по-воднисти, топли и мазни храни.
« Последна редакция: 19-03-2013, 13:16:46 от emo75 »
Активен

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)
Re:Ензими
« Отговор #8 -: 19-03-2013, 13:30:42 »

Ти най-добре си знаеш, но щом се е стигнало дотук, значи нещо трябва да бъде променено. Това с клизмите е добре, защо не пробваш и дадените от Малахов рецепти: 200 мл прясно краве мляко затоплено леко с 50 гр разтопено масло - клизма;
или пък отвара от ленено семе с конопено масло и зехтин - клизма;
 
Но според мен, без да те познавам, вероятно случаят е далеч по-банален за решаване, просто промени хранителните си навици, в посока повече слуз, по-воднисти, топли и мазни храни.
:)




Да напьлно си прав това сьс прасното мляко и маслото сьм го правил няколко пьти , сьс зехтина не сьм пробвал само . Последните дни пих една програма детокс и от там много се влуших явно всичко ми се струпа в отделителната система и се чувствам мега запушен . Дано сега това прочистване да поразбута малко каналите незнам при другите хора така ли се получава както при мен чак и уринирането ми се наврежда едно напрежение чувствам в областа на пик. мехур у трудно ми трьгва уринирането ужасно е . Пия тиквено семе те нали го дават и за паразити но слабо идва . Ако се сещате за някакьв продукт за отпускане мускулатурата на мехура ще сьм много благодарен .  :)



пс: забравих да напиша че сьм си променил хранителните навици . Ям домашно приготвен хляб без мая . Закусвам булгур , банани , ябьлки но менюто на обяд и вечеря е много оскьдно не мога да карам само на салати тьй като свалям кг.
« Последна редакция: 19-03-2013, 13:33:10 от barzaka88 »
Активен
 

Страницата е създадена за 1.429 секунди с 23 запитвания.