Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Защо губя енергия като мина на сурово.  (Прочетена 12448 пъти)

Росито

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Защо губя енергия като мина на сурово.
« Отговор #20 -: 18-04-2013, 12:02:02 »

                                   




             Не мога да гладувам съвсем.Пробвала съм на плодове и чай,издържала съм не повече от 10 дни.Но към 5тия ден пак имах такъв период на отпадналост,който премина за 1 ден.Аз също мисля че кръвта се насища със токсини в определен момент и настъпва някаква криза.Все си мисля че ако можеше поне да пийна едно кафе щях да се почувствам по-добре,ама нали не може преди пречистването да се пие.За психологически момент не вярвам,защото съм изчела бая литература и не ми се вижда несериозно да се храни човек така.
Активен

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:Защо губя енергия като мина на сурово.
« Отговор #21 -: 18-04-2013, 14:08:16 »

Здравословното хранене е начин на живот..... :Confus_3:
Бино правилно ти е казал да почетеш за Аюрведа.... :flowers2:

Колегите също много верно са ти писали неща ,които предполагам знаеш.Но едно е да четеш много литература, де ти пуши главата и да се чудиш кой път да хванеш и дали ти стиска да ги приложиш върху себе си.......
Ако  по време на гладуване се чувстваш добре без никакви кризи и пращиш от енергия ,то наистина няма какво да чистиш и следователно няма да имаш нужда от него или само кратки като профилактика зависи как се храниш през останалото време. Така ,че сама си направи изводите защо липсва енергия като минеш на сурово..... :Content_14: Апи ,просто е не си готова за суровоядство ,защото в твоя случай ти действа като
детокс/учистително.....
Хе-Хе-Хе- представи си, че си изчистила апартамента/къщата и напълнила кшчето/торбичката отиваш и го хвърляш в контейнера,лесно и елементарно нали .
Но представи,че от десет години складираш боклука в някоя стая и изведнъж се сетиш че трябва наведнъж да го изхвърлиш на боклука.  Как ще го направиш предполагам че пак с торби и чували и един по един ,нали
а миризмите които са се наслоили по стените и плесен и мухал и т. н.
Така е и с нашите тела.
УСПЕХ в пречистването tooth tooth tooth
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Защо губя енергия като мина на сурово.
« Отговор #22 -: 19-04-2013, 14:22:41 »

Да допълня нещо, ако позволиш. Здравословното хранене и здравословния начин на живот не са тъждествени. Може да  опиташ подобряване храненето си, практикувайки гладуване и суровоядство, но без подходящ двигателен режим и особено ментална хигиена, няма да постигнеш трайни резултати. Казано по-елементарно, яденето на себеподобни не е съвместимо с прилична духовност, а по-скоро с некрасива чалга, каквото и да значи това. Извинявам се, ако съм засегнал почитатели на този жанр.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Защо губя енергия като мина на сурово.
« Отговор #23 -: 19-04-2013, 14:39:09 »

"...... Здравословното хранене и здравословния начин на живот не са тъждествени. Може да  опиташ подобряване храненето си, практикувайки гладуване и суровоядство, но без подходящ двигателен режим и особено ментална хигиена, няма да постигнеш трайни резултати..............."

Много точно казано!















« Последна редакция: 19-04-2013, 14:44:08 от Ros »
Активен

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:Защо губя енергия като мина на сурово.
« Отговор #24 -: 19-04-2013, 19:21:13 »

Тихия няма проблем,допълвай,поправяй  както искаш и както можеш стига помощ да става .
Рос, а на мен ми харесва твоя коментар Хи-Хи-Хи tooth
Активен

nielka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Защо губя енергия като мина на сурово.
« Отговор #25 -: 22-04-2013, 18:55:22 »

Здравей Росито, при мен се получава абсолютно същото- чувствам се като парцал без да преувеличавам! Имам ужасно главоболие, вие ми се свят, уморявам се прекалено лесно, имам болки по абсолютно цялото тяло, най-вече в бъбреците и корема, обливат ме студени тръпки и още куп неприятни усещания! Или съм много болна и затлачена и се чистя сериозно или просто незнам какво да си мисля! Нека все пак съфорумците с опит кажат дали е нормално при преминаване на сурово да се изпитват такива болки?
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Защо губя енергия като мина на сурово.
« Отговор #26 -: 22-04-2013, 20:10:03 »

Явно си се позатлачила, болки можеш да получаваш ако храната е бъкана с химия , ако те болят зъбите, очите и гърдите, това е сигурен признак на натравяне. Пие се много вода в такъв случай. Но ако нямаш тези признаци вероятно организма ти топи мазнините, освобождава токсините в кръвта и те причиняват тези болки.
Активен

nielka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Защо губя енергия като мина на сурово.
« Отговор #27 -: 23-04-2013, 00:34:11 »

Чесно казано ми е чудно с какво мога да се затлача чак толкова като от години ям в съвсем малки количества, избягвам месото и млечните продукти, храня се предимно с леки варени и пасирани зеленчуци и салати, но всичко е възможно! Виж версията за натравянето е по- възможна, имам всички оплаквания, които си написал! Мазнини също нямам кой знае колко за изгаряне- 51 кг съм! Вода пия в неограничени количества, изпитвам силна жажда по принцип! Незнам какво се случва с мен наистина!
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Защо губя енергия като мина на сурово.
« Отговор #28 -: 23-04-2013, 09:31:17 »

Умора при мен има ако ям мазнини с въглехидратите. Достатъчно съм писала за 80/10/10... Ако обяда ти е салата...подправена с 1-2 лъжици зехтин, то 90% от калориите ти са празни мазнини. Как да не си уморен? Храната на мозъка и мотивацията са въглехидратите. Също, най-вероятно не ядеш достатъчно като цяло. Аз лично ям по 3000 калории на ден, иначе няма сили за работа, кво остава за спорт и сранични дейности...
Активен
Psychonaut

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Защо губя енергия като мина на сурово.
« Отговор #29 -: 23-04-2013, 13:47:18 »

Ако си яла чипсове през годините, корпоративни подправки, китайско, готвена навън храна, готвена по супермаркетите, дъвки, газирани напитки, то имаш основание да смяташ,че си си натровила организма и единственото спасение от това е чистия глад само на дестилирана вода. Възможно е да си купуваш натровена с нитрати и др. химии растителна храна.
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Защо губя енергия като мина на сурово.
« Отговор #30 -: 23-04-2013, 14:34:07 »

Факт...като минеш на сурово и тялото обикновено си казва "Ох, най-после! Време е да изхвърлим боклука... " Ама първо се излива в кръвния поток и ...аз поне 4 месеца бях парцал. Глада не само чисти най-бързо, но и е изключително градивен, най-вече от към психическа нагласа към храната. Но пък ако не си толкова задръстена смятам, предполагам може да минеш и само на плодов режим.
Активен
Psychonaut

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Защо губя енергия като мина на сурово.
« Отговор #31 -: 23-04-2013, 15:30:27 »

Ако не ядете няма откъде да дойде енергията. Не се заблуждавайте, че по време на гладуване идва някаква енергия свишр, която лекува де що има проблем из тялото. Това са абсолютно смехотворни консперстивни теории граничещи с глупостта(според мен). Ако говорим за това, че организъма се прочиства и се изпълва с невероятно силна енергия, спор няма, но това се случва по време на захранването. Иначе има само проблясъци по време на гладуването. Пак ще се повторя, но е факт, че паралелно с токсините се губи и енергията. Освен ако не говорим не за гладуване, а за слънцеядство. Там вече не се яде, но енергията идва от слънцето. Но трябвст месеци  опити по схемата на Манек и казват, че гладът си изчезва от само себе си с времето, тоест не се спира приемът на храна докато тялото изпитва глад
Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Защо губя енергия като мина на сурово.
« Отговор #32 -: 23-04-2013, 16:47:20 »

С цялото ми уважение, но е безсмислено да се спори по тема, по която не си чел достатъчно. Прочети, поинтересувай се, щом гладуването толкова ти е интересно като обект за размишление - има достатъчно научни изследвания, а не "свише" прозрения, по темата. Всичко си е  биология, никакви мистики. В СССР "мистиката" беше забранена дума, но и там е имало професори и академици, които, съвсем официално,  са използвали гладуването за "лечение", а не за "детоксикация". Едното не противоречи на другото, но щом си тръгнал да спориш, е важно да уточня.

Не разбирам как може да спориш за нещо, за което не си подготвен фактологически, да не говорим, че  вероятно не си го и практикувал сериозно, за да имаш някакво "лично" мнение.
« Последна редакция: 23-04-2013, 16:50:08 от emo75 »
Активен

Росито

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Защо губя енергия като мина на сурово.
« Отговор #33 -: 23-04-2013, 20:54:39 »

                         




     Явно сме доста интоксикирани и затова се получава тази умора.Днес ми е 10 ден откакто съм на сурова храна и съм много по-добре отколкото в началото.Единствено което забелязах е като че ли ме успокоява факта ако знам че винаги мога да хапна нещо,т.е.да не остана без ядене.Вчера бях на едно събрание,което продължи неочаквано дълго и ме заболя доста главата.Вероятно и психологическия момент го има,иначе изобщо не усещам глад,а преди като ядях преработена храна имах моменти изгладнявах зверски.Друго което ме учуди е че тази вечер започна да ми тече носа,а си мислех че това хранене те предпазва от всякакви болести.Но сигурно това се отнася за хора които цял живот се хранят по този начин,а ние начинаещите явно бързаме да получим полза,ама няма да стане тъй бързо.
Активен

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Защо губя енергия като мина на сурово.
« Отговор #34 -: 24-04-2013, 07:30:23 »

 :) Течът от носа най-вероятно е започнал процес на чистене, често започва оттам
Активен

Росито

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Защо губя енергия като мина на сурово.
« Отговор #35 -: 24-04-2013, 08:49:02 »

   



        Дали е това,защото и гърлото ме наболява,аз си мисля че може да е вирус,понеже и един от домашните ми беше наскоро с нещо такова.
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Защо губя енергия като мина на сурово.
« Отговор #36 -: 24-04-2013, 08:49:56 »

Koй казва, че не губиш енергия като гладуваш? Аз винаги съм като парцал. Дори и сега казах, че може калориите да са малко. Тоя необяснимия прилив на енергия съм го имала само психически...физически толкова зле ми е било само при най-гадните ми хахмурлуци  tooth Просто токсините се освобождават и докато излязат се иска време. Това, че ти е кофти всъщност е хубаво. А за носа...аз и на salvaje го казах - може да чистиш стара слуз, а може и на тялото ти да му идва в повечко, но ще се адаптира, споко :)
Активен
Psychonaut

nielka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Защо губя енергия като мина на сурово.
« Отговор #37 -: 24-04-2013, 18:44:38 »

Theodora имаш право, аз наистина ям в много малки количества и това си оказва влиянието, но се чувствам толкова добре когато не се храня- чак взех да се пристрастявам към глада  tooth! И момента с чистенето го има, въпреки, че винаги съм се съобразявала какво ям, но както казва titan не е възможно да се запазя чиста! Днес бях на преглед и се оказа, че болките, които изпитвам са невралгични! Далече съм от мисълта, че суровоядството не е оказало влияние за състоянието ми, както и спирането на кафето! Всичко това в допълнение и с пролетната умора, картината ми се изясни напълно  :pensif_29:!
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Защо губя енергия като мина на сурово.
« Отговор #38 -: 25-04-2013, 09:18:15 »

Малко храна означава не само малко калории, но и малко витамини и минерали. Това е основната грешка на суровоядците - ядат прекалено малко и наистина имат недостиг, независимо колко чиста, био и не знам си каква е храната им.  :pensif_29: Иначе, щом чувстваш, че не ти се яде, значи точно това трябва да правиш, успех!  :Content_22:
Активен
Psychonaut

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Защо губя енергия като мина на сурово.
« Отговор #39 -: 25-04-2013, 09:55:38 »

Невралгията е измислена от медицината за да оправдае своята безпомощност в обяснението недостига на жизнена енергия и недоброто й функциониране между енергийните центрове в тялото ни.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.
 

Страницата е създадена за 0.09 секунди с 23 запитвания.