Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравейте!  (Прочетена 4741 пъти)

Silvia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Здравейте!
« -: 28-07-2013, 10:43:57 »

От месец се опитвам да се храня с предимно плодове и зеленчуци. Е, сутрин не съм изхвърлила напълно купичката с трици, ядки и сушени плодове с кисело мляко, но първите две седмици се бях лишила и от нея. Чувствам се добре, когато изпитвам глад просто си хапвам плод. На третата седмица си направих изследване за холестерол / той ми беше висок, а също имах и високи стойности на триглицериди /, стойностите ми бяха в норма. Това още повече ме увери, че това е правият път за мен. Дано да имам сили да издържа на този режим.   Поздрави на  всички и хубав неделен ден!
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Здравейте!
« Отговор #1 -: 28-07-2013, 12:57:47 »

От месец се опитвам да се храня с предимно плодове и зеленчуци. Е, сутрин не съм изхвърлила напълно купичката с трици, ядки и сушени плодове с кисело мляко, но първите две седмици се бях лишила и от нея. Чувствам се добре, когато изпитвам глад просто си хапвам плод. На третата седмица си направих изследване за холестерол / той ми беше висок, а също имах и високи стойности на триглицериди /, стойностите ми бяха в норма. Това още повече ме увери, че това е правият път за мен. Дано да имам сили да издържа на този режим.   Поздрави на  всички и хубав неделен ден!

холестеролът, сам по себе си, не е непременно лошо нещо, напротив - жизнено необходим е за организма.
той е база за изграждане на вит. "Д", който пък е супер необходим за усвояване на калция.

едно време, когато хората са били на полето по цял ден и са работели на слънце и са ядяли качествена храна, макар и не само плодове и зеленчуци, а и месо, мляко и т.н., какво?
да не би да не са доживявали до дълбока старост и то в добро здраве, с еластични кръвоносни съдове, без хипертонии и т.н.???!
така че, справянето с този проблем не е непременно на база отказ от всичко, освен плодове и зеленчуци.

една от причините за висок холестерол е дехитратацията на организма, при което той прави защита чрез холестероловите плаки в артериите и луменът им се стеснява, но са предпазени от разрушаване целостта им, така че - това е защитна реакция от богатия асортимент  компенсаторни възможности  на организма ни, заложен от Твореца.
това е много добре обяснено от доктор Батманджелидж в книгите му за лечение с вода и сол, целият процес е обширно разгледан от него.

ако киселото ти мляко е качествено, домашно и истинско, нямаш причина да се отказваш от мизерната си сутрешна купичка1   tooth
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Здравейте!
« Отговор #2 -: 28-07-2013, 13:38:07 »

само да добавя още нещо, което ми направи впечатление от книгите на иранския доктор.
той споменава интересния факт, че на практика във вените няма наслагване на холестеролови плаки, а там холестероловото ниво е по - високо отколкото в артериите.
та, нали именно  оттам се взема кръв и се измерва нивото на набедения за всички проблем на човечеството холестерол, а не от артериите...

е, да, ама никой никога не е видял стесняване на вени от холестеролови плаки...
защо?

явно причината е  посочената в горния ми пост, а именно -  артериите имат нужда от предпазване на организма от фаталните последици от хроничното обезводняване, а вените - не.
Активен

Silvia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Здравейте!
« Отговор #3 -: 28-07-2013, 14:08:11 »

Запозната съм с книгата "Тялото жадува за вода" Но истината е, че когато се улисам в работа, най вероятно не пия достатъчно, някъде около 1,5 литра на ден. Но всъщност не високият холестеролът ме накара да премина на този режим на хранене. Сутрин се събуждах подпухнала и уморена, не се чувствах добре. Наднормено тегло и хормонални проблеми поради годините, 48. Опитвах се да се справя с килограмите си чрез месечни детоксикации на сокове, но явно с недобро захранване, т.е. не качвах в по дълги периоди време килограми, но и не свалях. Сега след този месец се радвам на първите си резултати, свалих около 3 кг, не съм отпаднала и като бонус, свалих в границите холестерола си. Бих се радвала ако мога да коригирам теглото си с около 10 кг, но не мисля за това сега, ще се радвам да съм здрава. Благодаря за коментарите.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Здравейте!
« Отговор #4 -: 29-07-2013, 20:24:22 »

Сега е сезона на диуретичните плодове и зеленчуци:дини, пъпеши, краставици...  - това е добър начин за борба с подпухването.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Silvia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Здравейте!
« Отговор #5 -: 30-07-2013, 07:51:16 »

Здравейте,
дините са наистина много прочистващи...
искам да споделя и с какво се храня... Сутрин пия сок от моркови, ябълка, краставица, целина, джинджер, магданоз. Понякога закусвам с кисело мляко с трици, белени слънчогледови семки, стафиди, канела. През деня много плодове, черешите/вече минаха/ диня, нектарини, банани, ябълки, общо взето каквото си харесам в магазина. Вечер или на обяд  салата, от домати, краставици и зелена салата.
Сега съм си купила какаови зърна, няколко от тях с лъжица мед и  тахан  много ми харесват и засищат. Общо взето това е с изключение, че не мога от време на време да се въздържа да хапна сирене със салатата, но това го приемам като малко отклонение... Не съм сигурна дали това което приемам е достатъчно и пълноценно.
Хубав ден на всички!!!
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Здравейте!
« Отговор #6 -: 30-07-2013, 14:04:26 »

Не съм сигурна дали това което приемам е достатъчно и пълноценно.


достатъчно ще е само в началото, след това - едва ли.
Активен

Silvia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Здравейте!
« Отговор #7 -: 30-07-2013, 18:16:51 »

Не съм сигурна дали това което приемам е достатъчно и пълноценно.


достатъчно ще е само в началото, след това - едва ли.

А началото колко продължава, за да съм подготвена... ;) А следващия етап, дали ще разбера, че съм в него...

Всъщност имам нужда от помощ и бих желала да чуя мнението ви... Имам близки които ми казват, че плодове и зеленчуци е достатъчно и евентуално по малко ядки зимата, други ме съветват да включа и варива и семена... но въпросът пак остава, дали е достатъчно...
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Здравейте!
« Отговор #8 -: 30-07-2013, 22:09:22 »

според мен, това  хранене е добро за детоксикиране на организма за няколко месеца, особено че съвпада сега с летния сезон и има богатство от плодове и зеленчуци, но аз, лично, бих включила след тия месеци и варива, домашно или био- сирене, био - чисто масло, домашни яйца, риба, домашно приготвен хляб с току - що смляно жито от домашна мелничка, кълнове всякакви, мед, студено рафинирани масла, а в по- дългосрочен план не бих се отказала и от домашни сладкиши с мед или кафява захар и пълнозърнесто брашно.

превесът е добре да бъде в полза на суровите храни,  като периодично бих правила също и сухо гладуване/ пост или разтоварване на вода.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Здравейте!
« Отговор #9 -: 31-07-2013, 06:46:09 »

Silvia, ако слушаш iskrena имаш огромната възможност да се увредиш допълнително. Да напомня само на iskrena, че това е суровият форум и предлагането на вредни храни и такива от животински произход не се толерира. Лицемерието на юдео-християнството в ход :) Нейния БОГ и е казал в комикса да яде само плодовете и семената що дават растенията , обаче тя и риба и сирене , масло, яйца и т.н. Сигурно жули тайно и луканка. Основното при изброените храни е, че те наистина са отрова за организма ни. Сиренето,кашкавала, млякото, маслото първо са концентрирана храна, второ образува слуз, трето вади калция от костите ни, четвърто не на последно място - канцерогенно , пето - тялото ти мирише ужасно и гнойта избива чрез пъпки при повечето хора. Рибата - едно от най-токсичните меса , обаче индустрията дава мило и драго това да не се знае. Това няма какво да го коментирам - канцерогенно и отвратителна миризма.
Яйцата също вредни. Докато провеждах експериментите  от яйцата винаги избиваха пъпки и чувствах дискомфорт. Защо мислиш културистите ядат само белтъците и по един жълтък на ден ? Бате ти Бино ще каже ,че пъдпъдъчи сурови може - бих се съгласил с него, ако са за кратък период от време.
Домашно приготвен хляб - уникална човешка глупост. Хлябът образува слуз и няма никаква хранителна стойност. Какво е останало след 270 градуса изпичане ? Само пълни  търбуха на бедните глупци в историята.
Медът няма да го коментирам , той е доста спорен продукт, но да речем една чаена лъжица в седмицата е допустимо.
Кафява захар - същата като бялата по действие в организма ти , изключително вредна , идеална среда за развитието на канцерогенни бактерии.
Студено рафинирани масла - също огромна глупост е написала нашата приятелка. Имала е предвид студено пресовани. Рафинираните са чиста отрова за организма - селяндурите по селата затова страдат най-много защото обилно поливат всичко с "оливие" - тройно рафинирано слънчогледово масло, домашни сирена и пръжки. Дори да употребяваш каквото и да е студено пресовано масло , олио , то вече не е в система и вреди на организма ни.
Умните хора си правят таблици или схеми според сезона и си приготвят бързо и лесно съответните храни, без да се чудят ама какво ще ям днес. Ако нещо в този момент не ти се яде го заменяш с храна от друг ден в седмицата , но опита ми показа,че всички веган храни, които съм избрал, са ми вкусни. Ако искаш основни насоки пиши ми ще ти дам и да всичко , което получаваш от правилните храни ти е достатъчно. Само трябва да си наясно какво и как трябва да се яде. А не да допускаш грешката на повечето мърляви вегетарианци и псевдо вегани , а именно да ядеш боклуци , като си мислиш,че това е супер за тялото и ума ти. Имай предвид, че храната определя начина на мислене. Виж само iskrena до къде се е докарала с тия сирена и рибата  tooth  tooth  tooth
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Здравейте!
« Отговор #10 -: 31-07-2013, 11:55:58 »

Ех, Титане. Какво ще ти се случи сега, не ми се мисли. Ще бъдеш отстрелян като заек в началото на ловния сезон. Ха ха . Ще се наложи да емигрираш. А ти Силвия, защо смяташ, че някой друг ще ти каже, кое е добро за теб? Отговорите са в теб, мила.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Silvia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Здравейте!
« Отговор #11 -: 31-07-2013, 12:18:10 »

Тихия, тук сме да обменяме мненията си , искам да ги чуя, а дали ще се съглася с тях е друг въпрос. Вие сте много по отдавна на този път по който аз сега тръгвам. Всъщност вярно е, че информация има много, но въпросът е да е от първоизточника, тоест от някой който я е проверил върху себе си.
 Но май попаднах на поле за отстрелване на зайци...  ;) 
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Здравейте!
« Отговор #12 -: 31-07-2013, 21:43:22 »

Ех, Титане. Какво ще ти се случи сега, не ми се мисли. Ще бъдеш отстрелян като заек в началото на ловния сезон. Ха ха .

какви зайци, ве Тихий, що омаловажаваш така нещата - човекът е "титан", колос в разбиранията   tooth
ето, спец голям по хранене, по библейски въпроси, по въпроси, касаещи състоянието ни след смъртта... какво си говорим изобщо    :surpris_23: :pensif_29:
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Здравейте!
« Отговор #13 -: 31-07-2013, 21:55:44 »

Вие сте много по отдавна на този път по който аз сега тръгвам. Всъщност вярно е, че информация има много, но въпросът е да е от първоизточника, тоест от някой който я е проверил върху себе си.
 

Силве, чувала си сигурно, че понякога последните стават първи, тъй че - дерзай!
Който търси - намира и който хлопа ще му се отвори, въпросът е знаем ли какво да търсим и на коя врата ще похлопаме!

относно проверката на информацията чрез тестване от някой друг, то добре, но винаги имай едно наум, щото наистина не всичко се случва по универсален начин при всеки.
просто пробвай и се ослушавай и не се нахвърляй на крайности от раз!

във всеки случай едно разтоварване с много свежи плодове и зеленчуци сега, през лятото е добър старт, пък после ще му мислиш!
и не забравяй никога, че човек не е само тяло, понякога другите негови компоненти имат превес по отношение подобряване, респективно - влошаване на здравето.

желая ти да си добре!
Активен

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Здравейте!
« Отговор #14 -: 31-07-2013, 23:17:30 »

Силве, понеже искаш да чуеш различни мнения - реших да се включа и аз.

Като човек, пострадал доста от тези диети, бих те посъветвала да послушаш iskrena, подкрепям я напълно.
И всички лекари в България, занимаващи се и пропагандиращи гладуването, си хапват и домашно мляко, и пиле, и риба...

Зърнените също са много важни, не бива да се изключват от менюто. Немски автори съветват да не се смесват с ядки и плодове, защото съдържат киселини, които в съчетание с киселините на другите подкиселяват много организма и изтеглят минерали от него.

Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Здравейте!
« Отговор #15 -: 01-08-2013, 00:03:45 »

Silvia, ако слушаш iskrena имаш огромната възможност да се увредиш допълнително.  Нейния БОГ и е казал в комикса да яде само плодовете и семената що дават растенията , обаче тя и риба и сирене , масло, яйца и т.н.

Колосе, то хубаво, че й даваш съвети на Силвето, НО дано се позамисли малко дали да ги приеме предвид факта, че й ги дава човек, бая скаран с логическото мислене, което е доста лесно да се види, ако се погледне даже само отношението ти към т.нар. от теб комикс.

значи, в твоя случай имаме два варианта - или библията е Божие слово и тогава не заслужава отношението, което имаш ти към нея или не е Божие слово, а да кажем - както ти викаш - написана е от извънземни като план за следване.
но при втория вариант, пак тази книга не е комикс, а напротив - супер сериозна  е след като разкрива такива сериозни неща.
ако твоят враг ти дава плана си и ти виждаш, че досега в продължение на години тоя план се е осъществявал, няма ли да погледнеш сериозно на него?

Имай предвид, че храната определя начина на мислене. Виж само iskrena до къде се е докарала с тия сирена и рибата tooth  tooth  tooth
защо забрави и луканчицата  :essen:   tooth

мдаа, нека не забравя, обаче,   ти на  какъв хал си с анемичните ти опити за хранене - е, също толкова анемична логика!
или... може би, причината за проблемите в мисленето е непрестанното  броене на ядките в шепата  - дали, аджеба не са много за деня   tooth

аа, и да не забравя - това за забраната на месото и рибата и млечни и други в библията си е твоя глупост отново, защото дори и в началото да е била дадена определена храна, то никъде няма забрана за останалата храна, а напротив - има регламент даже какво точно месо да се ползва, как  и т.н.

просто - има промяна в обстоятелствата, променя се и препоръчваната храна!

според теб, Исус като ядеше риба и хляб и то даже и след възкресението си, излиза, че не знае какво прави.
нито Бог знае какво прави, разширявайки диетата на хората след грехопадението.

но какво мога да очаквам от човек, който не отчита невъзможността даден план да бъде следван от целия свят за хилядолетия, приемайки, че библията е писана като такъв план от някакви си извънземни...

явно диетата не ти се отразява добре на мисленето, трябва ти и повечко медец - той е образ на мъдростта, а при теб тя отявлено е кът....

п.с. ако поста ти засягаше само мен, като личност, най - вероятно хич нямаше да си правя труда да ти отговарям, но той засяга фундаментални въпроси в различни плоскости, та... затова.
« Последна редакция: 01-08-2013, 00:28:03 от iskrena »
Активен

Silvia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Здравейте!
« Отговор #16 -: 01-08-2013, 07:40:04 »

Искрена, Донна благодаря ви за насоките, самата аз не съм по крайностите, не съм си и мислила, че това ще е постоянно хранене за мен. Мислила съм си за следващи периоди след прочистването, да продължа с плодовете и зеленчуците и да  включа едно хранене, /при мен това ще е вечерята когато съм със семейството си/ с други храни, без да ги смесвам много, като огранича, захари, хляб и др. подобни. Така ще приемам по-малко от всички групи храни... Очаква ме море другия месец и в никакъв случай не бих се лишила от различните морски продукти, които просто обожавам и естествено чаша бяло вино... Знам, че нищо в ограничени количества не може да бъде вредно, само да не се прекалява. Хубав ден на всички! 
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Здравейте!
« Отговор #17 -: 01-08-2013, 12:29:12 »

... естествено чаша бяло вино... Знам, че нищо в ограничени количества не може да бъде вредно, само да не се прекалява. Хубав ден на всички! 

да, виното е хубаво нещо, забравих за него!
но, ограничените количества, ако не са органични, пак биха се оказали вредни в дългосрочен план.
ако трябва да се избира между варианта да не се яде мляко, сирене и други млечни или да се консумират тия, от магазина, особено небио- то, то първият вариант е за предпочитане.

дано придобиеш мъдрост как да се грижиш за себе си!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.132 секунди с 22 запитвания.