Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Екзема - Моята лична история  (Прочетена 28156 пъти)

az

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13

ЗДРАВЕйте на всички,
Нова съм в сайта, но бавно, но славно напредвам. Страхотни сте!! :bleh
Обещах да споделя моята история за здравословния ми проблем. И тя започва така - поставена ми е диагноза от малка за кожно заболяване, а именно екзема. Силен сърбеж, зачервяване, изтичане на лимфа при разчесване, образуване на корички с една дума "Красота".
Аз съм на 24 г. , 45 кг. а това заболяване датира от моето раждане или поне така и разказват родители, аз нямам никакви спомени от тогава.  tooth Първоначално е било леко зачервяване по бузките, което те са третирали с билки или просто с обиконовен крем. Обрива ту се появявал, ту изчезвал. В осъзната вече за мене възраст, а именно когато вече помня  ;D съм имала няколко такива обостряния, локализирани на сгъвките на ръцете , краката, Също така имах и сенна хрема. Тук вече се намесва тежката артилерия - Кортикостероидите и Антихистамините. Когато , където , каквото изглезе сме мазали за един курс на лечение (1 седм) и без много драма всичко е изчезвало. От незнание хората правят глупости, някои по-малко, други много. Аз съм от вторите! Държах си в хладилника един Дермовате и при нужда само да видя някоя пъпчица и действам. С едно намазване и тя се скриваше. И така до миналата година, когато на безименния пръст на ръката започна да се появяват пъпчиците, които аз обаче отказах да третирам, не защото знаех вредата от КС, а защото просто ми беше писнало. Явно Най-накрая нещо ми е подсказало , че нещата не са както трябва, има нещо гнило. И така оставих пръста да расте. екземата се разпростираше , където тя си поиска. На прасеца на десния крак и там излезе. Да, обаче сърби страшно много и не можех да спя пълноценно, страшно раздразнителна станах. Реших да се обърна отнова към дерматолога, който Наремето ме беше "излекувал". Направихме курс на лечение с КС две седмици, всичко мина като по вода. След две семици обаче отново напомни за себе си. Аз отново приложих стандратната процедура и пак мина. След  2 седм обаче не само на пръста и на крака , ами и на лицето се появи. Цлото лице и шия ми пламнаха. Ад пълен. Тогава реших да потърся по - компетентен дерматолог, който ще ми помогне. Реших да посетя Александровска Болница. Там решиха , че е слънчева алергия  ;D и ми предписаха Антихистамини. Пих ги, всичко се тушира. И ето , че аз лека по- лека почнах да се интересувам, аджеба, защо тези КС не ми вършат работа, каква е магията околко тях> И РАЗБРАХ! Изпаднах в паника, в ужас, разочарованието ми беше голямо. :( Тогава реших да търся, да чета, да се интересувам от алтернативни методи за лечение, на това нелечимо състояние, според дерматолозите. Реших да опитам с хомеопатия. Не стана- стана по-зле. Поддух , лицето пак пламна, ръцете от рамената до китките - също. ПОлучих шок . Родителите ми като ме видяха се изплашиха. Откараха ме в Тодука. Там по осмотрение на дерматолозите положението ми е било много тежко, трябвало е да ме хоспитализират. Е настаниха ме , И познайте какво - Наблъскаха ме здраво, с Преднизолон , ама инежекционно в мускула. И сега 1 месец след проведеното лечение аз отново съм с обриви по познатите места, но имам бонус - страшно много ме болят ставите на различни места, отделно муските ми не спират да трептят, което е страшно неприятно. Колкото и да ми искаше по-кратка да е историята ми няма как. И нека довърша. От тук нататък поех аз. Почнах да ровя , да чета, попаднах на Вас, което е най-големия напредък може би в цялата работа и реших, че е нужно пречистване. Във връзка с паразитите бих вметнала, че от малка имах проблеми със стомаха , страшни болки , поддуване, лекарите в българия не помогнаха. Бяхме в Нижни новгород, Русия, там откриха глисти. Пих лекарства. Относно храненето - отвратително( всичко вредни храни в огрмони количества, нередовно, просто ми се плаче като се сетя). Слагам си главата в торбата, че проблема е някъде там и аз съм виновна за това.
Кажете ми мили хора, има ли надежда? Започнах с "тройчатка" като паралелно правя клизми( пречистване на дебелото черво). Мисля да мина пълен цикъл на пречистване на организма, защото страх ме хваща, като си помисля, какво е върте. Предлагайте идеи, споделяйте, подкрепете ме, защото от родителите си не я намирам тази подкрепа. Те до последно ми казват намажи се с кремчето и ще ти мини. Как ходиш по улиците така. Много ми е трудно....
Поздрави
Активен

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Екзема - Моята лична история
« Отговор #1 -: 30-07-2013, 15:33:31 »


  Здравей! Аз мисля, че когато човек ,сам мотивирано започне да се бори със здравословен проблем, а не да вярва само сляпо на лекаря ще успее. Аз бих ти препоръчала да си купиш книгите на Малахов за прочистване на организма и на Олга Елисеева. Ако знаеш руски език потърси из руските сайтове, какво пише за подобно заболяване. Определено в организма има нещо, което го кара да реагира чрез екземата.
Тъй като проблемът е доста стар, битката може да е дълга. Мога да те уверя, че ако не се предадеш, ще
научиш страшно много и ше промениш себе си и погледа си върху света. Болестите ни карат да си отворим
очите, така чети и дерзай!
Активен

az

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Екзема - Моята лична история
« Отговор #2 -: 30-07-2013, 16:17:26 »

Здравей, SIs, Благодаря за отговора. Всичко , което споменаваш стъпка по стъпка съм започнала да го правя, и честно да си призная от толкова четене на ден направо забравям да си погледна екземата, което си има и хубава страна - да не се психирам. Обидно ми е, че дерматолозите не искат открито да си признаят, че не могат да се справят със заболяването, а даже ми се карат защо не пия хапчета и не се мажа с кремчетата.
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Екзема - Моята лична история
« Отговор #3 -: 30-07-2013, 23:15:51 »

Виж тук: http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=7345.0. Обърни псециално внимание на ликовете с примери.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Екзема - Моята лична история
« Отговор #4 -: 31-07-2013, 06:56:36 »

Моят приятел Шофилев ме изпревари  tooth. Има много книги в нета за лечение само с вода, т.нар. гладуване - най мощното оръжие за лечение. Бате Бино , някой от любимите ти препарати няма ли да помогне в този случай или трябва да се пробва ?
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Екзема - Моята лична история
« Отговор #5 -: 31-07-2013, 12:02:01 »

Подкрепям те напълно. Колегите са ти дали добри идеи. Само още една вметка. Изчистването на тялото е супер, но докато не си изчистиш мислите, няма да достигнеш другия бряг. Дерзай!
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

az

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Екзема - Моята лична история
« Отговор #6 -: 31-07-2013, 13:18:12 »

Благодаря ви за съветите. Гладуването съм си го заплюлала , но след прочистването на организма, защото съм страшно слаба и ме е страх да се хвърлям веднага на него, а за мене лично , то е много сериозно изпълнение, но вярвам в него , както и в другите методи на пре1истване. Вярвам, че и тази гадост ще излезе от мене, каквато и да е тя и ще мога да си заживея един нормален живот. Но това ще ми бъде голям урок. Приемам го като знак, че организма ми недоволства за това как съм живяла досега.. Бунтува се. И всичко зависи от мен, а не от дерматолозите. (едно вметване - обадих се днес на дерматолога, който ме хоспитализира, да му споделя, че имам странична реакция от приема на кортикостероиди - трептенето, А той твърдо заяви , че е Невъзможно да е от тях, а то ясно и просто си го пише на листовката. Попитах какво да правя - Незнаел. и разговора приключи, а след него аз стоях с отворена уста 5 минути ). И така :)
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Екзема - Моята лична история
« Отговор #7 -: 31-07-2013, 17:22:44 »

Az, и аз съм от екземните. Надежда има - при мен засега помага сухото гладуване. Бързи и лесни резултати няма, но имам голям напредък. От началото на май месец съм почнал със серия гладувания, като скоро завърших второто 5-дневно сухо такова. Ето тук малко снимчици от първото. Мисля да продължавам с глада сега като ми мине захранването и видя как ще се развие екземата. :)

Тодикамп може и да помогне за екземата. Имаше си протокол за такива случаи в описаните болести. При мен не свърши работа обаче.

Иначе имаме и тема за екземи с доста идеи за хомеопатия.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

az

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Екзема - Моята лична история
« Отговор #8 -: 01-08-2013, 09:11:34 »

Ау , Христо, страхотен резултат, при мене положението е по-брутално, ще сваля снимки и ще кача. Аз съм си взела ЦДС и като за начало се пръскам само, скоро ще почна и да го пия. Дано има ефект. До гладуване и аз мисля да достигна , но по нататък. А екземата нз на теб от кога ти е и дали ти е само по ръцете, но аз я имам от малка, и вече ми е на доста места плъзнала, не мога да я спра. И затова лечението си мисля ще бъде по-продължително и трудоемко. А с хомеопатия съм проблвала - не стана при мен. Даже напротив обостри се и нз лечебна криза ли беше, но влезнах в болница от този криза.
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Екзема - Моята лична история
« Отговор #9 -: 01-08-2013, 11:12:18 »

... А екземата нз на теб от кога ти е и дали ти е само по ръцете, но аз я имам от малка, и вече ми е на доста места плъзнала, не мога да я спра....

От около 3 години ми е екземата. Доста време седя на едната ръка, само по пръстите, но тази година плъзна нагоре по ръката и се появи и на другата ръка. След първото 5-дневно сухо гладуване се "прибра" обратно само на пръстите на оригиналната ръка. Сега след второто имам само едно място с раничка, но е още рано да се каже - може да избие пак.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Екзема - Моята лична история
« Отговор #10 -: 01-08-2013, 14:03:00 »

Сетих се за нещо, което се пробва лесно покрай сухия глад.

Можеш да направиш серия еднодневни гладувания по схема 1 ден сух глад и после 1 ден ядене. В деня за "ядене" ядеш колкото можеш по-чисто: без меса, млечни, цигари, кафета и т.н и предимно сурово с минимално/никакво количество сол. Като изкараш десетина дни така, ще имаш общо 5 дни глад. Със сигурност ще се е забелязала промяна в състоянието на екземата. Аз точно така почнах, след като видях как се укротява след първите гладувания по 1 ден и се въодушевих. И така - ако и при теб има положителни резултати, продължаваш да се бориш по същия начин.  :weight_lift:

Еднодневно сухо гладуване се изкарва много лесно. Много по-лесно от водното даже. Няма абсолютно никакви поводи за притеснения.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

az

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Екзема - Моята лична история
« Отговор #11 -: 01-08-2013, 16:11:17 »

Да може лека по лека , за спорта да почна с по 1 ден, а по време на сухото гладуване мога ли да си пия илачите, тройчатка + билки и тем подобни :essen:
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Екзема - Моята лична история
« Отговор #12 -: 01-08-2013, 16:12:01 »

да, до три дни няма никакъв проблем да се изкарат, но особено пък ден, ден и половина, почти не се усещат.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Екзема - Моята лична история
« Отговор #13 -: 01-08-2013, 16:13:32 »

...а по време на сухото гладуване мога ли да си пия илачите, тройчатка + билки и тем подобни :essen:

не, бе, как така?
какво сухо гладуване би било то това?
Активен

az

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Екзема - Моята лична история
« Отговор #14 -: 01-08-2013, 16:25:30 »

e TAKA E , затова след оречистването от паразити ще е гладуването, искам всичко да си е под ред , а не да хвърлям от едно на друго. Досега не съм гладувала, ако пропусна основно ядене ми става лошо , прималява ми , направо за припадък, но нормално без тренинг, а и 44 кг. човек съм  tooth
Активен

wheat grain

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:Екзема - Моята лична история
« Отговор #15 -: 01-08-2013, 22:08:20 »

Аз съм с кожно заболяване от 1981.Лекарите могат да повлияят само на 40% от тях.Започни бавно да променяш начина си на хранене към преобладаване на пресните зеленчуци и плодове.Започни да увеличаваш приема на вода,най-добре от извор.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Екзема - Моята лична история
« Отговор #16 -: 01-08-2013, 22:37:47 »

защо бавно да го променя?
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Екзема - Моята лична история
« Отговор #17 -: 02-08-2013, 08:20:05 »

ми защото не знае ,че колкото по-бързо , толкова по-добре, ако знаеше нямаше да дава такива съвети  tooth
Активен

wheat grain

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:Екзема - Моята лична история
« Отговор #18 -: 02-08-2013, 21:24:16 »

В естествената природна среда промените стават бавно.Нашият динамичен начин на живот ни кара да бързаме.Виж в профила ми къде живея и на каква възраст съм и си направи извод от кого да вземаш акъл.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Екзема - Моята лична история
« Отговор #19 -: 03-08-2013, 00:24:47 »

ми, то идеята чрез бързата промяна е именно това - да се отиде в естествени за организма условия, пък оттам насетне нека той си преценява как да прави промените - бързо или бавно!

какво значение има възрастта ти и къде живееш в цялата тази работа??!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.198 секунди с 24 запитвания.