Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: А вие какво мислите? :)  (Прочетена 7638 пъти)

desinka8810

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
А вие какво мислите? :)
« -: 30-08-2013, 17:14:50 »

 Здравейте на всички!Не съм нова във форума,чета редовно тук и реших и аз да споделя някои мои размишления и по-скоро да чуя вашите мнения,на който иска разбира се :)
Понеже това лято,а и принципно може би 50%,а понякога и повече от дневното ми меню е съставено от зеленчуци понякога се замислям за някои неща.Купувам най-вече от пазари и по-рядко от големите маркети,но се случва.Някъде четох,че е трябва да имаме на ум,че такива плодове и зеленчуци са яко блъскани с химия,гмо и пръскани с какво ли не,вкарвани от къде ли не.Това малко ме притеснява,защото аз наистина понякога ям над кило краставици и домати  :Appetit_17: Приятели постоянно ми излизат с неща от сорта на: "Ти хубаво не ядеш месо,че е блъскано с хормони и какво ли не,ама ако знаеш колко токсини и пестициди поглъщаш с тея зеленчуци,то по-добре си яж месо!"То е ясно,че аз месо няма да ям отново,но вие как процедирате с тези неща.Например аз краставиците повечето ги беля или ги измивам много добре,но дали е достатъчно?Другото което ме тревожи е мястото от където идват и на което се съхраняват ядките преди да си ги купим.Чувам,че седяли по някакви мазета,ядяли ги мишки и плъхове и какво ли още не.Хубаво де,аз пак си купувам,единствено напоследък бадемите си ги кисна и после дехидратирам.То пък може би проблема е,че аз редовно си ям ядки,даже понякога си мисля,че прекалявам,ама не ми писват  :D
Миналото лято бях в Пирогов заради ужасно силна болка в корема,направо се превивах.Казаха ми да спра дюнерите и пиците  tooth А аз казах,че такова нещо не съм яла от години.Питаха какво ям тогава?Аз отвърнах,че хапвам доста зеленчуци и по-малко плодове.И веднага ми казаха да ги спра,и че имам спастичен колит в резултат на целулозата и неразградимите фибри.Тогава ми стана толкова смешно.Как си поставят диагнози,а хал хабер си нямат.Но както и да е де,аз не съм променила нищо.Вярно е,че корема ми доста се издува,а пък на мен друг проблем ми е,че не дъвча достатъчно  :-\ Извинявам се за отклонението :)
Но в общи линии преминах плавен преход,първоначално със спиране на месото,от скоро спрях и млечните,но все още хапвам яйца.Следващата стъпка е да ги намаля и премахна.
Съжалявам за оплетените мисли,но ще се радвам ако някои се вкючи с някакво мнение за каквото и да е :Appetit_17:
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:А вие какво мислите? :)
« Отговор #1 -: 30-08-2013, 22:38:46 »

Здравей! Малко нескромно ще се самоцитирам:

Цитат на: salvaje link=topic=7358.msg64899#msg64899
Това са две крайности, който се опитвам да балансирам някак си.Едната е че ако плодовете и зеленчуците не са пресни и органични, то те са боклуци и няма смисал от суровоядството така че мога да си ям обичайните пържени, печени, варени боклуци...нали все е боклук, що да се ограничавам...

Другата крайност е да се стремя да ям толкова здравословно, че в крайна сметка да заживея в гората и да ям само горски плодове и зеленолистни, веднага след скъсването им разбира се.

Решението което ми върши работа за сега е да наблягам на плодове и зеленчуци без да се вманиачавам дали е био или не. И да се радвам, както не съм мислил че мога, от вкуса и аромата на летните плодове.
 

А иначе лятото и аз ям над кило краставици и домати дневно и колкото по-малко мисля за химията в тях толкова по-добре. Зимата не ги ям защото тогава са чиста химия и вкуса им е ужасен. Но мисля, че поне през лятото България е добро място да се намерят сравнително чисти плодове и зеленчуци, не колкото е била някога, но със сигурност по-добро от повечето европейски държави.

Приятели постоянно ми излизат с неща от сорта на: "Ти хубаво не ядеш месо,че е блъскано с хормони и какво ли не,ама ако знаеш колко токсини и пестициди поглъщаш с тея зеленчуци,то по-добре си яж месо!"То е ясно,че аз месо няма да ям отново,но вие как процедирате с тези неща.

Усмихвам им се любезно и необръщам внимание на съвета им. Хора които ядат така защото просто са свикнали да ядат така, ще измислят всякакви извинения за храненето си и ще се опитват да те убеждават и теб. Някак си не им е комфортно, някой да им създава макар и бегли съмнения, че е глупава идея да се хранят по начина който го правят те и (почти) всички останали.

Аз краставиците не ги беля. И май ми е достатъчно. Незнам къде стоят ядките и какво ги яде, но знам, че ти като ги ядеш трябва да си мислиш за ползата от тях, а не за това как някакъв плъх се е увъргалял в тях,после облизал сладко и проточил лига с бактерии от мръсния канал.  ;D

Не е странно, че корема ти доста се издува. За да се заситиш предимно от зеленчуци, трябва да погълнеш огромни количества, чак до втръсване за мен... затова аз разчитам повече на плодове отколкото на зеленчуци, по-заситащи са. И плодовете издуват, но мисля че по-бързо спада от тях.

Например, изяждам един голям пъпеш, чуствам се надут 5 мин и след това почвам да правя handstands. С доста други храни, бих повърнал ако направя това, но пъпешите се наистина специални, храносмилат се много бързо, но трябва да се ядат сами.

За докторите от пирогов....явно изобщо не е важно за тях диагнозата да им е правилна, важното е да имат някаква.
« Последна редакция: 30-08-2013, 22:48:08 от salvaje »
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

desinka8810

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:А вие какво мислите? :)
« Отговор #2 -: 31-08-2013, 13:49:55 »

Salvaje,благодаря за включването и за подробното мнение :) Малко успях да се успокоя относно плодовете и зеленчуците,колкото и да е във всички случаи е по-добрия избор.Иначе аз ако можеше щях да наблягам и аз повече на плодовете,но ме притеснява да не прекаля с фруктозата.Пък и подържам едно ниво на мазнини или поне се опитвам,а знам че в по-големи количества пречат на релефа и изчистването,пък и уж натоварвали черния дроб.Но сега лятото хич не се замислям и си хапвам редовно диня и по цели пъпеши понякога  :Appetit_17:
За ядките си прав,няма какво да се вманиачавам,дали идвали от Америка,където ги облъчвали,дали са ядени и т.н.То аз наскоро имах друг проблем.В шкафа където ги държах забелзах едни малки като мравки буболечки,даже съм намирала в орехите като ги счупя.Сега всичко ми е в стъклени буркани и се надявам да успея да ги държа на страна.Но много се чудя откъде идват  :-\ А още по-големия ми проблем преди беше,че понякога прекалявах с количествата.Сега гледам да са ми до 50гр.дневно,в някои дни и хич да ги няма.
То аз определено съм си разширила корема с толкова зеленчуци и затова сега и трудно се засищам и си ми трябва стабилна салата,даже в повечето случаи след като я изям пак си взимам краставица или нещо друго допълнително  :Content_4 - emotloader: Трябва да започна да намалям порциите постепенно и току виж се свие след време,ама каквато съм лакомия кога ли ще е  ;D
От плодовете примерно си правя също сурови бонбони,в които слагам и малко фурми.С тях понякога също нямам спирка,но се успокоявам,че вътре преобладават други неща като ядки,конопен протеин,как.зърна и т.н.,просто защото фурмите са богати на прости захари и никак не е добре да се прекалява-уж де :) Ама всичко е въпрос на дисциплина предполагам  ::)
Активен

AdiSmile

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:А вие какво мислите? :)
« Отговор #3 -: 31-08-2013, 14:20:29 »

То аз наскоро имах друг проблем.В шкафа където ги държах забелзах едни малки като мравки буболечки,даже съм намирала в орехите като ги счупя.Сега всичко ми е в стъклени буркани и се надявам да успея да ги държа на страна.Но много се чудя откъде идват 
Те идват от самите растения. Най-вероятно ги държиш на топло (за тях) място и ще се образуват дори в затворените буркани. Това го открих преди извесно време и доста се учудих. Обаче след като започнах да ги дъжра на по-халдно, няма никакви буболечки.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:А вие какво мислите? :)
« Отговор #4 -: 31-08-2013, 15:00:16 »

Другото което ме тревожи е мястото от където идват и на което се съхраняват ядките преди да си ги купим.Чувам,че седяли по някакви мазета,ядяли ги мишки и плъхове и какво ли още не.

по- добре да си споделяш храната с мишки и плъхове, отколкото мишки и плъхове да бъдат твоя храна /в кайма, колбаси, шунки и т.н., че и с добавка на една торба химия и за капак - ГМО соя и тоалетна хартия, тя поне не е ГМО /  ;D
Активен

desinka8810

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:А вие какво мислите? :)
« Отговор #5 -: 31-08-2013, 15:51:20 »

AdiSmile държа ги в стаята и вероятно си абсолютно права,защото наскоро изнесох дехидратираните бадеми на остъклената тераса,която си е все отворена и сега като започна да захлажда няма такива проблеми при все това,че си седят и отворени.Но принципно нямам възможност да ги държа в хладилника,че те не са малко буркани  :) Сега си взех орехи с черупки от село и мисля и тях да изнеса на терасата,дано като чупя да не намеря пак от тези гадинки,не обичам да хвърлям толкова ценни суровини.
Iskrena,абсолютно съм съгласна в теб.Жалко,че по-голямата част от хората са все още толкова заблудени и изгубени.Например колкото и да повтарям на хората около мен тези неща,толкова все едно си говоря сама и всичко остава без резултат  :-[
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:А вие какво мислите? :)
« Отговор #6 -: 31-08-2013, 19:05:32 »

Desinka, съвсем ме обърка с това  :surpris_23::
Иначе аз ако можеше щях да наблягам и аз повече на плодовете,но ме притеснява да не прекаля с фруктозата.Пък и подържам едно ниво на мазнини или поне се опитвам,а знам че в по-големи количества пречат на релефа и изчистването,пък и уж натоварвали черния дроб.

Искаш да подържаш ниско ниво на мазнини доколкото разбирам? Плодовете са доста ниски на мазнини, особено сравнени с ядките. А за релефа и изчистването, плодовете могат само да ти помогнат (по-добре от всичко останало според мен).

А за фруктозата...според Дъглас Греъм (автора на 80/10/10) не въглехидратите са проблема, а мазнините. Лятото се храних предимно с плодове и не само че нямах никакъв проблем от многото въглехидрати, а и се чуствах прекрасно, изпълнен с енергия и устойчиво добро настроение. Само едно нещо ме сдухва сега, както никога преди...че пъпешите свършват  :Content_4 - emotloader:. Зимата, сигурно ще увелича и малко (или пък много?) мазнините (ядки и кълнове), което не е много добра идея ако е прав Греъм. :) Но сега есента, докато има грозде и смокини, просто така ще прекалявам с въглехидратите, че няма накъде повече...  :essen: И тези зеленолистни са толкова важни и все неуспявам да си наложа да ги ям редовно, само края на миналата зима/началото на пролетта бях успял по-системно да си правя зелени смутита.

За ядките си прав,няма какво да се вманиачавам,дали идвали от Америка,където ги облъчвали,дали са ядени и т.н.То аз наскоро имах друг проблем.В шкафа където ги държах забелзах едни малки като мравки буболечки,даже съм намирала в орехите като ги счупя.

И аз доста се притесних за бадемите като разбрах, че почти всички идват от Америка, където ги облъчвали, но се поуспокоих като видях, че тези които купувам покълват. :) А за буболечките, освен че са гнусни, немисля че са сериозен проблем. Даже можеби са полезни.  ;D Аз много искам да пробвам някакво насекомо (освен всичките които поглъщам несъзнателно с плодовете и които не ме притесняват изобщо), и днес доста загледах един скакалец, но в крайна сметка ми дожаля, или пък догнуся...незнам кое от двете повече.

То аз определено съм си разширила корема с толкова зеленчуци и затова сега и трудно се засищам и си ми трябва стабилна салата,даже в повечето случаи след като я изям пак си взимам краставица или нещо друго допълнително  :Content_4 - emotloader: Трябва да започна да намалям порциите постепенно и току виж се свие след време,ама каквато съм лакомия кога ли ще е  ;D

Според мен трудно се засищаш, защото самите зеленчуци са нискокалорийни и трудно засищат, а не защото ти се е разширил корема или защото си лакомия. :) Плодовете и зеленчуците са толкова идеална храна за човека, че немисля че трябва да се ограничава от тях, или че може да прекали с тях. Само може да прекали, ако ги комбинира неподходящо.

фурмите са богати на прости захари и никак не е добре да се прекалява-уж де :) Ама всичко е въпрос на дисциплина предполагам  ::)

Въобще не вярвам в това. Доста съм прекалявал с фурми и не съм забелязал нищо.

Жалко,че по-голямата част от хората са все още толкова заблудени и изгубени.Например колкото и да повтарям на хората около мен тези неща,толкова все едно си говоря сама и всичко остава без резултат  :-[

И аз скоро имах някакви илюзии да убеждавам майка ми да се храни по-здравословно, но само се убедих, че няма никаква полза.
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:А вие какво мислите? :)
« Отговор #7 -: 31-08-2013, 19:09:50 »

по- добре да си споделяш храната с мишки и плъхове, отколкото мишки и плъхове да бъдат твоя храна /в кайма, колбаси, шунки и т.н., че и с добавка на една торба химия и за капак - ГМО соя и тоалетна хартия, тя поне не е ГМО /  ;D

Много точно казано, Iskrena!  :Content_4 - emotloader: Въпреки че незнам кое е по-добре (зле), един див плъх (от канала) или прасе от съвременен свинарник... ;D
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

desinka8810

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:А вие какво мислите? :)
« Отговор #8 -: 31-08-2013, 19:38:41 »

salvaje,относно мазнините,аз може би по-клоня към това,че по-скоро въглехидратите са проблема,а не те,разбира се в големи количества.Казвам го от личен опит,изпробвала съм доста неща и продължавам да го правя :) Разбира се съм против тези високо мазнинни и нисковъглехидратни диети,които нашумяха и всеки им се хвърля без изобщо да е запознат.Мисля,че за всяко нещо има някаква граница и ако не се прекалява и въглехидратите и мазнините са полезни,разбира се зависи и от източнка.Другото в което съм сигурна е,че прекалено ниския прием на мазнини определно влияе на хормоналните нива при жените,при мъжете не чак толкова,но все пак за един здрав организъм има един минимум,под който не е полезно да се пада.За Греъм съм чела и гледала доста.С много неща съм съгласна,но и с много не съм.Определено не одобрявам неговия режим-доказано,че с толкова фруктоза се натоварва черния дроб,струва ми се еднообразно,някак не мога да си представя да огранича до 10% мазнините за дълъг период,защото съм го правила и получих проблеми с цикъла.Не одобрявам 80% от храната да е плодове или дори и само въглехидрати,защото колкото и да е това си е захар,а тялото има нужда и от други нутриенти.
В момента не следя някакъв специален режим,но определено напоследък калориите са ми доста ниски,но понякога се получава без да искам.Да кажем,че през по-голямата част се храня с въглехидрати само от зеленчуци и плодове и в определени дни ям предимно въглехидрати от киноа,елда и т.н.Общо взето в едно съм сигурна,че всичко се основава на калорийния баланс,ако не прекаляваш няма и да качваш :)
 За фурмите малко ме успокои,но при вас мъжете и картинката е по-различна,също е и до ген.Аз си направих сметка,че за един месец в такива сурови бонбони изяждам 400гр.фурми и не знам дали да се притеснявам  ::)
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:А вие какво мислите? :)
« Отговор #9 -: 31-08-2013, 21:19:20 »

Въпреки че незнам кое е по-добре (зле), един див плъх (от канала) или прасе от съвременен свинарник... ;D

първо си помислих, че плъха е по - добре, но след малко се осъзнах - та, нали и плъхът не яде друго, освен прасе, но преобразувано в нещо друго,  щото повечето хора ядат прасета и това изкарват и в канализацията   tooth
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:А вие какво мислите? :)
« Отговор #10 -: 31-08-2013, 21:29:53 »

...
А за фруктозата...според Дъглас Греъм (автора на 80/10/10) не въглехидратите са проблема, а мазнините. Лятото се храних предимно с плодове и не само че нямах никакъв проблем от многото въглехидрати, а и се чуствах прекрасно, изпълнен с енергия и устойчиво добро настроение
...

От Греъм не съм чел нищо, но имам книгата на Джон Макдугъл, който обяснява (много убедително) абсолютно същото. Покрай екземата пробно минах на този режим и съм на него вече месец и половина. Дотук мога да кажа, че е страхотно.

Това лято след гладуванията отслабнах с почти 20 кг. Обикновено след гладуване си ги връщам бързо, но не и сега. Ям добри количества храна (случвало ми се е и цяла диня на сядане) и сурово и готвено и не помръдвам нито грам на кантара. Не се ограничавам по никакъв начин и мисля да изкарам повече време на този режим. Ако задържа сегашните килограми една година и нямам никакви проблеми, значи Греъм и Макдугъл са на прав път.

Най-хубавото е, че екземата намалява. В момента имам само една точица на единия пръст на ръката и стискам палци и тя да изчезне.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:А вие какво мислите? :)
« Отговор #11 -: 31-08-2013, 22:00:09 »

доста чудесно звучи така, както го обясняваш!
би ли обяснил за какво иде реч, какво е това 80/10/10?
а имаш ли сили?
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:А вие какво мислите? :)
« Отговор #12 -: 01-09-2013, 14:27:21 »

Виж дневниците на Theodora и salvaje. Накратко - ядеш 80% въглехидрат и по 10% от протеините и мазнините. Макдугъл в неговата по-строга програма даже напълно отрича мазнините в началния период (дори ядки, авокадо и т.н.) докато достигнеш оптимално тегло. После при задържането на килограмите се позволяват в малки количества. Аз засега съм изключил концентрираните мазнини, но от време на време забърсвам по някоя ядка, най-вече под формата на накиснати и пасирани за салатен "дресинг" на около шепа ядки.

Сила имам. Не съм голям спортист, но се опитвам да се вкарам във форма, че почнах да усещам отмъщението на стола на гърба и кръста си. Подтичвам, скачам, клякам, правя лицеви опори и размахвам едни гирички. Като порасна, ще стана като salvaje и ще правя стойки на ръце.  :Content_14:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:А вие какво мислите? :)
« Отговор #13 -: 01-09-2013, 14:56:56 »

е, ха дано стане скоро!   ;D
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:А вие какво мислите? :)
« Отговор #14 -: 01-09-2013, 20:44:40 »

някак не мога да си представя да огранича до 10% мазнините за дълъг период,защото съм го правила и получих проблеми с цикъла.

Аз нищо не разбирам от проблеми с цикъла и съм последния човек, който трябва да се изказва...все пак според Ерет (един от първите автори проповядващи фрутерианство), менструацията е признак за замърсяване на кръвта и той твърди, че при жените преминали на неговата диета това нещо идвало все по-рядко, докато напълно не изчезнело...Пак да кажа...тук, аз нищо неразбирам  :surpris_23:

Общо взето в едно съм сигурна,че всичко се основава на калорийния баланс,ако не прекаляваш няма и да качваш :)

Аз пък нямам никакво доверие на калорийни баланс. Първо, има нещо съмнително в самото измерване на енергията на храната, чрез изгарянето й. И съм сигурен, че даже и от абсурдно големи количества калории на ден, ако са от сурова растителна храна, няма да се стигне до наднормено тегло.
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:А вие какво мислите? :)
« Отговор #15 -: 01-09-2013, 21:13:45 »

Накратко - ядеш 80% въглехидрат и по 10% от протеините и мазнините.

Малко по-точна формулировка на 80/10/10 диета на Греъм е: най-малко 80% от каларийте за деня да са от въглехидрати, най-много 10% от протеини и най-много 10% от мазнини. Като това нетрябва да го спазваш абсолютно стриктно всеки ден, но важното е усреднено да се влиза в тези граници. Най-оптималния вариант (пак според Греъм) е когато тези калорий идват от сурова веганска храна.

Някой от нещата на Греъм звучат доста смислено, други не-толкова (като това че чесъна и лука не били полезни както дискутирахме в моя дневник). Като цяло ми създаде доста противоречиво впечатление.

Като порасна, ще стана като salvaje и ще правя стойки на ръце.  :Content_14:

Аз съм доста начинаещ в стойките на ръце. Например, трябва ми стена за да не се претрепя. Но освен физическите ползи от това упражнение, докато го правя усещам и някакъв прилив на преповдигнато настроение. Много приятно упражнение е. Препоръчвам ти да видиш началните прогресии и да почваш да ги правиш. :)

Например, тук, започват от самото начало:

http://www.fedec.eu/datas/files/m6%28uk%29.pdf
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:А вие какво мислите? :)
« Отговор #16 -: 01-09-2013, 21:50:59 »


... все пак според Ерет (един от първите автори проповядващи фрутерианство), менструацията е признак за замърсяване на кръвта и той твърди, че при жените преминали на неговата диета това нещо идвало все по-рядко, докато напълно не изчезнело...


интересно, дали би имало жена под петдесетте, която да следва този проповедник на фрутерианството Ерет-ик след като твърди такива неща  tooth
Активен

desinka8810

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:А вие какво мислите? :)
« Отговор #17 -: 02-09-2013, 13:51:28 »

Значи относно цикъла при жените не мисля да задълбавам,но съм чела подобни неща,че той наистина не трябва да протича така,и че при изчистването на организма постепенно изчезва.Обаче хич не съм съгласна и нещата са подкрепени от солидни доказателства и изследвания,което обаче няма значение в момента :) Но също така не съм и чела за суровоядки,които да нямат или може да е имало 1-2 случая такива,но пак мисля,че е последствие от суровоядство с много ниски мазнини.Мисля,че мазнините до някаква степен са важни и със сигурност участват в много процеси в организма и най-вече в производството на хормони  :)
А за калорийния баланс и аз имам доста съмнения,че всичко е точно така.Според мен голямо значение има гена,изразходваната и приета енергия и т.н.,но може би най-вече гена и метаболизма.Разбира се пак всичко е строго индивидуално.По-добре във всички случаи е да си активен и да се храниш нормално без да прекаляваш, просто да имаш по-голям енергоизход,а тя храната ще се изразходва.Аз първоначално като намалих въглехидратите,а мазнините бяха малко повече всякаш се омазнявах макар и с малко калории.После обърнах нещата и си мисля,че поизчистих,но все още не знам кое точно работи.Твърди се,че няма значение ако при определени 1500калории,които са ти дефицит от каква храна ще дойдат,дали ще са мазнини или въглехидрати,пак ще сваляш.Но това пак е спорно.
И аз много искам да науча стойка на глава,ама първо трябва да преодолея страха от това,че ще си счупя врата  ;D
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:А вие какво мислите? :)
« Отговор #18 -: 02-09-2013, 21:44:36 »

И аз много искам да науча стойка на глава,ама първо трябва да преодолея страха от това,че ще си счупя врата  ;D

И аз го имах този страх до много скоро.  ;D
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak
 

Страницата е създадена за 0.078 секунди с 22 запитвания.