Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Желязодефицитна анемия  (Прочетена 6200 пъти)

Azalea

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Желязодефицитна анемия
« -: 31-08-2013, 12:59:19 »

От известно време ми е много отпаднало, все ми се спи и съм без сили. А в общи линии следвам принципите на здравословното хранене, но ми трябва допълнителна помощ. Не бих искала да гълтам железни препарати и ампули. Посъветвайте ме с коя добавка или храна мога активно да повиша желязото. Бях чувала за някакво водорасло, което има много желязо, знам че трябва да се съчетае с продукти, богати на витамин С, за да се усвои по-добре.
Имам нужда от някаква наистина силна храна или добавка, защото съм много отпаднала, а знам, че по естествен път ефектът идва доста бавно:(
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Желязодефицитна анемия
« Отговор #1 -: 31-08-2013, 13:34:55 »

Azalea, не се разбра от поста ти - УСТАНОВЕНО ли е , че имаш недостиг  на желязо? (или само предполагаш:) )
Ако е категорично , че е така- то трябва да се добави, да. Обаче веднага идва  вторият въпрос :)   - а защо се  е стигнало до този дефицит, след като  при твоето хранене това е изключено?
 Ако заредиш организма с желязо сега, но след време пак цъфне дефицит, значи има някъде скрит виновник.. :)
А пък ако няма железен дефицит, тогава е лесно  - причините за отпадналостта могат да са 1001 и затова е по-добре да не ги мислиш  въобще .. tooth
Възможно е всичко да е временно и да се намести от само себе си ако изкараш някъде една добра почивка сред природата с любими хора, любима  музика и любими мечти   :Content_22:
« Последна редакция: 31-08-2013, 13:43:52 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Azalea

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Желязодефицитна анемия
« Отговор #2 -: 31-08-2013, 21:39:49 »

Да, на скоро се установи с кръвни изследвания, че е това. Вероятно нещо се е дисбалансирало от известно време без да усетя, на последък не ям зелени салати, натрупала се е и умора от няколко години.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Желязодефицитна анемия
« Отговор #3 -: 31-08-2013, 22:16:02 »

много хора напоследък са уморени, това едва ли е случайно...
може да има връзка и с кемовете...
Активен

Azalea

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Желязодефицитна анемия
« Отговор #4 -: 03-09-2013, 01:11:36 »

И все пак някакви съвети за супер храни, храни и каквото се сетите?:) Знам за АФА-та, че има доста желязо, но не съм вземала до сега водорасли много, действат ли реално, от къде са качествените. На повечето опаковки пише, че са от Китай, което директно ме отказва.
Активен

Vik

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Желязодефицитна анемия
« Отговор #5 -: 04-09-2013, 09:57:19 »

Аз си пазарувам спирулина на хапове  от тук

http://www.superfooddirect.com/

някъде в темата за водораслите писах какво съм експериментирал с нея  :)
мяза на истинска :)
дава ми енергия  и ми вдига нивото на желязото в кръвта - с таласамия съм :)

гледам обаче  че в момента предлагат само на прах, което за мен е невъзможно да си помисля да го пробвам дори - смърди на жабурняк та знае ли се...
дано не се преустановили доставката на хапове

успех
« Последна редакция: 04-09-2013, 10:00:30 от Vik »
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Активен
Psychonaut

морскияm

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Желязодефицитна анемия
« Отговор #7 -: 07-09-2013, 02:17:14 »

Здравейте. Включвам се малко със закъснение по темата, но Ви препоръчвам да ползвате АФА на Аквасорс. Гарантирам, че ще Ви реши проблема. По точно продукта "Зелена енергия", който съдържа АФА, хавайска спирулина-диворастяща и Алф-Алфа(диворастяща люцерна). Препоръчвам този продукт на базата на собствен опит. Пожелавам Ви успех.
Активен

Shine

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96
Re:Желязодефицитна анемия
« Отговор #8 -: 08-09-2013, 08:15:03 »

Малкият като стана на една годинка, според изследванията имаше анемия. Докторът ми препоръча Малтофер, но аз се насочих към Герисан и не сбърках. Естествено и за храната се старахме, както винаги сме правили. Сега изследванията са му отлични.
Активен

елина

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Желязодефицитна анемия
« Отговор #9 -: 12-09-2013, 15:33:00 »

 Анемията се повлиява мнго добре от приемането на овесени ядки и прибавени към тях стафиди. Към 3-4 супени лъжици овесени ядки се прибавя 1 супена лъжица пшенични трици и малко стафиди. Заливат се с вода и след 15-20 минути се консумират. Към тях могат да се прибавят и други плодове или ядки. Анемията се оправя за около месец. Добре действа и приемането на коприва , като храна или чай.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.1 секунди с 25 запитвания.