Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Медицинска пиявица – използва ли се още?  (Прочетена 4974 пъти)

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

Бате Бино беше споменал, че в руски центрове продължават практиката с използване на медицински пиявици, затова реших да посоча една статия, която хвърля бегъл поглед по въпроса:

http://www.puls.bg/health/alternative-medicine/news_14321.html
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

 В руски, украински , сигурно и всички останали бивши републики.  При това - използват се масово!А преди доста време - и навсякъде по Европа и по света. Но постепенно отпадат , защото медицината започва да прави много по-добри и ефективни лекарства. :)  Имам две книжки на руски за пиявиците,извънредно ценни и интересни неща пише за тях. Но тук не знам някой да се занимава с отглеждането им, изискват се специални условия.  И затова ми е интересно от статията  коя е тая медицина,дето  ги ползва и откъде ги взема.  :surpris_23:   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

Да, и аз не разбрах това. Ама се зачудих, че след като пишат по въпроса, може и да има някъде нещо, знам ли. Все пак, добре е - нека хората да знаят, че това не са глупости. А така, като отворихме и тема по въпроса, всеки, който реши да търси в нет-а нещо за тях, ще стигне и дотук и може да реши да бъде по-упорит - да отиде до някоя от републиките и да се възползва от метода :).
Активен

Helios

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

здравейте,искам да ви кажа че не е нужно да ходите до някоя бивша съветска република пиявици има и тук и то също толкова лечебни/дори според мен са по добре за нас защото обитаваме едни географски ширини/ аз от миналата година си отглеждам от тези животинчета,изпитал съм ползата от тях,ако някой се интересува може да се свърже с мен по феисбук-jelio kolev,също и продавам от тях
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Helios , ти коя порода пиявици точно отглеждаш? За лечебна цел се използват само медицински пиявици. А те в природата свободно не живеят, така че дали ще са от Бг или от Казахстан , не е голяма разликата :)
Пиши в раздела "продавам" , ако е медицинска появица, това е ценно. Да, вече има и у нас лечение с пиявици, 100 лв струва сеансът с 10 пиявици, в София има една лекарка.Внасят се от Франция. 
« Последна редакция: 15-03-2015, 18:02:51 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Helios

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

Привет, бате Бино, много ми е интересно какво точно пише в книгата която имаш за пиявиците, моите пиявици са от медицинския вид, изпробвал съм благотворния им ефект но се интересувам точно на кои места се поставят, за сега съм натрупал известни познания но всяка нова информация е от голям интерес :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.126 секунди с 23 запитвания.