Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Тошко  (Прочетена 1799 пъти)

Тошко

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Дневникът на Тошко
« -: 15-10-2013, 01:41:14 »

Здравейте на всички, драго ми е да се запознаем:) Чудих се тая вечер какво да правя преди лягане, така и така не ми се е доспало кой знае колко и реших, да седна най-после и да се запиша и аз при вас. Незнам от къде да започна, всичко в главата ми е все още КОМпот :laugh:, та значииии, ще пиша каквото ми дойде на акъла сега без много да се впускам в подробности, но реших първо да си припомня в миналото какъв бях, че до къде съм я докаръл сега... хаха Малко пред история нали.
Аааа забравих, казвам се Тошко на 28г. от Калояново съм си родом, тука близко до Пловдив и всеки ден си пътувам по 50 -60 км. до града, а сега вече само работя, а до преди 3 години завърших Техническият.
По принцип съм широкоскроен човек и разбирам от доста работи, особено в технически аспект.
Обичам разнообразието и здравословният начин на живот. Ааааа ето къде било разковничето - в тва последното, само дето до преди месец  не се бях замислял, аджеба аз по колко и какво ям, полезно ли е не е ли ?
Та още от малък, на село израснах покрай домашни плодове и зеленчуци и мили животинки като кози, кокошки и т.н... до 8-ми 9-ти клас  имах проблеми със сърцето, няква сърдечна аритмия беше и бях  слабичък около  175 -55 кила, носих очила  до 9-ти клас за леко изкривяване на едното ми ококо.
Обаче по-рано в един момент нещо в мене трепна и аз живнах, /като се има на предвид, че аз неможех да избягам една цяла обиколка на игрището и на половината ме присвиваше сърцето и неможеш да мръдна и да дишам дълбоко то беше  трагедия като се замисля  :Content_4 - emotloader: /,  та тва беше някъде 7-ми клас най-зле положението. Както казах нещо в мене живна в един момент и реших да се отърва от всичките си проблеми, имах вече хъс, само трябваше да започна. И естесвено наблегнах на храната първоначално, почнах да ям повече... ся не мога всичко да си спомня но козе мляко, домашно сирене, плодове каквито имаше, месо, зеленчуци спомням си  магданоза колко много го обичах , морковите полезни за очите си спомянм че майка все ме учеше, колко много боровинки съм изял само аз си знам :D , спанак, картофи, зеле... и много други по онова време. Та да си продължа мисълта, успоредно с яденето почнах много сериозно да тренирам, най-напред с лицеви опори, набирания, бягане, колоездене.
То  аз  едвам правех 20 лицеви опори и 15 набирания в началото, предвид теглото си и че бях жилка. Само за около година аз подобрих нещата, вече бях около 65 -6 кила прайх по 40+ лицеви и  25+ набирания, бях вече влезнал в кондиция и се чувствах все по-добре. Имах толкова хъс и енергия че се чудих каква простотия да измисля, ама добре че беше мойта по-голяма сестричка та се джавкахме за кво ли не, ся като се замисля :Confus_3: :Confus_3: Времето минаваше неусетно... Та да се върна към мен, вече бях много по-добре и накраят на 8-ми клас  помня че си бягах без проблем 1 обиколка спринт на игрището и покривах нормативите вече, около 50 лицеви и 30 набирания Хахах.  А после вече 9-ти клас почнах в Пловдив даскало... нов клас, нови приятели, всичко ново... Обаче аз вече бях крачка напред и накраят на 9-ти клас, до толкова намалих диоптъра на 1,00 и 0,75 , че се наложи да  сваля очилата и да ги слагам чат пат само пред компа, или нещо ако се натоварвам... Интересното беше, че същото нещо, го е бил казал доктор Чирков едно време като са ме водили наще при него, че ще ги сваля в пубертета.  Та отървах се аз и от тоя  гаден проблем, вече няма да ми се присмиват и да ме тормозят разни комплексарчета я.  Потръгна тя работата, аз и едно приятелче от село случайно стана така, че да сме в едно и също даскало и специалност... почнахме да тренираме заедно, направихме си Лежанки и разни уреди на село и вече по програма и хубава храна, но без да взимаме акъл от батковците дето пиеха някви химии и чудесии, просто ние бяхме от друго тесто и не ни влечаха тея буламачи, отделно че мразехне цигарите и алкохола !
още 9-ти клас почнаха гаджетата ама много дълго става, че като гледам колко изписах.. боже.
На кратко след 2  3 години сериозно трениране и ядене, бях 76 кила само мускули около 180 висок. чувствах се от друга планета бря  :Content_4 - emotloader: :essen: :essen: Лятото бачках здраво на месец по 600, 700 лв. и събирах  кинти за кола вместо да се разкатавам 5- за 4-ри обаче то кво стана..... пуста любов точно преди да дойде заветния момент септември къде ходих кво правих с гаджето, парите намаляха и ясно стана че лъскавия Москвич гаражен, супер дупер запазен на 60 000км, става мой, толкова много спомени имам за 2 години с него че цял роман мога да напиша. Научих абсол.. всичко по тая кола, беше ми като детска играчка. пък и аз нали съм техничар много неща бях научил , Електронни запалвания, аларма музики глупости, пазя си всичко документирано след време поне за спомен да има....
Обаче оооооо боже то тва  било само началото на енергичният ми животец. Аз ако съм знаел тогава какво ме очаква, нямаше да бързам толкова я  :Confus_3: :Confus_3:
Ще прпусна университета, че много ще стане :D  4, 5 години  си развалих единствено  режима на ранене и спрях да тренирам  това ми беше грешката... ама имах  много проблеми и нямаше как, заебах някои неща и така.. не е за тука .
НО  храната , здравословната храна!!!! тва е едното нещо и другото е кръвта на човека,
Не се ли движим достатъчно, не внасяме ли кислород и хранит. вещества до клетките, значи нищо непрайм.... ако си стойм и чакаме нещо да стане, то никога няма да стане!  Ееееее бати мисълта където вкарах :D :D
На кратко сега съм на 28 значи през последните 4, 5 години  аз почти не съм тренирал, ял съм квото ми падне, защото по време на университета бачках, прибирах се по -различно време, нямаше време, учене, чертаене, работа, гаджета>>> абе бооом БОК беше трудно много. поне на мен.
И КВООООООооо  в край на сметка  Сандвички трепач по сред нощите хапвам аз с пилешко, беком, свинско и кво ли не, пици дюнери сокове и тем подобни, разказах си играта направо.
Пък и на всичкото отгоре, не слизам от  хондата, пеша почти не вървя, само разкарвах мацките наляво надясно, кинти има кинти няма  :surpris_23: и  тва постоянно доста време, докато в един момент ми се появиха  болежки  от едната работа, от недоспиване и други неща дето прайх и  зарязах всичко и реших да се занимавам с друго, да спра да обикалям толкова до късно и да се кротна. Пък и поолегнах и се находих вече и взех да се оглеждам за нещо сериозно, то чесно казано се оглеждах и от по-отдавна ама все на неподходящи случвам аз. Както и да е. и
 Сега от няколко месеца насам, понеже ми се промени пак режима на Хранене заради работа и задължения, почнах по едно време да се ослушвам и да ровя къде ли не, освен че знам от какво съм си причинил болежките и сега по-трудно минават, знам че пак ще мога да си възвърна старата форма и да съм в кондиция. Време за всичко има, само трябва постоянство и дисциплина :essen: :weight_lift:
Пробвах да пия тия водорасли до скоро, но избързах мисля. Трябваше да си направя един списък и един график, да знам ,да си правя сметката за ден два напред... да знам какво да си купувам и от къде!!! много важно :laugh: Щото аз до вчера не знаех повечето магазини където да си купя хубави прясни плодове и зеленчуци, а на село само да вметна... не се намира всичко дето ще ми трябва, особено сега предвид сезона, айде  чушки и домати, зеле, праз, фасул, репички, магданоз, копър кервиз, лапад и кво  ли още не има, ама останалите екзотични трябва от града, а там е бъкано със  знаете  с какво.... избора е труден и компромисен също.
офф Ала балааа, кво бешеееее взех да заспивам нещо  :P
Та аз  нали съм си малко луд, реша ли нещо няма спиране, особено ако е за здраве. През последните 2 седмици не съм ял месо, а  какво имам предвид.
накупих си аз  цитрусови, и почнах.
Сутрин си правя разни и разнообразни - например:
7,30 - 8,30
Един път сок от лимони, портокали, греипфрут изтисквам и пия веднага, Грозде ям сега има още у нас много... Ябълки до обяд по 3 -, 4
Друг ден си наравя пшеничени ядки със сок от 3 портокала, после банан, киви или квото има. после до обяд пак Ябълки щото мие по-лесно като не съм у нас... смао си ги измия хубаво и си ги взимам с мен.
3-ти ден.  Лимони, портокали, и Кус кус - или макарони.
4-ти ден. Жито с разни подправки... канела .  като преди тва пак пийна малко прясен сок от лимони и други...
Мисля да почна да си правя разни миксове Ядкови млека, сиропове но още не съм влезнал в час.

За ОБЯД -трудна работа като не съм у нас  :surpris_23:  по  2  3 филийки ръжен хляб, нося си и една кутиика да речем пюре от чушки и домати домашни само че без захар и олио гадно жълто ! със много подправки магданоз, моркови, черен пипер и т.н...  всичко смляно , едно яйце или малко маслини и тва е за сега. Като се осъвършенствам ще почна да си нося и други работи. Обяда ми е труден щото често пътувам и няма време.

За вечеря лесна ама трябва някой да  готви :essen: хаха Спокооооооо  добре че е мойта мила  МАЙКА,
ся особено през последните 2 седмици е луднала и ми се чуди и мае кво става с мен нещо не е наред :D
Че се прибирам, прибирам се ама много рядко в 7 ,  8 вечерта... тв е проблема. все съм по нощите, полицаите са ме научили всичките по стоянките tooth :police: Ама тва беше до скоро, ся нещо само дремят и им забраниха да спират ейй така който си искат.
Та все пак ям преди 00,00  мнооо9го  рядко  окъснявам след полунощ.
Чудя се първоначално да ям от време на време  манджи - леща, боб, лапад, спанак. и такива с нещо си... да речем една филиика ръжен хляб или нещо домашно.  Мисля да накупя  някво хубаво брашно и да печем питки.
Отделно аз си падам кулинар ама само на тема торти и правих много торти, плодови, шоколадови за рожденни дни и по поръчки, обаче сега вече краййй,
/ Аааа познайте от какъв шоколад и сметани и блатове :Confus_3: :Confus_3: Мноооого лошо е било положението. Сега не ми се и мисли за такава торта камоли да ми се дояде... /
Има толкова много неща с които може да се комбинира вечерята за да има разнообразие.
А като за начало смятам да изхвърля сякви видове  верота сапуни течни мечниии, шампоани, тия миризливи прахове за пране дето пере майка, пасти, и т.н.. и  да вкарам малко ред в къщи, майка ще го преживее все някак, пък и къщата е голяма, ако трябва ще избия друга кухня и ще я обурудвам само с необходимото ! Алтернатива има и за пране и за сапуни и шампоани ... нямам никви грижи аз:Content_4 - emotloader:  
Бооже  повече от 30 мин. пиша а неусетно минаха  :Confus_34: тря да спя че утре рано рано, а и съня е мн. важен.

За ся  спирам до тука.
На дневен ред ще ми да си измисля хубава вечеря, да се снабдя с  яйца пъдпъдъчи, че тия кокоши ми омръзнаха вече
като остане повече време пак  идвам  и ставам машинописка за половин час  :bleh
Хем ще се похваля до къде съм я докарал, инъче за сега се чувствам много добре и даже съм по-жизнен от колкото бях до преди 2  3 седмици:)

До скоро           Ту би каунтед... :Dormir_13 - emotloader:
« Последна редакция: 15-10-2013, 01:48:06 от Тошко »
Активен
Бъди себе си :)

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Дневникът на Тошко
« Отговор #1 -: 15-10-2013, 06:53:24 »

Тошко, това твоето ми прилича на не много къс криминален разказ, с ясен главен герой. Що не се пробваш да пишеш комикси? Много си як. Продължавай напред.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Тошко

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Дневникът на Тошко
« Отговор #2 -: 17-10-2013, 23:14:48 »

Ааааа ти пък, ясен ясен колко да съм Ясен :laugh:  все още не съм криминално проявен, добро момче съм и много всеотдаен, давам много от себе си, ама не получавам кой знае какво насреща де  :bleh :bleh
Ся стига съм бръщолевил разни разнообразни ами по темата  вече, нали е дневник уж да кажа до къде съм я докарал с яденето.

Тааа  ям си аз както обикновено от 2 седмици насам  вече  сериозно, обаче коремчето ми нещо се обади тази вечер точно. В смисъл не че мее ебеолял, ами  като си легнах някъде 30 минути след като се навечерях и усетих да имам газове и леко присвиване, което за 1-ви път ми става от както ям само  зелено и не съм вкусвал млечни и месо вече 3-та седмица ако бъда точен !
Аз последно помня че бях си купил  сьомга и бях си казал тва е последното месо което ще ям, пък да видим какво ще става.

Сутринта рано пих сок от 3 лимона, 2 портокала и един греипфрут, ядох малко слънчогледови семки измити хубаво около 2, 3 супени лъжици да са били. Малко пчелен прашец, а  след около 20 минути  по път в колата  ядох 2 банана. А до обяд  да съм изял и една шепа бадеми сурови докато обикалях с колата.
На обяд към 14.00  изядох една голяма салата домати краставици чушки с много магданоз и моркови и след тва ядох един белтък малко маслини каламати натурални  и тва всичкото с една малка филиика пълнозърнест хляб , знам че не се смесва, но неусещам нередности в стомаха си за сега, пък и все още съм в началото и имам волята да се справя с всичко, както виждам до сега.
неска по-рано си дойдох и опуках 2 големи чепки Грозде ио една яблка измита в сода,  а тва беше около 17,15, после излизах малко на "ЛОВ"   :peperudi:

А в 21,00 Сега на вечеря ядох пак същата салата и след това след около 30 -40 мин.  ядох една филийка пълнозърнест хляб със грахена манджа , в която има малко зехтин и прясно добавени подправки.

По принцип гледам да разграничавам с колкото мога големи интервали, но когато съм гладен и неиздържам. Все още не се засищам. А като почна да тренирам интензивно и тряя да почна да ям по график и да си създам навици. Ооофф по принцип няма да мога да ям постоянно по едно и също време и ще трябва да го компенсирам някак си.

Аааамаа чайй да разправям неска ко стана :bleh :whistling2 - emotloader: :whistling2 - emotloader:
Най-хубавото което си харесвам е че както казах, от утре няма да правя това и това, и няма да ям това и това и го правя без проблеми ;D
Да се похваля ся малко-
Днес минавам покрай ''любимите'' ми сандвичи.... и като ме лъхна УЖ приятната миризма, докато чаках на кръстовището, вътрешно в себе си усещам привличане, но не ми текат лигите, обаче горе там квото е останало от сивото ми вещество се гъне и прегъва и ми изпраща някви кодирани импулси, става зелено а аз още дрема на кръстовището / добре че има нервни ШАФЬОРИ да напомнят че си заспал/  и а здокато разкодирам  маймуницата с бързинатана на  правец 8  и докато тръгна и то станало вече  червено  tooth tooth  Хехе тва беше последното шега, та тръгнах си аз минавам и заминавам и усещам как съм го превъзмогнал психически, с усмивка си карам и си слушам готина музичка, на път по задачи, и хич не ми дремее, а от време на време омотам  някоя друга ядка и тегля майната на сандвичи, мазни дюнери и прочие  :whistling2 - emotloader:
Активен
Бъди себе си :)

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Дневникът на Тошко
« Отговор #3 -: 18-10-2013, 07:27:58 »

Браво пич. Възхищавам се на ентусиазма ти. Обаче със стомаха и червата ще имаш проблеми, да знаеш. Много екстремно е да превключваш моментално на пълно веганство. Организмът се е настроил години да приема животинска храна , произвеждайки необходимите бактерии в храносмилателния тракт и ще му трябва дълъг период/зависещ от неговата младост и адаптивност/, за да се настрои към новата храна. Желателно е да се прави този преход плавно. Първо спираш месото. След това останалите животински продукти. Но не забравяй никога, че истинската промяна и борба ще е в главата ти. Успех!
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.
 

Страницата е създадена за 0.096 секунди с 22 запитвания.