Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: B 12  (Прочетена 17806 пъти)

Nature_Boy

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
B 12
« -: 30-11-2013, 23:00:28 »

Нека всеки сподели опита си с този доста важен витамин. Аз имам мисля симптоми на недостиг, което според много суровояди, вегани, вегетарианци и т.н. няма как да се случи, а има статистика, както и мои наблюдения, че именно при тези хора има най-голям недостиг, въпреки че те твърдят, че при месоядците е по-голям  недостика, а в голям брой случаи изследванията точно обратното показват. Споделете опит - смятате ли че трябва да се набавя или мислите че в червата сам се произвежда и ако си го набавяте как го правите ?
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:B 12
« Отговор #1 -: 01-12-2013, 06:55:19 »

Написано е много по темата. Организмът ни просто си го произвежда сам, когато няма външен източник. Не си създавай проблем в мислите, че го нямаш.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

purelove

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:B 12
« Отговор #2 -: 01-12-2013, 09:32:03 »

Много просто. Отиваш и лягаш "под ножа".  tooth Темата за б12 няма да я хуля и нищя (мързи ме да пиша).  Но ще ти споделя ние с мъжа ми какво направихме, когато се "родиха"  онези всевъзможни   статии, видео материали, научни интерпретации.. , които едва ли не ни изкрават недъгави.... 9 пъти съм се изследвала и нито една анти Б12 прогноза ( Излиза, че нещо с мен не е у ред ..........)  tooth  Но при мъжа ми беше около 160, т.е. много под нормата и аз тогава се заинатих, че ще дълбая по надълбоко. Реших, че няма да вярвам на разни дядки с Калпачета ( за Канзъс говоря), които се опитват да си пробутат добавките и насочих цялата си жива имунна система що имам ,  за да защитя своята истина , а именно , че е продукт на бактерийки в чревната флора на дебелото черво.   Подложихме се с мъжа ми на тристепенно изследване на чревната флора, с взимаме на клетъчни колонии и биопсия. Сртааааашно болезнено и скъпо изследване. 3 часа правиха различни изпитвания на материала с разяснявания за микрооганизмите и клетъчните култури. Както и форсирано дразнене с цел отделяне на витамина и наблюдаване пътя му. Витамина се произвежда в прицелния дял на дебелото черво и се абсорбира в условия на благоприятна за целта организмова среда.  Аз гладувам доста и  "добрите"/полезни бактерии си вирееха в колона. Моето Ph последно преди 2 месеца беше 9.3. На мъжа ми 5.7. Витамина се образува , но в подкислена среда каквато е 5.7 се разрушава и се изхвърля чрез отделителната система. Не се абсорбира и оттам идват ниските нива. Доскоро членувах в няколко фейсбук групи .. Там съм чела споделен опит от хора, които направиха по няколко курса с прием на бирена мая. Нищо позитивно не се случи при тях след приема. Положителен резултат имаше само при жената, която направи омекотената форма на гладуване (плодоядство) по Лидия ковачева и премина към суровоядство след захванване. С мъжа ми си стиснахме преди време ръцете и реши, че няма да яде повече зеленчук на пара. Последно миналия месец се изследва. Около 30 пункта под горната граница са му резултатите. Не е гладувал и никакви суперхрани на капсули, на прах .. не е приемал.
« Последна редакция: 01-12-2013, 09:41:00 от Лунното момиче »
Активен

Nature_Boy

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:B 12
« Отговор #3 -: 01-12-2013, 23:06:51 »

Благодаря ви. Утре ще питам в лабораторията и аз да си направя изследвания. Мойто ph според лакмуса е около 8-9 и би следвало също да ми вирее в червата Б12, но най-добре да си направя изследвания.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:B 12
« Отговор #4 -: 01-12-2013, 23:37:19 »

честно казано, не разбирам , защо хората са се затръшкали чак толкоз по тоя Б 12   tooth
аз, лично, хич не вярвам на някого да му липсва!   :)
Активен

Nature_Boy

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:B 12
« Отговор #5 -: 02-12-2013, 11:15:02 »

Докато не си направя изследвания нищо не мога да кажа на 100%, но си ги имам симптомите на липса. И нещата в тая статия, поне за мен са така...та пак следва да се замисли всеки дали е наред неговия Б12, защото малко няма как да стане да е наред...еее то пише де всъщност тревопасните какво правят да си го набавят, ама за мене тва не е вариант tooth

http://www.kukuriak.com/b12/
« Последна редакция: 02-12-2013, 11:17:14 от Nature_Boy »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:B 12
« Отговор #6 -: 02-12-2013, 14:49:30 »

за мен истината е в едно от изказванията под посочената статия!
Активен

Nature_Boy

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:B 12
« Отговор #7 -: 02-12-2013, 18:44:00 »

Всеки си знае за него си. Аз се доверявам на човека писал статията...все пак е доста напред с материала...
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:B 12
« Отговор #8 -: 02-12-2013, 20:56:23 »

те и тия преди него във времето уж бяха напред с мат'риала, ама к'во, нали се оказа, че не са прави, щото еди -к'во си   ;D
тъй че, просто се постави напред във времето, когато ще се докаже, че и тоя не е прав...   tooth
Активен

Nature_Boy

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:B 12
« Отговор #9 -: 02-12-2013, 22:55:36 »

Незнам вече...колкото повече чета за Б12 и толкова по-объркано става...засега мисля да опитам известно време с няколко вида храни, където би трябвало да го има Б12, разбира се без месо и млечни, както и химия и ще си направя тогава изследване и ще видя какво ще излезе. Като след време отново ще си направя изследване и да видим...смятам че трябва за себе си да открия истината...
Активен

Снежна007

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:B 12
« Отговор #10 -: 06-12-2014, 22:44:52 »

Лош късмет имам аз с б12 1000 гами, два пъти седмично, не ям месо и млечни

виско интензивни, средно тежки, кондиционални тренировки от 8 до 12,30 13,00 часа с 1 час почивка пон, ср, пет

уж помагал за нервната система, аз без него си бях по добре, ако може изобщо да се нарече добре
имаше болки в стомаха, безсъние, нервно неразположение, все вредни работи в резултат от натоварена нервна система ама преди б12 бях по добре поне спях,

и все пак много хора казват вегани да не вземат б12

 tooth
« Последна редакция: 06-12-2014, 22:51:53 от Снежна007 »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:B 12
« Отговор #11 -: 06-12-2014, 23:50:24 »

хммм... това с тия тренировки не го разбирам... много са тежки.
не вярвам да имаш полза от такова натоварване, това е супер стрес за цялото ти тяло и душа.
най - малкото, което е, ако ги продължиш в тоя дух, може да доведат до преждевременно състаряване поради отделянето на много свободни радикали в организма ти.... но ти си знаеш.
Активен

Снежна007

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:B 12
« Отговор #12 -: 07-12-2014, 11:00:49 »

до края на януари, после бавно
иначе лошо е да благодаря за съчувствието много сте мила

 tooth
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:B 12
« Отговор #13 -: 07-12-2014, 20:26:30 »

а, аз не виждам да съм била мила, нито съм съчувствала, щото няма за кво  ;D
говорех принципно   :)
Активен

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:B 12
« Отговор #14 -: 07-12-2014, 21:06:09 »

Незнам вече...колкото повече чета за Б12 и толкова по-объркано става...засега мисля да опитам известно време с няколко вида храни, където би трябвало да го има Б12, разбира се без месо и млечни, както и химия и ще си направя тогава изследване и ще видя какво ще излезе. Като след време отново ще си направя изследване и да видим...смятам че трябва за себе си да открия истината...

Би ли споделил кои са тези вегански храни в които има В12?
Активен

Fruit

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
Re:B 12
« Отговор #15 -: 08-04-2016, 12:34:18 »

Здравейте, искам да попитам къде в София може да се направят качествени изследвания  на кръвта ,на вит.  Б12 и каква е цената (приблизително) на  една пълна кръвна картина
Активен

Сочи

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
Re:B 12
« Отговор #16 -: 14-04-2016, 14:44:31 »

След повече от година суровоядство, с консумация единствено на мед откъм животински храни и сухи гладувания през последните 4 месеца, нивата на вит. В12 при мен са 203 pmol/l при долна граница 141. Изключително съм склонна да приема, че се образува сам при създаването на добри условия в организма.  ;)
Активен
Ние  не вярваме на това, което виждаме, а виждаме това, в което вярваме.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:B 12
« Отговор #17 -: 15-04-2016, 08:52:36 »

Браво, Сочи!  :love_006 - emotloader:
Както не лошо беше казано   по "онова време"  -  Челният опит - масов подход!
 :pensif_29:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:B 12
« Отговор #18 -: 15-04-2016, 11:44:48 »

Да,
вит.В12 се образува сам при добри условия в организма.
Поздрави !
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:B 12
« Отговор #19 -: 16-04-2016, 07:23:25 »

Както и всичко необходимо.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.
 

Страницата е създадена за 0.151 секунди с 23 запитвания.