Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Пречистване с лимони  (Прочетена 2975 пъти)

kiti13

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Пречистване с лимони
« -: 07-01-2014, 14:20:15 »

Здравейте,

Успешна 2014 година на всички във физически и духовен план!

Някой пробвал ли е прочистването с лимони - чела съм в книгите на Малахов - почва се с 5 на ден и се стига до 25 примерно, след което в обратен ред се намалява бройката.

Въпросът ми касае най-вече жените - дали ударната доза на витамин С повлиява на цикъла, както и дори да повлиява, дали реално е притеснително това.

На мен лично лимонът ми понася доста добре (някои се оплакват от дразнене в стомаха) - пия си го всеки ден по 2-3 лимона на фреш, установила съм, че при главоболие 2-3 лимона оправят бързо положението, или при наченки на настинка.

Благодаря предварително за отзовалите се с отзиви!
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Пречистване с лимони
« Отговор #1 -: 07-01-2014, 14:47:43 »

Много внимавай обаче с едно. Имам позната която си разруши емайла на зъбите от прекомерна консумация на лимони.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

kiti13

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Пречистване с лимони
« Отговор #2 -: 07-01-2014, 14:55:33 »

Аз ги пия със сламка, поради тази причина...
Активен

Shine

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96
Re:Пречистване с лимони
« Отговор #3 -: 08-01-2014, 09:05:08 »

И аз така имам позната, която сега има много проблеми с краката, мисля болестта беше локализирана в капачките на коленете. Цял живот е пила всеки ден вода със сока на един лимон и са и казали, че това е измило калция. Идеята е, че дори и да е хубаво, организмът трябва да си почива от време на време от дълъг прием на еднотипна храна/сокове. Аз предполагам, че е възможно цялостното и хранене, в комбинация с пиенето на лимони, да е дало като резултат този проблем. И аз ще се радвам на отзиви, ако има някой по-запознат с посочения метод.
« Последна редакция: 08-01-2014, 09:07:38 от Shine »
Активен

Роми

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Пречистване с лимони
« Отговор #4 -: 08-01-2014, 13:38:46 »

Така е, Shine :) И най-здравословната храна може да произведе странични ефекти, ако по някакви причини се превърне в сляпо изпълняван навик.

Но дали разреденият лимонов сок с вода действително "измива" калция щяхме да бъдем сигурни, ако жената живееше единствено и само на разреден лимонов сок с вода. Реалността обаче е друга. Както и ти самата допускаш, начинът на хранене (а вероятно и начинът на живот) със сигурност имат пръст в тази работа.

Например, известно е, че сред най-масово употребяваните напитки - кафето, алкохолните и газираните са в Топ 10 по ефективно измиване на калция. Също така, със загубата на калций се свързва и прекомерната употреба на въглехидратни храни. Захарта влошава баланса между калция и фосфора. Освен това, зърнените и бобовите храни съдържат киселини, които възпрепятстват усвояването на калция и т. н. Влечението към прекалено солени храни също е проблем, доколкото извънредните количества натрий форсират изхвърлянето на повечко калций с урината и т. н.

От друга страна, през последните години беше хвърлена нова светлина върху редица загадъчни зависимости в обмяната на калция. Сега вече знаем, че тя зависи не само от наличието на витамин Д, но също и от обмяната на фосфора, както и от редица важни химични съединения, обединени под общото название витамин К2. Ето че и магнезият играел ключова роля в регулирането нивата на калция, където участвали още и витамините В6, В9, А, С и т. н. Не на последно място знаем и за строгата зависимост между силиция и калция. Оказва се, че не само липсата на витамин К2, но и трайният дефицит на силиций води до появата на т. нар. калциев парадокс.

Предполагам, това не е всичко и тепърва ще научаваме нови неща за условията, на които се подчинява усвояването на калция. Затова, както обича да казва бате Бино, на този етап вероятно само Зевс знае на какво се дължат проблемите с калция на тази жена, макар да подозирам, че ако Хера не е страдала от остеопороза, то и Зевс може да не знае със сигурност.
:Content_22:
« Последна редакция: 08-01-2014, 13:58:12 от Роми »
Активен

Shine

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96
Re:Пречистване с лимони
« Отговор #5 -: 08-01-2014, 15:14:29 »

Прав си, Роми. Прочетох с интерес поста ти особено в частта с различните видове зависимости при усвояването на микроелементите и витамините, тъй като това винаги живо ме вълнува. Не съм сигурна обаче доколко успявам да постигна добър баланс в това отношение при приема на храни. Затова следя за едно по-разнообразно хранене и успоредно черпя опит от извора - от всички тук.  :Content_22:
Активен

taurus

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Пречистване с лимони
« Отговор #6 -: 12-01-2014, 00:09:31 »

 Привет,
Имам прозорец в момента и мисля да го използвам?!
След седмица макс мисля да подновя тренировките, затова искам да използвам времето, за да направя някакъв курс?
От няколко дни си правя сокове, реших да извадя от шкафа на нашите след 20г да заработи отново :)


Взех си също мощен пасатор и чопър, старата кафемелачка... остана само порц. хаванче да си купя.

Та, чудя се как да пречистя някои системи, например тънките черва - за по-добра усвояемост? Както и общо пречистване.
Консумирам умерено здравословна храна, така че може и нещо над средното да пробвам като пречистване.
Губи ли се осезаемо мускулна маса от тези режими?

Благодаря

Активен
 

Страницата е създадена за 0.102 секунди с 24 запитвания.