Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Проблем с бъбреци - моля за съвет  (Прочетена 2590 пъти)

Rainy

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14

Здравейте.

Помолих за същите съвети в друга тема, но освен газирана топла вода - което утре ще пробвам - друг съвет не успяхте да ми дадете. Може би са се изгубили в калабалъка....

Аз в момента не гладувам, но съм преминала изцяло на суровоядство след плодовото разтоварване, тоест от 3 януари до сега категорично суроводство, зеленчуците и ядките са последната една седмица.

Според Л.М.
Цитат
В ранната фаза на гладуването могат да се появят болки в крайниците и мускулите (познати като "грипоподобен дискомфорт"). Масажът и изпълняването на леки упражнения за разтягане, йога, би трябвало да облекчат тези симптоми, които изчезват от само себе си с прогресирането на детоксикацията.

Целият ми гръб е схванат. Гърба (и раменете) са ми традиционно слаба зона, обаче не съм настивала уж. Вчера бях на дълбок масаж, надявам се да се пооправят нещата. Лека проява на безсъние, но не е болка за умиране изобщо.

Проблемът са бъбреците. Последните не са ме тормозили много по принцип - три кризи за три години, които ги „лекувах“ с топло, много вода и спазмолитици/болкоуспокояващи. На лекари не съм ходила. Сега много неприятно се обадиха отново... 

Според вас дали суровоядството има нещо общо? Знам, че на въпроса не може да има еднозначен отговор, но се питам. По-важно ми е какво бихте ми препоръчали, обаче. Признавам, понякога пия обезполяващо, иначе не мога да работя. Иска ми се друга опция, обаче. И НЕ искам категорично да ходя по лекари...

Иначе гледам в посока аване на суровоядството, а като свикне съвсем организма ми, да се насоча със страшна сила към постепенното гладуване.

Вторият въпрос е именно за периода на гладуване.

Цитат на: Л.M. в 28-11-2013, 18:17:57
Цитат
Силно противопоказно е да се взимат каквито и да е медикаменти по време на гладуване, тъй като могат да настъпят непредвидими реакции. Токсични агенти (лекарства) комбинирани с гладолечение могат да причинят токсично увреждане на бъбреците преди всичко. Всякакви антидепресанти, нестероидни противовъзпалителни лекарства, аспирин, орални хипогликемични лекарствени препарати, антикоагуланти, химиотерапевтични, бета блокери, против високо кръвно налягане, трябва да се спрат по време на гладуването.

Ако по време на гладуване ме свият бъбреци – ще ми е трудно да ги издържа без намеса, ще стана неработоспособна – какво правим с обезболяващите? И те ли се изключват? Бъбреците наистина неприятно болят.

Моля ви при съвети имайте предвид, че живея в Англия... Благодаря на отзовалите се наистина!
« Последна редакция: 30-01-2014, 22:32:13 от Rainy »
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Проблем с бъбреци - моля за съвет
« Отговор #1 -: 31-01-2014, 00:09:09 »

Не знам как стигна до извода, че точно бъбреците, но ето какво може да се намери през този сезон: добре е да се консумират гулии и репи.
За схващането на гърба когато е по-топло сутрин постилам нещо на пода да не се изръбя след това сядам със сгънати крака (да не са долепени до гърдите), обхващам ги с ръце и започвам да се търкалям напред-назад.
Когато е студено правя бавно една серия кофички на ръба на леглото.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Проблем с бъбреци - моля за съвет
« Отговор #2 -: 31-01-2014, 07:24:43 »

За да се даде съвет, е необходима информация. На колко си години? Какъв начин на живот си водила до сега? Двигателен режим? Колко килограма си в момента? Доша? Пишеш, че от месец си суровоядка, но кога спря животинските храни? Ако си ги спряла изведнъж, в органите ти ще настъпят драстични промени. Вярно, че в стратегически план към по-добро, но болките са нормални. Аз например спирах постепенно всичко. Спираш месото и свикваш. След това млечни и яйца - пак свиква организма ти. Целта е делът на суровите  храни да е между 60 и 80 %. Увеличаваш прясно изцедени те плодови и зеленчукови сокове / които горещо ти препоръчвам/.Постепенно е всичко. Нямал съм сериозни оплаквания нито в мускулите, нито в органите. Лекарства последните шест години не съм взимал. Но ми помогнаха в този процес/ защото е процес трансформацията/, различни духовни практики през които съм минал, според степента ми на израстване. Промените в главата са най-важни. Прочистването на организма ти е твоята първостепенна задача. Има писано във форума много по темата.Да изчистиш достатъчно физическото си тяло и така да възстановиш връзката между Аза и тялото. Той да ръководи твоят живот, основно чрез интуицията и любовта, които са негови директни проявления.
Успех ти желая по пътя.
« Последна редакция: 31-01-2014, 07:27:57 от Тихия »
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Rainy

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Проблем с бъбреци - моля за съвет
« Отговор #3 -: 31-01-2014, 10:46:08 »

До извода стигнах, защото познавам анатомията, тялото си и много чета. Промените, които правя, са резки, що се отнася до спиране на лошите ми хранителни навици. Така съм преценила интуитивно, че е правилно за мен.  Значи вината е в мен и просто ще постискам зъби да отмине всичко.
Благодаря!
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Проблем с бъбреци - моля за съвет
« Отговор #4 -: 18-11-2014, 10:02:24 »

За бъбреците е необходимо 100% сурова храна.Имам позната, която е вече почти 20 години на строго сурова храна и е с възстановена бъбречна кора.Била е за хемодиализа.Преминах както нея и аз, не вземаме никакви лекарства, а много кълнове и зеленина.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.079 секунди с 22 запитвания.