Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Холистична дентална медицина  (Прочетена 6889 пъти)

Vladi91

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21

Някой знае ли стоматолог, който се занимава с холистична медицина и знае как безопасно се премахват амалгамени пломби. Моята стоматоложка категорично не желае да го направи, защото за нея това е глупост. Амалгамата била най-здравият и издръжлив композит. Не вредял на здравето, защото живакът в нея не бил токсичен. Токсични били само живачните пари, така че тя била единствената, която била изложена на опасност за здравето. Та ми се иска да намеря някой стоматолог, който да споделя мнението ми за вредността на амалгамените пломби, за да не се налага да му обяснявам и да го убеждавам, като в същото време е достатъчно компетентен да знае как безопазно да ги премахне. Благодаря предварително на отзовалите се!
Активен

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129
Re:Холистична дентална медицина
« Отговор #1 -: 14-02-2014, 21:11:27 »

Аз също махам амалгами, цели 8. Не успях да намери холистичен зъболекар. Моята зъболекарка също е доста скептична, но все пак до момента махнахме три. Определено се влоши състоянието ми, откакто започнаха процедурите изпитвам периодични болки навсякъде във венците. И в устата ми е странно усещането, целият ми език е като  изприщен. Алергията ми също се изостри. Определено е добре да откриеш зъболекар, който поне да засмуква амалгамата в момента в който я отстранява. Тук във форума ми препоръчаха да консумирам храни богати на пектин, за по бързо извличане на живака от организма.
Активен

Vladi91

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Холистична дентална медицина
« Отговор #2 -: 15-02-2014, 08:39:04 »

Да, търся такъв зъболекар именно поради тази причина. Премахването на амалгамени пломби може да причини тежка интоксикация с живак, да не говорим за алергичните реакции, които получават някои хора.
Активен

Steliyana

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Холистична дентална медицина
« Отговор #3 -: 24-02-2014, 21:29:36 »

И аз търся. Ако намерите пишете тук, моля. А премахванетп по неправилен начин е по-опасно и от това да са в устата. Това е заради парата, която се отделя при пиленето.
Активен

Silval

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Холистична дентална медицина
« Отговор #4 -: 12-05-2014, 18:30:19 »

В България няма такива още. Всички са учени, че амалгамите са полезни и в известен смисъл имат право, че по-д0бре да не се пипат, ако са здрави. Ако не се направи правилно премахването им (никой все още не го прави с високоскоростни инструменти с вода, кислород и специално платно-НАВЕДНЪЖ) човек се натоварва повече с живак в организма. Аз имам 4 и реших да не ги махам, а да се концентирам на очистването на организма.
Активен

Tedi

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Холистична дентална медицина
« Отговор #5 -: 08-08-2014, 10:39:25 »

Мога да препоръчам стоматолог, който безопасно премахма амалгамени пломби. Това е д-р Богомил Стоев от дентална клиника "Св.Аполония". Адресът на клиниката е София, ул.Бачо Киро 16. Подробна информация може  да намерите на следния сайт: www.bogomilstoev.com
При него премахнах 8 амалгамени пломби в продължение на 3 месеца. Зъбите ми бях пълна развалина, а сега изглеждат невероятно. Кабинетът разполага с необходимото оборудване за безопасно премахване на амалгамени пломби, което е абсолютно задължително при тази процедура.
Надявам се да бъда полезна с тази информация, тъй като дълго време търсех зъболекар, който да са наеме с премахване на амалгамите и почти навсякъде удрях на камък. При д-р Стоев е излишно да се аргументирата защо искате за премахнете живачните пломби.
Пожелавам успех на всеки, който предприеме тази стъпка!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Холистична дентална медицина
« Отговор #6 -: 08-08-2014, 15:15:09 »

Кабинетът разполага с необходимото оборудване за безопасно премахване на амалгамени пломби,

Теди , ако бъдеш любезна да споделиш - за какво точно оборудване става въпрос , което го няма при другите стоматолози ? Какви са предимствата при  д-р Стоев така че той да ги премахва "безопасно", за разлика от други, които ги премахват "опасно" ?  
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

jiven

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Холистична дентална медицина
« Отговор #7 -: 23-08-2014, 11:10:50 »

Веднага се пробвах да се обадя и да разпитам подробно, но явно в събота няма как да се получи инфо :) Мен ме интересува живо това: "Д-р Стоев Ви предлага смяна на всички стари амалгамени обтурации при максимална сигурност за вас чрез всички съвременни средства", но не бих си сменила супер яката зъболекарка, която ми изсмуква всичко с аспиратора и работи прекрасно на поносими цени, просто ей-така на общи приказки. А имам още 10 стари пломби за смяна...
Активен

vedra

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Холистична дентална медицина
« Отговор #8 -: 21-06-2016, 04:09:02 »

Здравейте!
Ние от денонощен холистичен стоматологичен център Ведра Дентал извършваме безопасно премахване на амалгама с аспиратор и кофердам...
Ведър ден от нас!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.122 секунди с 22 запитвания.