Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: bone broth  (Прочетена 2217 пъти)

гладен

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
bone broth
« -: 27-02-2014, 00:30:09 »

ще се опитам да ви обясня, защо бульонът от кокали е най-добрата инвестиция, която можете да направите в кухнята и защо е по-добре да зарежете всички добавки глюкозамин, които докторът ви предписва, за да „запазите ставите си здрави”.

За да запазите ставите си здрави, трябва да знаете от какво зависи здравето им. Ключовият фактор за здравето на ставите е здравето на колагенът във връзките и сухожилията. Колагенът в общи линии се състои от семейство био- молекули и най- важните сред тях са тези на глюкозаминогликаните (да, те са точно толкова специални, колкото името им ги прави да изглеждат).

Когато отделяте време, за да си приготвите бульон от кокали, вие получавате всички необходими хранителни вещества, за да осигурите на ставите си градивните блокове, от които те се нуждаят. С други думи вие им предоставяте цялото семейство глюкозаминогликани.

Вероятно се чудите защо трябва да си губите времето и усилията в кухнята, за да приготвяте бульон от кокали, като вместо това можете бързо да минете през аптеката и да си купите добавка глюкозамин? Ами отговорът се крие в това, че глюкозаминът е само част от уравнението. Той не е всичко, от което се нуждаят ставите ви, а освен това вече сте наясно как положителната страна на това да си набавяте необходимите хранителни вещества чрез истинската храна, е във факта, че пълният „пакет” нутриенти в конкретната храна, правят храната много по-лесна за обработване, абсорбиране и използване по предназначение. В организма.

Бульонът от кокали е нещо, като еликсир на здравето. Глюкозаминогликаните в него, стимулират растежа на здрав колаген и дори могат да „поправят” повредите в ставите. Това прави ставите по-силни и ви помага да се движите по-добре и най-важното без болки.

Освен това здравият колаген не е само в ставите. Истината е, че той е навсякъде- костите, кожата, косата, артериите. Ако не съм ви убедила все още, защо здравият колаген е толкова важен, замислете се за досадния целулит, от който се опитвате да се отървете. Една от причините за „портокаловата кожа” е именно недостатъчно здравия колаген.

Лично аз много обичам да ям хрущяли, краищата на кокалите и други подобни неща. Всеки път, когато видя някой, който яде пържола или бутче и оставя хрущяла и другите подобни, защото „били гнусни”, сърцето ми прескача удар и очите ми се насълзяват. Работата е там, че яденето на хрущяли е добре за вашите собствени хрущяли. Яденето на дреболии е добре за вашите собствени органи. Яденето на кокали ( като имам предвид по-скоро краищата и костния мозък) е добре за вашите собствени кости. Схващате ли мисълта ми?

Имайте предвид, че костите се изграждат по сходен начин и звучи доста логично, че яденето на кокали ще даде на вашите собствени, градивните блокове и необходимите им нутриенти.

Освен това много хора се чудят, как може да не ям млечни продукти често, а калцият ми да си е в норма. Истината е, че бульонът от кокали, ви осигурява не само семейството глюкозаминогликани, а освен това и калций, магнезий и други минерали, които са необходими за изграждането на костите.

И най-добрата част е, че ДНК-то ви разпознава това. Вашите гени са свикнали да получават тези нутриенти от бульони от кокали и дреболии, и липсата на този тип хранителни вещества кара тялото и здравето ви да страдат.

И преди да забравя, бульонът от кокали не  е добър само за ставите, а освен това и за зъбите ви. И все пак кой не би искал да има прави, здрави зъби? Обзалагам се, че мразите да ходите на зъболекар! Е, бульонът от кокали може да ви спести посещенията.

Ако искате да имате здрави стави, трябва да давате на тялото си пълният „пакет” градивни нутриенти- и бульонът от кокали е точно това, от което се нуждаете.

Когато бях по-малка, мразех когато баба ми ме караше всеки ден, за обяд да ям супи и бульони от кокали. Мислех си, че ме мрази и не разбирах, защо не мога да пропусна това ядене. Е, сега искам да ѝ благодаря. Знаела е доста по-добре от какво има нужда подрастващия ми организъм и съм ѝ много признателна.

Вместо да карате децата си да взимат минерали и витамини, под формата на хапчета, които са произведени във фабрики, отделете време, за да им приготвите бульон от кокали. Това е най-добрата „добавка”, която можете да дадете на подрастващ организъм.

Бульоните от кокали са много по-добри от хапче, защото по-ниската температура, на която ги приготвяте запазва хранителните вещества по-добре, отколкото високата температура, която се използва за продукцията и пресоването на глюкозамина на таблетки..

Освен това както споменах по-рано, бульонът от кокали ви дава пълният „пакет” градивни хранителни вещества, а чрез глюкозамина на таблетки получавате само малка част от това, което е необходимо на ставите ви. Не забравяйте, че препрограмирането на гените ви е във ваши ръце. И че гените ни са програмирани да очакват гореспоменатите нутриенти. Не ограбвайте костите си от здравето, което заслужават.

Освен това е толкова по-евтино да купувате кокали от месарницата и да ги готвите. Оказва се, че получавате повече за по-малко…по-добро здраве, на по-ниска цена, отколкото, ако купувате таблетки, които няма да ви помогнат толкова
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:bone broth
« Отговор #1 -: 27-02-2014, 01:21:14 »

Сбъркали сте форума, Уважаема.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Роми

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:bone broth
« Отговор #2 -: 27-02-2014, 10:15:52 »

Хора разни, вкусове всякакви, диети най-различни. Не виждам нищо еретично в така предложеното решение за облекчаване на тъканни увреждания, свързани с дефицита на колаген. Мен лично не ме привлича идеята да си посръбвам такъв бульон, но някой може и да прибегне до това средство, ако ножът е опрял в кокъла.

Освен това, принципно съм склонен да се съглася, че домашно приготвена отвара от костна тъкан е по-естествен източник на колагенообразуващи съставки, отколкото изкуствено синтезираното хапче.

Между другото, някъде бях чел, че бульон от кости широко се използва при приготвянето на супите в скъпарските ресторанти на запад, а мисля че и в азиатската кухня се използва широко. Така че който се гнуси, да внимава също и със супите в китайските ресторанти :essen:
« Последна редакция: 27-02-2014, 10:20:01 от Роми »
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:bone broth
« Отговор #3 -: 27-02-2014, 13:57:40 »

Дам , форумът не е за такива постове май :) Форумната милиция да се задейства :) хахахахаха
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:bone broth
« Отговор #4 -: 27-02-2014, 20:24:38 »

Освен това е толкова по-евтино да купувате кокали от месарницата и да ги готвите.

Това толкова ми допада...трябва да го направим девиз на форума.  :Content_4 - emotloader:
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:bone broth
« Отговор #5 -: 27-02-2014, 22:10:06 »

Дам , форумът не е за такива постове май :) Форумната милиция да се задейства :) хахахахаха

е, ако за да защититиш някаква истина, имаш нужда от милиция, то ... нещата са зле    tooth
Активен
 

Страницата е създадена за 0.065 секунди с 23 запитвания.