Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравейте, моля за съвет  (Прочетена 4186 пъти)

sherrys

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Здравейте, моля за съвет
« -: 03-03-2014, 17:50:11 »

Здравейте :)

Много се радвам, че открих този сайт, който ме подтикна да направя големи промени в начина си на живот.

Може би от една година насам редовно четях статиите тук и благородно завиждах на всички вас, които сте имали смелостта да се откажете от нездравословните храни и да се доближите до природата.

До съвсем скоро не ми достигаше смелост да направя крачката към веганство/суровоядство, но така се случи, че в началото на тази година си направих хидроколонтерапия, за да се изчистя от голяма част от токсините, натрупани в тялото ми през годините. След трите процедури реших да спра да се тъпча с боклуци.

От веднъж спрях кафе, алкохол, всякакви рафинирани и консервирани храни, месо, захар, готварска сол, бяло брашно, глутен, печени и пържени храни.

Храненето ми от Януари насам се състои от биологично чисти плодове и зеленчуци, сурови ядки, сушени крекери, безсолни сушени маслини, студено пресовани масла, билкови чайове.

Не съм преминала изцяло на суровоядство, ям зеленчуци на пара или леко бланширани, но при топлинната обработка не използвам никакво олио или масло. Солта съм я ограничила може би до 1 грам дневно и използвам хималайска сол.

Към салатите редовно прибавям сока на един пресен лимон, сутрин и вечер пия чаша топла вода с лимон, изобщо консумирам много лимони. Захарта съм я спряла изобщо и съм я заменила с мед и сушени плодове.

Започнах този режим с огромно желание, но все още не виждам никакъв резултат и започвам леко да се притеснявам. Знам, че в началото е нормално да ми прилошава или да имам главоболие поради усиленото чистене от токсини. Но вече минаха два месеца и продължавам да не се чувствам добре. Отпаднало ми е, не се чувствам лека, спя по 10 часа на денонощие, бързо се изморявам, нямам желание за нищо.

От това, което чета тук от съфорумците, при повечето хора тези симптоми изчезват до 2-3 седмици. Не вярвам все още да се чистя от токсини, при положение, че аз и преди се хранех сравнително здравословно - избягвах солта и захарта, пържени храни ядях два пъти в годината, месо един път в месеца и наблягах на пресните салати.

Малко над 30 съм, 160 см, 55 кг. Просто не разбирам защо не се чувствам добре.

Ако имате някакво обяснение или съвет към мен ще съм ви изключително благодарна!

Благодаря на всички!
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Здравейте, моля за съвет
« Отговор #1 -: 03-03-2014, 19:06:03 »

каквото и да правиш, след като ни ръсят с такива отрови от небето, за съжаление... просто не знам....  много хора се чувстват като теб.... уморени, депресирани, отпаднали и т.н. и т.н.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Здравейте, моля за съвет
« Отговор #2 -: 03-03-2014, 23:12:21 »

Здравей Sherrys,
От написаното не мога да разбера достатъчно, за да се опитам да дам съвет.
Един от главните подходи, известни на мен за намаляване скоростта на състаряване, е човек да се почисти качествено - 2-3 пъти и още след първото чистене да премине към използваните от теб подходи на хранене. Необходимо е също да разшири и задълбочи теоретичната си подготова до степен, когато ще може да разпознава кои точно храни, в какви комбинации и пр. да приема, за да е здрав, жизнен, работоспособен...
Аз, като научих някои неща на по-голяма възраст, тренирах (например) правилно дъвчене 10 (десет ) години... И пр. и пр.
Поздрави: Володя
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте
Re:Здравейте, моля за съвет
« Отговор #3 -: 04-03-2014, 04:32:30 »

Не консумирате кълнове,а те са много важен енергиен източник.Хранете се 2 пъти на ден,с пауза от 4-5ч.,много е важно,не само какво ядете,а как,за усвояването му,яжте бавно,30-40 сдъвквания. http://portal.changewire.info/?p=282 Изхвърлете всичко минало през преработка, дори маслата,без сол,захар,дори мед(само като лек).Пийте сутрин 10-30 мин преди хранене 1/2 ч.л.натурална хума разтворена в 300-400мл топла преварена вода в рамките на 10-20дни.И се движете на въздух,научете се да дишате дълбоко.Избягвайте тв,комп,мислете позитивно,обичайте дори лошите,правете поне по 1 добрина на ден и няма да чакате дълго удовлетворението на душата си.Това е за начало в общи линии,после организмът Ви сам ще Ви насочва.
Успех. :)
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Здравейте, моля за съвет
« Отговор #4 -: 04-03-2014, 05:33:08 »

Здравей,
Смятам, че имаш два проблема. Според мен си направила прехода по драстичен начин, а не постепенно. По-важното е обаче второто - нямаш ментална подготовка. Много хора смятат, че е достатъчно да си суровоядец и веган, за да си ОК. Убеден съм, че този начин на хранене е част от една много по-голяма идея. Духовното ни израстване и осъзнаване. Не забравяй, че ако ние сме това което ядем, два пъти повече сме това което мислим и вярваме. За да промениш обаче безпокойството в главата си и го замениш с усещането за хармония във всяка твоя клетка, са ти нужни години, поне.
Ето защо, не спирай да търсиш.
Когато целта разбере, че си тръгнала към нея, тя тича насреща ти!
 
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Здравейте, моля за съвет
« Отговор #5 -: 04-03-2014, 09:04:08 »

Хидроколонтерапията изчиства само дебелото черво, а не токсините в цялото тяло.
При преминаването към суровоядство е започнал процеса на пречистване на организма от токсините.
Оттам идва и неразаположението. За енергия - повече храни,съдържащи въглехидрати.Успех! :Content_22:
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Здравейте, моля за съвет
« Отговор #6 -: 05-03-2014, 19:07:05 »

каквото и да правиш, след като ни ръсят с такива отрови от небето,...
Искрена, не е тук темата, но НЕ, не ни ръсяг с никакви отрови от небето. Белите следи, оставяни от самолети, са кондензирала водна пара. Случва се при определени условия (влажност, температура, кондензационни ядра и др).
Тровят ни обаче с храни и питиета - ако им се вържем.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Здравейте, моля за съвет
« Отговор #7 -: 05-03-2014, 19:33:57 »

 tooth Вова  недей така, излагаш се. Прегледай темата за химическите следи. Има снимки и клипчета на които в близък план ще видиш откъде точно самолетите пръскат. А освен това и Ал Гор публично по телевизията призна , че се пръска..  tooth
« Последна редакция: 05-03-2014, 19:38:39 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.073 секунди с 22 запитвания.