Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: сенна хрема  (Прочетена 7917 пъти)

m_jivkova225

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:сенна хрема
« Отговор #20 -: 06-07-2014, 15:57:35 »

Здравейте отново, бих искала да споделя, че за тази година за пръв път ми се случи да изкарам сенна хрема, без да изпия нито едно лекарство! Реших малко да си пречистя организма и изкарах 3 дена само на плодове, салати и сурови ядки. Една позната ми беше казала за Мария Требен, та реших да пробвам нейната горчивка и чай от семена на коприва - сутрин и преди обяд си правех чая, като добавях към него и лайка и пиех горчивката. Не съм правила някакви промени в хранителния си режим - пак си продължих да си хапвам по малко сладко и мъничко сиренце, нито пък съм гладувала повече.Отидох на разходка в планината в разгара на периода на сенната хрема - този път да съм кихнала 3-4 пъти, а преди години постоянно кихах и ме сърбяха очите. Дали наистина действа, или си внушавам, или може би е повлияло и това, че и тази година пролетта беше доста влажна, но да изкарам 3 7ци само със сърбежи в небцето и с малко дразнене на носа за мене е голямо постижение!
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:сенна хрема
« Отговор #21 -: 09-10-2014, 00:12:59 »

Браво, чудесно!
Значи вече си видяла и причините и пътя към изцеление.
Убеден съм, че т. нар. "алергии" са състояния, при които нашите организми използват някакви безобидни дразнители (домашен прах, цветен прашец и мн. др.), за да се освободят от препълващи ги боклуци.
Също т. нар. "алергени" не са никакви алергени, а благодатни неща, позволяващи ни (макар и не по най-приятни начини) да се освободим от силно пречещите ни и силно затрудняващи дейността на клетки, органи и цели системи отлагания - молекули, които не сме преработили, нито изпишкали, нито изпотили, нито изакали...
Алергологията като цяло е бизнес за милиарди, нищо, че причинява огромни страдания и вгорчава живота на милиарди хора.
Леченията с "десенсибилизатори" (= обезчувствители) от всякакъв вид са неприятни, вредни и дори опасни (намаляване на кръвно налягане в първите дни, вялост, намалена способност за съсредоточаване и пр.).

Според моя опит и знания, практически всяка алергия може да се доведе до незначително, непречещо състояние с едно правилно проведено Временно въздържане от храна + упражнения.

Както си изпитала, дори 2-3 дневно въздържане показва пътя...  ^-^
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.09 секунди с 22 запитвания.