Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: алергии и сурова храна  (Прочетена 2503 пъти)

румид

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
алергии и сурова храна
« -: 02-05-2014, 15:56:35 »

Здравейте :)...чета ви от няколко месеца,че се стремя да си придържам към здравословие, но ми възникна въпрос и пускам тази тема,защото не знам къде да попитам за проблема си/ако модераторът реши- да я сложи,където реши /....От 3дни съм с алергичен обрив по лицето  и според мен той е провокиран от засилената консумация на кълнове от жито  и слънчоглед + фрешове от ябълка,цитруси/портокал,грейпфрут,киви/...но мажа корените на косата си със зехтин и след това я мия с шампоан на "Хималая" някакъв.Още след първото нанасяне на зехтина забелязах след това лек обрив по границата на скалпа ми.Този обрив се позасили след второто мазане но отново нетолкова сериозно...Но днес сутринта,след като изядох закуската си с кълнове, лицето ми пламна и реших,че кълновете ускоряват този алергичен процес....Как мислите вие "по този въпрос"?  :)

Пожелавам спокойни почивни дни на всички ... :peperudi:
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:алергии и сурова храна
« Отговор #1 -: 02-05-2014, 21:00:11 »

може и зехтинът ти да не е качествен, освен всичко друго, дето е възможно, кой знае   :surpris_23:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:алергии и сурова храна
« Отговор #2 -: 03-05-2014, 08:38:39 »

Много хора имат непоносимост към житото , но не го отчитат. Зехтинът е един от най-фалшифицираните продукти в цял свят, само около 30 % е истински, останалото е ментак.  Може и да си уцели 2 в1
Активен

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:алергии и сурова храна
« Отговор #3 -: 03-05-2014, 13:31:35 »

Здравейте :)...чета ви от няколко месеца,че се стремя да си придържам към здравословие, но ми възникна въпрос и пускам тази тема,защото не знам къде да попитам за проблема си/ако модераторът реши- да я сложи,където реши /....От 3дни съм с алергичен обрив по лицето  и според мен той е провокиран от засилената консумация на кълнове от жито  и слънчоглед + фрешове от ябълка,цитруси/портокал,грейпфрут,киви/...но мажа корените на косата си със зехтин и след това я мия с шампоан на "Хималая" някакъв.Още след първото нанасяне на зехтина забелязах след това лек обрив по границата на скалпа ми.Този обрив се позасили след второто мазане но отново нетолкова сериозно...Но днес сутринта,след като изядох закуската си с кълнове, лицето ми пламна и реших,че кълновете ускоряват този алергичен процес....Как мислите вие "по този въпрос"?  :)

Пожелавам спокойни почивни дни на всички ... :peperudi:

Здравей Руми!
Въпросът ми към теб е дали цитрусите преобладават в менюто ти, и в какво количество?
За себе си съм открила, че  когато концентрирам в себе си цитруси, ставам чувствителна, по-точно лицето ми подпухва, леко зачервява и сърби.
Та мнението ми е да опитваш, като изключваш едно нещо от менюто, следиш резултата, след това друго и т.н. Все някога ще стигнеш до резултата, тоест ще откриеш виновника за неразположението ти.
Успех! ;)






Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

румид

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:алергии и сурова храна
« Отговор #4 -: 03-05-2014, 19:38:15 »

Много хора имат непоносимост към житото , но не го отчитат. Зехтинът е един от най-фалшифицираните продукти в цял свят, само около 30 % е истински, останалото е ментак.  Може и да си уцели 2 в1

 :)...аха,дори и лекарите,май...Усещам,че покълналото жито не е моя храна,а толкова ми харесва /но според аюрведа повишава още повече и без друго водещата моя вата доша/...днес сутринта ,докато разпусках ми мина идея,че може би шампоана трябва да сменя.../дори си купих някакъв друг вече ::):Content_22:

Активен

румид

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:алергии и сурова храна
« Отговор #5 -: 03-05-2014, 19:45:55 »


Здравей Руми!
Въпросът ми към теб е дали цитрусите преобладават в менюто ти, и в какво количество?
За себе си съм открила, че  когато концентрирам в себе си цитруси, ставам чувствителна, по-точно лицето ми подпухва, леко зачервява и сърби.
Та мнението ми е да опитваш, като изключваш едно нещо от менюто, следиш резултата, след това друго и т.н. Все някога ще стигнеш до резултата, тоест ще откриеш виновника за неразположението ти.
Успех! ;)

 :)Благодаря,Миа ...ами не,стремя са да са по равно количество ябълки, портокал ,грейпфрут и киви,по-скоро с превес на ябълката, сякаш...Отн изключването на евентуалните дразнители- днес изключих смутито , но съмнението ми към житото остава/макар,че ям всичко тестяно и до сега не съм имала никакви оплаквания..от никакви храни/..Като прочетох и твоите оплаквания и сесетих,че отнякъде знам,че има "псевдоалергии", които ес изявяват само,когато има предозиране на някоя дразнеща храна,но не е алерген...Предполагам,че при мен с житото е така/а при теб с цитрусите,Миа :)/...






Активен

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:алергии и сурова храна
« Отговор #6 -: 04-05-2014, 17:25:36 »

Възможно е поотделно всеки от продуктите да не дава реакция, но при смесването на някои-да
Активен
 

Страницата е създадена за 0.089 секунди с 23 запитвания.