Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Съвети за превъзмогване чувството на глад?  (Прочетена 8047 пъти)

Gabichka7

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

Здравейте!
От днес вече се храня като полусуровоядец, включвам и млечните продукти - сирене,кашкавал,защото изобщо няма да мога и без тях. До сега за 1-2 месеца се отказвах от различни вредни храни като пържено,сладко и т.н  докато стигнах до тук. Но умирам от глад,каквото и да ям. Сутринта ядох банан и ядки, после праскова,пак ядки, после си направих салата от домати и краставици,в която имаше сирене и кашкавал и пак съм адски гладна! А наистина искам да направя това нещо,за да мога да се излекувам! Иска ми се поне 1 година да издържа така, но не знам как да го направя така,че да се получи! И вие ли в началото сте били така и колко време е продължил този глад? Аз като си ям нормално храна по принцип съм все гладна,дори да съм яла големи количества,пак бързо огладнявам след това,а тези като ги ям,направо сякаш нищо не съм яла цял ден! Бихте ли ме посъветвали как да постъпя,моля!  :surpris_23: :(
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

И аз съм имал периоди от по няколко месеца кучешки глад докато се пренастроя. А освен това съм тип вата (не мога да изкарам много като огладнея).
Тази комбинация ядки и плодове ми се струва, че нарушава принципите на разделното хранене - няма да си навредиш, но не съм сигурен доколко ще усвоиш хранителните вещества от храната(а оттам и чувството за глад)
И не забравяй, че се се бориш с глада и да не ядеш също е крайност. Сигурно нещо липсва на организма ти затова пробвай по-разнообразни менюта докато установиш от кое оставаш най-заситена.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164

Габи, те хората са казали че отнема години да се откажем от всичко вредно.
Не се насилвай - така ще ти е по-трудно.

Що се отнася до вълчия глад и при мен го има.. и любовта ми към сладкото е просто..
Има го и този момент, ако от 3 до 5 дни не ям сладко, то повече не ми се и яде.
Наблягам на плодовете, банани и диня в момента.
Казват че от бананите ти се повдига настроението, така е!
Правя си и бананово мляко, просто един банан и 2 чаши вода в блендера и става ЧУДО!
Диня ям много и въпреки че е против принципите на разделното хранене си я хапвам понякога с сиренце.

На една много гот салата ме светнаха скоро: Зелена салата + диня + сирене.. може малко и киноа и ракула.
Засища толкова много и има толкова необичаен вкус.. просто магия.

Направи си таратор, сложи си краставички, настъргани орехчета, може и пресован чесан ако обичаш.. хем освежава хем засища.
Ако не си фен на пиенето с литри вода то я вкарай с нещо друго, като плодов сок или супа.
Колкото повече течности пиеш толкова по малко ще се чувстваш гладна.
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

Gabichka7

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

И аз съм имал периоди от по няколко месеца кучешки глад докато се пренастроя. А освен това съм тип вата (не мога да изкарам много като огладнея).
Тази комбинация ядки и плодове ми се струва, че нарушава принципите на разделното хранене - няма да си навредиш, но не съм сигурен доколко ще усвоиш хранителните вещества от храната(а оттам и чувството за глад)
И не забравяй, че се се бориш с глада и да не ядеш също е крайност. Сигурно нещо липсва на организма ти затова пробвай по-разнообразни менюта докато установиш от кое оставаш най-заситена.

Аз също съм вата и като огладнея чувството е сякаш не съм яла с дни и веднага трябва да ям нещо, защото иначе почвам да треперя и да ми прилошава! :D Още съм нова в суровоядството и доста неща не съм пробвала,не съм яла ... Щях да гледам рецепти за различни салати, защото тази с домати и краставици все някога ще ми омръзне,а и не може едно и също да ям все. Колкото до разделното хранене, за него пък нищичко не знам. Преди години бях чела книга по темата,но ставаше въпрос не за сурови храни,а като цяло какво не трябва да се смесва. А иначе аз плодовете и бананите не ги ям заедно, просто като изям плодчето и след около час час и нещо,пак съм гладна и хапвам ядки и така. Писах ги на едно,защото 1 час не е кой знае каква разлика :D
Активен

Gabichka7

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

Габи, те хората са казали че отнема години да се откажем от всичко вредно.
Не се насилвай - така ще ти е по-трудно.

Що се отнася до вълчия глад и при мен го има.. и любовта ми към сладкото е просто..
Има го и този момент, ако от 3 до 5 дни не ям сладко, то повече не ми се и яде.
Наблягам на плодовете, банани и диня в момента.
Казват че от бананите ти се повдига настроението, така е!
Правя си и бананово мляко, просто един банан и 2 чаши вода в блендера и става ЧУДО!
Диня ям много и въпреки че е против принципите на разделното хранене си я хапвам понякога с сиренце.

На една много гот салата ме светнаха скоро: Зелена салата + диня + сирене.. може малко и киноа и ракула.
Засища толкова много и има толкова необичаен вкус.. просто магия.

Направи си таратор, сложи си краставички, настъргани орехчета, може и пресован чесан ако обичаш.. хем освежава хем засища.
Ако не си фен на пиенето с литри вода то я вкарай с нещо друго, като плодов сок или супа.
Колкото повече течности пиеш толкова по малко ще се чувстваш гладна.

Благодаря ти много за рецептите, ще ги пробвам със сигурност! Аз по принцип си пия много вода, това не е проблем, както и сладкото! Изобщо не ме блазни. Но другите храни, готвените, закуските и т.н, от тях много ми се яде :D Но вярвам,че и това ще премине! Ти от колко време си на суровоядство?
Активен

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164

Габи, аз не съм суровоядец все още.
Хапвам си сирене и си правя разни варива.
Ако мога да откажа сиренето нещата ще придобият един друг вид за мен.
В момента работя в тази насока :)

Активен
Stay Hungry Stay Foolish

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

Срещу моят вълчи апетит прилагам следните методи:
1-во: Често излизам за работа без пари в джоба и само с един суров картов. Ако чак толкова много огладнея си казвам "Бон Апети" и го нападам.
2-ро: не прекалявам с пиенето на много течности по време на диети или гладувания. Забелязал съм например, че по време на сухо гладуване въобще не огладнявам.
3-то: в борбата ми с вълчият апетит най-много от всичко ми помагат убежденията и нагласата ми към вкусната храна, а именно, че вкусната храна води до преяждане. Преяждането от една страна води до намаляване на общата енергия в тялото ми поради факта, че почти цялата ми енергия отива за храносмилане. Това ме кара да се чувствам физически отпаднал и апатичен. От друга страна съм наясно, че огромното количество храна води до огромно количество фекалии, чиито токсини, ще ме тормозят и психически и физически в близките часове, а дори и дни, докато отделителната ми система не ги изхвърли. Да вярвам, че токсините на фекалиите не навлизат в кръвообращението ми през стените на червата би било нелепо и дори ми напомня за вица в който рибките пишкали и акали зад близкият риф за да не си цапат водата. Също така съм наясно, че онзи момент от храненето в който ми е ужасно вкусно е всъщност абсолютна наркомания и друсане с храна според собствените ми разбирания.
Разбира се всичко написано от мен дотук не са съвети. Просто споделям моят индивидуален опит с вълчият апетит.
« Последна редакция: 20-08-2014, 13:25:02 от DeNiro »
Активен

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164

DeNiro, пила съм сок от суров картоф, но не знаех че става и за ядене.
Това леко си отхапваш или просто си го изяждаш при глад?
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

DeNiro, пила съм сок от суров картоф, но не знаех че става и за ядене.
Това леко си отхапваш или просто си го изяждаш при глад?
Просто го изяждам отхапвайки си  :). Суровият картоф не е никак вкусен и тук е уловката.
 Нали смятаме, че ядем защото имаме нужда от определени хранителни вещества? Е, картофите са изключително богати на много ценни хранителни вещества, значи би следвало и да са пълноценна храна. Защо тогава не се употребяват сурови? Защото в суров вид те са меко казано безвкусни, но именно заради това и ги смятам и за една от най-пълноценните за мен храни.
Колко сурови картофа смятате, че може да изяде човек за един ден? Моят рекорд е три малки сурови картофа. Тоест няма никакъв шанс да стигна до преяждане употребявайки сурови картофи. В тази тема говорим за вълчият апетит. За мен лично отговора на проблема е много прост.  Ако не искам да преяждам, правя всичко възможно около мен да няма вкусна храна.
Активен

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309

Де Ниро товя с картофите едно време го пробутваха като метод да вдигнеш температура и да те пуснат от училище ;D
аз не знам вълчи глад какво е, но имам доста познати, които все кавзат че умират от глад въпреки че най често е апетит и навици...моята приятелка и син ми изяждат по един лимон вместо картофа, лимон с корите, пробвайте.
Иначе за мен най лесно се свиква с малко ядене когато имаш приятни или предизвикателни занимания и мозъкът е ангажиран с това.
Активен

Gabichka7

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

Да, но аз не говоря за апетит, а за наистина глад.
Понеже в този момент не ми се яде абсолютно нищо, просто започва да ми прилошава, в стомаха си усещам остро чувство на глад и ръцете ми започват да треперят.
Вълчи апетит би следвало да е изключително остро и непреодолимото желание да изям един кроасан с шоколад преди време, когато още не бях започнала да правя нищо такова,но ми направи впечатление и съм го запомнила.
А сега говоря за глада,защото не се наяждам особено с тези неща,които ям , още не съм свикнала и за това питам,но предполагам решението е в това да ям по-големи количества сурова храна в началото ... знам ли ...
Активен

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164

Габи, ако споделиш малко повече за себе си, примерно, горе долу на каква възраст си, килограми, ръст .. заболявания и други подобни, то и хората ще бъдат по адекватни в отговора си.
Този "глад" всеки един от нас го е минал, той е предимно в съзнанието и след това в стомах и тн.
Важно е първо ти самата да си наясно със себе си, какви цели имаш и защо го правиш.

Виждала съм хора с много бърз метаболизъм, суровоядци, та те изяждат на ден по 7-8 килограма плодове и зеленчуци в суров вид и сокчета.
Аз ако изям толкова храна, ще легна на легло.. примерно.
Отдели време и прочети в този форум повечето темички, също така отдели време да прочетеш и дневниците на гладуващите... много зареждащо действат.

Приемаш ли масла с храната в момента?
Знаеш ли, че много от тях тушират апетита.. Примерно кокосовото масло, някои хора дори си го слагат в кафето сутрин.
Семената: Чия, има легенди за тях и за издръжливостта която дават.
Можеш да си ги слагаш в салатите, десертите и дори коктейлите.
Въобще има толкова много продукти, които са част от всекидневието на един веган или суровоядец.
Запознай се с тях .. не е като да караш на ябълки и краставици постоянно и еднообразието да те кара да си мислиш за тестени с пълнеж.

... и накрая: "До сега за 1-2 месеца се отказвах от различни вредни храни като пържено,сладко и т.н  докато стигнах до тук." Това е изключително малък период да откажеш толкова много неща.
Някои хора го правят от раз, но някои имат реална нужда това да става по-бавно и това зависи главно от въпроса ми в началото.  

« Последна редакция: 21-08-2014, 08:00:01 от Daniella »
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

Да, но аз не говоря за апетит, а за наистина глад.
Понеже в този момент не ми се яде абсолютно нищо, просто започва да ми прилошава, в стомаха си усещам остро чувство на глад и ръцете ми започват да треперят.
   Здрасти, медицината нарича това хипогликемия, от това ти прилошава и омаляваш. Ядките вдигат малко захарта след като ги хапнеш и после пак на долу, изследвала ли си си кръвната захар наскоро? Сутрин на гладно, ако не си, добре е да погледнеш как е.
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164

DeNiro, днес провах твоя вариант с картофчето, но е прекалено хардкор за мен, както и консумацията на сурова тиквичка. Явно не съм достигнала нивото ви още.. но има време де..  tooth
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

Gabichka7

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

Габи, ако споделиш малко повече за себе си, примерно, горе долу на каква възраст си, килограми, ръст .. заболявания и други подобни, то и хората ще бъдат по адекватни в отговора си.
Този "глад" всеки един от нас го е минал, той е предимно в съзнанието и след това в стомах и тн.
Важно е първо ти самата да си наясно със себе си, какви цели имаш и защо го правиш.


Ами, ще ставам на 23 след накой месец,48 кг съм.
От 2-3 години имам артрит ,заради който са ми оперирали коляното 2 пъти вече. Той от своя страна е в следствие на около 10 да не са и повече години с псориазис. През тези години съм търсила много начини да се излекувам. Правила съм много пречиствания, винаги съм гледала да не ям вредни неща, откакто разбрах,че това е от значение. Когато се появи идея си нямах каква може да е причината. Но от време на време все пак съм си позволявала да се отклоня от диетата. Та не ми беше толкова трудно да се откажа от повечето неща, които не трябва да ям,защото много пъти съм го правила преди и като цяло през повечето време съм била без тях. От около година и нещо обаче съм нещо като постоянно гладна. Ям обилно количество храна и след 2 часа пак съм гладна. Дори по едно време без значение колко много ядях отслабвах все повече. И всичко беше ок, докато можех да ям хляб и печени и варени храни,например, защото успявах да се заситя повече. Но ми се стори,че ако продължа да преминавам толкова бавно на суровоядство, никога няма да премина. Когато реших вече да ям само сурово и млечните неща си бях оставила в менюто хляба и варивата + суровото. И сега не се изкушавам от никакви храни,които не трябва да ям, просто усещам обща слабост и този гаден глад, от който искам да се оттърва, но все не става  ;D "На кратко" е това. :)
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187

- Правиш ли разлика между глад и жажда? Хубаво е преди всяко хранене да се изпиват по 2 чаши вода (по възможност не студена.) Не кафе, не сокове, не чай, а ЧИСТА вода т.е. не става и минерална... Не се притеснявай ако не можеш да пиеш и не ти е "вкусна". 2-3 дни да си наложиш да пиеш и след това тялото ти само ще започне да си иска.
- Аз ям по 2-3 пъти на ден, но гледам да си осигуря поне по 800 калории на хранене. Така стомаха не издава и стон поне 5-6 часа.
- Хубаво е да закусваш плодове. Те са супер старт на деня. 1кг. банани или смути от фурми + рожков (супер вкусно, супер худратиращо  :essen:)
- Самонаблюдавай се. Може причината да е емоционална, липса на любов, пари, внимание, сигурност... и се бори срещу проблема, а ние ще помагаме с каквото можем.
-Пиеш ли кафе? Може то да е причината.
« Последна редакция: 21-08-2014, 20:42:25 от съншине :3 »
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187

DeNiro, пила съм сок от суров картоф, но не знаех че става и за ядене.
Това леко си отхапваш или просто си го изяждаш при глад?
Просто го изяждам отхапвайки си  :). Суровият картоф не е никак вкусен и тук е уловката.
 Нали смятаме, че ядем защото имаме нужда от определени хранителни вещества? Е, картофите са изключително богати на много ценни хранителни вещества, значи би следвало и да са пълноценна храна. Защо тогава не се употребяват сурови? Защото в суров вид те са меко казано безвкусни, но именно заради това и ги смятам и за една от най-пълноценните за мен храни.
Колко сурови картофа смятате, че може да изяде човек за един ден? Моят рекорд е три малки сурови картофа. Тоест няма никакъв шанс да стигна до преяждане употребявайки сурови картофи. В тази тема говорим за вълчият апетит. За мен лично отговора на проблема е много прост.  Ако не искам да преяждам, правя всичко възможно около мен да няма вкусна храна.

ДеНиро, искам да те попитам дали случайно си забелязал затопляне на тялото след суровия картоф? Аз като изям половин (супер малък) и имам чувството, че огън се запалва в цялото ми тяло.
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

Не съм забелязвал никакво затопляне след ядене на суров картов. Но все пак всеки организъм е различен. Иначе аз съм ял най-много по три супер малки за един ден, горе-долу с размери малко по-големи от орех. В смисъл, че може би по-голямо количество би затоплило тялото ми. Не съм опитвал с по-голямо количество и нямам представа.
Активен

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164

Цитат
Ами, ще ставам на 23 след накой месец,48 кг съм.
От 2-3 години имам артрит ,заради който са ми оперирали коляното 2 пъти вече. Той от своя страна е в следствие на около 10 да не са и повече години с псориазис. През тези години съм търсила много начини да се излекувам. Правила съм много пречиствания, винаги съм гледала да не ям вредни неща, откакто разбрах,че това е от значение. Когато се появи идея си нямах каква може да е причината. Но от време на време все пак съм си позволявала да се отклоня от диетата. Та не ми беше толкова трудно да се откажа от повечето неща, които не трябва да ям,защото много пъти съм го правила преди и като цяло през повечето време съм била без тях. От около година и нещо обаче съм нещо като постоянно гладна. Ям обилно количество храна и след 2 часа пак съм гладна. Дори по едно време без значение колко много ядях отслабвах все повече. И всичко беше ок, докато можех да ям хляб и печени и варени храни,например, защото успявах да се заситя повече. Но ми се стори,че ако продължа да преминавам толкова бавно на суровоядство, никога няма да премина. Когато реших вече да ям само сурово и млечните неща си бях оставила в менюто хляба и варивата + суровото. И сега не се изкушавам от никакви храни,които не трябва да ям, просто усещам обща слабост и този гаден глад, от който искам да се оттърва, но все не става  ;D "На кратко" е това. :)

Габи, слабичка си миличка и затова ти причернява и ти треперят ръцете.
Аз на тези килограми започвам да припадам от изнемога.
Наблегни на ядките и зърнените продукти, такива съдържащи повече магнезий.
Примерно като си правиш салата, натроши си малко орехи, тиквени ядки, кашу или дори соя, можеш да си поръсиш салатата с пшенични трици също така (става много вкусно).
На закуска можеш да добавиш към мюслито си натрошено ленено семе или чия семенца.

:::: Храни с високо съдържание на магнезий:

- Оризови трици. - 100гр. = 781мг. магнезий
- Кориандър , градински чай и босилек - 690 мг от минерална на супена лъжица
- Черният шоколад или какао - 100гр. = 230мг. магнезий
- Тъмно зелени листни зеленчуци  - Спанак, Цвекло, Глухарче и тн. = 157мг. от една шепа.
- Зърнени култури. - Кафяв ориз, Киноа, Ечемик, Овес и пълнозърнест ГМО съдържат големи количества магнезий. Една купа от тяк е равна на 100гр. магнезий приблизително.
- Боб и леща и прочие бобови, съдържат около 150мг. магнезий.

Аз съм сигурна че те са доста повече, ако се разтърсиш ще намериш доста инфо. на темата.

-------------------------------------------

Магнезият се усвоява най-добре с калций.  :pensif_29:

:::: Храни с високо съдържание на калций:

- Бадеми, 90 g, 210 mg калций, >20% усвояване;
- Кайсии (сушени), 90 g, 180 mg калций;
- Печен зрял фасул, 1 чаша, 128 mg калций;
- Къпини, 1 чаша, 46 mg калций;
- Бразилски орехи, 90 g, 160 mg калций;
- Броколи, 2 бр, 250 mg калций, >50% усвояване;
- Брюкселско зеле, 1 чаша, 56 mg калций, >60% усвояване;
- Зеле, 1 чаша, 33 mg калций, >60% усвояване;
- Моркови, 3 средно големи, 60 mg калций;
- Карфиол, 1 чаша, 23 mg калций, >60% усвояване;
- Нахут, 1 чаща, 80 mg калций;
- Фурми, 1 бр., 15 mg калций;
- Смокини (сушени), 10 средно големи, 269 mg калций;
- Зелен боб, 1 чаша, 58 mg калций;
- Къдраво зеле, 1 чаша, 45 mg калций, >50% усвояване;
- Киви, 1 чаша, 50 mg калций;
- Меласа, 1 с.л., 130 mg калций;
- Синап, 1 чаша, 60 mg калций;
- Портокалов сок, 250 g, 250 mg калций;
- Магданоз, 40 г, 80 mg калций;
- Петнист фасул, 1 чаша, 82 mg калций;
- Тиквено семе, 30 g, 12 mg калций;
- Стафиди, 2/3 чаша, 53 mg калций;
- Сьоmgа, 90 г, 181 mg калций;
- Сардини, 60г, 240 mg калций;
- Сушени водорасли, 3 бр, 15 mg калций;
- Сусамено семе, 60 г, 75 mg калций, >20% усвояване;
- Соя, 1 чаша, 175 mg калций;
- Спанак, 1/2 чаша, 15 mg калций;
- Сготвен спанак, 1 чаша, 244 mg калций, но само 12 mg се усвояват;
- Слънчогледови семки, 60 г, 80 mg калций;
- Сладки картофи, 1 чаша, 70 mg калций;
- Кръмно цвекло, 1 чаша, 102 mg калций;
- Тофу, 1 чаша, 258 mg калций, >30% усвояване;
- Ряпа, 180 г, 220 mg калций, >50% усвояване

Към всичко това бих добавила, че добре влияят на кожата повечето видове студено пресовани масла.
На първо място слагам кокосовото (вътрешно и външно приложение), след това от маслини и слънчоглед също така.

Хубаво е да подсилиш и защитните си механизми с малко малко имуностимулатори като:
Пчелно млечице, пчелен прашец или котеши нокът.. добре би ти подействала и бирената мая.

За пиене:
Вода, чай от лайка, плодови сокове, плодови млека (като това с банана, което ти споменах по-горе) и ядкови млека.
Ядковите млека се приготвят като накиснеш една шепа ядки във вода за 24 часа.
Сменяй им водата от време на време и на другия ден просто ги блендирай или пасирай с малко вода.

------

Всичко изписано в раздела рецепти ще е подходящо и за теб:
http://forum.zemianazaem.com/index.php?PHPSESSID=b936763fe332eca49ccebd9376e67bb1&board=6.0

Аз съм голям фен на Кристина от Ютуб, някои от рецептите и са толкова лесни за изпълнение:
https://www.youtube.com/user/FullyRawKristina

Това тук е също много гот сайтче с рецепти и информация:
http://www.zdravei.org/

-----

Ще пиша ако се сетя още нещо  :Content_22:
« Последна редакция: 22-08-2014, 09:00:37 от Daniella »
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

sweetie

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80

Аз също трудно се засищам само от ядки и растения, затова наблягам често на бобовите.
Мидите наистина ли са толкова вредни, обожавам ги и ми е толкова трудно да се откажа от тях.
Активен
Господ чува молбите на хората, които искат да забравят омразата, но е глух за тези, които искат да избягат от любовта.
 

Страницата е създадена за 0.072 секунди с 22 запитвания.