Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Български бадеми  (Прочетена 6776 пъти)

ПЕТЬО

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Български бадеми
« -: 02-09-2014, 20:42:34 »

Здравейте, попаднах днес на това сайтче с Български бадеми, дори поръчах, като дойдат тези дни ще пиша за качеството.
http://bgshop.in/
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Български бадеми
« Отговор #1 -: 04-09-2014, 11:23:55 »

Браво, благодаря ти Петьо!  :Content_14:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

ПЕТЬО

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Български бадеми
« Отговор #2 -: 04-09-2014, 18:09:30 »

За нищо Vov,винаги се радвам да помогна на някой! Пристигнаха бадемките, все още пресни скоро са обрани. Оставих ги на балкона малко на слънце, все още са меки
, ако някой знае как се съхраняват за по-дълго време моля да пише. :love_028:
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Български бадеми
« Отговор #3 -: 04-09-2014, 19:55:41 »

Петьо, благодаря за информацията. :)

Първо трябва да се изсушат добре, а после в хартиена торбичка на тъмно,  хладно и студено място/ако имаш място в хладилника/.Имай предвид, че в хартиената торбичка ще продължават да изсъхват. За това може  да ги сложиш първо в хартиена, а после  и в найлонова/ако са добре изсъхнали/.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Български бадеми
« Отговор #4 -: 04-09-2014, 21:37:13 »

Съхненето е добре - на сянка.
Нйлоновите неща запарват... Добре изсушените бадеми може да се съхраняват ...просто на хладно, в хартиена/платнена торбичка.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Български бадеми
« Отговор #5 -: 05-09-2014, 12:51:56 »

При положение, че са добре изсъхнали бадемите, както по-горе е написано, за да не изсъхват повече, аз слагам първо в хартиена, а после в найлонова или целофанова торбичка, едновременно- изпробвано многократно.Това важи , ако са в хладилника.Ако са извън него, може в хартиена или платняна торбичка/само естествена материя - памук или лен/.Но да са на прохладно място.

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте
Re:Български бадеми
« Отговор #6 -: 07-09-2014, 08:45:11 »

Интересно е,че всички писали по темата знаят как се сушат и съхраняват,а не знаят кога се берат бадемите и колко време отнема почистването им,сушенето докато станат за продажба. :).От кой край на Родината са,кой е продавача(име и т.н.) и от сайта не става ясно?Може и аз да греша,но навремето се занимавах с търговия,включително и яски и доколкото си спомням,по-рано от октомври нямаше такива.Дано греша. :)
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Български бадеми
« Отговор #7 -: 08-09-2014, 11:31:15 »

       ?!!?
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Български бадеми
« Отговор #8 -: 08-09-2014, 12:34:25 »

Живко, сигурен ли си че иде реч за октомври  :surpris_22:
Първите млечни бадеми, които си закупих тази година бяха в средата на август.
Странно ми е, че бадеми тази година навсякъде но орехи не мога да си намеря.. млечни пък съвсем .. а така да ги обичам...
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте
Re:Български бадеми
« Отговор #9 -: 14-09-2014, 07:34:20 »

Живко, сигурен ли си че иде реч за октомври  :surpris_22:
Първите млечни бадеми, които си закупих тази година бяха в средата на август.
Странно ми е, че бадеми тази година навсякъде но орехи не мога да си намеря.. млечни пък съвсем .. а така да ги обичам...
Абсолютно,преди седмица се появиха на 1 място само,от всичките ,които зная,където всяка год продават-мокри още.Бяха ги оставили да съхнат пред магазина.бадемите и опехите се берат почти по 1 и също време.Едни и същи хора ги предлагат всяка година.Още не са започнали :)
Тез,които сте купили,вероятно са внос.
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте
Re:Български бадеми
« Отговор #10 -: 14-09-2014, 07:39:14 »

Да допълня,не знам Вие откъде сте,но тук в Бургас е пълно с почистени орехи(тазгодишни).
Там далаверата е др:чистят ги несъвсем узрели за да са бели,сушат ги интензивно в камери и ги пускат на пазара.Но за мен това не е качествена стока.Още повече,че не винаги са добре обработени(изсушени) и бързо започват да гният.
Намасте.
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Български бадеми
« Отговор #11 -: 14-09-2014, 09:55:04 »

Ах ясна работата, благодаря ти за вниманието Живко!
Ам.. в такъв случай от къде да си пазаруваме  :surpris_23:

ПС: .. и аз съм от Бургас, когато съм наоколо си пазарувам от Краснодар, но повече ми се иска да пазарувам от ръка..
« Последна редакция: 14-09-2014, 10:17:26 от Daniella »
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

Крем

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re:Български бадеми
« Отговор #12 -: 14-09-2014, 13:36:38 »

аз чакам човека от Странджа да се индикира  :peperudi: 
страхотни бяха бадемите, които купихме миналата година от него  :Content_14:

а тези в този сайт, може и да греша, но доста приличат на калифорнийските, пък дано не са, във всеки случай е много странно, че няма никаква информация за производител и неща от този род :)
Активен

bioagro

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
    • Български магазин
Re:Български бадеми
« Отговор #13 -: 30-09-2014, 10:56:55 »

Здравейте на всички,
сайтчето и бадемите, които коментирате са мое производство. Постарах се да уведомя всички, които направиха ранни поръчки, че бадемите бяха доста пресни и за съхранение не бяха подходящи, а само за консумация веднага. Аз също подобни продажби не ми се нравят, но ще се изненадате, колко клиенти предпочитат и изрично искат да са точно такива. Понеже продавам бадеми онлайн от миналата година, още юни списъкът за пресни бадеми наброяваше над 70 заявки, затова "отворих" търговия по-рано. Дали ми се нрави или не, няма значение, защото клиента винаги е прав.

На другите "въпроси", че са калифорнийски, че се сушат интензивно в камери и т.н. С риск да изгубя бъдещи клиенти ще отговоря: Излагате се като пишете подобни глупости!

"zhivko" не знам с каква търговия си се занимавал "навремето", но ще цитирам сам себе си, както отговорих в тема от същия форум "замеделие май си виждал само по YouTube?". Година с година, нива с нива, сорт със сорт не си приличат, а да ги оприличаваш на орехи - крайно невярно. При нормална/сушава година, още средата/края на август сорт Нонпарел е абсолютно сух, а тази, изключително влажна година края на септември.

"ПЕТЬО" в крайна сметка харесаха ли Ви бадемите?

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Български бадеми
« Отговор #14 -: 30-09-2014, 11:46:04 »

Биоагро, след като имаш такъв солиден опит в земеделието и търговията , вероятно многократно ти се е случвало  да дочуваш провокативни за твоята стока коментари , нали ? ( мисълта ми е  - едва ли тук в този форум ти е за пръв път..  ;))
Това е  неминуемо, защото всички сме невежи, но в различни области  ;) ( съфорумците имат право да питат и коментират по своя си начин, а ти си този, който да внесе яснота  ;)  За теб са "глупости" , но за тях - не са  :surpris_23:  )

Добрият търговец обаче винаги намира начин да защити своята стока  с тон, който да не засяга клиентите , чиито парички очаква  ..  ;)
 Ако заложиш на по-мек тон , няма да се стига до там да има  " риск да изгубя бъдещи клиенти"  ;)
 Вероятно още не си достигнал до истината, че хората купуват ЕМОЦИОНАЛНО, а не РАЦИОНАЛНО  ;)
( И аз не съм съгласен  с нея, но уви -така стоят нещата  :-\ )
 ( Предполагам, че няма да си доволен от коментара ми , но с това само ти помагам , защитавайки същевременно и съфорумците, които са ми по-драги от бадемите, ще извиняваш  :fluretaa: )

« Последна редакция: 30-09-2014, 11:49:00 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

bioagro

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
    • Български магазин
Re:Български бадеми
« Отговор #15 -: 30-09-2014, 12:27:01 »

Биоагро, след като имаш такъв солиден опит в земеделието и търговията , вероятно многократно ти се е случвало  да дочуваш провокативни за твоята стока коментари , нали ? ( мисълта ми е  - едва ли тук в този форум ти е за пръв път..  ;))
Това е  неминуемо, защото всички сме невежи, но в различни области  ;) ( съфорумците имат право да питат и коментират по своя си начин, а ти си този, който да внесе яснота  ;)  За теб са "глупости" , но за тях - не са  :surpris_23:  )

Добрият търговец обаче винаги намира начин да защити своята стока  с тон, който да не засяга клиентите , чиито парички очаква  ..  ;)
 Ако заложиш на по-мек тон , няма да се стига до там да има  " риск да изгубя бъдещи клиенти"  ;)
 Вероятно още не си достигнал до истината, че хората купуват ЕМОЦИОНАЛНО, а не РАЦИОНАЛНО  ;)
( И аз не съм съгласен  с нея, но уви -така стоят нещата  :-\ )
 ( Предполагам, че няма да си доволен от коментара ми , но с това само ти помагам , защитавайки същевременно и съфорумците, които са ми по-драги от бадемите, ще извиняваш  :fluretaa: )



Здравей бате Бино,
май всяка година водим едни и същи разговори  :D Да не ме изтриеш, пак  :angel:
Не искам да обидя никои, но и мен(моята работа) не искам да обиждат  ;)
Готов съм да отговоря на всеки коректно зададен въпрос(стига да мога, разбира се)


п.п. Нямам претенции да съм "добър" търговец. Тепърва "прохождам" в тази сфера. Прилича по-скоро на хоби  ;D

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Български бадеми
« Отговор #16 -: 30-09-2014, 12:45:13 »

Ами водим ги , защото ти го правиш така -  да ги водим  tooth
Няма да те трия, макар добре да знаеш, че си за триене  tooth - (ползваш форума единствено за реклама на стоката си )

Това , че се обиждаш е добре - означава , че държиш на стоката си .. :)
Но има разлика , когато те обиждат от незнание , от незадълбочаване.. тогава е неумишлено и може да им се прости  :whistling2 - emotloader:

"Добър търговец" може да не си , но трябва да станеш, след като така и така си търговец  tooth
Защото разликата от търговец до "добър" търговец е много малка , имаш да помниш  само една препоръка :
"Нищо не ни струва по-евтино и не се цени по-скъпо ,както любезността"  ;)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

bioagro

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
    • Български магазин
Re:Български бадеми
« Отговор #17 -: 30-09-2014, 13:00:10 »

Ами водим ги , защото ти го правиш така -  да ги водим  tooth
Няма да те трия, макар добре да знаеш, че си за триене  tooth - (ползваш форума единствено за реклама на стоката си )

Ааа, за разговорите съм съгласен  ::) , но за рекламата не  ;D
Не съм пуснал аз темата, а и тази година не съм пускал никаква тема, че продавам нещо. Може да пускам тук там някое коментарче, за да излезе подписчето  :whistling2 - emotloader: , но като цяло чета форума и защото ми е интересен. Поздрави! 

ПЕТЬО

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Български бадеми
« Отговор #18 -: 30-09-2014, 18:56:09 »



"ПЕТЬО" в крайна сметка харесаха ли Ви бадемите?
Здравей успех ти пожелавам с производството и търговията, на мен ми харесаха бадемките, изсуших ги на слънце и сега си папкам по малко всеки ден!
Активен

bioagro

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
    • Български магазин
Re:Български бадеми
« Отговор #19 -: 01-10-2014, 11:03:55 »



"ПЕТЬО" в крайна сметка харесаха ли Ви бадемите?
Здравей успех ти пожелавам с производството и търговията, на мен ми харесаха бадемките, изсуших ги на слънце и сега си папкам по малко всеки ден!

Това наистина ме прави щаслив  :laugh:
Благодаря за хубавите пожелания!
 

Страницата е създадена за 0.073 секунди с 23 запитвания.