Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: проблеми с ноктите  (Прочетена 2226 пъти)

katia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
проблеми с ноктите
« -: 03-09-2014, 15:29:34 »

Здравейте

От доста години се боря с този проблем без особен успех .
на кратко ще се опитам да обесня точно какво се случва
започва да ме боли при пипане  леко се зачервява после постепенно побелява и се отлепва
Няма гъбички според референтна лаболатория в София
няма липса на желязо -няколко изследвания в различни лаболатории
В12 и фолиева киселина в норма В12 почти на долна граница но все пак
щитовидна жлеза леко увеличена но нищо притеснително и там
това лято походих по лекари дерматолози, хематолози/добри мислещи хора / щото ми се искаше да го измисли някой най -после и да го решим проблема
но нищо не измислиха засега .
влошават се от сладка храна често мокрене може би и стрес
подобряват се при много сокове моркови цвекло нищо сладко дори и мед
бани сас сода и мажа с едно гелче с алое което е анти гъбично бактериално и виросно  :) всичко наведнъж също и зехтин и течен витамин А.
Докарвам го донякъде понякога почти се оправят и като му опусна края дори и за кратко всичко отначало.Храня се добре според мен има какво да се желае разбира се .
гладуване на вода  за кратко 2-3 дни но повече не -вата съм и 48кг.на плодове само съм пробвала много пъти по 5-6 дни но не се получава желания ефект много сладко ми се събира .може би съм на 60-70% сурово .Много рядко но хапвам и месо понякога не от магазина разбира се понякога и риба млечни също рядко и по малко.Ще се радвам ако някой може да даде съвет .


Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:проблеми с ноктите
« Отговор #1 -: 03-09-2014, 19:52:39 »

Здравей Катя. Ще ти кажа неща върху които да помислиш, почетеш и си направиш нужните според теб промени. Явно си разбалансирана и ноктите са върха на айсберга. Това, че си вата и 48 кг, е важен момент. Според аюрведа, за качествата на която няма да пиша тук, при вата се яде  много малко сурова храна, защото тя увеличава ватата. Гладуване при вата също се прави ограничено и само в крайна нужда, например много заболял организъм. Каквито и изследвания да си правиш, ще се луташ все повече, защото отговорът не е там, а в енергийния ти статус. Медицината не коментира тези неща. Толкова може. Трябва да се омазниш като начало. Повече гхи орално с храната, както и истинско кокосово масло за ядене и мазане на цялото тяло.Въобще почети повечко по темата какво трябва да яде вата доша, но го погледни от ъгъла на колко си години, в какво населено място живееш, къде географски живееш, в каква среда работиш. Ще намериш храната която да те балансира и след това не само ноктите и други неща ще ти потръгнат. Успех.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:проблеми с ноктите
« Отговор #2 -: 03-09-2014, 22:18:52 »

Аз бих те посъветвала да засилиш приемането на биотин ( B7 ), въобще цялата група от В витамините ще ти се отрази добре.
Ползвай ръкавици при допир с вода и щом сладкото не ти понася .. по добре го откажи за известно време.
Ако ще му отпускаш края, то го направи с неща от които тялото ти ще извлече полза.
Що се отнася до вътрешно пречистване, защо не пробваш варианта на Дънов с житото на намаляваща Луна.
На мен ми действа безупречно и получавам резултати след вторият ден още.  :)
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

katia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:проблеми с ноктите
« Отговор #3 -: 04-09-2014, 14:07:42 »

Благодаря за съветите
Тихия това за баланса си го усещам единия крак на масата ми е все във въздуха и тя се клати  :).
Това за Вата ми минава покрай ушите по принцип но май трябва да му обърна внимание.Може ли да кажеш от къде е най- добре да прочета за храненето на Вата.Гхито ми харесва но съм го правила само 2-3 пъти ще се поправи .И кокосовото масло е добра идея благодаря.А съветите на Даниела съвпадат с тези на дерматолога пия цинк биотин от 3 седмици ръкавиците ги ползвам от 100 години /когато не съм се засвяткала да свърша 100 неща /Житния ще се пробвам да го докарам до края защото все изгладнявам по средата
Активен

katia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:проблеми с ноктите
« Отговор #4 -: 04-09-2014, 14:27:36 »

Живея в мръсната София но не мога да го избегна засега знам че и това помага за влошаване на нещата ,защото преди няколко години живях в Бистрица за около 3 месеца и ноктите ми се бяха оправили като си слязох долу пак се згадиха .Работя в офис на компютъра седнала по цял ден опитвам да се размърдвам до колкото мога.От 1 седмица действам по следната схема
сутрин 1 шарлан жабурене 2/соле след 15-20 мин сок от 1 лимон с л. зехтин  през същите мин и чай коприва и водорасли афа -чудя се дали не нахвърлям всичко наведнъж  :) после закуска след около час плодове често диня /много диня ям/ обяд наготвени зеленчуци и салата следобяд пак плодове и межу всичкото още 3 чая коприва вечерта салата супа и хляб /хляба си го правя от 5-6 год от пълнозърнесто ръжено смесвам / Търпя корекциите Ви .Май трябва дневник да направя .А сутрин тибетци следобяд Нурбеков.
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:проблеми с ноктите
« Отговор #5 -: 04-09-2014, 14:37:30 »

Доша вата по аюрведа трябва да приема топла храна,за да внесе в организма си огъня на питта,който й липсва.Също-малко млечни и масло гхи.Суровата храна не трябва да е повече от 50-60%,защото се получава вата дисбаланс.Могат да гладуват по 1 ден в седмицата-водно или сухо-отразява се добре.Месото не мисля,че е добра идея.
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:проблеми с ноктите
« Отговор #6 -: 04-09-2014, 18:40:52 »

Абе Катя,
Програмата ти е такава, че само ядрени опити не правиш в денонощието. Успокой малко темпото. Нека си почива малко повече храносмилателната система.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

katia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:проблеми с ноктите
« Отговор #7 -: 05-09-2014, 09:29:58 »

 :o а дори не съм си признала всичко май някой неща съм забравила да ги напиша .А все се чудя защо хората покрай мен не ми смогват на темпото .Ще пробвам да карам по полека  .Благодаря!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.076 секунди с 22 запитвания.