Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Слънчогледов експелер  (Прочетена 1730 пъти)

Sonoma

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Слънчогледов експелер
« -: 06-09-2014, 22:28:21 »

На 40 години съм и от няколко години започнах да качвам килограми. От близо 3 години съм на “Зоната” с която успешно си пазя теглото в границите, с които съм свикнала (57-60 кг ). Но не спирам да търся чисти източници на протеини. Започнах със соев протеин, минах набързо и през храните за животни, но последното ми откритие е слънчогледовия експелер (подобрен вариант на старото слънчогледово кюспе). Правят го и по доста чист начин, използвайки ротационни преси. Съдържанието му е отлично за ЗОНАТА” - на 100 г. - 37 гр. протеини, 7 гр. мазнини и около 17 гр. влакнини (за 60 гр експелер има 21 гр. протеини и 4 г мазнини което си е идеалното съотношение - П:М), както и за сурвоядството и най-важното - вкусно е, има вкус на слънчогледови семки. Съдържанието на експелера като цяло отразява това на слънчогледа - добър източник на тиамин, витамин B6, магнезий, фосфор, мед, манган и селен, както и много добър източник на витамин E.

Моля ако някой има опит с този вид хранителен продукт, да сподели.



Прочети повече: http://www.bb-team.org/forums/viewthread/73344#ixzz3CZLEDL5O
Активен

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Слънчогледов експелер
« Отговор #1 -: 07-09-2014, 07:38:49 »

Sonoma, кой го произвежда този експелер, каква е методиката на производство и какъв вид има той като краен продукт?
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

Sonoma

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Слънчогледов експелер
« Отговор #2 -: 08-09-2014, 20:12:24 »

Слънчогледовият експелер / кюспе / се получава при извличане на мазнините от маслодайните семена,  чрез пресоване с винтови преси, без екстракция. Това се прави обикновено в маслобойните. Аз си го купих от едно магазинче за животински храни в Нови пазар, маслобойна има и в Каспичан. На големи кафяви парчета е, но аз го меля в мелачката за подправки. Смесвам го с мелен рошков, семена (лен, мак и т.н.) и слънчогледови семки  и става нещо като домашна халва с която ръся плодовете за закуска.

[img]
Активен

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Слънчогледов експелер
« Отговор #3 -: 08-09-2014, 21:53:30 »

:)) Благодаря ти много а информацията, Сонома!  :flowers2:
Аз съм изключително отворена за нови неща и ще го потърся този продукт из нашите земи.
Активен
Stay Hungry Stay Foolish
 

Страницата е създадена за 0.086 секунди с 24 запитвания.