Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Моят дневник - Bela  (Прочетена 17277 пъти)

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Моят дневник - Bela
« Отговор #20 -: 29-12-2009, 23:39:35 »

Бенато, защо практикуваш с часовник на ръката? - за къде бързаш?
И Петко го описаха "един такъв забързан"..
Който бърза далече не стига :pensif_29:
В какъв смисъл? Кой ме е описал така?
тука:
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=227.msg16072#msg16072
поста на Симончето
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Моят дневник - Bela
« Отговор #21 -: 30-12-2009, 09:43:47 »

Bela,сори за спама :surpris_23:
Злояд,просто не го свалям часовника,нямам навик още. Иначе не бързам за никъде когато практикувам. А Петко не е от прибързаните,познаваме се  :laugh: Много е спокоен даже.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Bella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 100
Re:Моят дневник - Bela
« Отговор #22 -: 30-12-2009, 10:12:14 »

Няма проблеми Бенато!
Аз часовник отдавна не нося, носех медальон, но при обърнатите пози все ми пречеше и спрях да го нося.
А  гладуването го правих спокойно, без да мисля за храна, въпреки че вкъщи ми се налага да готвя за другите. Но понеже не съм пълна и като смъкна 1-2 кг, после имам остра нужда от въглехидрати и налитам на мед. Някъде бях чела, че медът изтощавал черния дроб, но не помня къде съм го чела. и дали е вярно!?
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Моят дневник - Bela
« Отговор #23 -: 30-12-2009, 10:41:21 »

Едва ли,по скоро му помага ,особенно с лимонов сок  :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Моят дневник - Bela
« Отговор #24 -: 30-12-2009, 14:06:33 »

Zloqd, правиш си прибързани заключения. Из целия форум съм писал за тва, че всичко трябва да става бавно...че ако има и бърз начин трябва да се избере най-бавния и т.н. А това Симончето дето го е написала е така. В смисъл, че тя дойде и аз си тръгвах тъкмо. Но 2 часа бях там, а дойде време за лекцията и реших да дам възможност(беше много тясно помещението, а имаше доста заинтересовани) на наистина нуждаещи се( ;D) да влязат да слушат. Аз лекцията я знам ;D ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Моят дневник - Bela
« Отговор #25 -: 30-12-2009, 14:57:13 »

Няма проблеми Бенато!
Аз часовник отдавна не нося, носех медальон, но при обърнатите пози все ми пречеше и спрях да го нося.
А  гладуването го правих спокойно, без да мисля за храна, въпреки че вкъщи ми се налага да готвя за другите. Но понеже не съм пълна и като смъкна 1-2 кг, после имам остра нужда от въглехидрати и налитам на мед. Някъде бях чела, че медът изтощавал черния дроб, но не помня къде съм го чела. и дали е вярно!?
Ако го приемаш разтворен в хладка вода едва ли ще имаш неприятни усещания. Разбира се в разумни количества и концентрации :pensif_29:

Zloqd, правиш си прибързани заключения. Из целия форум съм писал за тва, че всичко трябва да става бавно...че ако има и бърз начин трябва да се избере най-бавния и т.н. А това Симончето дето го е написала е така. В смисъл, че тя дойде и аз си тръгвах тъкмо. Но 2 часа бях там, а дойде време за лекцията и реших да дам възможност(беше много тясно помещението, а имаше доста заинтересовани) на наистина нуждаещи се( ;D) да влязат да слушат. Аз лекцията я знам ;D ;)
Толкова ли не можа някой да заснеме лекцията и да я качи в youtube. Така повече хора щяхме да я видим и чуем
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Bella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 100
Re:Моят дневник - Bela
« Отговор #26 -: 01-01-2010, 12:15:59 »

Да покажа малко от тазгодишната сурова трапеза!
Салатката!


И тортата!
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Моят дневник - Bela
« Отговор #27 -: 01-01-2010, 16:54:18 »

 :Content_14: ммм, много вкусно, а и красиви снимки  :Content_22: тортата ти е по-красива от моята  :love_026:
Активен

Bella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 100
Re:Моят дневник - Bela
« Отговор #28 -: 02-01-2010, 12:23:23 »

Благодаря, Даниелче!
А сега да споделя за това как мина моята първа Шанка-Пракшалана,... ми май не се получи! След четвъртата чаша със солена вода повърнах на фонтан. Не знам какво остана от водата в мен и мина по-надолу от стомаха ми! Но така или иначе бях подготвила 3 л солена вода и реших да я оползотворя и с ня си направих 4 клизми докато потече чиста вода. после изпих две чаши вода  и доста трудно повърнах защото всяка клетчица в мен си искаше тази водичка! Но нейсе повърнах мъничко! След това полегнах, защото доста се бях изтощила! След 40  мин хапнах khicheri! Ами това е ! Не стана както е по книжка, но мисля че причината е в стомаха ми! След време ще опитам пак!
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Моят дневник - Bela
« Отговор #29 -: 02-01-2010, 15:34:52 »

Бела, възможно е да си пила много бързо водата, аз пия бавно на малки глътки и пак се случва да ми се повръща, тогава спирам пиенето на вода и правя само упражненията  :) Вместо шанката си направила кунджала крия  :Content_22:
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Моят дневник - Bela
« Отговор #30 -: 02-01-2010, 18:00:47 »

Аз пък при първата ми шанка успях да изпия три чаши вода (около литър) и повече не можах, стана ми лошо, имах чуството че ми падна кръвното..и след това продължих с обикновенна  и по-хладна вода, защото бях много жадна...след доста повторения на упражненията и като ми помина от солената вода, изпих още една чаша и пак упражнения, и накрая пих нормална и повръщах. Водата от шанката я изкарах (а преди това си бях правила клизма). Не знам кое не ми понесе- соленото или топлата вода, или може би съм била леко обезводнена. Забелязала съм че ми става кофти на стомаха когато сутрин пия повече от 1 чаша топла вода. Понеже не ми харесва, втората чаша в изгълтвам, и тогава става кофти. Иначе и при шанката пих по-бавно. Смятам някога през януари пак да направя шанка, но този път под контрол.
Успех следващия път!
Активен

Bella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 100
Re:Моят дневник - Bela
« Отговор #31 -: 02-01-2010, 18:45:14 »

Благодаря Angie!
Аз бавно пих на малки глътки, но вероятно съчетанието топла вода и сол, не ми е понесло, не знам!
Скоро няма да се пробвам пак, нека мине малко време 5-6 месеца!
Сега гледам вече към Чернодробното прочистване! Дано успея да го направя добре!

Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Моят дневник - Bela
« Отговор #32 -: 02-01-2010, 21:53:12 »

Ня мен ми е трудно да приема повече от 200 мл. течност на веднъж, а дневно пия максимум половин литър. По тази причина си правя шанката веднъж годишно ( и по-рядко) със зелева чорба - и да я изкарам и да не я изкарам няма да ме е яд. И без това вече не се задържат много неща в дебелото ми черво.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Моят дневник - Bela
« Отговор #33 -: 02-01-2010, 22:25:24 »

Ня мен ми е трудно да приема повече от 200 мл. течност на веднъж, а дневно пия максимум половин литър
:surpris_22: :surpris_22: :surpris_22:
Не познавам такъв йогин...обикновено пият поне по 1,5-2 л.
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Bella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 100
Re:Моят дневник - Bela
« Отговор #34 -: 03-01-2010, 15:44:57 »

Според едно твърдение, на човешкия организъм са му необходими по 30 мл на кг тегло! Аз тежа около 48 кг и пия средно между 1л и 1,500мл. Количеството зависи от това колко сокове съм изпила за деня. Когато съм вкъщи и мога да си правя повече сокчета изпивам само сутрешните 2 чаши вода и понеже не консумирам сол не ми се допива и не се сещам да пия! Но след вчерашното пиене на солена вода изпих доста вода после.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Моят дневник - Bela
« Отговор #35 -: 03-01-2010, 21:09:48 »

Когато пия сокове мога да мина и без вода, макар, че някои сокове ми действат диуретично. Излишните течности само натоварват организма докато ги изведе. При положение, че човек се храни предимно сатвично и не се налага да се отмиват много отпадни продукти защо трябва да се наливаме като жаби освен заради изпарението (само, че аз дишам много бавно а освен това в жегите не се потя толкова като едно време)
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Моят дневник - Bela
« Отговор #36 -: 03-01-2010, 22:44:03 »

Когато пия сокове мога да мина и без вода, макар, че някои сокове ми действат диуретично. Излишните течности само натоварват организма докато ги изведе. При положение, че човек се храни предимно сатвично и не се налага да се отмиват много отпадни продукти защо трябва да се наливаме като жаби освен заради изпарението (само, че аз дишам много бавно а освен това в жегите не се потя толкова като едно време)
Злояд, 3/4 от организма ни е вода. Клетките ни се нуждаят постоянно от вода, без значение йогин ли си, как се храниш и т.н. Ето един цитат на Христо Илиев по темата:

"Сутрин като станете от сън,какво правите –закусвате. Защо? Защото мислите, че сте гладни.
Защото мислите,че тялото ви има нужда от храна. А вие всъщност сте жадни, но разчитате погрешно собствените си сигнали.
А сметката е много елементарна.Като задача за трети клас.Човек е три-четвърти вода.
Какво е загубил най-много докато спи?-храна или вода?Ами естествено – вода.Същото е и когато работим –губим три-четвърти вода и една четвърт храна.И ако водата и храната,които приемаме са в съотношение 3:1, просто няма да дебелеем. Но на практика човек се тъпче с храна,а пък за вода ...ако остане място." :love_028:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Моят дневник - Bela
« Отговор #37 -: 04-01-2010, 23:27:45 »

Когато пия сокове мога да мина и без вода, макар, че някои сокове ми действат диуретично. Излишните течности само натоварват организма докато ги изведе. При положение, че човек се храни предимно сатвично и не се налага да се отмиват много отпадни продукти защо трябва да се наливаме като жаби освен заради изпарението (само, че аз дишам много бавно а освен това в жегите не се потя толкова като едно време)
Злояд, 3/4 от организма ни е вода. Клетките ни се нуждаят постоянно от вода, без значение йогин ли си, как се храниш и т.н. Ето един цитат на Христо Илиев по темата:

"Сутрин като станете от сън,какво правите –закусвате. Защо? Защото мислите, че сте гладни.
Защото мислите,че тялото ви има нужда от храна. А вие всъщност сте жадни, но разчитате погрешно собствените си сигнали.

А сметката е много елементарна.Като задача за трети клас.Човек е три-четвърти вода.
Какво е загубил най-много докато спи?-храна или вода?Ами естествено – вода.Същото е и когато работим –губим три-четвърти вода и една четвърт храна.И ако водата и храната,които приемаме са в съотношение 3:1, просто няма да дебелеем. Но на практика човек се тъпче с храна,а пък за вода ...ако остане място." :love_028:
Няма начин да си помисля, че съм гладен когато съм жаден. Действително сутрин имам крещяща нужда от вода, но пия само по 100 мл. за да мога да закуся (без да съм гладен, защото вътрешностите ми още не са се разсънили). тръгна на работа без да съм закусил ме изпращат с големи тупурдии - "еди кой си йога, дето практикува 30-40 години е висок колкото тебе а тежи 63 кила а ти си 55-57". Преди няколко години не закусвах и пак бях със същото тегло - значи смисъла е никакъв ама го правя заради спокойствието. Водата почвам да си я набавям към 2-3 часа след обед с хапване на ябълки.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Моят дневник - Bela
« Отговор #38 -: 05-01-2010, 08:44:20 »

Понеже вчера правих шанк-пранкшалана, направи ми впечатление следното относно водата. Ако е с телесна температура и с по 1 изравнена неголяма супена лъжица сол на литър, като физиологичен разтвор се пие много лесно, да не кажа неусетно. Това го установих чак след като се измъчих с малко по топла от тази температура и малко по- солена ( неизравнена лъжица сол на литър) вода.

Злояд, и аз не съм гладна сутрин, но всички съм ги свикнала вече да не ме закачат. Поне до 11 съм на вода и плодове. До колкото знам организма до обяд се чисти. Ако не се насилваш да закусваш а си приемаш течности вместо това, ще ти се събира по вече от полвин литър на ден. Аз си вземам закуската за по късно а на нашите казвам, че ям не по малко от тях, само започвам по-късно  :whistling2 - emotloader:
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Моят дневник - Bela
« Отговор #39 -: 05-01-2010, 12:03:17 »

Действително сутрин имам крещяща нужда от вода, но пия само по 100 мл. за да мога да закуся (без да съм гладен, защото вътрешностите ми още не са се разсънили). тръгна на работа без да съм закусил ме изпращат с големи тупурдии - "еди кой си йога, дето практикува 30-40 години е висок колкото тебе а тежи 63 кила а ти си 55-57". Преди няколко години не закусвах и пак бях със същото тегло - значи смисъла е никакъв ама го правя заради спокойствието.
Злояд, голям мъж си, на 36 май беше казал. Защо им се връзваш. Тва е за малки деца такива приказки. Твоя си работа, но ми се струва, че човек трябва да е по-твърд и да не дава на никой да му се меша в работите. Ти за някакви си 5-6 кг, ами аз кво да кажа за тва че съм 25-30 кг под нормата tooth
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов
 

Страницата е създадена за 0.101 секунди с 22 запитвания.