Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ЕКО СТРОИТЕЛСТВО - ОПИТ И МНЕНИЯ  (Прочетена 5453 пъти)

peachlifter

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8

Здравейте отново!

Пускам темата, тъй като не намерих подобна във форума, а мисля, че има хора, които тук и там са се сблъсквали с къщите от кал и са говорили по този въпрос. Е, предлагам да съберем тук мненията си, защото много ме вълнува какво мислите точно ВИЕ - хората с възможно най-чистите съзнания в интернет пространството  :pensif_29:

Ние специално сме се спряли на сламени бали (строим на пролет). Следваме най-простото изискване - бали от житни култури - трябва да са веднага прибрани след балиране, за да са сухи и да са пресовани на най-висока компресия (това било около 80кг/куб метър). Ще ползваме балите само като изолация, върху носеща конструкция. Отгоре глинена мазилка и т.н.

Мен лично най ме вълнува следното - Някой има ли да даде акъл относно стария метод на набиване на повърхностно обгорени дървени подпори вместо каменни основи? Това би трябвало да е перфектна импрегнация на дървото, но все пак...?

И още нещо - ЖИВ ПОКРИВ ОТ ЗЕМЯ И ЗЕЛЕНИНА? Някой знае ли КАК МОЖЕ ДА СЕ ИЗОЛИРА БЕЗ ВИНИЛ?! Единственото, което се сещам са Старопланинските къщи с каменни покриви, които спокойно си обрастват с мъхове и треви и хич и не капят с години Някакви други по-леки материали хрумват ли ви? Естествени разбира се, така че да е още по-трудно:))  :weight_lift:

Искрени поздрави и надежди за добра тема:)

Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:ЕКО СТРОИТЕЛСТВО - ОПИТ И МНЕНИЯ
« Отговор #1 -: 02-10-2014, 19:21:18 »

за сламата съм чувала, че ако я напитят мишки, става много, много голям проблем.   ;D
не знам дали няма да има проблем после с узаконяването на къщата с тия материали, че чух за някакви хора, дето години наред няколко архитекти се борят за узаконяване на къщата им от слама... е, то при вас не се води точно същото, но трябва да се види все пак.
по - леки материали за покрив, дето да не тече ми се струва доста трудно да се намери... иначе, тия покриви на балканските къщи са много симпатични.

успех и дано някой да е вещ в тия неща,  та да ви бъде от полза!
Активен

Евгени

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 88
Re:ЕКО СТРОИТЕЛСТВО - ОПИТ И МНЕНИЯ
« Отговор #2 -: 02-10-2014, 19:25:45 »

При възможност използвайте слама от ръж. Нея мишките не я ядат.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:ЕКО СТРОИТЕЛСТВО - ОПИТ И МНЕНИЯ
« Отговор #3 -: 19-01-2015, 21:41:11 »

Искрена , това се води временна постройка и няма проблем с узаконяването
Активен
 

Страницата е създадена за 0.068 секунди с 22 запитвания.