Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Чаша червено вино, но всеки ден, за здраве?  (Прочетена 6702 пъти)

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164

E, приятели, пийвате ли си по чашка червено вино всеки ден?
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=2609973
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Даниелка , оправи ми настроението за няколко часа напред  :flower:

За мозъка , за черния дроб , за капилярната система ( свиват се, след първоначалното разширяване! , което пречи на работата им по снабдяване с кислород , хр. вещества и детоксикиране.. ) - няма полезно количество алкохол!!  Платените ( от бизнеса ) публикации за "ползата" от вино,шоколад,кафе и др. подобни продукти си имат своето логично присъствие.. , аз ако бях в тоя бизнес щях да се грижа даже ежечасно! да се тръби за това, както се прави и с Кока-Кола     tooth  

Още повече, че и трите изброени са ПРИСТРАСТЯВАЩИ. И бизнесът е супер наясно , че при този тип "храни"  "малко количество" - една чашка, едно парченце,  .. има само при единици хора .. За останалите става въпрос за каси и за кашончета ..


 Интересно  колко често се пише за ползите от продукти , зад които стоят големи пари и почти никога не се пише за лук, чесън, коприва, бъз, червено цвекло, прашец ..

Човекът от статията имал деменция , защото не пиел вино.. откъде ги намират такива лауреати , да се пръснеш от смях - малко е

Когато един продукт има и ползи и вреди, моралът изисква да се споменат не само ползите .. :)
Затова най-точно го е казал тоя , който го е формулирал така : "Този,който пие вино, не знае за вредата от него. А този , който не пие - за ползата  "  

« Последна редакция: 14-10-2014, 12:59:56 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

Едва ли алкохолът може да подобри работата на сърцето и тем подобни, но пък със сигурност допринася за доброто настроение на трапезата. Аз лично си пийвам почти всеки ден по чашка червено вино или по една бира и съм си супер.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Алкохолът не помага за решаването на проблемите!
Впрочем и млякото не помага.
(Практическо наблюдение)
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

Алкохолът не помага за решаването на проблемите!
Впрочем и млякото не помага.
(Практическо наблюдение)
Тихия, ти приличаш на човек притежаващ завидни практически опит и знания в какви ли не сфери, но не очаквах и в тази да си толкова вещ  ;)
Активен

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164

бате Бино, дори и за секунда не съм погледнала от към комерсиалната страна на тази статия.. можеби защото в нашите семейство виното се правеше на село.
Моето скромно мнение е че чаша вино след вечеря спомага за по добро храносмилане, НО дори и да не е така..
Ако някой не може да мине без бутилка или две, си е изцяло негов проблем.
Това тук не е дружество на анонимните алкохолици все пак .. нали?
През зимата, чаша вино, греяна ракия, коняк и други затоплящи питиета в края на вечерта ми се струват повече от благодатни за тялото и духа.

Хората са казали: "Прекаленият светец и Богу не е драг!"
« Последна редакция: 15-10-2014, 12:09:30 от Daniella »
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Ние коментираме самият продукт, Даниелка. А вече кой колко ще го употребява ( и с какви мотивации :) ) е съвсем отделен въпрос, който не коментираме :)

Поговорката не е лоша , стига тоя, който я е създал, да зададе параметрите на думата "светец"  tooth
 Според много хора пишещите и въобще влизащите във форуми като нашият - са луди.  tooth За други сме "светци" .. :surpris_23:  Значи , пак опираме до гледната точка  tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164

Ок, бате Бино, какви са ползите и вредите от чаша вино вечер, след вечеря?
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519


   Зимно време, без чаша вино вечер, направе не ми се мисли :) , е има и други предпочитани начини за топлообмен :), не бих се притеснявал от временно увеличение в налягането на кръвоносната си система  ако е от 100-150мл винен фермент.
In Vino Veritas  :Content_22:

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Ако пък споменем какво точно се съдържа във виното - едни бактерии намерили храна, яли много, размножавали се също много, след хранене изаквали, пардон, изхвърляли непреработваеми отпадъци.... А ние си мислим, под влияние на йезуитските платени от производители "материали, изследвания..." и по стари градски глупости,че пием н'ам каква си ценност за (до) 500 и повече лева бутилката...  :Content_4 - emotloader:
Но, от време на време отварям по бутилка червено вино и гледам да не го разваля, че много по малко го пия.  ;D
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.07 секунди с 23 запитвания.