Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: херпес зостер  (Прочетена 2722 пъти)

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
херпес зостер
« -: 20-11-2014, 00:08:45 »

Здравейте,

явно не мога да се справя сама с този проблем, който, както едва наскоро разбрах съм имала от 25 години. От близо 5 години започнаха да се появяват мехурчета на дясното ми бедро. В същото време имах болки по протежение на крака. От друга страна лявата страна на тялото ми беше отпусната и левия крак по-дълъг от десния. Тази разлика в краката, а и в частите на тялото, сякаш разделено на две датира отпреди 25 години. Навремето лекарите не поставиха диагноза херпес зостер, защото не избиха тези мехурчета, но заболяването протича и без тези видими прояви.
От известно време, обаче, свързах различната чувствителност на двете половини с тези мехурчета и един лекар, хомеопат ми каза, че херпеса е хронифицирал. Симпотмите ми минават с иглотерапия, но самото заболяване-не.
Гладувам, разбира се, но до 8-9 дни, а това май е малко за такова упорито заболяване. Гладувам около 3-4 пъти в година и през останалото време се опитвам да се храня главно суровоядо. За съжаление, когато пътуваме със съпруг ми, ни е малко трудно да спазваме суровоядството и минаваме на готвено(без месо), всъщност почти винаги веган.
Има ли някой съвет как да се оттърва най-сетне от това заболяване. Вече ми се случва почти на 1,5 месеца един път. Все пак е добре, че сега поне избива, нали? Някой има ли опит? Много благодаря предварително.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:херпес зостер
« Отговор #1 -: 20-11-2014, 10:30:57 »

Лози, опит нямам, но се сетих как се борят с подобни трудни бацили вече на много места, като напр. при Елисеева в Москва. Това е  резонансната терапия ,популярна като "по Хулда Кларк".  Само че не от "цепери" ,а от малко по-добре пипнати ( и с усилено напрежение) генератори. Митко (shofilef във форума) и аз  си купихме такъв. Има много писано в нета, лично моите данни са за направо чудодейни изцеления. Това е инфо от нашия приятел , лекуващият задължително без пари, билкар - Владимир Бошнаков.( той е и ел инж. и ползва такъв генератор отдавна. )  Просто давам насока, ти задълбай ако искаш :) , но много варианти няма.  :-\, тези вируси са ужасно устойчиви.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:херпес зостер
« Отговор #2 -: 20-11-2014, 11:43:05 »

Баща ми навремето боледува от херпес - зостер и една лекарка му предписа швейцарският препарат aclovir.Херпесът се изчисти за около 2 седмици.Не знам сега дали го внасят в България, но може да се интересувате.Знам също ,че много добре действа сокът от растението Дебела мара, но тогава не сме го използвали.Опитайте се ако намерите растението да приложите намазване със сока.Трябва да се увеличи имунитета, за да може организма сам да се пребори с болестта.Навремето баща ми вземаше витамини от група В, но вие си решете, можете да увеличите приема на кълнове за да получите естествени витамини.Вирусът, който предизвиква херпес - зостер е идентичен с вируса на варицелата.Така ние със сестра ми се заразихме от варицела, а баща ми беше с херпес - зостер.Внимавайте да не заразите някой!
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:херпес зостер
« Отговор #3 -: 20-11-2014, 14:30:14 »

Вече много години се убеждавам, че в напълно или почти напълно изчистени клетки не вирее нито един вирус или бактерия. Те изобщо се хранят само с отпадъци, боклуци и др. под.
Изводът сам се явява.  :)
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:херпес зостер
« Отговор #4 -: 20-11-2014, 14:45:05 »

И аз съм се убедила в това, Вов.Това е самата истина.Бактериите обичат не само отпадъците, те се развиват в сладък или в солен разтвор.Трябва да се изключи солта и захарта.
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:херпес зостер
« Отговор #5 -: 20-11-2014, 17:44:01 »

Много много благодаря на всички!
Да, това е супер идея за резонансната терапия. Ще трябва да се образовам повече и би било такова облекчение.
При мен не е в остра фаза, ходих на лекар и не би трябвало да е заразно по никакъв начин. Да, знам за варицелата и внимавам, въпреки че и двата лекаря твърдяха, че в този стадии не бих могла да заразя никого. Но така или иначе, откакто го знам за всеки случай не ходя на басейни и други подобни обществени места. Къпя се само в морето. Въпреки че слънцето е противопоказно.
Витамини от групата Б: да тук се предадох и си взех Б комплекс, въпреки, че често правя кълнове в къщи и хляба ни е от кълнове, също.

Вов, така е, при чисти клетки нищо не вирее. Благодаря за напомнянето. Трябва да продължавам с гладуванията докато се изчисти тялото. Явно при някои хора този процес трае с години :-(
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:херпес зостер
« Отговор #6 -: 20-11-2014, 17:49:24 »

а да: знам за акловир, но при мен не е обичайното избухване на херпес-зостер. При повечето хора има едно избухване, опасва като пояс коремната област и минава веднъж завинаги. За съжаление става въпрос за хронифицирало заболяване, движи се само по нерва на десния крак и се появява като мъничко кръгче на дясното бедро. Така че трябва да търся други методи.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:херпес зостер
« Отговор #7 -: 20-11-2014, 18:00:47 »

Вов, така е, при чисти клетки нищо не вирее. Благодаря за напомнянето. Трябва да продължавам с гладуванията докато се изчисти тялото. Явно при някои хора този процес трае с години :-(
...Когато клетките са чисти, те имат рН около 7,4 и нямат нито солен, нито кисел, нито безкислороден, нито сладък  "характер".
Можем ли да го постигнем, как, за колко дълго и т.н., са въпроси с повишена трудност.
Това е идеал, към който можем само да се стремим, но за мен е достоен идеал.  :pensif_29:

Та и херпесът де, би се изчистил сам и с малко помощ от многострадалната ни предпазна (=имунна) система, само да й дадем сила. Как да й дадем сила? Като само и просто я освободим от повечето задължения... и т.н.  :)

Лози, не знам колко е известно тук, при въздържане от храна преходният период продължава от 3-4 до 12-13 (!) дни. Той се характеризира с нарастващо влошаване на самочувствието, главоболие, падане на кръвното налягане, общо отслабване, периодично обостряне на различни състояния и пр. и пр. - за всеки си е отделно. Чак след тези дни всичко се прояснява, олеква и т.н..... а очистване до степен, която би дала възможност на имунната система да изяде/убие чуждите тела и да ги лиши от храна, настъпва доста по-нататък... Т.е. мога да си правя 50 сухи, водни и пр. въздържания по 1-2-3-5-7 дни и ползата да е никаква, дори да имам примерно загуба на костна материя, която не успявам да наваксам между 2 такива упражнения и пр.... всеки човек си е отделно...  :)
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:херпес зостер
« Отговор #8 -: 20-11-2014, 20:34:55 »

О, много благодаря! Въобще не ми беше ясно това!
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:херпес зостер
« Отговор #9 -: 21-11-2014, 13:17:42 »

Вов,
в клетките винаги има поддържане на някаква минимална концентрация на сол или захар.Солта се съдържа във  всички зеленолистни растения.Тези разтвори на захар или сол са база за развитие на различни бактерии, а как се лекуват заболяванията и каква е причината за тях знае само Бог.В Новия завет Иисус Христос винаги лекува когато опрощава греховете на човека.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.138 секунди с 22 запитвания.