Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Какво ще кажете за СПУКАНИ КАПИЛЯРИ?  (Прочетена 7757 пъти)

Andriana

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35

Здравейте, интересувам се от какво се появяват най-вече спуканите капиляри, каква е причината? Има ли недостиг на някакъв витамин поради образуването им? Как да ги избегнем и бихте ли дали пример за народни рецепти имате ли опит с тях? Знам, че се махат с лазер, но може би има и друго лечение. Дори и малко, самите спукани капиляри не изглеждат визуално добре, така че това е един неприятен проблем особено за дамите.
Активен
"Практикуването на спорт е човешко право."

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:Какво ще кажете за СПУКАНИ КАПИЛЯРИ?
« Отговор #1 -: 04-12-2014, 10:12:03 »

 Да има-недостиг на витамин P
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

Andriana

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Какво ще кажете за СПУКАНИ КАПИЛЯРИ?
« Отговор #2 -: 04-12-2014, 12:32:06 »

Hospitalier благодаря! Най-добрия източник са плодовете и зеленчуците в жълто, оранжево и червено и като цяло цитрусите - манго, кайсии, портокали, грейпфрути и други цитрусови плодове. Витамин Р има още и в шипките, лимоните, черешите, френското грозде, сините сливи, гроздето. От зеленчуците най-богато на Витамин Р са морковите, доматите, чушките, броколи, лук и магданоз.
Добър източник на този витамин са още зеленият чай, червено вино, както и черният шоколад (с над 70% какаово съдържание). И още: червен пипер, касис, вишна, елда, бадеми.
Активен
"Практикуването на спорт е човешко право."

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Какво ще кажете за СПУКАНИ КАПИЛЯРИ?
« Отговор #3 -: 04-12-2014, 13:48:56 »

Причините за спукани кръвоносни съдове могат да бъдат различни.Аз лично знам за много пушачи, оперирани по различни причини.При тях много често се спукват различни кръвоносни съдове дори и операцията да е успешна.Имам познат, който почина вследствие направена операция на стомаха.Операцията е била сполучлива, но след 2 дни се е спукал кръвоносен съд и човекът почина.Вследствие на употребата на цигари стената на кръвоносният съд истънява и в последствие се пука.Непречистването на организма, натрупването на отрови също може да стане причина за отлагане на различни субстанции по стените на кръвоносните съдове.Използването на операции или лазер не решава проблема, защото причината не е отстранена.Трябва организмът да се прочисти от вътре, за да се отстрани причината.Дългото стоене прав също може да е причина.Аз съм ползвала кремове, съдържащи дяволски нокът, невен и кестен.Има ги в аптеките.Но при мен беше спукан само един съд.Имаше положителен резултат.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Какво ще кажете за СПУКАНИ КАПИЛЯРИ?
« Отговор #4 -: 04-12-2014, 17:03:21 »

...Аз лично знам за много пушачи, оперирани по различни причини.При тях много често се спукват различни кръвоносни съдове дори и операцията да е успешна....Непречистването на организма, натрупването на отрови също може да стане причина за отлагане на различни субстанции по стените на кръвоносните съдове....Трябва организмът да се прочисти от вътре, за да се отстрани причината.
:Content_14:

Спукването на капиляри според мен е сигурен показател за висока степен на замърсеност, независимо от наследствени предразположености. Стените стават твърди, не могат да се огъват и ...готово.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Какво ще кажете за СПУКАНИ КАПИЛЯРИ?
« Отговор #5 -: 05-12-2014, 01:46:31 »


А има ли замърсеност, това предполага неправилно хранене, или с други думи , тялото не разгражда и усвоява храната по една или друга причина.

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

namonaraqnaq

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 140
Re:Какво ще кажете за СПУКАНИ КАПИЛЯРИ?
« Отговор #6 -: 26-04-2015, 13:02:16 »

Точно мислех да отворя и аз такава тема и гледам, че са ме изпреварили. От една седмица започнаха да ми се пукат в носа, в очите и даже хемороиди ми излязоха. Общо-взето, когато около мен има болни от грип и аз се опитвам да се разболея, от няколко години забелязах, че ми се пукат капиляри в очите. Подозирам, че не е витамин С, т.е. няма как да е. Може би витамин Е, знам ли. Имам нездрав апетит към зехтин и мазно, а известно време бях основно на плодове и вода. Не водя най-здравословния начин на живот, но не пия алкохол, не пуша, ходя по 15-тина км. на ден. Новото ми работно място обаче е замърсено силно с нискочестотни радовълни. Не били много вредни, пише, но някой може да знае повече.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Какво ще кажете за СПУКАНИ КАПИЛЯРИ?
« Отговор #7 -: 26-04-2015, 22:40:46 »

Едва ли само радиовълните може да са причина за спукване на капиляри. Трябва да има и други.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.087 секунди с 22 запитвания.