Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Когато един полу суровоядец настине, най - банално.....  (Прочетена 12700 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Този начин на мислене, че винаги, когато човек е болен трябва да има помощ от вън, дори и във вид на течности е остарял и говори за безпомощно мислене. Всъщност телата ни знаят най-добре как да се лекуват.
Лози ,знаеш, тук не става въпрос за мислене :)  
Този принцип, за който казваш, е бил винаги известен на натуралната Медицина почти по целия свят още от древен Египет( лекували са сифилис с глад!) , Вавилон, Индия, Персия, Китай, Тибет -(четиритомният труд „Основно ръководство по медицинска практика наТибет - Чжуд-ши" е написан  4 в. пр. Хр. от Цо Жен Шон.) , през Авицена, Плутарх, през средновековието (Парацелз (1393 - 1541).  Луиджи Корнаро (1465 -1566)) , докато не стане почти модерен към 18 век ( Вениаминов, Айзък Дженингс, Струве, Едуард Дюи, Чайн, Синклер.. )  

Проблемът е ,че става въпрос ЗА ПАРИ  :-\ Светът сега е много различен :(  Какво печелят индустриите ако хората тръгнат да се лекуват с гладуване?  tooth  Затова всичко , което не носи пари, се заклеймява , а лекарите , дръзнали да се противопоставят, не ги чака нищо добро ( особено - в "демократичния" свят  tooth) Нещата са стигнали дотам, че вече с чиста съвест ще те оперират за да ти извадят здрав бъбрек или да ти ремонтират уж болното сърце.. само и само  да се източат пари от касата( респ. от застрахователите)   И това важи за целият "демократичен" свят. Познати доктори ми разказват за такива кошмари  по болниците, че просто не знам как ще си опазя "положителното мислене"  tooth  
 
Моя позната ми се оплака наскоро, че я натискали  да й оперирват бъбрека. А на нея нищо й няма..просто нещо се видяло на ехографа и почнали да я плашат, че е много болна.. Успокоили се чак когато склонила поне да си направи скъпо струващата процедура -скенер с вливане на контрастно вещество ( ужасяващо токсично  изследване, след което можеш да счупиш два Гайгер-Мюлерови брояча, целият светиш от радиация )  Изследването не показало нищо нередно и я пуснали да си върви " по живо по здраво"  :whistling2 - emotloader: Сега тя е в силна депресия ,чуди се какво да прави с радиацията  :surpris_23:  :-\
« Последна редакция: 06-01-2015, 23:00:58 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Sha

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31

бате Бино, Лози има в предвид (предполагам) под "отвън", гладолечения със вода, сокчета, вероятно и зеленчукови бульончета и тн.
Което пък аз на мой ред, намирам за добра идея.
Не е за все човек този сух глад.
И нека си представим човек с дразнеща кащлица на сух режим?
Или пък някой слабичък човечец и щот се разболял - бам на сух режим.
Не се изказвайте толкова крайно, че започват някои неща да заприличват на спекулация.
Инак да, подкрепям те бате Бино за написаното по-горе.

В този ред на мисли:

Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164

Ша, всеки, абсолютно всеки има право да се изказва тук в този форум както иска, стига това да е мнението му. Преди да си създам това мнение изчетох и продължавам да чета страшно много материал и по форуми и в книгите. Също така имам опит и с водното и със сухото гладуване. Така че изказването има много добри основания да е такова.

С помощ отвън имах и имам предвид единствено начина на мислене на повечето хора, които познавам, т.е. те смятат, че помощта ще дойде отвън, например от лекари, шамани, екстрасенси. И наистина много от тях са успешни да пробудят нещо у хората. Да, ок, тези хора могат да вдъхновят болните и да ги накарат да повярват, че излекуването е възможно, но само и единствено самият болен излекува накрая себе си(стотици примери между болни вземали лекарства и такива, вземали плацебо и резултатите са еднакви). Вярвам в нетрадиционните методи и хора и в обмена на енергия между хората. Добрата енергия може да бъде заразна и да даде тласък на болния, да задейства нещо в тялото му. Но не вярвам в лекарствата(пак личен опит). След като съм ги вземала при поредното гладуване трябва страшно много да се чисти. Най-бързия начин е просто човек да спре да яде, с или без прием на вода. Винаги става. Без изключения.

Бате Бино, да, за съжаление там, където парите играят такава голяма роля, т.е. в нашия свят така стоят нещата. Толкова ще е хубаво, ако хората повярват във възможностите си. Иначе ок от любопитство човек да си направи изследвания, за да ги сравни със себеусещането си не е зле като вариант. Но да вярва, че лекарствата ще го излекуват ей така без да плати своя дан е просто мислене, насадено от фарма индустрията.

Лека вечер и поздрави на всички.
Активен

Sha

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31

Лози, не ме разбирай погрешно, аз не опровергавам мнението ти, просто споменавам че сухото гладуване не е за всеки, та дори и водното в това число.

А за помощта "отвън" не съм те разбрала, извинявай.  :fluretaa:
Активен

Sha

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31

Зина, извинявай че не се обърнах първо към теб в темата ти, имам лош навик да чета отзад напред.. и аз като арабите..

Интересно ми стана как оцеляваш а и всички останали суровоядци по нашите географски ширини?
Ясно ми е с какво се храниш, но в тези студове... нещо топличко, сварено или на пара..
Лятото е ясно, но зимата..

Също ми е интересно, как успя да се излекуваш от тази настинка?
То никой не те е подкрепил в темата ти, но аз тук много суровоядци и не виждам да ти кажа, пък и декември.. хората по рядко влизат по форумите предполагам.
Както и да е .. драсни като си наоколо..  :fluretaa:
Активен

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200

Благодаря ти, че попита Ша.
Истината е че , когато ми беше най -зле пуснах темата и тайно се надявах все някой да се включи така от човещинка да ми вдъхне надежда и кураж, че съм на правия път , че ще оздравея...Много ми беше зле физически, а психически си мислех , че това ще ми помогне , защото от толкова месеци прекарани в четене на форума почувствах участниците му близки( без те да го знаят ) и някак очаквах подкрепа...Но както написах никой на никого с нищо не е длъжен. Това какво съм очаквала си е мой проблем  :D.
Важното е че се оправих и съм добре. И за това съм на мнение, че трябва да се споделят личните преживявания по пътя към здравето, ако не друго , то поне да вдъхват по мъничко надежда ....
А относно менюто ми ще напиша една тема, в която да пишем по-подробно всички.. .

Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

гроу, има много материал по темата за сухото гладуване, като на мен най-много ми харесват подробните обяснения точно какво става в човешкия организъм на филонов. Тук има много интересни статии по темата: http://filonov.net/statji/suh-golod-effektivno.

Ето по-добро обяснение http://filonov.net/statji/preimushestvo-suhogo-golodaniya

Когато човек е на сух глад в клетките произтича нещо като ядрена реакция, която убива микробите.

Този начин на мислене, че винаги, когато човек е болен трябва да има помощ от вън, дори и във вид на течности е остарял и говори за безпомощно мислене. Всъщност телата ни знаят най-добре как да се лекуват.

Иначе и колкото по-малко се яде, толкова по добре, прав е фидерчо. И особенно плодове: по-добре е отколкото нищо да не се предприема.
Поздрави

  Филонов ми е познат като автор, зачитал бях нещо негово, но не съм го изследвал подробно, може би ще трябва в някакъв момент, благодаря за линковете-съхранени са :)

   Това за микробите вътре в клетките ли да го разбираме? нищо не знам за тези микроби, не съм ги виждал, но знам че с чесън пак можеш да стигнеш до тях, кръвта го развърта на всякъде!

   За безпомощността на схващането чрез приемане на вода само..., не е ли въздържането намаляване количеството от приемане на храна която би довела до проблемации при неправилно и непълно усвояване, същото нещо за което става дума - а именно безпомощност?

   В предходния ми пост под приемане на течности, имах предвид с цел подмяната на течностите в тялото по време на настинка.
   Всеки знае че при силна простуда, настинка се губят течности, има логика да върнем баланса според мен, не само количествено но и в качествен аспект, т.е. не да вкарваме каквито и да е течности в тялото, защото просто са течности.

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..
 

Страницата е създадена за 0.107 секунди с 24 запитвания.