Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Когато един полу суровоядец настине, най - банално.....  (Прочетена 12699 пъти)

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200

Малко предистория:
Храня си се от месеци ( 6-7) предимно сурово , само вечер нещо мъничко сготвено на пара, но основно ям зелени салати и по малко ядки и плодове ( разбира се по правилата за консумацията им )
Та, тези дни, около мен всички се изпоразболяха , и когато тъкмо си помислих ,че моят пречистен ,почти суровоядски организъм е застрахован от настинки , взех че се натръшках и аз, барабар с детето ...
Почуствах се като пате в калчища, защото до преди 7 месеца за мен нещата бяха ясни. Разболявам се =взимам лекарства ( чудесно знам кои точно и за какво , все пак това работя) =оздравявам.
Обаче от толкова месеци не ми се беше налагало да пия лекарства, и сега като се разболях се почувсвах безпомощна.
Първото , което реших беше : ще пия Тодикамп и ще гладувам. Защото помнех от прочетените книги , че в момент на болест тялото има нужда от почивка от храна!
 Така и направих. Пих Тодикамп ( по 15 капки сутрин и вечер ) и предприех глад. И понеже гърлото болеше страшно реших да смуча малко парче джинджифил ( което между другото доста облекчи болката) Цялата вечер имах болки в коремната област ( и по-точно някъде около диафрагмата) .
Е  не знаех на кой свят съм , беше ми много зле -и се чудех , причината в гладуването ли е или в болестта ...
И така на другият ден , бях замаяна , но понеже се почувствах  по -добре , реших да се захраня с портокалов сок , след няколко часа кълнове ( люцерна, елда) и за вечеря зелении за салата.
М дааа, но на сутринта се събудих с адски болки в гърлото и ушите , запушен нос. Бях по зле и от началото.
Рекох си аз : причината е че хапнах , явно не трябваше.....Започнах да вземам Шуслерова сол 3 и 4 на всеки час и усетих осезаемо подобрение. Разбира се отново спрях да се храня . Само вода пия чиста.
Много въпроси ми се блъскаха в главата , но основното беше : е ли по-добре да оставим тялото да почива, като не му даваме храна или е по-добре да внасяме стимулиращи имунната система ( пч.прашец, джинджифил , куркума ) или внасящи витамини ( плодове , зеленчуци, ) , кълнове.
Водата , която пием да е чиста ли или да има сол в нея ?
Вярвам че темата ще е полезна за всички, защото в раздела има теми за страшните болести , но за тъй баналните настинки и грип си нямаме отделна такава. А това е нещо, което може да споходи всеки ( макар да се мислех за застрахована  ;D )


Споделете как се справяте вие като ви споходят банални болежки ( запушен нос , хрема , кашлица, главоболие, мускулни болки, температура) : ядете ли , пиете ли , гладувате ли?
« Последна редакция: 06-12-2014, 17:27:14 от zinaida »
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Зинаида,
Имаш много Ама. Сама ше разбереш какво е това и как да се справяш с него в бъдеще.
Успех ти желая.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200

Тихи , благодаря за пожеланият успех ......
, то е ясно, че когато нещо боли , боли само споходилият го, не очаквам никой в този форум или извън него да седне да се притесни за моето здраве и за това как ще се излекувам , НО
 нали сме във форум за споделяне , за теб проблем ли е да напишеш два реда за това ,Ти  лично ,как се справяш в такива моменти?
Правим уговорката предварително , че твоето тяло, твоето хранене , твоите мисли и чувства са различни от моите , и твоето изцеление ще протече може би по различен път от моето , но все пак ,  въпреки всичко , можеш да споделиш , ако това не те напряга твърде много   :flowers2:  може да донесеш късче знание и здраве на някой друг  :thankyou:
« Последна редакция: 06-12-2014, 18:32:00 от zinaida »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

мдаа, но първо трябва да осъзнае, че въпреки индивидуалните специфики, все пак, има и общи неща в оздравителните практики и процеси, касаещи всички живи същества.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Знание до което достигнеш сама, е безценно. Бих се радвал да ти дам още един импулс в тази посока.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

...
Споделете как се справяте вие като ви споходят банални болежки ( запушен нос , хрема , кашлица, главоболие, мускулни болки, температура) : ядете ли , пиете ли , гладувате ли?

Прекарвам поне 1, но по-добре 3 дни на вода, клизма (1-2 на ден), дихателни упражнения - колкото често мога да се сетя - самомасаж на различни части, повече сън, вит. С (сок от нещо с вода), ако може да не се ходи на работа поне 1 ден, ако може и да не живеем в голям град... Разходки на вън - 2-6 км/ден, ако не може, поне обилно проветрение, независимо от температури, дъжд, сняг... такива неща правя.
Отдавна не ми се е налагало, за мой късмет.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200

Да се включа в моята си тема ( въпреки, че според Тихия тя е безсмислена ) , за мен тя има смисъл и  може да е от полза някому ( въпреки индивидуалното протичане на процесите в телата ни)
 И така , не се бях разболявала от 3 години , като тогава си спомням, прихванах така нашумелият тогава ,свински грип. Беше ужасяващо изживяване. Отрових се от антипиретици, антибиотици ( след усложнения), НСПВС и бях много зле .
Е и сега бях също толкова зле. С едната разлика,че не взех нищо фармацевтично.
В хронологичен ред : разболях се , реших да гладувам , гладувах два дни , влоших се и през цялото време се питах : влошавам се от хода на болестта или от нормалните токсемични кризи на гладуването...?  Или се събраха накуп и двете неща? Каквото и да беше това чудо , беше ужасно.
Болки в цялото тяло , температура , кашлица, хрема, 4-5 кратно изпотяване през нощта. Захраних се на третия ден , бях още по -зле. Едната вечер не мигнах и от болки в диафрагмената област. Гърлото ми беше адски червено , болката неописуема. Започнах Тодикамп. Пиех го , мажех външно . Сякаш не ми помагаше така , както ми се искаше. Симптомите се наслагваха и аз се влошавах. Получих болки отзад в ребрата , дори се притесних , че може пневмония да развия. Всички около мен ме гледаха със съжаление , че съм се чалнала и отказвам да пия лекарства. Тъпо и упорито ги отказвах , макар да се чувствах много  зле. Цялото тяло ме болеше, вадех храчки от всякъде , преминаващи от жълто-зелени до безцветни и обратно.
Тази цялата агония продължи 10 дни.
 През цялото време се хранех почти  основно сурово( то аз така или иначе така се храня), ядях джинджифил така директно ( облекчава донякъде болка в гърлото ) правих си клизми. Но докато не включих Шуслерови соли 3 и 4  , и Тонзилотрен ( въпреки че много се борех със себе си , но когато видях , че нещата отиват все по на зле се реших ) , едва тогава усетих подобрение.
  За страшната кашлица облекчение усетих от изтискан директно сок от черна ряпа.
А генерални изводи , които си направих е , че когато човек е добре е лесно да чете книги и статии за суровоядсвто , гладолечение, соколечение и тъй нататък. И да се самонадъхваш , че е супер лесно да се оправиш така, обаче...
 Когато се разболееш,  изпробваш всичко и ефекта не настъпва така бързо както ни си иска... хм... малко пренареждаш приоритетите си...Не всичко е такова , каквото изглежда. Няма абсолютна истина .
 Не искам да кажа в никой случай , че това не е правилният път.Напротив!
 ... по-скоро това , че когато нещата опрат до кокала , не е толкова лесно колкото пише.....
Дори сега не съм още излекувана , все още съм с кашлица, хрема и болки в гърлото , но поне вече са човешки и поносими.
Не е лесно оздравяването понякога ( и с  лекарства , и без тях)
Важното е да има оздравяване  :thankyou:
« Последна редакция: 14-12-2014, 20:53:26 от zinaida »
Активен

Apple

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8

...
Споделете как се справяте вие като ви споходят банални болежки ( запушен нос , хрема , кашлица, главоболие, мускулни болки, температура) : ядете ли , пиете ли , гладувате ли?

Прекарвам поне 1, но по-добре 3 дни на вода, клизма (1-2 на ден), дихателни упражнения - колкото често мога да се сетя - самомасаж на различни части, повече сън, вит. С (сок от нещо с вода), ако може да не се ходи на работа поне 1 ден, ако може и да не живеем в голям град... Разходки на вън - 2-6 км/ден, ако не може, поне обилно проветрение, независимо от температури, дъжд, сняг... такива неща правя.
Отдавна не ми се е налагало, за мой късмет.

+1. Това е и моето разковниче.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Ммм, много е трудно форумното общуване... Може да стане и опасно.

Зинаида, душице златна,
"Острите" състояния се лекуват с "остри" средства... Щом някой вече е стигнал до тежко, остро състояние, като знаем колко безкрайно сложни може да са причините в конкретния случай при конкретния човек, най-добре е да направим така, че човекът да не умре и да не му пострадат тежко някакви органи/системи... В тези случаи (високи температури - над 39, продължаващи повече от 1 час, болки, тежки нарушения в работата на органи и системи, с присъщите им признаци (симптоми) и др., според мен се предприемат силни мерки, дори да включват антибиотици например и други вредности. Изпълнява се препоръчаният курс, а СЛЕД решителното подобряване може да се прилагат всичките ни знания за "правилно" лечение/долекуване/излекуване...
След това идва ред и на дългия, предизвикателен път на трайното почистване на тялото, душата, духа, мислите ... за пълноценно, радостно преживяване на отредения ни срок.
Самият факт, че си изпитала толкова силни страдания е показател, че преди това не си била в добро (пречистено) ниво... Когато към него се добавят случайно съвпаднали по време и място фактори като простуда, лични, служебни проблеми, преумора, недоспиване, съвпадане на отрицателни стойности на физически+емоционален+интелектуален+друг цикъл, човек със сигурност преминава в състояние на очистване (още наричано болест); ако не се очистим, ще умрем. Е чистенето никога не е лесно и приятно, приятното идва след това!...
Развам се, че си преминала най-тежката част.  :Content_14:  :)
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200

Благодаря ти Вов, всичко мина, добре съм вече.
Активен

sweetie

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80

Странно е, аз не се храня здравословно, но имунитетът ми е почти железен. Миналата година имах лека настинка, запушен нос и кашлица, наковах се със сок от лимони, сок от киви, шейк с киви и чай от огромно количество джинджифил и ми мина за 4-5 дни.
От всичко изброено се кълна в джинджифила, не е зле и чесън да се хапва.
Активен
Господ чува молбите на хората, които искат да забравят омразата, но е глух за тези, които искат да избягат от любовта.

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200

След всичко преживяно по една или друга причина си загубих обонянието. Някаква идея дали мога да си помогна ? :surpris_23:
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

Аз съм за медицинските методи в подобни случаи. Ще ме прощавате, но колко пък чак толкова може да ви навреди един антибиотик употребяван няколко дена? Убеден съм, че само с два дни гладолечение, ще се изчистите от антибиотика на един по-късен етап, след като премине заболяването. Не отричайте медицината, защото това е крайност. Трябва да се гладува не когато човек е болен и отпаднал, а когато е здрав и има сили да гладува. Според мен човек не трябва да гладува, защото е болен, а по-скоро за да не се разболява. Защото самото гладуване е изтощително и може да причини допълнителен шок на организма. Това според мен се отнася конкретно за острите състояния, като това в което ти си била. Значи нестига, че организма ти е бил изтощен от заболяването, ами и ти си му доразказала играта с гладуването.
 " Когато се разболееш,  изпробваш всичко и ефекта не настъпва така бързо както ни си иска... хм... малко пренареждаш приоритетите си...Не всичко е такова , каквото изглежда. Няма абсолютна истина ". Все пак си научила нещо ценно!
 :flowers2:Поздрави
Активен

Евгени

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 88

Напълно съм съгласен. С едно уточнение - ако при болест има загуба на апетит, човекът не бива да се насилва да се храни, освен минимално при прием на лекарства.
Активен

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200

Е аз самата не знаех , когато се разболях дали да се храня или да гладувам и точно за това пуснах тази тема -да попитам вас .   Обаче никой , нищо не сподели по този въпрос и аз реших да постъпя така , както постъпих. Бях чела в книги за гладолечение , че така организма се възстановява по -бързо.
Сега при свършен факт е лесно да се правят равносметки и дава акъл , а в началото тишина.. 
Но аз знам , на този свят никой не ми  е длъжен с нищо , затова не трябва да очаквам , за да не се разочаровам излишно..
Пожелавам здраве на всички  :thankyou:
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

Надявам се, че правиш тази забележка в рамките на шегата, защото аз лично не бях видял питанката ти до преди малко. Чак сега, когато прочетох последният ти пост обърнах внимание и на първият. В повечето случаи чета само последните няколко поста иначе откъде време да чета всичко подред, особено в теми от по няколко страници с постове. Ако бях прочел, щях да ти отговоря по следният начин: Аз обикновено се опитвам да спра настинката/вируса още с първите симптоми, като прекратя употребата на храна и течности за около 24 часа. По принцип този метод дава резултат поне при мен. Ако не даде резултат до този период или ако забележа влошаване на състоянието ми започвам отново да се храня и да пия вода. Но обикновено в този период така или иначе симптомите поне при мен са от леки до банални, като например леки болки в гърлото и/или слаба обща отпадналост.
В по-напреднала фаза на подобни състояния, като това, което те е мъчило, особено когато е придружено от по-тежки симптоми не използвам гладолечение, защото в случая това се превръща в допълнителен стрес за тялото ми.
Поздрави
« Последна редакция: 25-12-2014, 11:30:25 от DeNiro »
Активен

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132

Здравей zinaida, честит празник :flower:! Съжалявам, че чак сега се включвам, но не бях идвала тук доста време.

Искам да те поуспокоя малко, като ти кажа, че вирусите които щъкат в момента са такива,  необходимо е доста време, докато тялото се възстанови, дори повече от месец. Независимо дали ще се лекува човек с химия или с плодове и зеленчуци - личен опит и от опита на хората около мен - близки, колеги...

До сега много пъти съм се лекувала само с повече витамини - морковен сок, боровинки или чай от коприва, вит. Е и С, и много често всичко е минавало до 3 дни с всичките им стадии, карала съм ги на крак, дори и с треска и всичко е било наред. Не съм гладувала, защото в момента не мога, но съм намалявала храната и съм внимавала да има по-малко слузообразуващи храни.

От септември до сега изкарах вече три вируса. Аз, а и другите около мен ги изкарахме тежко. И трите почти не се повлияваха от изброените храни и витамини, мореше ги киселината на вит. С, гърлото  облекчаваше прополиса -  30% спиртен разтвор. Дори се влошавах понякога от моркови, коприва, соли...Така бяха и мои близки. Бактериите, които остават в носа, опитвам да лекувам с билки - преди с ехинацея,  сега - с чай от копър, анасон и ким. За анасона четох, че борел доста батерии...

Та така, споко, не си единствената, която така се мъчи, и на другите им е така :). После доста време няма сили човек, дори и да се храни добре и природосъобразно...Аз си правя и силен пилешки бульон, ако е възможно и от екологични пилета :), и подсилва също.

Относно обонянието - Шуслерова сол 8.
« Последна редакция: 25-12-2014, 17:47:22 от donna »
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

donna препоръчва пак шуслерови соли, само не споменава от де тези еко пилета пазарува :)

Да кажа че не съм настивал последните няколко години, сега вече ако при спорт нещо стане проблем и вятъра мине през тялото е друго, това си е простуда/смърт.
    Идеята тука според мене е да се търси лек дългосрочно, не покрай конкретна настинка, т.е. нещо което да не ни дава да настиваме- в тая посока.

Отностно прекратяването на прием на течности и храна по време на настинка дали това всъщност е най, най-правилното. Като тялото е в стрес отделя секрети, ако не възстановяваме тези течности в тялото, това дали е ок всъщност.
   Ако спираме да вкарваме течност в тялото, това ако оказва вличние на количеството отделени течности- да ги намалява, дали пак това е най-доброто което можем да направим, така няма ли секретите които е добре да са навън от тялото,  да останат вътре!?

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

fidercho

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Аз, когато почувствам някакво неразположение, минавам на плодовия режим и за 1-2 дена съм ок.
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164

гроу, има много материал по темата за сухото гладуване, като на мен най-много ми харесват подробните обяснения точно какво става в човешкия организъм на филонов. Тук има много интересни статии по темата: http://filonov.net/statji/suh-golod-effektivno.

Ето по-добро обяснение http://filonov.net/statji/preimushestvo-suhogo-golodaniya

Когато човек е на сух глад в клетките произтича нещо като ядрена реакция, която убива микробите.

Този начин на мислене, че винаги, когато човек е болен трябва да има помощ от вън, дори и във вид на течности е остарял и говори за безпомощно мислене. Всъщност телата ни знаят най-добре как да се лекуват.

Иначе и колкото по-малко се яде, толкова по добре, прав е фидерчо. И особенно плодове: по-добре е отколкото нищо да не се предприема.
Поздрави
« Последна редакция: 06-01-2015, 19:57:24 от Лози »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.12 секунди с 24 запитвания.