Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Веган сладкишница  (Прочетена 2796 пъти)

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Веган сладкишница
« -: 19-01-2015, 16:33:48 »

Случайно попаднах на това: http://the-vegan.org/727/%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%BA%D0%B8%D1%88%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D0%B7%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD-%D0%B1%D0%B8%D0%BE/

Не съм го пробвала още. Ако някой е опитвал, моля да сподели.

ПС: Да не се смята за реклама!
Активен

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:Веган сладкишница
« Отговор #1 -: 03-02-2015, 10:29:34 »

Вчера с една приятелка посетих тази сладкишница, така наречена. От известно време я мисля и  трябва да споделя, че е нещо ново и приятно ме изненада. В едната половина на помещението е магазин за био храни, а едно ниво по - високо, в отделно помещение, има хладилна витрина, където са подредени вкусотийките. Отделно отстрани има и солени веган специалитети 3-4. На едни табла са изредени впечатляващо количество разнообразни смутита, фрешове, шейкове и т.н. Нещата започват от 1.99 лв за някакви сладки тарталети, до към 4 лв някъде. Може и да е имало нещо по - скъпо, не съм гледала толкова цените, но нещата, които ми направиха впечатление бяха до към 4 лв. Всичко е естествено, без животински мазнини и безглутеново, с малки изключения.
Има и диванче, с няколко столчета и масички да седнеш да опиташ от тези прекрасни изкушения. Опитах чийзкейк от авокадо (сладък) и малинов чийзкейк (сладък), както и нещо като солен пай с пълнозърнеста основа, а вътре с гъби, чушки и ... не помня още какво друго, на вкус наподобяваше миш-маш.
Трябва да кажа, че останах очарована от вкуса на тортичките и пая, Лично аз за първи път вкусвам подобни неща. Доста засищащи бяха. Едното беше 110 грама - соленото, а сладкото - 140. но се заситих превъзходно.  :essen:
Намира се точно на кръстовището на Шишман с Графа, от страната на пазарчето.
 :Content_22:
« Последна редакция: 03-02-2015, 10:33:48 от Newly »
Активен

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:Веган сладкишница
« Отговор #2 -: 24-11-2015, 16:53:06 »

Е, затвориха я тази сладкишница, явно още не може да добие популярност този начин на хранене у нас. Но пък имам 2 нови изпробвани заведения, които да ви предложа. Когато се мотаете в центъра и трябва да хапнете, но не ви се сяда, а по - скоро ви трябва нещо тип хапване на крак, пак има сядане де, предлагам Loving hut. Открих ги на кръстовището на Раковска и Дондуков. Точно до офиса на Виваком, които явно обаче са вечни.   tooth . много любезен персонал. И останах много очарована от ядковата им разядка и енергийните топчета. това, което изглежда като бонбон трюфел беше с нещо смокиново вътре и много ми хареса. А другия си беше суров кокосов бонбон. Също много приятни на вкус. Препоръчвам.
Второто е едно заведение на ул. Парчевич май беше. От 5-те кьошета към Македония се пада първата пряка на Ботев. Там ядох веган пица Зукини, много вкусна, разбира се и кюфте от киноа и коприва, също доста добре се беше получило. Името беше нещо от дорта на Фикс микс....  ::)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.069 секунди с 22 запитвания.