Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Странни проблеми със ставите  (Прочетена 15615 пъти)

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Странни проблеми със ставите
« Отговор #40 -: 09-03-2015, 18:33:44 »

Това с водите си е прекрасно. Имам само пожелание при разстуждане на врялата вода да се внимава... Пиенето на прекалено гореща вода нанася вреди на езика и гърлото, че и на стомаха дори. Къде е границата - всеки сам решава.  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

VENCI

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
Re:Странни проблеми със ставите
« Отговор #41 -: 09-03-2015, 19:52:24 »

 Така е, така е! Ама като се опарят джуките няколко пъти и човек бързо си намира оптималната граница  tooth Или пък, я пиеш с разкошната старовремска техника за пиене на вряло кафе: Устните не се долепят до чашата а течността се приема чрез силно всмукване и се охлажда като мине през въздуха между устните и ръба на чашата. И така се е получавало зловещото табиетлийско сърбане по чардаците в кафенетата  tooth Но, п'цолютно е прав Вов. Трябва внимателно
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Странни проблеми със ставите
« Отговор #42 -: 09-03-2015, 23:42:04 »

  И така се е получавало зловещото табиетлийско сърбане по чардаците в кафенетата  tooth

хаха, това ме изкефи, направо си представих живо какво яко сърбане е падало  tooth
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Странни проблеми със ставите
« Отговор #43 -: 09-03-2015, 23:50:26 »



 Искрена, пиене на гореща вода сутрин преди каквото и да е друго, се споменава не само от Дънов, а и от други. Това, което знам аз е, че когато заври водата инертните газове в молекулата излизат и остава един вид празна. Като я изпиеш, тя събира шлаките на мястото на инертните газове. Но проблема е, че след като водата спре да ври, инертните газове лека полека пак се връщат в нея и няма място за шлаката. Тоест трябва да я изпиваш колкото може по-бързо, за да си свърши работата,  ако може да е вряла!  tooth

Има една хитринка за да си охлаждаш водата бързо, дето я чух от Веселин Орешков (има негови лекции в youtube, ако желаеш) и много се смях задето съм толкова прост, че да не се сетя! Сварява се вода в по голямо количество, примерно 2-3 литра. Веднага като я свалиш от котлона, я пресипваш в стъклени бутилки със здрави капачки на винт. Бутилките ги държиш под наклон и сипваш бавно водата по стената на бутилката, за да не се бълника вътре. Пълнят се до ръба за да не остава въздух, и се затварят с капачките хубаво. Оставяш ги някъде да изстинат че да можеш да ги пъхнеш в хладилника.....слагаш ги в него още малко да се изстуди водата и после пълниш с нея торбичките за лед, които си си купила и бам в камерата! Вече си имаш лед със празномолекулна водичка (като е на лед, нищо не влиза в нея). И сутрин, в чашката с вряла вода си слагаш лед на вкус и пиеш! Туй то, ако не те мързи да го направиш!  ...Водата трябва да е толкова чиста, колкото успееш да си намериш ...аз, по неволя съм пил и чешмянка! Та така, на мен сутрешната гореща вода, ми действа като кафе( заради нея, спря да ми се пие сутрин), а отделно че студени напитки не пия, освен ракиджос! Това е, малко дълго стана, ще прощаваш, ама не можах по-накратко.

ааа, нема нищо, че дългичко се е получило!
благодаря за обясненията!
само, дето трябва тепърва да осмисля технологията ти, че малко е хай- на пръв поглед   tooth
но може и да я пробвам, само, дето викаш - да не вземе да ме домързи   ;D

аз взех от няколко дни да си пия гореща вода, ама добавям обикновен лед.
то колко пък чак толкоз инертни газове ще има в три ледчета.. айде, холан, дет се вика   tooth
Активен

VENCI

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
Re:Странни проблеми със ставите
« Отговор #44 -: 10-03-2015, 13:12:40 »

 Ами, хората го казват как трябва да е перфектно, а пък кой както си реши ( технологията не е моя). А за ледчетата - зависи какъв ти е водопровода. Моята чешмянка не е от най-добрите и по принцип я преварявам ако ще пия от нея, така че и леда си правя
Активен

petkova88

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Странни проблеми със ставите
« Отговор #45 -: 11-03-2015, 12:12:50 »

Гладолечението полезно ли е?
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Странни проблеми със ставите
« Отговор #46 -: 11-03-2015, 17:02:26 »

Гладолечението полезно ли е?
Разбира се.Трябва обаче да е системно.
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Странни проблеми със ставите
« Отговор #47 -: 13-03-2015, 22:45:07 »

Гладолечението полезно ли е?
Разбира се.Трябва обаче да е системно.

И правилно проведено.

[Не знам какво точно означава "системно" в този случай, но безредно и произволно е опасно, дори вредно.]
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Tzi-Bo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60
Re:Странни проблеми със ставите
« Отговор #48 -: 14-03-2015, 11:58:50 »

В подкрепа на Вов искам да напомня, че каквото и да предприеме човек свързано със здравето, трябва да е много внимателен, добре информиран, да наблюдава себе си непрекъснато и никога да не изпада в крайности !
Активен
 

Страницата е създадена за 0.076 секунди с 22 запитвания.