Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Странни проблеми със ставите  (Прочетена 15614 пъти)

Eatpieordie

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9

Здравейте!Незнам дали в този форум дали някой може да ми помогне с проблема ми.Много се надявам защото от доста време се ровя из форумите но немога да намеря нищо по моя случай...Моля някой ако има представа какво може да ми има или поне с какъв лекар трябва да се консултирам.Значи проблема е следния от година ако не и повече имам проблем със ставите.Първо бяха само коленете след няколко месеца се разпространи на лактите,глезените и накрая на китките.Четох много но не намерих нищо сходно с моите симптоми.А те са лека скованост ако се застоя на едно място примерно няма значение прав или седнал(и то от време на време)Няма болка само едно едно неприятно усещане което аз определям като умора(слабост).Не ги пренатоварвам по никакъв начин.На 22 години съм 76кг в отлична форма съм винаги съм спортувал и гледам да се храня максимално здравословно..Не пия не пуша..И другото което е много неприятно много лесно ми изстиват ставите.Примерно тази пролет ходих на велопоход съответно съм по къси гащи.Караме 5-10-15 км целият съм топъл само коленете са ми камък(студени)Все едно кръвообращенито не минава през тях.Същото е като съм на компа в стаята да кажем е 20 градуса а не мен ми замръзват китките и глезените...Ходих на ревматолог пусна ми 6 кръвни теста и нищо...изписа ми някакви хапове и нищо...И пак казвам не усещам болка само умора и лека скованост като се застоя на едно място( прав/седнал)И лесното изстиване на ставите...А съм кален зимата мога кол да изляза да тичам стига да не ми измръзваха ставите.Много се надявам някой да може да ми помогне защото почнах да се плаша вече като взе да се влошава..Моля ако някой може да ми даде някаква информация ще съм му много благодарен!
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Странни проблеми със ставите
« Отговор #1 -: 25-01-2015, 20:50:16 »

Я кажи колко си висок?
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Eatpieordie

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Странни проблеми със ставите
« Отговор #2 -: 25-01-2015, 21:08:30 »

180см
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Странни проблеми със ставите
« Отговор #3 -: 25-01-2015, 23:25:00 »

Те така започват проблемите със ставите - без някакви особени симптоми (излкючвайки случаите когато имаш травма). Ставите трябва да се поддържат затоплени - аз до средата на пролетта нося клин под дънките. Освен това трябва сутрин да ги раздвижваш като правиш движения с голяма амплитута без натоварване и да избягваш да ги подлагаш на големи натоварвания.
 Добре ще е да разбереш дали имаш някакво възпаление (и да го лекуваш своевременно преди да е станало деструктивно) или е само от количеството/качеството на вътреставната течност.
 За смазващата течност има няколко храни които я възстановяват:
Напролет събираш 15-20 охлюва от чисто място по време на дъждовете, измиваш ги и започваш да ги вариш бавно докато се получи пяна. След това ги вадиш от черупките и изрязваш червата. Яде се само кракът. Ако ти се виждат гадни можеш да сложиш пикантни подправки. (помагат не само за стави а и при язва)
 Друга храна, която възстановява смазката на ставите е бамята, но не трябва да се накисва със сол и оцет когато е нарязана, за да не се измият полезните неща. С бамята не трябва да се прекалява, защото кръвта става трудноподвижна.
 По това време на годината можеш да консумираш авокадо.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Странни проблеми със ставите
« Отговор #4 -: 25-01-2015, 23:33:40 »

Я кажи колко си висок?


хаха, Тихий, не мога да повярвам, че си първият, писал в отговор на човека!
когато прочетох поста му  си помислих, че точно ти си човекът, който му трябва за да получи изчерпателна информация   tooth
и даже си помислих да се пошегувам, но сметнах за излишно, но сега не се въздържах след като видях, че си писал!   ;D
Активен

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:Странни проблеми със ставите
« Отговор #5 -: 26-01-2015, 00:03:48 »

Аз съм със същите симптоми. Болката не е постоянна и се сменя едното после другото коляно, лактите обикновено като се натоварят тогава само ме болят. Ходих на невролог и ревматолог - дископатия ,а от нея се разнасяло към ставите на колената и лактите. Ходих на мануелна терапия, бауен терапия, разни масажисти и до там. Резултат е никакъв и нямам направени никакви изследвания и никакви снимки.
Как стигнаха до тази диагноза не знам......
  Не пия никакви медикаменти , ползвам крем за мазане и якия,карам си колелото,играя тенис и се пазя повече от преди. Скованост и при мен я има,но движението ме спасява. Првя всеки ден сусамено мляко и подслаждам с фурми.
Ще следя с интерес темата....
Активен

Eatpieordie

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Странни проблеми със ставите
« Отговор #6 -: 26-01-2015, 00:59:06 »

Zloqd Благодаря за предложенията ще опитам!И това за поддържането на ставите затоплени също съм съгласен но немога да приема това нормално да бягам или карам колело и коленете ми да са студени все пак съм на 20 не на 60..nortifox аз болка не изпитвам (за сега поне...)Само умората в коленете и че всички стави ми изстиват много лесно.Аз също мисля да отида на невролог да видим той какво ще ми каже. :surpris_25:
« Последна редакция: 26-01-2015, 01:04:22 от Eatpieordie »
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Странни проблеми със ставите
« Отговор #7 -: 26-01-2015, 08:21:00 »

Нищо ти няма, приятелю. На 22 години човешкият организъм е толкова силен, че е нужно геройство за да го изпортиш. Голяма част от проблемите в ставите се причиняват от гръбнака. Ти нямаш дори болки, а си тръгнал по лекари. Ти не си болен, а жаден, е мотото на една книга. Помисли по въпроса.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Eatpieordie

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Странни проблеми със ставите
« Отговор #8 -: 26-01-2015, 08:48:57 »

Трябва да чакам да получавам и болки за да потърся медицинска помощ?Това че не ме болят още не значи че няма да се стигне до там. Плюс това както казах се влошавам  :surpris_25: започна само от коленете след което засегна лактите,глезените и накрая китките.А и постоянното чувство на студ и умора не са никак приятни.Като цяло не съм фен на лекарите и лекарствата.Винаги съм разчитал на народната медицина но просто някой път не е достатъчна  :surpris_25:
« Последна редакция: 26-01-2015, 08:51:08 от Eatpieordie »
Активен

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Странни проблеми със ставите
« Отговор #9 -: 26-01-2015, 08:51:33 »

Здравейте!Незнам дали в този форум дали някой може да ми помогне с проблема ми.Много се надявам защото от доста време се ровя из форумите но немога да намеря нищо по моя случай...Моля някой ако има представа какво може да ми има или поне с какъв лекар трябва да се консултирам.Значи проблема е следния от година ако не и повече имам проблем със ставите.Първо бяха само коленете след няколко месеца се разпространи на лактите,глезените и накрая на китките.Четох много но не намерих нищо сходно с моите симптоми.А те са лека скованост ако се застоя на едно място примерно няма значение прав или седнал(и то от време на време)Няма болка само едно едно неприятно усещане което аз определям като умора(слабост).Не ги пренатоварвам по никакъв начин.На 22 години съм 76кг в отлична форма съм винаги съм спортувал и гледам да се храня максимално здравословно..Не пия не пуша..И другото което е много неприятно много лесно ми изстиват ставите.Примерно тази пролет ходих на велопоход съответно съм по къси гащи.Караме 5-10-15 км целият съм топъл само коленете са ми камък(студени)Все едно кръвообращенито не минава през тях.Същото е като съм на компа в стаята да кажем е 20 градуса а не мен ми замръзват китките и глезените...Ходих на ревматолог пусна ми 6 кръвни теста и нищо...изписа ми някакви хапове и нищо...И пак казвам не усещам болка само умора и лека скованост като се застоя на едно място( прав/седнал)И лесното изстиване на ставите...А съм кален зимата мога кол да изляза да тичам стига да не ми измръзваха ставите.Много се надявам някой да може да ми помогне защото почнах да се плаша вече като взе да се влошава..Моля ако някой може да ми даде някаква информация ще съм му много благодарен!
Здравей!
Не искам да те плаша по никакъв начин, но според мен, е възможно това да са наченки на ревматоиден артрит.
Бях на 20 години когато започнаха болките в китките и пръстите на ръцете ми. Бяха ужасни, не можех да спя от болка, ръцете ми се подуваха и все едно ги дълбаеха някакви свредели. на сутринта не можех да държа четката за зъби. После след раздвиждане преминаваха.
После почнаха болките в кръста, в краката ...и така по цялото тяло.
Днес на 47, все още съм жива, движа се някак си, но страданието продължава...и никакви лекари не ми помогнаха.
Така че, момче, взимай мерки докато си млад. Добре е, че питаш във форум, в който могат да ти се дадат добри здравословни съвети.
Активен

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Странни проблеми със ставите
« Отговор #10 -: 26-01-2015, 08:54:19 »

Трябва да чакам да получавам и болки за да потърся медицинска помощ?Това че не ме болят още не значи че няма да се стигне до там. Плюс това както казах се влошавам  :surpris_25: започна само от коленете след което засегна лактите,глезените и накрая китките.А и постоянното чувство на студ и умора не са никак приятни.Като цяло не съм фен на лекарите и лекарствата.Винаги съм разчитал на народната медицина но просто някой път не е достатъчна  :surpris_25:

Трябва да ходиш колкото се може по често на басейн с минерална вода. Дори и за ден-два, да се потапяш по един час няколко пъти в гореща минерална вода.

Другият ми съвет е, да си направиш кръвни тестове за алергия.
« Последна редакция: 26-01-2015, 08:58:14 от Mia »
Активен

Tzi-Bo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60
Re:Странни проблеми със ставите
« Отговор #11 -: 26-01-2015, 08:58:26 »

Слабост ....
  Дали проблема не е едновременнно и в мускулите, защото силата зависи от мускулите. Отговорни за стави и мускули са черен дроб и жлъчка - имало ли е нещо което да ги затлачи - антибиотици и други лекарства, хранене с кофти храна... Правил ли си прочистване на черния дроб и жлъчката ?
 Ако не си правил скоро може да ти помогне - в кройна сметка предстои проет .....
Активен

Eatpieordie

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Странни проблеми със ставите
« Отговор #12 -: 26-01-2015, 09:31:23 »

Mia Ходих в Русе на ревматолог който ми пусна кръвен тест специално за ревматологични заболявания и излязох чист  :thankyou: Колкото до минералните бани имам желание но нямам възможност в момента.  :surpris_23:
Активен

Eatpieordie

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Странни проблеми със ставите
« Отговор #13 -: 26-01-2015, 09:35:13 »

Слабост ....
  Дали проблема не е едновременнно и в мускулите, защото силата зависи от мускулите. Отговорни за стави и мускули са черен дроб и жлъчка - имало ли е нещо което да ги затлачи - антибиотици и други лекарства, хранене с кофти храна... Правил ли си прочистване на черния дроб и жлъчката ?
 Ако не си правил скоро може да ти помогне - в кройна сметка предстои проет .....
И аз това възнамерявам да направя стига да има добър невролог в региона...Колкото до прочистването, не съм си правил и скоро не съм пил никакви медикаменти.
Активен

Андрей

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 217
Re:Странни проблеми със ставите
« Отговор #14 -: 26-01-2015, 09:38:19 »

Авторът на тази книга разказва как се е излекувал от артрит
http://www.spiralata.net/s.php?SearchType=2&find=%E1%E5%E7+%E7%E5%EC%FF

Не се притеснявай, че е за земеделие. Полезна информация и добри примери могат да изкочат от неочаквани на пръв поглед места.
Активен
Не се бойте, че не учите, бойте се, че не мислите.
"A great civilization is not conquered from without until it has destroyed itself from within" : Will Durant

Eatpieordie

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Странни проблеми със ставите
« Отговор #15 -: 26-01-2015, 09:44:21 »

Стига с този артрит бе хора  :surpris_23: :surpris_23:
Активен

Tzi-Bo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60
Re:Странни проблеми със ставите
« Отговор #16 -: 26-01-2015, 09:52:22 »

Сетих се че можеш да слагаш топло на черния дроб и жлъчката - например шише  топла вода или загрята тухла - така може да облекчи симптомите. Аз бих те посъветвал да опиташ с магнит загрят на котлона, защото той ще стимулира кръвообръщението по два пътя - чрез топлината и чрез магнитеното поле ... :love_028:
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Странни проблеми със ставите
« Отговор #17 -: 26-01-2015, 10:01:13 »

Ставните заболявания се лекуват успешно с гладолечение.Дори за доша вата по Аюрведа еднодневните сухи гладувания - 1 път в седмицата дават чудесен резултат.Просто трябва упоритост и подходящо хранене.
Тук,като гледам,няма чак толкова страшно заболяване.
Снимки някакви правени ли са? Изследвания?
 Може да е някакво първично износване на хрущяла във ставите? Подходящите храни-това са повече кълнове и зеленолистни зеленчуци. В случая ми се струва,че става въпрос на по-голямо натоварване и неподходящо хранене... ???
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Странни проблеми със ставите
« Отговор #18 -: 26-01-2015, 10:08:03 »

Не искам да те плаша по никакъв начин, но според мен, е възможно това да са наченки на ревматоиден артрит.
Бях на 20 години когато започнаха болките в китките и пръстите на ръцете ми. Бяха ужасни, не можех да спя от болка, ръцете ми се подуваха и все едно ги дълбаеха някакви свредели. на сутринта не можех да държа четката за зъби. После след раздвиждане преминаваха.
После почнаха болките в кръста, в краката ...и така по цялото тяло.
Днес на 47, все още съм жива, движа се някак си, но страданието продължава...и никакви лекари не ми помогнаха.
Така че, момче, взимай мерки докато си млад. Добре е, че питаш във форум, в който могат да ти се дадат добри здравословни съвети.
Съжалявам за състоянието ти. В книгата на Пол Брег има описан подобен случай - на човек на име Евънс.Той е бил почти неподвижен и е преборил артрита с гладолечение-4 пъти годишно по 10 дни гладуване на вода(всеки сезон) и 1 ден всяка седмица - целогодишно.Променил е изцяло и режима си на хранене.Не вярвам на твърдението,че част от тези забоялвания са наследствени и не се лекуват.Аз също опитах медикамнтозно лечение за шипове и радикулопатия,но не помогна с нищо.Бях стигнала да припадъци.Не помагат и физиотерапиите,ното пък баните с топла вода.Те само временно облекчават състоянието.Добре се чувствам единствено,когато правя гладувания и се храня подходящо.Поздрави. :peperudi:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Странни проблеми със ставите
« Отговор #19 -: 26-01-2015, 10:17:00 »

Не искам да те плаша по никакъв начин, но според мен, е възможно това да са наченки на ревматоиден артрит.
Бях на 20 години когато започнаха болките в китките и пръстите на ръцете ми. Бяха ужасни, не можех да спя от болка, ръцете ми се подуваха и все едно ги дълбаеха някакви свредели. на сутринта не можех да държа четката за зъби. После след раздвиждане преминаваха.
После почнаха болките в кръста, в краката ...и така по цялото тяло.
Днес на 47, все още съм жива, движа се някак си, но страданието продължава...и никакви лекари не ми помогнаха.
Така че, момче, взимай мерки докато си млад. Добре е, че питаш във форум, в който могат да ти се дадат добри здравословни съвети.
Съжалявам за състоянието ти. В книгата на Пол Брег има описан подобен случай - на човек на име Евънс.Той е бил почти неподвижен и е преборил артрита с гладолечение-4 пъти годишно по 10 дни гладуване на вода(всеки сезон) и 1 ден всяка седмица - целогодишно.Променил е изцяло и режима си на хранене.Не вярвам на твърдението,че част от тези забоялвания са наследствени и не се лекуват.Аз също опитах медикамнтозно лечение за шипове и радикулопатия,но не помогна с нищо.Бях стигнала да припадъци.Не помагат и физиотерапиите,ното пък баните с топла вода.Те само временно облекчават състоянието.Добре се чувствам единствено,когато правя гладувания и се храня подходящо.Поздрави. :peperudi:


Благодаря за съветите.  :love_007: Да, топлата вода само облекчава. Както и храната, както и лекарствата, с тази разлика, че лекарствата облекчават болката, но увреждат и други органи.

Само глад не съм пробвала.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.08 секунди с 22 запитвания.